Дата и час: Чет Фев 22, 2018 5:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Game of Thrones TV
МнениеПубликувано на: Нед Май 08, 2016 7:21 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

BOTQTA написа:
^ Е как да не си го очаквал от вещицата? Аз още тук (по горе на тази страница от дата 18 юни 2015) преди 11 месеца съм го казал как ще стане. :) Горд съм с такава майсторска прогноза!

Любопитно ми е какво ли е станало с Ходор, та да може само Ходор да повтаря? Да не се окаже пак някаква супернавързана с развитието на сериала схема...

Мисля, че Ходор е бил варг и докато е бил в тялото на животното са го убили и така завинаги умът му е останал животински. От флашбеците ми се струва, че е влюбен в Лиана Старк освен това :D Нищо чудно да е станало заради нея нещо.
В книгите иначе името му е Уолдър, а не Уилис.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 10, 2016 9:20 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Гледах новия (3-ти) епизод и започвам със спойлерите... о, чакай, няма спойлери, епизода беше "нулев". :D За мен поне може да се прескочи директно от втори на четвърти, само празни приказки в тоя епизод. Единственото интересно беше (отново) при Бран и "пътуването във миналото". Обаче пак само се загатва нещо и не се разбира какво става... само гадая сега!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 10, 2016 5:59 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Артър Дейн си беше направен доста голяма машина ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 27, 2016 1:28 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Аз имам задачка-закачка за вас: може ли някой да ми каже как така бродниците пътуват вече 6 сезона и още не са дошли дори до вала, обаче след като баш-бродника видя Бран в оня транс и няколко секунди по-късно цялата армия вече беше пред входа на пещерата? Много любопитно....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2016 2:49 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Това, защото не си гледал Седморката на Блейк и не знаеш култовата " Джена, телепорт ми нау" :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 30, 2016 11:08 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Ей, колеги и аз почнах да го гледам тоя сериал, не мога да повярвам. :blush3:
Още съм на първи сезон.
Не е лошо филмчето, но в сравнение с "Викингите" на Майкъл Хърст си е точно приказка за деца. Както и да е.

Между другото като дете редовно гледах "Седморката на Блейк", който беше култ. :d0jk25:

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 31, 2016 8:02 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

ЕЕ, то първите 7-8 епизода вървят що го де нормално. От там насетне започва хаосът... ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2016 2:55 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

След като приключих с първия сезон и гледах първия епизод от втория сезон, мога да заявя следното:

Сериалът е типичен представител на жанра фентъзи, който категорично не е шедьовър, но става за гледане.
Не е подходящ за деца, тъй като в него има сцени на насилие.

Казах.

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 23, 2016 11:35 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Аз чак сега почнах да гледам сериала. Чаках да позабравя книгите и сега като излезе последният сезон, който бута историята напред, вече реших че му е време. В момента съм в началото на третият сезон.
Впечатленията ми не са много положителни. Тъкмо се чудех какво не ми допада, а то сценарият е мазало. Все едно е писан от някой който просто е хвърлил едно око на историята. Изобщо незнам как хората които не са чели книгите разбират какво изобщо се случва. Изпускат се важни моменти, а се обръща внимание на някакви глупости. Действието е супер накъсано, скача се от едно място на друго в седемте кралства, понякога изобщо не разбираш къде си, кои са хората. Историите на вторичните персонажи са изпуснати напълно. А битките, те са абсолютна пародия, някои изобщо ги няма, предполагам за добро. Като знам, че нататък нещата стават още по заплетени и броя на персонажите набъбва яко, направо ми е мъка колко омазано ще е всичко.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 23, 2016 5:41 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Като цяло това е вторият ми любим сериал,след "Живите мъртви".Преди дни приключих с последният сезон,за мен най-добрият!Наистина битките до тук не бяха на ниво,но в този сезон нещата са други.В следващият сезон сериите ще са седем,виждат ми се твърде малко,те и десет са малко но пък седем.....!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 23, 2016 7:33 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Те май следващите два сезона ще са с по 7 епизода... и после THE END! Тоест ще трябва да изчакаме 2 години за последните 14 епизода! Баси сделката! Но сравнено с чакането по 5 години за един том от книгите пак е напредък! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 14, 2016 1:56 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Сериала сигурно е най-доброто фентъзи филмирано като сериал. Със сигурност е на светлинни години пред Хрониките на Шанара, но ако го сравниш с „Властелина на пръстените” например си е зле. Обяснението може би е бюджета. Имам чувството, че са се постарали само да направят драконите и якото начало. Или за толкова са им стигнали парите. Това обаче не обяснява дупките в сценария.

Въпреки негативите, сериалът наистина е добър и си струва. Просто можеше да е пъти по-добре, което наистина ме дразни. Последният сезон за сега е добре. Яко навързаха нещата. На вала, обяснението от къде идват белите бродници, ролята на Бран, случващото се в Черният замък, също и с Ария на островите. Вече е ясно че зимата иде и каква война предстои.
Ако това са идеи на Мартин, как според него трябва да се развива историята, очаквам с нетърпение следващата книга от поредицата. За съжаление, след края на сериал се съмнявам да бърза с издаването, ако изобщо ги издаде. Остава да се радваме на оставащите епизоди и да се надяваме, че с Тъмната кула нещата ще са по-добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 29, 2016 9:11 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Като гледам разни снимки из фейсбук, струва ми се въпроса е какво ще стане с драконите и бродниците... Ясно е, че Денерис ще пръсне Церсей, но после какво? Любопитни снимки съм виждал, най-вече две. На първата виждаме Бран Старк в ролята на варг и съответно дракона. Което значи, че може би той ще го контролира с мисли само, няма да го язди. И по-интересната е един бял дракон с "шефа" на бродниците на гърба. Тоест или бродниците да си водят тежка артилерия техен дракон или по някакъв начин да успеят да превърнат един от драконите на Денерис в немъртъв. Това е много интересно и голямото чудене кои ще са трите ездача на трите дракона може да отпадне, ако гореспоменатото се окаже вярно. Тгава ще имаме една Денерис с дракон, един Бран с дракон и един Night King с дракон. Знае ли човек, много ми е интересно!!!
Разбира се може тези снимки да са само за замазване на очичките! Виждал съм преди и снимки на Лейди Кейтлин Старк като зомби. В книгите (не съм ги чел) имало някакъв такъв персонаж май, обаче във сериала няма... Ей, ще ни уморят от чакане и догадки! :D

P.S.: В сериала онзи триокия гарван каза на Бран, че повече няма да ходи, НО ЩЕ ЛЕТИ! А така! А освен това прочетох, че в книгите имало леки далечни намеци за "бял дракон"...
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Ice_dragon

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 30, 2017 8:55 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Някой все още гледа ли го сериала? Вчера свърши седмия сезон... обаче нещо не ми е кеф на мен! Не знам дали е заради това, че вече няма книги, по които да карат, или защото режисьорите са се подвели по феновете и рейтинга и вече не убиват герои току-така. В предишните сезони по всяко време можеше да стане нещо и някой уж важен да се гътне. В този сезон нищо! Поне един важен да бяха очистили... ама не! Много холивудски стана, което според мен е тъпо, точно тоя елемент правеше сериите много интересни и непредвидими. Според мен не икат да губят фенове и рейтинг... те за това и раздуват излишно последните два сезона - единия седем, а другия ШЕСТ епизода. :huh:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]