Дата и час: Чет Апр 26, 2018 8:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Апр 16, 2012 3:13 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Преди броени дни Кинг разкри пред Нийл Геймън, че обмисля да пренапише последните две части на "Тъмната кула", като изреже сцените, в които участва (или се споменава) като герой:
Цитат:
Stephen King is a character in the fifth and sixth Dark Tower books, and Stephen is wondering whether to take him out of the next draft.

Това не е особено изненадваща новина (все пак през 2003 Кинг издаде преработено и разширено издание на "Стрелецът"), но ме кара да се чудя дали ще се ограничи да пренапише само ТК6 и ТК7, или ще преработи и разшири цялата поредица (преди време беше споменал, че има такава идея, а и "Тъмната кула" 4.5 (The Wind Through the Keyhole) вече е факт). :rolleyes:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 16, 2012 11:02 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Не знам дали да приема това като добра или лоша новина, но е факт, че присъствието на Кинг като персонаж в поредицата, не е от най-добрите идеи на автора. Тази сюжетна линия е единственото нещо, което не ми хареса в цялата поредица за Тъмната кула.
Ще е лек удар по джоба да си купуваме всичките книги наново, но ако се наложи... :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 19, 2012 11:25 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

И аз съм на мнението на райския звяр. Няма да се оплача, ако разкара и Художника, който според мен доста разводни финалните страсти - все едно го е напъхал вътре, защото не е могъл да се сети за нищо по-добро. В последните две книги усещането е, че си е намислил как точно иска да свърши всичко и е добавял каквото и както му хрумне, за да стигне до финала.
Ако пренаписването ще е в насока всички книги да замязат повече на 1-3 част, приветствам идеята с всичките си ръце и крака.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 11:41 pm 
Dinh
Dinh

На мен пък неговото присъствие ми хареса много, защото те докарва до момент, в който си мислиш как това не е книга, а нещо което наистина се е случило.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]