ФЛАГ

"Човекът в черно бягаше през пустинята, а Стрелецът го следваше"

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend

ФЛАГ

Post by unheard lullaby » Tue Mar 21, 2006 2:10 pm

Учудващо е, че няма отделна тема за този култов пич. Защо точно Р.Ф. са инициалите? Кинг обясняваше ли някъде или съм сънувала за шестиците? :)
Някъде четох, че Стиви искал чрез Флаг да покаже собствената си тъмна половина. ;) Какво мислите? Той е доста противоречив образ, ама аз си го обичам. :D
Image

R.F.
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by R.F. » Wed Mar 22, 2006 7:00 pm

Аз също харесвам Флаг. Мисля че това е един от най-добре измислените образи на Стивън Кинг. Жалко че умря толкова тъпо. [spoiler]Повече щеше да ми хареса Стрелецът да го беше убил.[/spoiler]
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновено е достатъчна.
С.К.

Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19

Post by Gunslinger » Wed Mar 22, 2006 7:30 pm

Бе всъщност добре стана, че [spoiler]не го уби Стрелецът, че и без това всичко това очакваха :)
Нямах нищо против да го гътне и Мордред, ама не по тоя тъп и плосък начин :)[/spoiler]
Иначе това е любимият ми герой на Кинг заедно с Роланд. Просто е толкова разхвърлен из творчеството, така добре описан, че наистина кефи и остава един от най-големите злодей евър ;/
Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател

Post by Bad_Dog » Mon May 15, 2006 11:05 pm

Имам един въпрос, който ме измъчва от както прочетох книгата. [spoiler]Сега след като Роланд се качи на върха и започна всичко отначало значи и Флаг е жив? И действително всичко това е една голяма илюзия.[/spoiler]
ПП: направо щях да се побъркам на финала това изобщо не го очаквах сигурно ми се губят 10 минути.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Mon May 15, 2006 11:21 pm

Благодаря ти,за това съвсем не се бях замислял(вече и аз се измъчвам).Предполагах , че [spoiler]в ка-тета на Роланд при всяко повторение ще бъдат различни хора(нали има и малко изменение всеки следващ път,предполага се че накрая може да стигне и до покой Роланд).Замисляли ли сте се какви са те-Роланд - осакатен стрелец, Еди- наркоман, Джейк - дете , Сузана - инвалид.EDIT:и Ко разбира се,странното животинче , което съумях да пропусна.Старите герои (стари - участвали в събитията преди ТК Стрелецът) би трябвало да се запазят според обърканите ми теории,които и за себе си не съм изяснил напълно.

Според тях Флаг би трябвало да е жив...

И дано нялкой разбра нещо...[/spoiler]

Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател

Post by Bad_Dog » Mon May 15, 2006 11:28 pm

Точно това ме побърква [spoiler]ясно е че ка-тета може да бъде и същия може и да се измени по някакъв начин, но Флаг е там не е мъртав, защото края завършва така както започва началото /ако може вече някой да каже кое е начало и кое е край/ : "човекът в черно се носеше през пустинята, а стрелеца го следваше".[/spoiler]Ах това откачено копеле Кинг пак ме накара да мисля по цели дни и да откачам, защото мисля, че знам отговора, а действително осъзнавам, че нищо незнам и, че нещтата не са така както мисля, че са.

Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Nothingness » Mon Oct 30, 2006 9:48 pm

Аз пък не го харесвах Мартен още от самото начало...никога не съм харесвал нагаждачите...и се чудя как кралят пурпорен и краля на ужасите са му отредили такава роля,че чак до 7ма част да се чудиш кой е той всъщност...ми един нагаждач,който оставя мръсната работа на Роланд...жалко,че [spoiler]стрелецът не го уби :evil:[/spoiler]
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Re: ФЛАГ

Post by The God of Blood » Fri May 09, 2008 3:35 pm

Най-великия злодей.
В "Сблъсък" беше страхотен, в "Очите на Дракона" - коварен, а във финала на Кулата - размазващ, макар че [spoiler]Мордред го гътна твърде бързо. Е, той Мордред все пак е дете на Роланд и Кан-Абала - Пурпурния крал, така че съдбата на Флаг беше предопределена.[/spoiler]
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Image

Bety_PN
Commoner
Commoner

Post by Bety_PN » Thu Feb 26, 2009 10:43 pm

Скоро ще прочета поредицата, но имам въпрос:
"Очите на дракона" предшественик ли е на поредицата?
Image

The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by The God of Blood » Thu Feb 26, 2009 11:14 pm

На "Кулата" ли? Струва ми се, че не. "Очите" е отделна история с друг сюжет.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Image

R.F.
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by R.F. » Sun Mar 01, 2009 8:32 am

При Стивън Кинг всичко е навързано и в някакво отношение събитията от "Очите на дракона" предшестват "Кулата", защото в "Трите Карти" се споменаваше нещо за Флаг и Питър. Май така беше. Аз сега препрочитам всичко отначало, за да мога да сглобя нещата и да вникна по-дълбоко. А връзки има страшно много!!!
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновено е достатъчна.
С.К.

Vengeance
Commoner
Commoner

Post by Vengeance » Mon Sep 05, 2011 1:39 am

Абе само аз ли бях толкова разочарован от смъртта на Флаг.През цялата кула се говори за него и аз си мисля че в последната час ще се разкрият повече неща около него и накарая [spoiler]Мордред го гътва в първите 100 страници. :sad:[/spoiler]

Може би щото не съм чел за него в другите книги на Кинг,но изобщо не останах с впечатлението че е някакъв мега злодея...смисъл изобщо никакво мнение за него не мога да си изградя.

Някой може ли да ми каже в кои книги участва по-дейно?

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Sep 05, 2011 2:31 am

Влез в сайта на форума (влиза се през банера най-горе) и виж Галерия > Ревюта > Рандъл ФЛАГ: "суперзлодея" на Кинг.

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Tue May 19, 2015 10:16 pm

Някой може ли да ми разясни нещо. Може и аз да съм нещо в грешка.
В първата книга не се ли говореше за Уолтър и Мерлин като за два отделни персонажа? Не ми се чете пак само за това, ама не пишеше ли даже, че Уолтър бил победил/убил или нещо такова Мерлин? Аз сега съм прочел първите 4 книги и съм с убеждението, че и двамата са Рандъл Флаг. Като проверя в уикипедия, дава ми ги като "други имена" на Флаг. Добре, ама май в първата книга не беше така... Не искам да чета подробно и в уикипедия, защото още не съм прочел другите 4 книги за Тъмната Кула, да не изскочи спойлера. :) Та или аз се бъркам, или нещо Кинг ги е мислел по един начин, ама после ги е доизмислил по друг начин нещата.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed May 20, 2015 9:15 am

Мерлин е баща на Уолтър, не са една и съща личност.

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Wed May 20, 2015 6:12 pm

Мерлин е Рандъл Флаг. Уолтър НЕ е. Правилно или не??? :)

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed May 20, 2015 8:30 pm

Не. За Флаг виж тази тема.

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Mon Jun 29, 2015 5:51 pm

deadface wrote:Мерлин е баща на Уолтър, не са една и съща личност.
Хахааааа, хванах те! В момента чета "Изгубени гласове" и когато РФ е при бебето Мордред той му казва нещо от рода на "... но да не забравяме, че съм бил и придворен на баща му на Роланд под името Мерлин...". :wink: Мога да дам и точната страница даже...
Е, ако после има пак някакъв обрат по тази история, шегата е за моя сметка, но това е отделен въпрос... :)

Edit: Прочетох още няколко страници и както се казва в едно култово клипче от Господари на ефира: "Ми той умрял, ма!!!" :tooth:

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Jun 30, 2015 11:01 am

Бъркаш Мерлин с Мартен.

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Tue Jun 30, 2015 1:48 pm

Майка му стара... :) Мартин, Мартен, Мерлин, Маерлин - в главата ми каша стана! Всички магьосници, някои Уолтър, други Флаг, трети Шмолтър, луда работа!
Признавам грешката! :)

Post Reply