Кинг иска да пренапише цялата поредица?

"Човекът в черно бягаше през пустинята, а Стрелецът го следваше"

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Кинг иска да пренапише цялата поредица?

Мнение от deadface » пон апр 16, 2012 3:13 am

Преди броени дни Кинг разкри пред Нийл Геймън, че обмисля да пренапише последните две части на "Тъмната кула", като изреже сцените, в които участва (или се споменава) като герой:
Stephen King is a character in the fifth and sixth Dark Tower books, and Stephen is wondering whether to take him out of the next draft.
Това не е особено изненадваща новина (все пак през 2003 Кинг издаде преработено и разширено издание на "Стрелецът"), но ме кара да се чудя дали ще се ограничи да пренапише само ТК6 и ТК7, или ще преработи и разшири цялата поредица (преди време беше споменал, че има такава идея, а и "Тъмната кула" 4.5 (The Wind Through the Keyhole) вече е факт). :rolleyes:

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Re: Кинг иска да пренапише цялата поредица?

Мнение от edenbeast » пон апр 16, 2012 11:02 pm

Не знам дали да приема това като добра или лоша новина, но е факт, че присъствието на Кинг като персонаж в поредицата, не е от най-добрите идеи на автора. Тази сюжетна линия е единственото нещо, което не ми хареса в цялата поредица за Тъмната кула.
Ще е лек удар по джоба да си купуваме всичките книги наново, но ако се наложи... :smile:
"Stay scared!"

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » чет апр 19, 2012 11:25 pm

И аз съм на мнението на райския звяр. Няма да се оплача, ако разкара и Художника, който според мен доста разводни финалните страсти - все едно го е напъхал вътре, защото не е могъл да се сети за нищо по-добро. В последните две книги усещането е, че си е намислил как точно иска да свърши всичко и е добавял каквото и както му хрумне, за да стигне до финала.
Ако пренаписването ще е в насока всички книги да замязат повече на 1-3 част, приветствам идеята с всичките си ръце и крака.
Изображение

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » вт юли 09, 2013 11:41 pm

На мен пък неговото присъствие ми хареса много, защото те докарва до момент, в който си мислиш как това не е книга, а нещо което наистина се е случило.

Отговори