Дата и час: Нед Фев 18, 2018 9:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Апр 20, 2006 2:13 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Прегледах форума за кино и не намерих такава тема (ако все пак греша - трийте:))
Като става дума за кино, не може да не поговорим и за актьори и за предпочитанията ни към определени индивиди.
Чудех се дали да пусна анкета, но в крайна сметка, които и да бях сложил в нея, все щеше да има недоволни, за това сметнах, че е по-добре всеки да си каже направо в пост-а си.
Ето няколко, които аз харесвам:

Джони Деп - може би, любим мой актьор, наистина много добър. Единствния му проблем, е че се снима в мнооооооого бози. Всъщност наистина добрите филми, в които се е снимал се броят на пръсти, което също донякъде е показно. Въпреки, че се снима в много глупости пак изпъква и показва голям талант.

Брад Пит - ами какво да говорим........ :metal: :smt109 FIGHT CLUB :smt109 :metal: , също така и Seven, а ролята му на луд в 12 Monkeys е просто ненормална!

Други актьори, които харесвам са Никалъс Кейдж, Едуард Нортън, Кевин Спейси....от класиките Джак Никълсън, Ал Пачино.. и други, по-добре да не изброявам твърде много, за да не се разводняват нещата.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 20, 2006 2:42 pm 
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Аватар

Ами то моето мнение няма да се различава много.
На първо почетно място слагам ДЖОНКАТА! Много ме кефи, че проучва и изпипва ролита си, умее да се вживява в тях. Освен това не е типичен образ - може да изиграе както гнуслив страхливец (размазвщо припадаше в Слийпи Холоу :lol:) , така и блестящ инспектор-наркоман.. Да не говорим за капитан Джак Спароу... :D

Брад Пит не е съвсем мой тип като външност (изключение прави може би "Легенди за страстта", не че бих го върнала, де ;)), но като актьор съм го признала.
Леонардо Ди Каприо (не се смейте, моля). Може да е мазен и сладникав, но който е гледал Защо тъгува Гилбърт Грейп, Баскетболни дневници, Пълно затъмнение, Плажът и т.н., ще ме разбере.
Слагам и Едуард Фърлонг, 'щото си ми е голяма слабост, въпреки, че и той играе в бози от време на време.
Едуард Нортън, Кевин Спейси, Чарлийз Терон, Мишел Пфайфър, Джулия Робъртс (нищо, че играе предимно в бозави комедийки), Бенисио Дел Торо, Ал Пачино, Антъни Хопкинс, Робин Уилямс, Робърт Де Ниро (който много ме разочарова последните 5-6 г, но все пак го слагам), Мая Новоселска, Кръстьо Лафазанов, Татяна Лолова, Георги Парцалев, Чочо Попйорданов...все съм пропуснала някой, но спирам дотук. Ааа да не пропусна и наборчето Раян Гослинг, нищо че съм го гледала в 2 филма. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 20, 2006 7:34 pm 
Подстрекател
Подстрекател
Аватар

И на мен ми допада Деп играе много силно в предимно психарски филми. В "От Ада", "Слийпи Холоу" игра чудесно не съм го гледал в "Карибски пирати" понеже не обичам този тип филми.
Тарантино ми е също много любим актьор и режисьор прави невероятни филми умее да се надсмива над себе си и над живота.
Кевин Спейси ми е слабост ое от "Обичайните заподзрени" после игра невероятно и в "Американски прелести" винаги съм го харесвал.

Допадат ми още Майкъл Медсън /Тарантино винаги е умеел да изтиска всичко от него затова най-добрите му филми са снимани при него лично мнение/, Джоди Фостър, Брус Уилис /по принцип не обичам много екшъни обаче той ми е един от любимите актьори заради леко арогантният му стил на игра с онази винаги леко ехидна усмивка/, Антъни Хопкис /винаги ми е било трудно да си го представя в роля различна от тази на д-р Лектър/, Де Ниро, Сигърни Уийвър.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 20, 2006 8:16 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Така, искам само да спомена нещо, преди да си кажа мнението. Брад Пит е едно от най -некадърните същества в киното, и единственото, което притежава, е визия. Просто по - непрочувстен поглед, по-неадекватни реакции ( не от сценария) и по-никаква физиономия на този свят няма. А съм му гледала почти цялата филмография. Играе добре в "Гепи". В "Боен Клуб" няма как да не играе добре, защото самия му герой изисква неговото си поведение - с никаквия поглед и мутра. Тотално некадърие, изобщо не мога да повярвам, че толкова хора твърдят, че бил прекрасен. Че му е прекрасно това в гащите и личицето -добре ;)
Иначе аз харесвам много Julian Sands и Christian Bale. Първия е от старото поколение и има невероятни роли и излъчване. Вторият напомня на Брад Пит по това, че е хубавец и има хладна физиономия, но се различава от него по това, че е талантлив и милиони пъти по - хубав от него :p

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 20, 2006 10:12 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Супер тема!

Брад Пит - очудих се, че толкова хора го харесват, но не защото мисля че е лош актьор, а защото никой почти от познатите ми не го харесва! Според мен той е много добър актьор и твърденията че е некадърен и т.н. са най-малкото смешни за мен.
Забележки: комерсиален е

Леонардо ДиКаприо - Изключителен актьор с грешен имидж. Всички го свързват с Титаник и въобще не знаят че другите му роли са добри. Само ще изкажа едно предположение. Мисля че почти всеки който е гледал Титаник, много е харесал филма, а тези които твърдят че не им е хартесал, просто лъжат, за да се изкарат "различни" от останалите или за да не се налага да признаят, че са ревали на филма. Иначе Титаник, Баскетболните дневници, Хвани ме ако можеш, Защо тъгува Гилбърт Грейп, са неуспоримо доказателство за неговия талант! Никога не ме е било срам, да призная че му се възхищавам, жалко само за хората(конкретно мъжете), които смятат че ще изглеждат като гейове, ако си признаят!
Забележки: Лигава физиономия и гласче.

Том Ханкс - Какво да ви кажа, гледайте първо Форест Гъмп, след това Хвани ме ако можеш, Корабокрушенецът, Спасяването на редник Райън и Зеления път.... просто се превъплащава във всеки образ 100% Мисля че ако му кажат "Престори се на Софийско задръстване", пак ще го изиграе перфектно! Нямам забележки към него!

Хейли Осмънт - Който не се сеща, това е детето от 6-то чувство, Изкуствен интелект и Предай нататък. Как е възможно в такава крехка възръст и същевременно по нищо да не отстъпваш и на най-добрите актьори? Малкото човече е генийче! Има един нискобюджетен филм, който е ко-продукция м/у САЩ и Полша, който се казва Edges Of The Lord. Невероятен филм! Ако решите да го теглите, кажете ми, аз имам единствените БГ субтитри, не се шегувам, аз съм ги правил. От години не се е снимал във филм и сега е порастнал! Май е на 17-18 години и се снима във нов филм! Много ми е интересно, дали все още ще е добър! Междудругото, за мен Хейли щеше да изиграе перфектната роля на Джейк от ТК.
Забележки: По-скоро към режисьорите и сценаристите. Много често плаче по филмите и това отклонява малко вниманието от таланта му!

Ал Пачино - велик! Усещане за жена е един от любимите ми филми!
Забележки: Забележки ли?

Брус Уилис - Въпреки че играе в много екшъни, той е един истински добър актьор! Трябва да играе в повече сериозни филми!
Забележки: много екшъни и комедии, малко сериозни филми

За сега толкова, после може и още!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 21, 2006 2:01 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Някой хора ще си кажат "Той пуска тема с цел да чуе мнението на хората, а после се заяжда с тях", може и така да е, но честно казано не ми пука. Като видя такова мнение, просто цвъкнато без никаква обосновка, просто откачам.

Shiva
Не мислиш ли, че това твойто е изпадане в глуповата крайност, "от най-некадърните". Едно е да мислиш че не е добър, не е талантлив и т.н. , ама да го изкараш най-некадърния...ебаси.В Холивуд има тоооооооооолкова много актьори и тооооолкова от тях са така некадърни, че аз и ти бихме играли по-добре, а ти изкара Брад Пит.........най-зле от всички, какви са тези реакции, какви са тази физиономии, дай някакъв пример да се ориентираме!
Или просто на е твой тип и те дразни, че го водят един вид плейбой и айде да режем.....типично........

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 22, 2006 2:36 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Само да изцвръцам едно мненийце относно тази тема: Ще е жалко, ако в темата преобладава спорът за Брад Пит, над мненията за любимите актьори! Дано не вървят натам нещата...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 22, 2006 11:01 am 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Така, вярно да не съсипваме темата, само да уточнч какво съм имала в предвид. За визията му изобщо не говоря в случая- мой тип или не,на мен ми харесва визуално сравнително. Естествено е, че като кажа "най - некадърния", нямам в предвид точно това, не мога да знам всеки актьор на тази планета. Така че май издребняваш малко в репликите ми. Обосновка? Ами лека ретроспекция на ролите му е достатъчна. Вината не е изцяло негова, а и на самите герои - от тях не се изисква кой знае какво. Ето например по-горе прочетох за Лео Ди Каприо. Е,не мога да го понасям, противен ми е и така нататък. НО той според мен е невероятен актьор. Защо? Защото се вживява и играе с чувство. Защото реве, смее се, търчи насам-натам и му личи, че успява да влезе в кожата на героя. Има излъчване. Кога е ревал Брад Пит? Кога си е сменял физиономията? В романтична роля, в роля на злодей, в екшън - навсякъде е един и същ. Може би не съм била права, може би не е некадърен, друго е - той е скучен. Навсякъде е един и същ. И все пак казвам, че в "Гепи" ролята му беше уж по -различна. И се замислям - момента в който караваната избухна. По дяволите, не трябваше ли този човек ВСЕ ПАК малко повече да се вживее и да вложи чувство....
Та така. Обосновах се малко или много. Хайде стига с Брад Пит :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 22, 2006 2:15 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Има много aктьори, (добри актьори), които самата им визия и харизма не е за драматични роли. Дали един актьор е ревал или не, не е критерий за талант. Но както и да е, айде наистина стига толкова за Брад Пит....................сега за кого ще спорим :boxing :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2006 6:28 pm 
Childe
Childe

Джони Деп е един от най-добрите актьори според мен, защото играе изключително разнообразни роли и в повечето случаи героите, които играе са много странни.
Други - Джак Никълсън, изглежда много сериозен винаги, но много се смях на Психаротерапия като го гледах :lol: . И все пак си е брилянтен актьор. Както и Дъстин Хофман. Учудих се като разбрах, че играе роля на жена в един от филмите си. Аз обаче не съм го гледал. Но ролята му в "Рейнман" е много трудна, а той се справя блестящо. Бях разбрал, че дава оскара си на човека, който вдъхновява филма. Тоест на човек болен от някаква болест, която го кара да помни всичко. По "Всяка неделя" го даваха веднъж.
Също мисля, че Джон Малкович е много добър актьор и носи една, не мога да опиша точно каква, специфична атмосфера на филмите. Специално ми харесва ролята му на доктор Джекил.

And I am you and we are not afraid

Just believe when you can't believe anymore

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2006 6:51 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Мел Гибсън и Киану Рийвс :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2006 8:42 pm 
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Аватар

Nevermore написа:
Джони Деп е един от най-добрите актьори според мен, защото играе изключително разнообразни роли и в повечето случаи героите, които играе са много странни.
Други - Джак Никълсън, изглежда много сериозен винаги, но много се смях на Психаротерапия като го гледах :lol: . И все пак си е брилянтен актьор. Както и Дъстин Хофман. Учудих се като разбрах, че играе роля на жена в един от филмите си. Аз обаче не съм го гледал. Но ролята му в "Рейнман" е много трудна, а той се справя блестящо. Бях разбрал, че дава оскара си на човека, който вдъхновява филма. Тоест на човек болен от някаква болест, която го кара да помни всичко. По "Всяка неделя" го даваха веднъж.
Също мисля, че Джон Малкович е много добър актьор и носи една, не мога да опиша точно каква, специфична атмосфера на филмите. Специално ми харесва ролята му на доктор Джекил.

Първо здрасти и добре дошъл.
Второ - имам няколко забележки към мнението ти (единствено от моята гледна точка, разбира се).
Изречението относно Джак Никълсън не го разбрах. Онова "и все пак" за какво се отнася?
Дъстин Хофман...хмм, наистина е блестящ в Рейнман.
"Тоест на човек болен от някаква болест, която го кара да помни всичко." (когато не си сигурен в нещо, по-добре не го казвай)
Аутизмът е "Недостатъчно социално взаимодействие и комуникация със значително ограничен репертоар от дейности и интереси. Проявленията на разстройството варират широко според стадия на развитие на хронологичната възраст на лицето." В смисъл, че аутистите почти никога не говорят, не общуват с жестове или мимики, живеят в собствен свят. Поведението им е стереотипно. Колкото до феноменалната памет - не при всички е изразена. Да не говорим, че въобще не помнят ВСИЧКО, а при всеки е различно. Едни помнят числа, други - изречения, трети могат да рисуват съвсем точно по памет и т.н.
Между другото, тази роля на Дъстин е определена като най-добро представяне на психо-инвалид в историята на киното (аз лично смятам, че Де Ниро беше също много добър в Awakenings).
Филмът, в който играе жена, се казва "Тутси". Препоръчвам го на всички, които не са го гледали.
Джон Малкович е доста...странен... Има великолепни роли (Being John Malkovich, Empire of the Sun, Of Mice and Men...), но и участва в невероятни бози, които го дърпат надолу (като The Man in the Iron Mask, Johny English и... гореспоменатият Mary Reilly :oops: )
Надявам се, че не е прозвучало прекалено грубо мнението ми, иначе съм готина, може да поразпиташ из форума. ;) :badgrin:
Просто не съм на кеф. :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2006 9:23 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

unheard lullaby написа:
Надявам се, че не е прозвучало прекалено грубо мнението ми, иначе съм готина, може да поразпиташ из форума. ;) :badgrin:

Да, готина е :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2006 10:29 pm 
Childe
Childe

unheard lullaby написа:
Nevermore написа:

Първо здрасти и добре дошъл.
Второ - имам няколко забележки към мнението ти (единствено от моята гледна точка, разбира се).
Изречението относно Джак Никълсън не го разбрах. Онова "и все пак" за какво се отнася?
Дъстин Хофман...хмм, наистина е блестящ в Рейнман.
"Тоест на човек болен от някаква болест, която го кара да помни всичко." (когато не си сигурен в нещо, по добре не го казвай)
Аутизмът е "Недостатъчно социално взаимодействие и комуникация със значително ограничен репертоар от дейности и интереси. Проявленията на разстройството варират широко според стадия на развитие на хронологичната възраст на лицето." В смисъл, че аутистите почти никога не говорят, не общуват с жестове или мимики, живеят в собствен свят. Поведението им е стереотипно. Колкото до феноменалната памет - не при всички е изразена. Да не говорим, че въобще не помнят ВСИЧКО, а при всеки е различно. Едни помнят числа, други - изречения, трети могат да рисуват съвсем точно по памет и т.н.
Между другото, тази роля на Дъстин е определена като най-добро представяне на психо-инвалид в историята на киното (аз лично смятам, че Де Ниро беше също много добър в Awakenings).
Филмът, в който играе жена, се казва "Тутси". Препоръчвам го на всички, които не са го гледали.
Джон Малкович е доста...странен... Има великолепни роли (Being John Malkovich, Empire of the Sun, Of Mice and Men...), но и участва в невероятни бози, които го дърпат надолу (като The Man in the Iron Mask, Johny English и... гореспоменатият Mary Reilly :oops: )

Не е звучало прекалено грубо. Аз наистина понякога много объркани изречения пиша, извинявам се, за което. За аутизма не можах да се сетя наистина, но ми се искаше да обясня някак това, което помня :roll: .

And I am you and we are not afraid

Just believe when you can't believe anymore

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2006 10:42 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Пусни си Scary Movie 4 и виж онази баба дето Синди я гледаше, тя е в това положение: :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]