Статия за Кинг във в-к "Дума"

Кралят е жив, да живее кралят

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Статия за Кинг във в-к "Дума"

Мнение от deadface » вт ное 20, 2007 6:26 am

:arrow: http://www.duma.bg/2007/1107/101107/kultura/cul-5.html

Статията не е лоша, въпреки че в нея има известни неточности. Да вземем например този откъс:

"Той дори се опита на два пъти да провери дали ще има промяна на интереса към книгите му, ако ги публикува под друго име, но читателите посрещнаха със същия възторг Ричард Бакмън и Джон Суидън и дори заподозряха последователите му Питър Стоб и Дийн Кунц, че са негово друго аз."

Кинг е публикувал само веднъж под псевдонима Джон Суидън (John Swithen) и то не книга, а разказ - става въпрос за разказа "Петата четвъртина" (The Fifth Quarter), публикуван от него под този псевдоним в сп. "Cavalier". Освен това Питър Стоб и Дийн Кунц трудно могат да минат за негови последователи, особено Кунц, който има издадени книги в жанра трилър/хорър отпреди излизането на "Кери".

Има и други неточности, но няма да се спирам върху тях, защото искам да обърна вниманието ви върху смъртта на шофьора, блъснал Кинг, за която също става дума в статията. Официалната версия е, че Браян Смит умира от взета по невнимание свръхдоза болкоуспокотелни медакаменти (пиел ги, понеже имал травма на гърба), обаче аз съм чел, че е имало съмнения дали е взел тази свръхдоза по собствено желание (или някой го е принудил :) ). А най-любопитното е, че този "инцидент" се случва "съвсем случайно" на рождения ден на Кинг :D
Интересен също така е фактът, че Кинг купува минибуса, с който Браян Смит го блъска и го изпотрошава с помощта на бейзболна бухалка :lol:

Изводът от цялата история (поне за мен) е очевиден: Не се ебавайте с чичко Стив, защото после ще съжалявате! ;)
Изображение

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » вт ное 20, 2007 4:02 pm

:shock: Това за шофьора.... вие сериозно ли.... ааааааа.... много съм впечатлен, честно!!! :oops:

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт ное 20, 2007 4:09 pm

не я прочетох цялата, само отгоре отгоре, колкото да се ядосам. тоя дето я е писал ич не се е по3аинтересовал от Стивън Кинг. има си доволно много нетечности.
btw това е във вестник Дума а.к.а. социалдемократичния(комунистическия по старо му) вестник :D

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » вт ное 20, 2007 6:44 pm

Vile написа::shock: Това за шофьора.... вие сериозно ли.... ааааааа.... много съм впечатлен, честно!!! :oops:
цък

те пак хубаво не са го анатемосали, че е сатанист, защото аз съм чел едни списъци от 80-та предзназначени за хората, където се обясняваше за Ролинг Стоунс, Бийтълс и останалите западни групи и изпълнители какъв стил са бяха към 400 :lol: . AC / DC бяха расистки сатанински рок до, колкто си спомням.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт ное 20, 2007 6:50 pm

В-к Култура ми паднаха в очите още преди аколо година и още един път наскоро - април месец когато подкрепиха проекта "Митът Батак", сега май отиват все повече на зле...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт ное 20, 2007 9:29 pm

Wednesday13 написа:не я прочетох цялата, само отгоре отгоре, колкото да се ядосам. тоя дето я е писал ич не се е по3аинтересовал от Стивън Кинг. има си доволно много нетечности.
btw това е във вестник Дума а.к.а. социалдемократичния(комунистическия по старо му) вестник :D
Наистина е в-к "Дума", пак съм недогледал :lol: Както и да е, сега ще оправя заглавието на темата, сори за грешката.
Изображение

Bruce666
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 06, 2008 12:29 pm
Контакти:

Re: Статия за Кинг във в-к "Дума"

Мнение от Bruce666 » чет ное 13, 2008 7:03 pm

Това за шофьора не го знаех :huh: Но ми се струва доста преувеличено.

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » пет ное 14, 2008 11:17 am

Съвпадения ... :tooth: :devil:
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Bruce666
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 06, 2008 12:29 pm
Контакти:

Мнение от Bruce666 » съб яну 24, 2009 9:23 pm

:tooth:

Отговори