Комиксови филми

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Комиксови филми

Мнение от West of Hell » вт апр 19, 2011 7:18 pm

:rolleyes: Май си нямаме такава тема. Та, фенове, Хейтъри???

Първо да се уточним-Не чета комикси. Не мисля, че за да гледам тези филми, задължително трябва да съм навътре в книжките с картинки. Ако беше така, животът щеше да стане доста сложен. А пък който мисли така-Наздраве
:drinks:

Така, гледам си тия филмчета с цел забавление, всичките им глупендърщини и слабости не ми пречат, нито ме интересува придържат ли се към комикса или не
Ето и някои от по-добрите(за мен!)

V for Vendetta-Натали Портман и Комунистически Лондон, батка :devil: Напълно достатъчно за да ми хареса. Освен това не е типичната комиксова безмислица
X-Men-ите-всички ми харесват, включително Wolverine

Sin city
The Crow(1994)
Kick ASS!!!(най-великото творение на планетата :tooth: ) нямам представа какво представлява комиксът, но това е една Безподобна Олигофрения, с която лягам и ставам :beer3:

От Batman само първия заради Джак Никълсън. Майкъл Кийтън е нечовешки Рапон

Драйфа ми се от Superman, разни деърдевили, електри, даже не съм ги гледал, нямам и намерение

А сега чакам, ъ-ъ-ъ, 3D гърдите на Натали Портман в Thor :lol:
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Re: Комиксови филми

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » вт апр 19, 2011 10:47 pm

Фен съм на :arrow:
"Батман", "Батман се завръща" - първо, защото съм фен на Тим Бъртън. Второ, защото смятам, че Майкъл Кийтън е най-доброто превъплъщение на Батман, а и няма как да не уважавам човек, който може да изиграе убедително и Батман, и Бийтълджус :tooth: . Жалките напъни на Вал Килмър и Джордж Клуни няма смисъл да ги коментирам, а Крисчън Бейл е актьор, който намирам за много талантлив и въздействащ, но не и в ролята на Батман (хеле пък с оня нелеп глас на пресипнал фен на цигари "Арда" без филтър, дето го извади в "The Dark Knight").
"The Dark Knight" ми хареса много главно заради уникално противния маниакален Жокер. Играта на Леджър беше брилянтна и мнението ми няма нищо общо с факта, че гушна босилека.

"X-men" - не смятам, че поредицата е шедьовър на киното, но пък филмите ми се сториха достатъчно забавни, та дори и интересни. И не на последно място добре подплатени с актьорската игра на Иън Маккелън и Патрик Стюарт.

Хейтвам :arrow:
"Фантастичната четворка" - личи си, че са се пънали филмът да е интересен, ама главните герои бяха клиширани до безобразие - лидерът-интелектуалец-смотаняк и интелигентната-секси-отракана кифла, нахаканото глуповато братче-плейбой с главна цел подхвърляне на смешни реплики (барем да бяха) и добрият грубоват верен приятел с трагична съдба и вид на печена тухла. Ако махнеш фантастичните им способности, можеш да приложиш шаблоните към произволно избрана комерсиална повърня и ще си паснат безпогрешно.

"Спайдър мен" - май съм гледала само първата част (а може би и втората?..). Нищо не си спомням, освен, че мразя Питър Паркър и Мери Джейн.

"Дявол на доброто" - може точно такава да е била идеята, но Бен Афлек беше безизразен ръб. А историята ми се видя твърде бозава.

"Електра" - пак нищо друго не помня, освен, че мразя този филм. Май основното, с което съм го запомнила е, че през цялото време се питах "Е, хубаво де, тая не гушна ли букета в "Дявол на доброто"?"

Спомням си, че като малка бях харесала "Супермен" с Кристофър Рийв и сега не смея да го гледам пак, та да не си разваля впечатлението :tooth: . Разни зелени стършели и сини хлебарки не смея да гледам."В като Вендета" не го изгледах с подобаващо внимание навремето и отдавна се каня да го гледам пак. Засега е в убийствено дългия списък на Филми Които Искам Да Гледам, а това е списък, който има свойството да се увеличава и в много редки случаи да намалява.

Ми, за това се сещам на прима виста.
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от West of Hell » вт апр 19, 2011 11:42 pm

Крисчън Бейл е актьор, който намирам за много талантлив и въздействащ, но не и в ролята на Батман (хеле пък с оня нелеп глас на пресипнал фен на цигари "Арда" без филтър, дето го извади в "The Dark Knight").
В десетката!!! Много пъти съм си задавал един въпрос, който представлява горе-долу това:Крисчън Бейл(ще се съгласите всички) има вид на Интелигентен човек. Не може по време на снимките на The Dark Knight, да не е попитал, Каква, мамка му, е тая тъпотия с тоя псевдо-дет метълски глас :question: Защо трябва да се говори така :question: А вече какво му е отговорил Крис Нолан, е това е въпрос за 100 000 при Ники Кънчев :) Просто това нещо в кино салона, на ОНЯ звук, дразнеше :attantion:

А пък от Фантастичната четворка, гледах само втората, с някакъв Сърфист и нещо не се чувствах много комфортно.

Спайдър мен-ите са симпатично-тъпи за мен.

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » ср апр 20, 2011 12:49 am

комикси не чета,затуй пък обожавам комиксови филми,но естествено не всичко се получава кой-знае-колко добре :happy:
DareDevil е ужасен, на Електра и аз не дадох шанс.. на Хелбой & Blade не съм фенка.
Фантастичната 4ка е готин,и двeтe части,но доста скучновати на фона на Х-мен (which rulez)
Хълк и Iron Man също не са ми от фаворитите, особено 2рата част на железният,но стават..
Батманите са яки,поне от това,което помня като дете,но за The Dark Knight и аз се съгласявам,че самият Батман беше най-дразнещото нещо в целия филм :)
Спайдърите са лигавички,но 3ката е готин,a и се появява Венъм :inlove: .Но! и двамата актьори,които ги играят(Спайди и Венъм),са противно-педерастично-изглеждащи.
V for Vendetta, Sin city, The Crow(1994), Kick ASS!!!

страшни,нямат нужда от по-нататъшен коментар

Watchmen! сте пропуснали да отбележите до този момент :arrow: готино,много
The Spirit - нещо като 2ри опит за Син Сити,но далеч не толкова интересен и все пак watchable

освен Thor се чака: Green Lantern, X-men: First Class & The Wolverine 2ката
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср апр 20, 2011 12:58 am

Харесвам много първите 2 серии на Батман и доста/много последните 2, много Sin City, много From Hell, доста Хелбой 1/2 и доста/умерено Хълк 1/2, умерено Спайдърмен 1-3, доста The Phantom (1996), умерено Barb Wire, доста Watchmen, Wanted (2008) и V for Vendetta, много The Mask, умерено The Punisher и доста Punisher: War Zone, доста League of Extraordinary Gentlemen, доста Spawn, умерено Ghost Rider и Fantastic Four, умерено Х-men (първата серия най-вече) и доста X-Men Origins: Wolverine, много The Crow (но само първия). Първите серии на Супермен съм ги гледал преди 100 години и вече не помня дали и колко съм ги харесал. Останалите филми по комикси не ми харесват/не съм ги гледал/не се сещам в момента.

А, и Darkman много ми харесва, ама не е по комикс :tooth:

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » ср апр 20, 2011 1:36 am

Spawn! :shades:
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » ср апр 20, 2011 11:21 am

Аз най-много се кефя на X-man, всичките серии, Spawn е култов филм и няма какво да се коментира, V for Vendeta също много ми харесва. Останалите филми повече или по-малко стават като изключим Спайдърмен. Той е истинско разочарование за един фен на анимацията (Аз). Просто тоя актьор незнам от къде са го намерили, но токова некадърен и депресиран и отчаян от живота Спаидърмен неможе да има.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » ср апр 20, 2011 5:02 pm

Топ 10 на филми по комикси :arrow:
http://filmfen.com/top-10/top-10-filmi-po-komiksi

Горе-долу същата хава, никъде не величаят "Електра", да кажем :tooth: . Аз обаче останах доста изненадана от "Шерлок Холмс" и "300" :a010: - не бях чувала дори, че има такива комикси :a010: .

10. Sherlock Holmes / Шерлок Холмс – Да, знаем, че това е герой от книгите на Артър Конан Дойл, но този филм за Шерлок Холмс от 2009 е по комикс. Историята е интересна, не особено оригинална, но представена по най-добрия и забавен начин – този на Гай Ричи. Страхотен хумор, остроумни диалози и добър екшън. Шерлок Холмс разрешава поредната си загадка, изправяйки се срещу силен противник.

5. 300 Противоположно на общоприетото мнение този филм НЕ е исторически. Това е филм по комикса на Франк Милър и Лин Варли. Филмът е с неповторима и стилна визия, добра режисура и зашеметяващи ефекти. Един от най-добрите филми на 2006 и най-запомнящата се роля на Джерард Бътлър. Незабравим филм, който не е за пропускане.

Ами кво да ви кажа, неведомни са пътищата комиксови.
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от West of Hell » ср апр 20, 2011 5:16 pm

Скоро Nothingness и Мустанга заявиха, че 300 бил много як филм
при което ми хрумна да спра да контактувам с тях, но понеже са готини хора, направих компромис. Този път!

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » ср апр 20, 2011 5:34 pm

Не съм фен на комиксите, нито на филмите по тях, но определено има някои попадения тук-там.
Харесвам двата Батмана на Нолан. Въпреки, че имат някои кусури (предимно втория), смятам че са добри филми. Batman Begins е по-добрия филм от двата, въпреки уникалния Джокер, който имаме в The Dark Knight. Противно на всички мнения, които съм чел в нета, смятам че "Батман в началото" е далеч по-мрачен от втората част.
Sin City е филм, който заслужава адмирации. Също така харесвам (донякъде) 300. Филма ми хареса, като изключим диалозите в него.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср апр 20, 2011 7:23 pm

Значи добавям към горното: харесвам много Шерлок Холмс и умерено 300.

Потребителски аватар
Mustang
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: съб фев 10, 2007 9:54 pm
Контакти:

Мнение от Mustang » ср апр 20, 2011 9:50 pm

West of Hell написа:Скоро Nothingness и Мустанга заявиха, че 300 бил много як филм
при което ми хрумна да спра да контактувам с тях, но понеже са готини хора, направих компромис. Този път!
Никога не съм казвала, че е много як филм, просто имаше някои моменти дето ме кефеха. Иначе съм единствения историк, който познавам, който не се нерви на напълно нереални интерпретации на исторически събития.

Иначе съм куца по темата, но V ми е от любимите филми на най-любимата тема. И да не забравим Хелрейзър.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет апр 21, 2011 3:22 am

Хелрейзър е по новела, не по комикс.

Потребителски аватар
Dark_half
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 30, 2011 6:40 pm

Мнение от Dark_half » вт ное 19, 2013 7:45 pm

Любими са ми "Sin City", "V for Vendetta", "Watchmen", "The Dark Knight" и "Scott Pilgrim Vs. the World". Харесвам "The Avengers", "X2", "Hellboy 2", "Spider-man 2", "Batman Begins", "Batman Returns" и "Sherlock Holmes".
Не харесвам "Batman & Robin", "Catwoman", "Elektra", "Fantastic Four" и "X-men Origins: The Wolverine".

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » вт ное 19, 2013 10:06 pm

Първите два Батмана на Нолън са много добри. Като '' Батман в началото'' определено е по-добрият от двата и може би е един от най-добрите филми по комикс правени някога. ''300'' и ''Watchmen'' също са на добро ниво. Моят личен фаворит е ''Road to Perdition'' на Сам Мендес. Абсолютно брилянтен...
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Отговори