Sucker Punch (2011)

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Re: Sucker Punch (2011)

Мнение от Nothingness » вт юни 21, 2011 10:19 am

Точно се бях отказал да гледам филми от 2011г, но вие такава реклама правите, че ще го гледам и аз :rolleyes:
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » вт юни 21, 2011 12:08 pm

Аз да взема най-накрая да каже нещо малко по-позитивно за този филм, че след WhiteNoise и West of Hell, сигурно никой няма да посмее да го изгледа или да си признае, че го е гледал :smile: .

Филма наистина е доста детски и няма много смисъл (главно благодарение на блудкавия сюжет). Прилича повече на видеоигра от колкото на филм, но съвсем не заслужава такова оплюване. Разбира се не ви препоръчвам да го гледате 6 пъти на кино.

Основната идея доста ми допада. Да се спасиш от реалността в свои измислен свят където можеш да бъдеш където и какъвто поискаш, еми става както ида го погледнеш. Един талантлив автор/сценарист може да сътвори чудеса от това.

Да видиш в един и същи филм дирижабъл и самолети, а в следващата сцена дракони и орки, ами яко си е. За съжаление всичко е оплескано изключително добре от некадърни сценаристи. Главно са наблегнали на ефектите и са пуснали няколко мацки с къси полички които да подскачат наоколо (в което няма нищо лошо разбира се), но това неможе да скрие огромната липса на добър сюжет. Екшън сцените са заснети доста прилично, ефектите и компютърната анимация също си ги бива.

С две думи, гледал съм къде, къде по-големи простоти. Лична оценка 6/10
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
Stardust
Commoner
Commoner
Регистриран: вт юни 14, 2011 10:21 pm

Мнение от Stardust » чет юни 23, 2011 10:48 am

То тая в много хубав свят избяга. света в света, в света.
Пък и мисля, че всеки неволно бяга в негов си свят, когато му се прииска. Загнездило се е в нас още от малки, когато сме започнали да гледаме детски и да мечтаем за принцове и дракони.
Посланието на филма не беше нещо ново или нещо, което не сме знаели, или нещо, което да ме накара да се замисля. И уж филма бил за кино с тези ефекти - еми на кино го гледах и беше отвратително. А имайте предвид, че обичам игрите. Беше прекалено дълъг и ти доскучава след 3тата минута. А в кино залата към средата на филма всеки започна да си говори, 10% от хората станаха и си тръгнаха.
Абе, общо взето никога не бих гледала отново този филм и не бих го препоръчала на някой, който не го е гледал.
"I am possessed by this house and can never leave it again."

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » чет юни 23, 2011 1:48 pm

Пробвах да го изгледам целия, но стигнах само до петата минута. Уникален шедьовър.

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » чет юни 23, 2011 1:59 pm

J.S. написа:Пробвах да го изгледам целия, но стигнах само до петата минута. Уникален шедьовър.
Е, ти намери какво да пробваш :)) При положение, че принципно не гледаш много филми, да се занимаваш с тая мърлящина, вместо с нещо качествено...
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » чет юни 23, 2011 7:07 pm

След интересните отзиви (тук, скротума и най-вече shadowdance :)) ) бях длъжен да го пробвам.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср юни 29, 2011 4:11 am

И това от режисьора на чудесния римейк Dawn of the Dead (2004)? :lac: Очаквах много повече. Ако Zack Snyder някога реши пак да снима филм за лоботомия, няма да е зле първо да изгледа

Изображение
http://www.imdb.com/title/tt0083967/
Frances (1982)
http://youtu.be/AX_9qVMSBJo

В него няма дракони, няма въображаеми светове и специални ефекти, но въпреки това е 100 пъти по-въздействащ.

А за Sucker Punch - 3/10

Потребителски аватар
slepiotupan
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб мар 12, 2011 8:44 pm

Мнение от slepiotupan » ср юни 29, 2011 7:54 pm

дори от птичи поглед се вижда колко смотан филм е това
:devil:
DEAD BY DAWN

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » съб юли 02, 2011 11:58 pm

Според мен малко в повече осъждате филмчето на смърт. Признавам си, че не е шедьовър за 10 номинации за оскар, но сравнение с другите филми на режисьора "300" и този с измислените герои, това ми се струва най-добро. Но ако изключим всичко останало, поне заради саундтрака и мацките си заслужава, айде де нищо ли неможе да пробуди мъжкото във вас, дори и 5 чифта бомби!?
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » нед юли 03, 2011 12:28 am

Какво да ти кажа - времето, когато гледах филми заради мацки с големи бомби, отмина преди повече от 15 години :smile: Сега предпочитам да ги гледам наживо, а и точно тези 5 чифта хич не ме впечатлиха ;)

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » пон фев 20, 2017 9:31 pm

Доста се посмях. Какви коментари съм пускал преди 8 години. Всъщност - отвратителен филм. Като видях какво съм писал и, че съм ходил 6 пъти на кино, направо припадам от смях. :)
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Отговори