Дата и час: Пон Фев 26, 2018 12:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Авг 19, 2005 12:22 am 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

Какви са впечатленията ви от 7-та част, харесаха ли ви последните приключения на Роланд и краят на неговото търсене на Кулата?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 21, 2005 1:13 pm 
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Аватар

Вече окочателно мога да кажа, най-култови си бяха първите четири книжки :) Колкото до последната книга, много е увлекателна, грабва те, обаче като я свършиш и се замислиш над случилото се, намираш много неща които не ти харесват(няма да изброявам, че да не спойлвам). А и оставя усещането, че Кинг е претупал нещата с цел да завърши поредицата :huh: А и краят беше гаден :(

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 21, 2005 1:52 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

На мен като цяло ми хареса, въпреки че не ми стана любима от поредицата. Кинг малко е попрекалил с вкарването на обра3а си.
Краян не3нам дали можеше да е по-добър, но то3и не ми хареса особено.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2005 9:48 am 
Commoner
Commoner

и на мен не ми хареса особено присъствието на Стиви в книгата

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 28, 2005 11:01 am 
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Аватар

Ами...аз вчера я приключих и още съм замаяна. Не съм спала почти през цялата нощ. Веднага, след като я прочетох, си помислих, че Кинг е "баси гадното копеле" и ако ми беше пред очите, сигурно щях да се опитам най-малкото да го удуша с голи ръце. Но после се замислих и като че ли това ми се струваше най-логичният завършек. Докато четях, преминах през най-различни емоции - от смях през възмущение, недоволство, омраза, съжаление, досада, ярост, възбуда, недоумение, сълзи, страх, очакване, истеричен плач (когато умря Ко) до потрес (отварянето на последната врата). Книгата определено си има хубави страни и недостатъци. Може да прозвучи банално, но мисля, че е връх в неговото творчество и никой не може да ме убеди в противното. Хайл, сай Кинг, за куража ти! Не смятам да пиша протестни писма. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2005 1:37 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Странно е за мен, че тази тема не върви особено. Ще го отдам да факта,че повечето хора не са завършили Кулата. Аз я обичам - невероятна и прекрасна книга. Опасявах се,че краят няма да ми допадне и ще прецака работата, но по-естесвен завършек се съмнявам да има. Кинг се е смилил и над happyender-и като мен и събра някакси другите от ка-тета, казвам благодаря. Роланд започна сам и за мен е правилно да завърши сам одисеята си. И, мамка му, този рог ме ядоса. Очаквах повече, обаче, от Пурпурния крал. И имам едно питане: как иде да е на английски фалшебство.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2005 1:39 pm 
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Аватар

Ако става въпрос за ВЪлшебство - witch-craft, magic, sorcery.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2005 2:00 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

хм ... мен не ми хареса и как Мордред уби Флаг, някакъв тъп недъгав паяк да 3атрие толкова лесно хилядолетен магьосник с такъв експириънс :x
"Пурпурния" очаквах да е най-жестокия ГАД появявъл се в книга, а той се ука3а пощурял и и3глупял СТАРЕЦ :tard:
при членовете на ка-тета нещата малко по добре се получиха, то беше ясно че трябва да "отпаднат" всички и Роланд да остане сам.Еди и Джейк умряха нелепо, но на всеки се случва, Су3ана беше пожалена, Ко обаче си утиде като пич, какъвто беше пре3 цялото време.
3а края на книгата вече ка3ъх - не ми допадна, но не3нам дали можеше да свърши по добре.може да се приема 3а 3адоволителен, все пак не е лесно да се 3авърши подобна книга и всички да са доволни.

а да и то3 от аватара ми, ми стана любимец :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2005 7:02 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

unheard lullaby точно фалшебство е дадено в книгата и се споменава много пъти. Чуденката ми беше как ли е в оригинал защото превода много яко звучи.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2005 9:50 pm 
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Аватар

Абе и аз си помислих, че чак толкова грешно не може да е, ама въобще не зацепих за фалшебството. Май трябва пак да прочета книгата...Изображение
А относно това, нямам представа. Може да се направят десетки комбинации на думи. Трябва да се види книгата на английски.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 02, 2005 7:17 am 
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Аватар

Ам къде се споменава за това фалшебство, защото търсих в английското издание, ама като не знам къде е ...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 06, 2005 4:10 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

При мен имам само ТК7-2 и трябва да призная, че и аз не го открих. Впчатлението ми беше, че доста се споменава, ама явно бъркам. Но думичката ми направи голямо впечатление и ще потърся пак.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 09, 2005 12:02 pm 
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Аватар

Няма да говоря за положителните качества на последната част, а по-скоро за отрицателните и черти :)
Казвал съм го няколко пъти и пак ще го повтаря: за мен Кулата е от 1-4 част. След това просто нищо не е същото. Всичко се развиваше постепенно, всичко беше абстрактно, от пета нататък всичко е съвсем различно.

Ще ги карам по точки, за по лесно:
1) Така наречените злодеи.. до един бяха такива смешници. Флаг умря като първолак, от бебе на 1 ден.. Самият Мордред отначало се развиваше много добре, но и неговата смърт беше повече от нелепа.
Как може да забрави Ко? Не са 100 човека, че да се обърка, а само трима, за Бога! При Пурпорният крал положението е същото.. на него просто го изтриха. о.0
2) Появата на Кинг. В шеста част що годе се търпеше, но в седма яко беше прекалил. Наистина много дразнещо
3) Смъртта на Еди и Джейк - също ми се стори доста смешна и елементарно
4) Частияният хепи енд и напускането на Сузана. С тази част Кинг ми обра всички точки.
5) Краят. Макар, че наистина му се накефих донякъде, в едно нещо така и не намерих логика. Защо Кулата върна Роланд в пустинята?
Прераждане изглежда много по-логично. При тоя край Кулата пак си връща предишното състояние и прочие.. според мое мнение просто е искал да завърши с изречението, с което е и започнал. Което не му прави чест, но нейсе.
6) Кулата беше спасена още когато заниманието на Разрушителите беше прекратено и Кинг беше спасен. Някак тъпо седеше..

Мога поне още толкова да изброя, но мисля, че схванахте мнението ми за седма?
Не искам някой да ме разбере погрешно. Абсолютен фен съм на Кулата, в частност на първите книги, но така става с повечето поредици. Дори под ръката на големи маистори на перото някои поредици доста се разводняват към края си. Първите книги са писани през големи периоди, обмислени са до последната страници, а последните три са написани в рамките на 3 години, което и даде резултат.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2005 12:31 am 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Доста изчерпателно изказване. Аз обикновено се задълбавам повечко и искам да изразя възмущението си - защо Кинг избра да се спаси със смъртта на детето, което вече уби веднъж! За мен не беше толкова нелепо изтриването на Пурпурния крал, просто очаквах някаква битчица или нещо такова преди това. А Флаг - наистина прекалено лесно и набързо. За мен Флаг е нещо велико след като прочетох Сбълъсък и много го уважавам. А да - издразни ме и моментът с анаграмата при Дондейл прекаленичко дойде. Аз приемам самовключването от страна на Кинг, но не и в тази степен. Той от гласът на Ган накрая стана съвсем въздесъщ.
И настина - като връща Роланд обратно значи и Кулата пак е заплашена! И това заради някакви подробности. Горкия Роланд от последния стрелец и единствения шанс на Кулата стана нейната жертва.
Книгата обаче е повече от велика и тези кусури не ми променят мнението за нея. И си обичам всичките части, може би без 6-та.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 24, 2005 7:16 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Уау! Снощи я прочетох и не можах да повярвам какво се случи! Мамка му, много ми хареса! Определено не очаквах да се случи такова нещо. Още от 6-тата част подозирах, че Роланд ще умре и Еди или Джейк ще достигнат кулата вместо него и ще се качат в стаята на върха й! Очаквах още хиляди неща, едното от тях беше, всички да умрат в полето с розите и никой да не влезе в кулата, но ТАКОВА нещо не очаквах. Края ми хареса, но ми е адски кофти за горкия Роланд! Роланд, който се научи да обича, Роланд който се сдоби със син(Джейк) и го изгуби. Роланд който спаси Еди и Сузана и ги събра(макар и несъзнателно). Роланд, който заобича всички тях и загуби всички тях, както загуби и Сюзън, Бърт и Алан! Този Роланд не заслужаваше да му се случи това, което му се случи! Много ми е кофти! Знам че това ще прозвучи адски тъпо, но просто бих дал всичко за да науча, какво ще се случи, когато Стрелеца най-накрая достигне Кулата, надувайки рогът си, защото знам че рано или късно, той ще я достигне и зад последната врата няма да е пустинята, а ще е това, което НАИСТИНА Е навърха на Тъмната Кула! О, как само искам да знам.... Но повече от всичко искам да разбера, че Роланд със сигурност ще достигне Кулата за последен път, независимо кога, независимо как и независимо каква ще е съдбата му след това! Искам да знам че е стигнал, ако ще и да е умрял след като я е изкачил! Пак е по-добре от това да е обречен вечно да я търси, да я достига и накрая да се озовава в началото.

Освен това и за Сузана ми стана кофти, защото колкото и щастливо да заживее с Еди и Джейк, това не са същите Еди и Джейк, които преминаха през толкова изпитания. Еди спря наркотиците и стана по-добър човек, като цяло, а Джейк стана мъж на съвсем ранна възръст. И двамата станаха Стрелци! Тях ги свързваше приключението и целта им, както и любовта им един към друг, която се появи именно заради изпитанията и заради Роланд. Тези Еди и Джейк, които Сузана срещна в парка не са нищо повече от най-обикновени хора. Аз ги възприемам като бледи подобия на оригиналите, които загинаха в търсене на Кулата!

Все пак мисля че края беше добър. Определено не се случи това което ми се искаше, но именно за това Кинг е Кинг, нали! Ако искам винаги да става моето, ще взема аз да стана писател и да си пиша каквото си искам, но аз избрах да прочета Кулата и не мога да се сърдя, че Стивън я е написал, така както я е почувствал! Разбирам го напълно и лично според мен, не я е претупал ни най-малко! Смъртта на Флаг, според мен беше много добре измислена, защото показа, че понякога натрупаният опит пречи, вместо да помага. Нестандартен начин, един от отрицателните герои да умре - убит от друг отрицателен герой и то по съвсем неочакван начин. Хареса ми!
и другите неща ми харесаха....
За това харесвам Кинг, защото винаги ме изненадва с нещо!

Чайлд Роланд Кулата достигна.....
Мъжът в черно бягаше през пустинята, а Стрелеца го следваше....

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]