The Dark Knight Rises (2012)

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт юли 19, 2011 4:17 pm

Изображение
http://www.imdb.com/title/tt1345836/

http://youtu.be/mcH56TVQjRM
Първи тийзър трейлър

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Re: The Dark Knight Rises (2012)

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » вт юли 19, 2011 8:13 pm

Супер :attantion: Ще има и Жена-котка, което е добре, обаче никъде не видях почитаемия Озуълд Кобълпот :boss:
Изображение

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » вт юли 19, 2011 9:15 pm

не разбирам тая Ан Хатауей защо я изтипосват все във важни роли, само на мен ли ми лази по нервите...
не съм и много запозната с комиксите и историята, та за мен този Бейн е ново лице и враг, та е готино :happy:
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пет юли 22, 2011 9:19 am

Бейн го има в "Батман и Робин"(първия филм, който съм гледал сам на кино) с Мистър Фрийз и Отровната Айви. А в анимацията и аз незнам кога се появява за първи път!

Постерът е много як! За съжаление няма да има Джокер(този от аватара ми е много подходящ за ролята), но тази разруха изглежда обещаваща!
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт дек 20, 2011 2:33 pm

Изображение

http://youtu.be/9R6zD8VcQTQ
Официален трейлър

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср юни 20, 2012 2:39 am

Изображение

http://youtu.be/ASQqjK47c04
нов трейлър

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед юли 08, 2012 11:19 pm

Изображение

http://youtu.be/T7PM2LIYwGA
Extensive Behind the Scenes Featurette

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пон юли 30, 2012 7:10 pm

Някой гледА ли го вече :question: Според вездесъщия Скротум било много гадно. Тъжното е, че в повечето случаи (в почти всички) мнението ми съвпада с неговите злостни ревюта. Това, както можете да се досетите, ме огорчи, потресе и накара да се замисля дали искам да си дам парите за кино. Хрипливият глас на Бейл, на който костУма явно му стиска на гърлото, не е достатъчно силен стимул... Всъщност, най-вече искам да знам с какви очаквания да подходя - дали да подскачам от нетърпение и да си разсипвам пуканките в киносалона или да стоя с мрачно свъсени вежди и да отбелязвам отвреме-навреме дълбокомислено, че "киното не е това, което беше по мое време". А? Кво ще кажете?
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон юли 30, 2012 8:30 pm

Не съм го гледал още, но ще кажа: "Това е Батман, за бога!" Несъмнено няма да спечели Оскар за най-оригинален сценарий, нито ще се нареди сред най-дълбокомислените филми на всички времена, но при всички положения ще бъде по-добър от 90% от филмите по комикси за супергерои (Нолан вече доказа, че го може).
Ако отидеш да го гледаш с нагласата да го критикуваш, със сигурност ще намериш за какво, но ако го направиш с нагласата да се забавляваш, определено ще се позабавляваш добре. Дори да е толкова глупав, колкото вездесъщите критици твърдят.

Потребителски аватар
Dark_half
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 30, 2011 6:40 pm

Мнение от Dark_half » пон юли 30, 2012 9:04 pm

Лично аз доста му се изкефих :happy: Иначе да, много негативни коментари се появиха из нета. Бейн, естествено, не е по-готин злодей от Жокера, но пък и не е толкова зле, колкото се опитват да го изкарат. Ан Хатауей се справи супер като жената-котка, даже се учудих. От останалия каст като че ли най-добре се справиха Джоузеф Гордън Левит и Котияр.

Според мен проблемът на филмите на Нолан е, че имат доста големи претенции и хората очакват едва ли не някакви гениални шедьоври, а после се ядосват, че в сюжетите на филмите му за Батман имало толкова много "логически дупки".

Общо взето филмът си е добър завършек на трилогията.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » пон юли 30, 2012 11:37 pm

Тези големи претенции са плод на илюзиите на феновете и журналистите.
Да, трите продукции са с огромни бюджети, също така Нолан има претенции (напълно оправдани), че създава една по-реалистична вселена за Батман и компания. Останално се появява от хорските приказки.
Аз лично доста харесах първите два филма, гледал съм ги по няколко пъти, въпреки че не обичам комиксови супергерои и филми. Филмите са реалистични - да, просто вървят на границата на реализма и измислицата. Да кажем, че всичко, което се случва в първите два филма е реалистично толкова, колкото да хвърлиш 50 пъти зар и всичките пъти да се падне 4.
Още не съм гледал "Райзес", но съм почти сигурен, че ще ми хареса приблизително, колкото предишните.
Хора, не се водете по онлайн блог критици. Не веднъж ми се е случвало да видя кретенско ревю на филм от човек, чиито ревюта до момента съм смятал за перфектни!
Гледайте и преценете сами!
"Stay scared!"

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » вт юли 31, 2012 2:22 am

Еееее, аз отдавна се простих с илюзиите, че някога ще гледам филм, в който няма никакви "логически дупки". Особено пък ако иде реч за филм по комикс - кво ме направихте, за бога :) . Нолън го уважавам много като режисьор и харесвам първите две части (особено втората, както е видно). Но както се случва вездесъщите блогърчета да оплюят сносен филм, така се е случвало и кадърен режисьор да направи смазващ провал .
Та не че съм чак толко` проста, та да очаквам спираща дъха оригиналност от филм за Батман - неееее. Но съм си впечатлителна една такваз и притеснявам, когато сума ти народ бълва негативизъм по адрес на режисьор и поредица, които харесвам. Притеснявам се, щото коментарите идват И от хора, чиито претенции за добър филм са били напълно задоволени от неща като "Американски пай 34123", "Терминатор 5 - проблемите на третата възраст" и пр. Но млъкни, сърце!
Утре отивам да го гледам :mamba: .
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт юли 31, 2012 4:16 am

JustAFaceInTheCrowd написа:Утре отивам да го гледам :mamba: .
Ми... добре. Вече си избрах ковчег (в случай, че хич не ти хареса) :devil:
Spoiler
Show
Изображение

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт юли 31, 2012 9:37 am

Аз чета мнения за филми само и единствено в този форум,най-вече в темата за какво сме гледали последно и са ми препоръчвали някои страхотни неща! Иначе Еденбийст е прав - ако на човек му се гледа някой филм - да го гледа!

Някои хора са предубедени към продълженията, но точно Американски Реюниън (2012)(като бях тийн не вярвах, че ще има по-яка комедия от първите 2 части, но разбирасе съм грешал - на всяка възраст човек се кефи на различни неща) и последния Терминатор (2009) са си най-култовите части на поредиците!

А относно филма в темата - не е по-добър от Черния Рицар (2008), който за мен си е ултимативния Батман, но е жесток и ми е втория по любимост - а това само от едно гледане! Колебая се дали да не ходя пак на кино, че кой знае кога ще излезе по тракерите :boss:
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » вт юли 31, 2012 10:22 am

В четвъртък ще се ходи на кино, честно казано нямах голям мерак да го гледам, ама като ми съобщиха, че ще ме замъкват, взех, че се ентусиазирах от идеята :tooth: Не съм с нагласата да критикувам, тъй че да видим :smile:
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » ср авг 01, 2012 6:23 pm

Ужас! Дедфейс, честито - скачай в ковчега :devil: . Или изчакай до изгрев слънце :vampire: ?
Филмът изобщо, ама изобщо не ми хареса. Сега ще кажете, че съм била предубедена и заради това. Да, ама не. С каквито и върховни предубеждения да съм изпълнена, не мога да кажа на черното - бяло. Филмът не струва и пет пари :angry2: .

Скучен. Предвидим. Пълен с клишета. О, да - клишета! Клиширани диалози, клиширани образи, клиширани ситуации, клиширан финал. Дори екшън-сцените за никакъв чеп не ставаха, не че това би оправило нещата, де... Как може Нолън да направи два прекрасни филма и третия да го оплеска така грозно, не знам.

Изобщо, ама изобщо не претендирам, че съм велик филмов критик и страшно ги разбирам нещата, но едно е факт - в този филм няма нищо, за което да се хвана и да кажа, че ми е харесало. Нищо, с което да го запомня - освен с това, че няма с какво да го запомня. Грам емоция не се надигна у мен през всичките тегави два и кусур часа - освен смътно недоволство, че тъй като не съм сама, ще трябва да изчакам края на филма, преди да си набия камшика от киносалона.

Дано на Лаполт да й хареса поне.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет авг 03, 2012 8:08 am

.... :vamp4:

Аз пък очаквам да ми хареса, особено като разбрах колко бой отнася Батман :devil:
Spoiler
Show
Хванал Батман златната рибка и тя му се примолила:
- Пусни ме, Батмане и ще ти изпълня едно желание!
Съгласил се Батман и я пуснал, а тя го попитала:
- Кажи сега какво ти е желанието!
Помислил Батман и казал:
- Амииии, искам да ме върнеш няколко века назад във времето.
Златната рибка изпълнила желанието му. Тръгнал Батман по улицата и изведнъж до него застанал един човек със сълзи на очи, прегърнал го и му казал:
- Еееех Зоро, Зороооо... казах ли ти аз, че тая курва ще ти сложи рога.

*

2050 година. В САЩ вече няма престъпност и Батман си убива времето, зяпайки пейзажа от върха на Емпайър Стейт Билдинг - навсякъде ред и спокойствие, пълна скука. Изведнъж вижда на една тераса Жената-котка: излегната гола, с разтворени сладострастно крака.
Погледал я Батман, погледал я и си рекъл:
- Що не се възползвам от изключителната си бързина.
Спуснал се скорострелно към Жената-котка, бам отгоре и после моментално отлетял.
- Ау, какво беше това? - попитала Жената-котка.
- Не знам какво беше, ама много ме заболя! - казал Невидимият.

*

Три приятелки - омъжена с 10-годишен брак, неомъжена с женен любовник и неомъжена с гадже - решили да си направят следния експеримент: да се облекат с кожено бельо, кожени ботуши и кожена маска, и да видят какви ще са реакциите на партньорите им.
След една седмица трите се срещнали да споделят резултатите.

Неомъжената:
Сложих си аз коженото бельо и изчаках гаджето да дойде - като ме видя, падна на колене, каза че съм неговата сбъдната мечта, помоли ме да се омъжа за него и после цяла нощ правихме бурен секс.

Любовницата:
Облякох си аз коженото бельо, наметнах отгоре един шлифер и отидох при моя в офиса му - там влязох в кабинета, разтворих шлифера и му показах какво има отдолу. Без да обели дума той отиде до вратата, заключи я, после извади кабела на телефона, изключи мобилния и правихме секс върху бюрото му в продължение на 5 часа.

Омъжената:
Сложих си аз коженото бельо и застанах в коридора да изненадам мъжа си. Когато се върна от работа, той затвори входната врата, погледна ме и каза: "Здрасти, Батман, какво има за ядене?"

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пет авг 03, 2012 10:51 am

Гледах го снощи. Определено не е шедьовър, но филмът си е як. Малко повече са наблегнали на драмата от колкото би ми се искало. Има доста препратки към предните филми, които на мен ми убягваха. Жената котка е много яка, макар че никъде не я наричат така във филма .
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Мнение от BLADE » пет авг 03, 2012 11:49 am

И аз снощи хванах еврейския четвъртък в Кино Арена и гледах филма. Хареса ми, въпреки, че много действие беше набито само в едни 2 часа и половина. Спокойно можеше да разделят филма на 2 часто от по 2 часа и половина, но и така е добре. Като цяло имаше някой недомислени неща, както и доста фактологически разминавания на филма спрямо комиксите, но това е разбираемо. Като цяло наистина добър филм.
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » нед авг 05, 2012 11:28 pm

deadface написа:.... :vamp4:

Аз пък очаквам да ми хареса, особено като разбрах колко бой отнася Батман :devil:
То това беше единственото хубаво нещо всъщност :sad: . И малко му беше, смея да твърдя.
Кажи все пак, хареса ли ти?

http://www.youtube.com/watch?v=seBpXt8_6xs
Изображение

Отговори