Дата и час: Пон Яну 22, 2018 9:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2015 8:46 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Не знам къде да го напиша това, не знам и защо го пиша, но ми направи впечатление.
Когато Роланд и Ко се спускат в подземията на Луд да търсят Джейк, те се спускат надолу и надолу в каналите. И след много спускане и вървене, стигат до място където виждат символи, наподобяващи буквата t. Е символа на леговището на То не беше ли подобен? Леговището на То не е ли под земята в каналите? То е писана преди ТК3, така че не мисля че е случайно. Едно време може То да се е подвизавало и в тази вселена под Луд. Чаках да стане още нещо... само че в последствие се показа Рандъл Флаг и се нацупих малко. :D Да видим нататък....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 08, 2015 8:29 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Според мен това (Пениуайз = Пурпурния Крал) са много смели фенски теории на вероятностите. И аз смело ще вляза с мнение: обидно е (и за мен, и за Пениуайз) да се твърди подобно нещо. Според мен Пениуайз си идва нейде от първоначалието, от тодаша и е създание, което ще изяде Краля без да му мигне окото! Краля... Краля си е просто луд старец! В последната част от ТК той беше едва ли не с човешки качества. Ако е някакво мощно същество, (според мен) нямаше да кара придворните си да пият отрова и да ги гледа как умират. Щеше (като Пинхед примерно) да щракне с пръс и да се взривяват глави, да хвърчат куки и да дерат кожи, щяха да си вадят очите хората и да ги ядат.... И накрая нямаше да мята "гранати" по Роланд а щеше да вилнее много по-здраво.
Освен това замислете се и над друго нещо - защо е Пурпурният Крал? Нима на Кралицата в Англия не и се кланя цял народ? Това значи ли, че тя е с някаква суперсила? Не! Просто е от кралско потекло. Освен това нашия крал си е побъркан и иска още и още. Той не усеща, че ако разруши кулата и той ще умре заедно с всички вселени и светове. Аз си мисля, че ония твари, дебнещи в тодаша са мнооооого по-големи от Пурпурния Крал. Той даже и Флаг си е по-голям пич от него, въобще не го бръснеше за 5 стотинки, искаше да одере синчето му и да влезе в Кулата. Едва ли щеше да планира такива неща, ако Краля беше наистина някакво феноменално могъщо създание. Както Пениуайз примерно... :ae:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 1:04 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

Аз лично за себе си след като прочетох последната част, си направих извода, че Дондейл е То.
защото:
- робота му се казва Бил Пелтека и Дондейл му е заповядал да "заеква".
- Той държа Патрик Данвил в плен, а Патрик е от Дери и според мен Дондейл/То е чакал момента, в който да го отвлече. След като Бил и неудачниците победиха То през 87-ма (тогава Данвил би трябвало да е новородено бебе), Краля вероятно е решил да смени стратегията и през 92-ра се опитва да го убие в събитията в Безсъние. След като се проваля вероятно изчаква следващия цикъл на ТО да се възстанови (както в Капан за сънища бе загатнато, че То не е мъртво) за да го отвлече и да отведе в Одд Лейн.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 1:13 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Цитат:
И още: в последната част на Тъмната кула се появява същество, наречено Дондейл, което се представя за комедиант и се храни с емоциите на другите също като То (само че със смях, а не със страх), а когато го убиват, мъртвото му тяло приема формата на хлебарка. Самият Кинг казва в едно интервю, че Дондейл и Пениуайз са представители на един и същи вид (към който изглежда спада и Пурпурният крал) - могъщи демонични създания/зли богове от Тодаш. Ако поспекулираме още малко, можем да приемем, че в Дери се намира един от порталите към Тъмната кула и че едно от отрочетата на Пениуайз е оцеляло и е избягало през портала в Емпатика.
А ако е оцеляло повече от едно и другото е останало в Дери да расте и събира сили?

Може би Арделия от "Библиотечна полиция" - същество, което се храни с детските страхове и чиято истинска форма в нашия свят също е насекомовидна - е пак отроче на То, само че от предишното му поколение (появява се за пръв път през 1956 или 1957 и е убита от гл. герой в новелата през 1990).

viewtopic.php?f=10&t=63&p=47220&hilit=%D0%94%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%BB#p47220

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 1:18 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

deadface написа:
Цитат:
И още: в последната част на Тъмната кула се появява същество, наречено Дондейл, което се представя за комедиант и се храни с емоциите на другите също като То (само че със смях, а не със страх), а когато го убиват, мъртвото му тяло приема формата на хлебарка. Самият Кинг казва в едно интервю, че Дондейл и Пениуайз са представители на един и същи вид (към който изглежда спада и Пурпурният крал) - могъщи демонични създания/зли богове от Тодаш. Ако поспекулираме още малко, можем да приемем, че в Дери се намира един от порталите към Тъмната кула и че едно от отрочетата на Пениуайз е оцеляло и е избягало през портала в Емпатика.
А ако е оцеляло повече от едно и другото е останало в Дери да расте и събира сили?

Може би Арделия от "Библиотечна полиция" - същество, което се храни с детските страхове и чиято истинска форма в нашия свят също е насекомовидна - е пак отроче на То, само че от предишното му поколение (появява се за пръв път през 1956 или 1957 и е убита от гл. герой в новелата през 1990).

viewtopic.php?f=10&t=63&p=47220&hilit=%D0%94%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%BB#p47220

не знаех за тази тема, сега ще се зачета. И май трябва да прочета Библиотечна полиция.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 1:35 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Задължително :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]