Game of Thrones TV

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Re: Game of Thrones TV

Мнение от Nothingness » ср май 07, 2014 4:23 pm

Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » ср май 07, 2014 9:51 pm

Май ще се окажа единствената, която не хареса сериала. Имах намерение още на първата серия да се откажа, но реших да му дам шанс, но след като дори третата серия не успях да довърша, отказвам да се мъча повече. От всички единствено Тирион Ланистър ми хареса и той беше причината да не се откажа толкова лесно, но не издържах.
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » ср май 07, 2014 10:01 pm

Ами аз на предната страница съм казал, че е Измислица некаква това...
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет май 08, 2014 12:29 am

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт май 13, 2014 10:01 am

Мнооого, много силен 6ти епизод !

Тирион е номер 1!
Oh, she’s beautiful
Oh, I’m not insane

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » пон юни 02, 2014 4:58 pm

абсолютно съм травматизирана от края на 8ми...
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » пон юни 02, 2014 5:48 pm

аз който съм чел книгите си викам е*а си меча

смятай

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт юни 03, 2014 9:23 am

Със сигурност много хора мразят автора на книгата :a010:

Пп: но пък Хрътката добре го изненадаха :tooth:
Oh, she’s beautiful
Oh, I’m not insane

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » вт юни 03, 2014 12:28 pm

Nothingness написа:Със сигурност много хора мразят автора на книгата :a010:

ДА

и аз го имам за феноменален глупак

да си пишеш хилядите страници ей така......не става
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Flesh » вт юни 03, 2014 1:59 pm

Едно много вярно мнение от нета.
Spoiler
Show
This isn't a story that ends with "happily ever after". That's where we started. This whole series is the sequel to a book never written. A classic fantasy, about heroes who fought against an unambiguous evil, about people who took their lives and their honor into their own hands and stormed the gates of the mad king. The brave hero became king and married a beautiful woman, his friend and comrade returned home to raise his family in happiness in the keep of his forefathers, and they all lived happily ever after.

But the brave hero doesn't know how to rule, and the beautiful woman he married isn't just a trophy for being a legendary hero, but a real person with her own flaws and needs that he doesn't know how to handle. He only ever felt at home on the battlefield, and deep down he knows that that makes him a monster. He can't forget the smell of blood in his nostrils any more than he can forget the touch of a woman who is not his wife. Neither whores nor wine nor food will fill that hole. And far to the north, his loyal vassal, his comrade in arms, does what he can to raise a family, but his wife cannot rest easy either, not while another woman's child lives in her home, fathered on some stranger by her lord husband.

Last time "Happily ever after" happened, it fell apart. Because in reality, there is no end of the story. There's just a point where the author stops writing. And if he writes long enough, everyone ends up dead. Happily ever after is something that has never happened in real life. This isn't a story, it's a snapshot. There were things that happened in this world before GRRM put pen to paper in book one, and things will continue to happen after he puts his closes the book forever. We just won't get to see them.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » съб юни 07, 2014 8:48 am

Аз не съм чел книгите. Вярно, възмутих се много от смъртта на Нед Старк. Мислях си, че той е "добрия". :D После умираха разни хора за щяло и не щяло, ама не ме жегваше толкова. Ама това Оберин... появява се преди 5-6 серии, най-готиния и печен тип, с някаква "благородна" мисия... и при първа възможност - БУМ, труп! Еми скъсах се да псувам. Мислех сериозно да чета и книгите, еми няма да ги чета! :D Един вид като наказание към Мартин заради Оберин! :D Няма да чета аз 4 000 страници, да се запозная с 200 персонажа и 150 от тях да умрат в процеса. Фак ит! Олигофрен мръсен!!! Спирам, че пак почвам да набирам скорост!
Любопитно ми е това (смъртта на Оберин примерно) в коя от книгите се развива? Любопитно ми е, защото се чудя какво ще правят господата от сериала, когато свършат книгите? То този олигофрен пуска по една книга през 5 години, а те пускат по един сезон на година. А отначало се говореше, че един сезон е една книга. Ако е така... то догодина им свършва 5тата книга... :)

Edit: еми изнерих се, тука ще си излея мъката. Те (Мартин и съответно сценаристите на шоуто) направо се гаврят с любовта на феновете. Първоначално замислената трилогия е разширена до 7 книги. УАУ! Ти да видиш! Както казах в началото, не съм чел книгите. Но какво става в сериала? И по точно в четвърти сезон? Джофри беше отровен. Това е то, за 8 серии толкова! За главната история само това беше. Всичко друго е ала бала! В един епизод на Саут Парк се гавреха с поредицата. Феновете питаха Мартин: "Къде са драконите?" "Идват!" - казва той. "Е да, ама те от 5 книги вече идват и все ги няма!" - отговарят феновете. "Идват бе, много са близо вече, идват!" Горе-долу така е! Цял сезон какво правят драконите и Денерис - нищо! Закотвиха се в един замък и управляват. Денерис поне, а драконите... спят и ядат овце. БРАВО! А диваците къде са? И те идват, нали? Неживите къде са? Те пък от колко време идват от Север, не е истина! Всички идват! И зимата и тя идва! Е до кога бе братко? То едно е да направиш още една книга или още един сезон за малко повече парички, ама с мярка малко. Трилогия е щяло да е перфектно - 2 300 до 2 500 страници всичко, малко по-стегнато - бонбон!!! Ама не, седем книги ще пишем... Цървул! Ако ми дотегне живота, ще отида до Щатите "да му искам автограф" и ще го убия, както Планината уби Мартелл... :D После доволно ще си излежа присъдата!

Потребителски аватар
Dark_half
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 30, 2011 6:40 pm

Мнение от Dark_half » съб юни 07, 2014 9:35 am

Трети и четвърти сезон са по трета книга - "Вихър от мечове" (тя е по-дебела от първите две, а и в някои страни си я разпространяват в два тома), та Оберин умира в нея.
Иначе четвърта и пета книга се развиват паралелно, затова ще ги обединят (в четвърта ги няма изобщо Джон, Денерис, Тирион) и ще направят поне още два сезона по тях. Нататък - не знам, дано сценаристите продължат сериала с техните идеи, не да чакат Мартин.

ПС: Наскоро излезе слух, че книгите от поредицата нямало да бъдат 7, ами 8 :)) Дано не е истина.
http://www.ign.com/articles/2014/06/03/ ... ones-books
http://www.vulture.com/2014/06/song-of- ... books.html

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от WhiteNoise » вт юни 17, 2014 9:50 am

BOTQTA написа: Горе-долу така е! Цял сезон какво правят драконите и Денерис - нищо! Закотвиха се в един замък и управляват. Денерис поне, а драконите... спят и ядат овце. БРАВО! А диваците къде са? И те идват, нали? Неживите къде са? Те пък от колко време идват от Север, не е истина! Всички идват! И зимата и тя идва! Е до кога бе братко?
:tooth: :tooth:

прав си тук

а някой, като Аря, си пътуват 4 сезона и като стигнат някъде - какво да видят - мъртъвци.

пускам 10-та, но ако пак цялата е с тъпия Джон Сноу....
Изображение

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт юни 17, 2014 10:33 am

И аз изтръпнах, като видях, че началото пак е при Джон Сноу :tooth: .

Но мнооого як край на сезона...направо се чудя дали да не започна 4та книга no:
Oh, she’s beautiful
Oh, I’m not insane

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » вт юни 17, 2014 11:12 am

Аз от сериал съм гледал само първи сезон, но съм чел книгите и ти препоръчвам последните две да си ги оставиш за по-нататък като излезе следващата. Не че не са интересни, но историята не напредва особено и в двете, а краят на последната е много въпросителен.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » вт юни 17, 2014 11:19 am

Догодина ще ги видим. Вече не тръпна така, както миналата или по-миналата година, все тая ми е. Ядосах се след като умря Оберин и почнах да чета спойлери наляво-надясно. Няма нищо да казвам, но като цяло мнението на хората е, че последните две книги имат много малко действие и много излишни приказки - описания на гори, крепости, палати, кой ял, кой пил, кой секс правил... :D Тоест филма би трябвало да стане още по-бавен, якооо! И ако са до края на 3-та книга в момента в сериала... то ми казаха, че и до края на 5-та книга все още няма никакво действие за драконите и бродниците - ЯКО! :D
Изказах мнение пред една приятелка, че с тия темпове на писане, тоя бастун може да не довърши книгите. На 66 години е все пак... Не говоря за смърт, остаряваш, изглупяваш, някой малък удар може да те "удари".... и толкова!!! Бих прочел книгите, ако знам че са завършени! :D

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от WhiteNoise » вт юни 17, 2014 11:31 am

серията е супер!

а бях забравила, че е и последна
тъпо

но много як край
Изображение

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Flesh » вт юни 17, 2014 5:16 pm

Изклаха, който имаше за клане, и айде THE END. :))

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от WhiteNoise » ср май 20, 2015 7:26 am

аз почнах да си припомням първи сезон

btw, някой бързо бързо си заминаха, а Санса продължава да седи и да дразни окото вече 5 сезона - несправедливост!
Изображение

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Nothingness » ср май 20, 2015 9:57 am

WhiteNoise написа:аз почнах да си припомням първи сезон

btw, някой бързо бързо си заминаха, а Санса продължава да седи и да дразни окото вече 5 сезона - несправедливост!
А гледаш ли и новия сезон?
Spoiler
Show
Белиш незнам ще се опита ли наистина да я похарчи, или са му други плановете :devil:
иначе...мнооого интересен 5ти сезон засега...едва дочаквам понеделниците :blush3:
Oh, she’s beautiful
Oh, I’m not insane

Отговори