Дата и час: Нед Фев 25, 2018 4:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2013 1:07 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Минаха две седмици откакто прочетох поредицата и колкото повече отлежава Кулата, толкова повече ми се издига в очите. Смятам, че това е най - голямото произведение на Кинг във всякакъв смисъл. ''Седмицата'' пък смятам за достоен завършек. Максимално мрачна, потискаща, тежка с пропито във всяка страница чувство на обреченост и нулев хепиенд. Разглеждайки ''Тъмната кула 7'' като един финал на цялата сага, мисля че това е най -хард финала в творчеството на Краля.
Какъв е извода - изкефих се максимално!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 03, 2013 7:42 pm 
Commoner
Commoner

На мен краят наистина не ми хареса, макар че смятам всички книги които прочетох за страхотни. АЗ съм си фен на Кинг и няма как да е другояче. Един гаф намирам обаче от негова страна в края - не спомена дали Роланд се подмладява или не когато се озовава в пустинята. Все пак от първата до последната книга героят придобива промени във външния си вид, а ако се връща отначало (приемайки че цялата работа се повтаря наново) би трябвало да пак да е млад (поне по-млад отколкото е остарял до края на книгите).
Иначе за евентуален друг завършек си мисля следното - влиза в някакъв ковчег и духът му се вселява в кулата, но тялото му се запазва в готовност да излезе отново на бой, когато вселените бъдат застрашени пак и така стрелецът става част от Лъчите, които крепят всичко (така други писатели могат да го продължат :).
Друг вариант: кулата му отваря врата към друг свят където се събира с нов вариант на любимата си и среща нови Кътбърт и Алън (подобно на Сузана).
Изгубва съзнанието си за всичко станало и се ражда наново (нещо подобно казаха и по-нагоре в темата), но в новия си живот от време на време си спомня откъслеци от миналото.

Но Кинг си е Кинг и всеки отделно мисли по различен начин. А в крайна сметка книгите правят това да ни карат да мислим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 03, 2014 8:28 pm 
Dinh
Dinh

Абе аз имам един спойлерски въпрос.

Около 150-тата страница на първия том на последната кула (БГ вариантът) Стивън Кинг прави едно подмятане, в което обяснява за deus ex machina и се изебава с вариантът, в който катетът на Джейк умира и пътешествието им се прецаква. После казва нещо от типа на "поне до следващия път/опит... сякаш има втори опит ха-ха-ха".

Според вас това целенасочено ли е да ни каже как ще свърши книгата или едва ли не случайно и неосъзнато? То всъщност няма как никой да знае отговорът, ама ми е чудно дали някой е усетил тоя момент по същия начин както аз (при поредното препрочитане...).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 04, 2014 9:42 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Чети до края, ще видиш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 04, 2014 10:56 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Той май чете поредицата за втори или трети път. Но да, финалът не отговаря ли задоволително на този въпрос?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 04, 2014 5:51 pm 
Dinh
Dinh

Имах надежда, че Стивън Кинг не е толкова садистичен тип, но уви...
Иначе, да, отдавна съм го играл тва с края хахаха.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 31, 2015 8:04 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

И аз завърших днес поредицата. Няма и аз да пиша колко гениална е сагата и т.н. Обаче искам да се жалвам за злодеите в последната книга:
1. Пурпурния Крал - в цялото творчество на Кинг чувам подмятания и препратки към този злодей, злодей е малка дума даже. Безмилостно същество, сеещо само смърт и разруха, търсещо края на всички вселени и светове... А всъщност луд дядо в червена роба, заключен на терасата, хвърлящ бомбички. УАУ!!! :D Е то такъв образ заслужава да го изтрият с гумичката, защото наистина не става!!!
2. Мордред - получовек/полубог!!! убива майка си, всички са ужасени от него, убива Флаг като на шега... А всъщност сополиво хлапе, което трепери от студ в снега, че и се насира в гащите заради лоша храна! Умно, дейба! Може да контролира ума на хилядолетен магьосник, но не и на обикновено "кученце", което му изяжда единия крак! Браво!
3. Рандъл Флаг - е тука беше най-тежко за мен! То в 1000 страници в Сблъсък му се обърна много повече внимание отколкото във всичките 3000 и кусур страници в ТК. И за капак го убива не някой от добрите, ами скапано бебе!!! Ебаси!!!!!! Да беше убил поне Еди, да знаем за какво го убиват. Еди умира застрелян в гръб от някакъв сульо, на който вече му забравих името, а Рандъл Флаг само си чоплеше носа и умря... Глупава работа!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 31, 2016 9:39 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

След три години четене на Кулата и произведенията с препратки, най-после свърших финала.
Хареса ми идеологически, но никак не харесах изпълнението. Кинг е писал през пръсти, тази метабелетристика с неговия образ не се получи за мен, deus ex machina моментите ми дойдоха в повече, въпреки странното сравнение на Кинг с оргазма, като цяло ще препрочитам книгата, но сигурно ще пропусна ТК6 и ТК7 -тези две книги ми развалиха вкуса от 1, 2, 3, 4, 4.5 и 5 - те са блестящи.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]