Дата и час: Пон Фев 26, 2018 12:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 10:34 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Здравейте на всички! Радвам се, че намерих форума, защото и аз като вас съм голям фен на Кинг. Чел съм почти всичко от него излизало на българския пазар. Любими негови произведения са ми - ''Гробище за домашни любимци'', ''Сърца в Атлантида'', ''Зеленият път'', ''То'', ''Торба с кости'', ''Особени сезони''/ да не изброявам всичко :smile: / Знам , че въпросът който ще задам е риторичен, но все пак.... И така това което не съм чел от Стивън Кинг е ''Тъмната кула''. Обема й не ме спира, нито цената която трябва да дам за да си купя всичките части, но..... не знам..... От това което съм чел за книгата/признавам повърхностно/ останах с убеждение, че става дума за фентъзи. А аз не съм от хората които се кефят на фентъзи/ с изключение на някой разкази на Робърт Хауърд за Конан/ и така и не мога да се реша да започна с Кулата.... та питането ми е: Наистина ли е задължителна за всеки фен на Кинг?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 12:36 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Според мен - твърдо ДА!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 1:48 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Тъмната кула е написана в стил дарк фентъзи.Което ще рече фентъзи с хорър елементи - има вампири,мутанти.Моето мнение е,че това е едно излишно дълго произведение,което можеше и да е два пъти по-малко.Самият Кинг е споделил,че първоначално творбата е трябвало да бъде дълга около 3000 страници,но в последствие се е отплеснал.При Тъмната кула качеството определено отстъпва пред количеството,особено при петия том.
Съветът ми към теб е да си намериш само първата част и от нея да прецениш дали си заслужава.

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 7:30 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Ако си истински фен, ще прочетеш абсолютно всичко на Кинг ;) Плюс това ''Тъмната Кула'' е важна част от неговото творчество - това е книгата (ако приемем поредицата като една книга в много части), която пише най-дълго - от началото на 70-те до настоящия момент (догодина ще излезе нов роман с героите от ТК). И още - това не е фентъзи с мечове, магьосници и магии, а микс от уестърн, фентъзи, научна фантастика и хорър, като действието се развива в паралелни светове, както в миналото, така и в бъдещето. И не на последно място - в поредицата има герои (Рандал Флаг, отец Калахан...) и препратки от/към много други произведения на Кинг (Сейлъм'с Лот, Сблъсък, Талисманът, Очите на дракона, То, Безсъние и т.н.).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 29, 2011 11:41 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Прочетох ''Стрелецът''. Не мога обаче да си направя сериозни изводи от нея. Доколкото разбирам тя е само пролог в цялото произведение. Стилът е малко по описателен и тегав за Стивън Кинг. Малко неясна и разхвърляна е. Ще прочета обаче и втората част и тогава ще видя дали ще прочета цялата поредица. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 30, 2011 7:47 pm 
Commoner
Commoner

Заслужава си!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 02, 2011 10:18 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Абсурд е да си направиш адекватни изводи за поредицата само от "Стрелецът".
Моят съвет е да прочетеш всичко, но ако искаш първо да провериш дали ще ти хареса - прочети поне и "Трите Карти"!
Ако и тогава изобщо не те грабва, можеш да я захвърлиш с чиста съвест. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 03, 2011 2:48 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Между впрочем ,,Стрелецът,, е различна като стил от останалите отрочета.Писана е в продължение на 12 години и е под формата на разкази.Ако прочетеш и втория том ще почувсташ разликата. :attantion:

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 05, 2011 12:29 am 
Childe
Childe
Аватар

Аз също не съм чел "Тъмната кула" - едно от малките произведения, които не съм чел. Но като фен на Кинг, ще си ги купя със сигурност и ще ги изчета. Някои книги не са ми допаднали като например "Очите на дракона", "Талисманът" и "Кери", но въпреки това си ги купих, за да имам пълна колекция от произведенията на Кинг като един истински фен. По принцип не си падам и аз по фентъзита и именно затова не ме трогнаха кой знае колко "Очите на дракона" и "Талисманът".
Но за "Тъмната кула" имам доста положителни очаквания, въпреки че я определят като фентъзи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 04, 2012 8:22 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Най-накрая прочетох ''Трите карти''. Да си призная не можа истински да ме грабне, но то се е видяло, че съм се хванал на това хоро :smile: , та си купих всичките книги и ще ги чета. Чака ме ''Пустош''. Възникнаха ми някои въпроси на които ще съм благодарен ако хората прочели поредицата ми отговорят/стига това да не издаде неща от следващите томове/:
- Човека в черно да разбирам, че е умрял след срещата с Роланд в края на ''Стрелецът'' . От какво, как и защо не стана ясно?
- наистина ли са минали 10 г. от края на ''Стрелецът'' и началото на 'Трите карти'?
- Светът на Роланд от 'Стрелецът'' същия ли с океанския бряг с ''лошите омари'', които му изядоха пръстите?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 04, 2012 11:00 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

По-добре просто прочети следващите томове.
А ако поредицата ти стане безинтересна я зарежи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 05, 2012 12:29 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

Мисля си, че по отношение на дадено произведение на Кинг / в случая - "Тъмната кула"/ си задаваш въпроси, изискващи твърде елементарни отговори. Ако всичко при Краля беше толкова просто поставено, то той нямаше да бъде най- добрият!! Затова просто чети и се наслаждавай - отговорите ще дойдат сами.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2012 12:15 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Щом настояваш без да издавам нищо по-конкретно мога да ти кажа,че:
- Човекът в черно не умира след срещата с Роланд в края на първия том.
- След като се събужда Стрелецът остава в същия свят в който е бил преди това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 06, 2012 12:33 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Прочетох ''Пустош''. Спор няма, че до сега това е най-интересната Кула. Въпреки, че Кулата е всъщност едно голяма произведение и едва ли трябва да ги разделям така отделните му части. С оглед на прочетеното досега и развитието на историята мисля, че ''Трите карти'' е малко излишно в този си обем. Още повече , че Сузана и Еди така и още не мога да видя като ''пълнокръвни'', ''живи '' образи. А знаем, че това е може би най - голяма сила на Краля. Както и да е. Кой съм аз, че да намирам кусури на Кинг :smile:
Ще прочета ''Магьосникът'' и ''Сестричките от Елурия'', след което мисля да си взема малко почивка от Кулата и да чакам да излезе на български "The Wind Through the Keyhole".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2012 12:26 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

stanislav_vd написа:
Ще прочета ''Магьосникът'' и ''Сестричките от Елурия'', след което мисля да си взема малко почивка от Кулата и да чакам да излезе на български "The Wind Through the Keyhole".

Много добре ще направиш, но мисля, че новата книга е преди "Сестричките от Елурия"!?

Please tell me she won’t change…

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]