Онлайн игра по Тъмната кула

"Човекът в черно бягаше през пустинята, а Стрелецът го следваше"

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
deadface
Insorcist
Insorcist

Онлайн игра по Тъмната кула

Post by deadface » Tue Sep 29, 2009 10:59 am

Преди няколко дни на официалния сайт, посветен на Тъмната кула, се появи загадъчен надпис KA is a Wheel, а под него - Ноември 2009. Според някои това ще бъде интерактивна игра по "Тъмната кула", а според други Кинг е написал нов разказ, новела или дори цял роман - допълнение към поредицата. Последното предположение произлиза от едно интервю, в което Кинг казва:

When we were chatting about his upcoming book Under the Dome, a novel with political subtext out in November, King said he had recently had an idea for a short story. “And then I thought, ‘Well, why don’t I find three more like this and do a book that would be almost like modern fairy tales?’ Then this thing started to add on bits and pieces so I guess it will be a novel.” That idea, according to King, is for a new Dark Tower novel, a continuation of his epic seven-part fantasy/sci-fi/Western series about a lone gunslinger named Roland and his ongoing hunt for the Man in Black. “It’s not really done yet,” King admits of his magnum opus. “Those seven books are really sections of one long uber-novel.”

deadface
Insorcist
Insorcist

Re: Нова история за Тъмната кула?

Post by deadface » Tue Oct 20, 2009 11:36 am

Очевидно става дума за онлайн игра :)
Ето трейлър, който се появи на сайта на Тъмната кула, а самата игра очаквайте на 30 ноември.

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Re: Онлайн игра по Тъмната кула

Post by Garraty47 » Tue Oct 27, 2009 11:21 am

:sad:
предпочитах да е ра3ка3

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Oct 27, 2009 11:32 am

И аз, ама на. Въпреки това съм сигурен, че рано или късно ще напише още нещо, свързано с Кулата. В новелата "Ur" имаше доста препратки към поредицата, явно не му се иска да изостави току-така света, който е създал.

Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19

Post by Drake » Tue Oct 27, 2009 10:48 pm

Трейлърът повече на някакви уебизоди ми прилича, отколкото на игра. А и това directed by Robin Furth...
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Oct 27, 2009 11:50 pm

Ами, аз не съм 100% сигурен, че е игра, но с такова впечатление останах, защото трейлърът завършва с надпис "Come And Play, 11.30.09". Robin Furth е сценаристка на част от комиксите по "Тъмната кула", но досега не се е изявявала в киното. От друга страна нищо не пречи да е написала сценарий на видеоигра по "Тъмната кула" или въпросната игра да е по някой от сценариите, които е написала за комиксите... Още 3 дни и ще стане ясно :smile:

Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19

Post by Drake » Wed Oct 28, 2009 11:26 am

Може да имат предвид come and press play :shades:
А що 3 дни? Нали 30-ти ноември?
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Oct 28, 2009 11:32 am

Имах предвид 33, а не 3 :blush3: Всичко е възможно :devil:

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Oct 30, 2009 11:45 am

Image

Надписът на банера на http://www.stephenking.com/darktower се промени на "DISCORDIA - A Dark Tower Online Experience". Според мен ще е някаква интерактивна онлайн игра, може би куест, която ще пускат на части - всяка седмица или месец ще излиза продължение.

ardo
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by ardo » Fri Oct 30, 2009 11:32 pm

гледам има и видео http://stephenking.com/multimedia/dt_video/

любим жанр ми е куест а от книгата би излязъл добър такъв
Since we haven't cracked time travel yet, I have run out of time.Thank you for listening.

Amero=Euro=......

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Nov 03, 2009 10:30 am

В крайна сметка май няма да е игра, нито филм, а нещо средно между интерактивна географска карта и интерактивен учебник по история :tooth:

Discordia: A Dark Tower Online Experience
Discordia is an internet-based Dark Tower experience that has been in development since early 2007. The project started as a small add-on concept for the then new Dark Tower Official Web Site. Over time, Discordia evolved into a progressive storytelling platform that leverages cutting-edge technologies to chronicle the war between Tet Corporation and Sombra/NCP.

Exploring the behind-the-scenes conflict between the two companies, Discordia introduces long-time Dark Tower fans to new characters and numerous mechanical/magical items developed by Mid-World's Old Ones. Over the course of our adventure we will visit numerous locations, both those familiar to Dark Tower fans and others which we only glimpsed in the Dark Tower novels. While we may not see Roland and his ka-tet in this adventure, the development team has remembered the faces of its fathers. We have done our best to honor the original Dark Tower series while simultaneously mapping new and exciting Dark Tower territory.

Discordia uses Flash and Flash video to immerse the user in detailed 3D artwork and video that has been meticulously created based on literal dissections of the Dark Tower books. With retrospective text by Robin Furth, highly detailed magical items and environments by Brian Stark and truly exquisite original paintings by Michael Whelan, Discordia is a revolutionary experience that should please any Dark Tower fan.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Nov 05, 2009 11:05 am

Още малко инфо за проекта.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Dec 01, 2009 2:04 am

Дени
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Дени » Sun Dec 06, 2009 4:13 am

Всичко свързано със света на тази поредица е ВЪЛШЕБНО!!! Трейлърите са замешетяващи, какво ли ще е - НЕ ЗНАМ, ще видим, но знам и съм сигурна, че ще е невероятно!!! Кинг, най - добрият писател си!
Stephen King - THE KING OF THE DARKEST PART OF ME
TWILIGHT SERIES Image THE BEST LOVE STORY EVER

NoLabel
Dinh
Dinh

Post by NoLabel » Tue Dec 08, 2009 4:31 am

Е, какво ще кажете? Някой игра ли я вече?

Аз я започнах и за сега ми е доста интересна. Започнах от бара Дикси Пиг, обиколих тук-там, едва намерих как се слиза в подземния тунел и запецнах на вратата водеща към Федик, където трябва да дам някаква парола, която не знам. Или съм изтървал нещо, или трябва да я знам от книгите. Не знам дали е първото, но със сигурност си спомням, че когато минаваха през тази врата, имаше някаква парола която казваха, за я отворят, но не се сещам каква беше!

Иначе съм доволен от играта, много добре е нарисувана и мисля, че е и добре измислена, но това ще си проличи по-нататък(ако успея да мина през шибаната врата)! Всеки път като намерите "сфера на герой", под описанието й ви дава и висококачествен уолпейпър на героя. Този на Ко ме радва много!

Малко хаотично ми се получи мнението, но к'во да правя, 4:30 сутринта е!

Тъ, ще ми е много интересно да чуя мнения за играта! И ако някой може да ми каже паролата, ще се зарадвам много! Само ако може подобни работи, да ги маркираме като спойлери!
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Dec 08, 2009 9:22 am

Не съм я играл още, но пробвай с някоя от тези пароли:

[spoiler]chassit

nineteen[/spoiler]

NoLabel
Dinh
Dinh

Post by NoLabel » Tue Dec 08, 2009 3:33 pm

Мамка му, защо не се сетих сам за второто! Не, че подейства, но беше логично! Иначе верният код е първия, който си дал, благодаря, помогна ми страшно много! Сигурно го е имало някъде в играта, но съм го пропуснал, което не е добре, защото като стигнеш до края на Chapter One, който се явява именно вратата към Федик, играта ти казва, че е хубаво, да си сигурен, че си намерил всичко, което има за намиране в това ниво, защото после връщане назад няма и може да съжаляваш, ако не си бил наблюдателен! А аз явно не съм бил!

Така де, това беше за сега. Като пуснат Chapter Two, ще видим!
Image

NoLabel
Dinh
Dinh

Post by NoLabel » Sat Dec 12, 2009 3:16 am

Някой има ли идея, кога излиза Chapter 2 ? Аз поне не успях да намеря информация за това в сайта и форума на Кинг!
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Dec 12, 2009 11:33 am

Засега не е определена дата. Доколкото разбрах, Кинг изчаква да види дали първата част ще има успех. Ако няма достатъчно голям успех, може изобщо да не пускат продължение.

Дени
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Дени » Thu Dec 17, 2009 9:31 pm

И аз изиграх 1вата част. Надявам се някъде да не съм изпуснала орб-а на Роланд, обаче ... Wallpaper-ите са супер хубави, дори тази на чинията :)))))

Чакам 2ра част, дано има, за феновете това е невероятна възможност. И на игра да я направят, ще си я купя, все едно дали е безплатна online или ще е за конзола :)

Тъмната кула е религия :) :inlove:
Stephen King - THE KING OF THE DARKEST PART OF ME
TWILIGHT SERIES Image THE BEST LOVE STORY EVER

Post Reply