American History X

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон май 08, 2006 9:50 pm

Wednesday13 написа:Американска история Х
3а пореден път, велик филм просто.
че и бая хора 3арибих с него напоследък :D
Свършва много тъпо. Едно нещо неразбрах защо брат му се отказа?Ако наистина вярваш в някаква кауза /защото продават хероин ли?! ами навсякъде има плява/ не бива да се отказваш иначе не си нищо повече от поредния позьор, който е решил да става някакъв понеже е "модерно".

Гледай Romper Stomper ако ти допадат такъв вид филми. Това е един от най-добрите филми на Ръсел Кроу.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср май 10, 2006 8:01 pm

Bad_Dog написа:
Wednesday13 написа:Американска история Х
3а пореден път, велик филм просто.
че и бая хора 3арибих с него напоследък :D
Свършва много тъпо. Едно нещо неразбрах защо брат му се отказа?Ако наистина вярваш в някаква кауза /защото продават хероин ли?! ами навсякъде има плява/ не бива да се отказваш иначе не си нищо повече от поредния позьор, който е решил да става някакъв понеже е "модерно".

Гледай Romper Stomper ако ти допадат такъв вид филми. Това е един от най-добрите филми на Ръсел Кроу.
тц - края е убииствено як, не3нам лично на мен ми подейства много ра3търсващо, а и на други хора които са го гледали.
а големия брат се отка3а от вярата/кау3ата 3ащото беше предаден от свои хора и видя че на подобни хора неможе да се вярва и ра3чита, че всичко е само 3а маскировка и обслужване на интересите на дадени хора. в същия момент, може би най-сложния в живота му той беше подкрепен от хора смятани 3а врагове. осъ3на че е бил подтикван да върши всичко това само от желанието да се реваншира към баща си и т.н. - и именно в то3и момент идва финала който отваря още бе3брой въпроси върху които може много да се ра3съждава/и бих го направил с удоволствие, но в момента вече 3акъснявам/.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » ср май 10, 2006 8:51 pm

Точно това обяснявам, че винаги има плява беше предаден от хора, които не познава добре. Той отиде в нова банда /и то затворници/ и не ги познаваше риска да бъдеш предаден от хора, които не познаваш е по-голям, въпреки, че и свои могат да те прецакат, а това наистина е гадно, но той не беше предаден от свои. Точно това ми е идеята не може да се откажеш от каузата си, защото група кретени са те прецакали. А до колкото си спомням хората, които движеха в началото с него не го бяха прецакали даже, когато излезе от пандиза го посрещнаха. Тъпо е да се отказваш от нещо заради група глупаци ако наистина вярваш в каузата си ти никога няма да и изневериш дори да останеш сам, дори да останеш последният на тази земя> Ако наистина си се борил дълги години за тази кауза /без значение каква е говоря в общо/ години и изведнъж решиш да се откажеш, защото накой продрусал или те прецакал значи предаваш самият себе си. Вярвай, бори се майната им винаги има плява както ти казах вече, но никога не изневерявай на себе си. Това ми е мнението, че не бива да се предаваш ако го направиш значи си по зле и от тези, които те предават.

Края е тъп според мен /лично мнение/, защото сега какво следва пак ще се връща към корените ли?! Някакъв черен гръмна брат му и какво пак ще стане скинар или ще иде да го гръмне, което не се вписва в новата му същност на толерантен към тях. Глупаво е, а татусите какво ще ги прави нали е нов човек скъса с миналото ще си вкара лимонтузу, за да си изкара туша.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » чет май 11, 2006 12:45 am

а може би осъ3на, че се е борил 3а скапана кау3а :idea:
това 3а татусите го почна добре - всеки който има такива може да се 3амисли как едно нещо в един момент ти се струва смисъл на живота в следващия да е нещо което ненавиждаш ;) всеки прави грешки, всеки се подвежда по нещо, което в последствие да се окаже 'грешно'
а може би накрая би гръмнал чернилките, а може би не :roll:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет май 11, 2006 1:10 pm

Wednesday13 написа:а може би осъ3на, че се е борил 3а скапана кау3а :idea:
това 3а татусите го почна добре - всеки който има такива може да се 3амисли как едно нещо в един момент ти се струва смисъл на живота в следващия да е нещо което ненавиждаш ;) всеки прави грешки, всеки се подвежда по нещо, което в последствие да се окаже 'грешно'
Добре, а защо се е борил за тази кауза нали, за да се бориш за някаква кауза /искам да кажа, че под кауза разбирам, че е без значение дали си сатанист, наци, пънкар говоря общо нищо, че конкретния филм е за скинс/ трябва да вярваш в нея. Ако се откажеш значи не си вярвал достатъчно в нея или, което е още по кофти значи си безхарактерен и си за по-голямо съжаление дори от предателите. Пък и не виждам какво толкова е станло предали са го банда нещатници, които познава от "два дена", а тези с които се събираше не го бяха предали даже, когато излезе от пандиза го чакаха. Тогава как е разбрал, че каузата му е скапана?
Ок да го погледнем под друг ъгъл примерно влизаш в пандиза вярваш в някаква кауза /каквато си искаш/ някой те преебава вътре, който вярва в същите неща като теб, какво отказваш ли се? Ще се откажеш от идеите си, ще кажеш да бе каузата ми е гадна всички дето са към моята кауза са боклуци и какво ставаш друг вярваш в друго, ама ето виждаш, че и новата ти кауза да си толерантен пак те прецаква. Разбираш ли по тази причина филма е адски тъп по зле от него е може би "Твърда вяра", където евреин стана нацист. Винаги съм го казвал Холивуд не могат да правят сериозно кино те правят бози. Сериозно кино могат да правят другите страни, но не и САЩ.

За татусите от всичко най-мразя плазмодиите, които днеска се бият в гърдите и се правят на някакви, а утре се обръщат на 180 и казват онея са боклуци еди какво си. Аз съм на мнение, че щом се бориш за някаква кауза ти трябва да се бориш за нея до края на дните си без да ти пука какво мислят останалите за теб. Нека те плюят, нека те мачкат майната им "това, което не ни убива ни прави по-силни" нали? Мачкай слабия, за да не те мачка той. Преди 3 години на НДК-а всички бяха с мартенси и бели връзки и след това половината станаха пънкари, а някои пънкари станаха скинари. Както казва един познат дето бачка в студиото дето ходя да си правя тушовки "скинарите станаха пънкар, пънкарите скинари май само циганите си останаха същите". Мисълта ми е, че ако се променяш и ходиш от едната крайност в другата значи си слабохарактерен или не можеш да отстояваш идеите си, което си е за съжаление.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет май 11, 2006 1:44 pm

Баси, чета и си мълча, чета и мълча, ама не мога повече! Според мен, човеко, въобще не си разбрал филма. Първоначалната идея е била накрая Дерек пак да си обръсне главата, но се радвам, че краят остана такъв. Каква безхарактерност, кви 5 лева? Той просто осъзна, че всичко, в което е вярвал, всъщност не е това, което изглежда, беше се превърнало чисто и просто в отмъщение. А на каква цена?! Загуби всичко, което наистина си струваше. Едуард Нортън прави ФЕНОМЕНАЛНА роля! КЪДЕ МУ Е ОСКАРЪТ!?? (Между другото героят му е базиран на реална личност) Филмът е тежък, провокативен, шокиращ и ГЕНИАЛЕН!
И последно - SOME LEGACIES MUST END.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет май 11, 2006 2:15 pm

Да не мога да го разбера това е вън от съмнение, защото ми е ужасно тъп.
Първоначалната идея е била накрая Дерек пак да си обръсне главата
Защо да си я бръсне пак нали се промени, нали стана нов човек как така пак ще си бръсне главата като скъса с миналото си? Мисълта ми е, че е слабохарактерен или не е бил отдаден напълно на каузата, правил го е машинално, защото така трябва днес вярва в нещо утре го отрича. На всичкото отгоре се отказа, защото беше прецакан от някакви педалчета в пандиза, а не от хората с които беше преди.

Отговори ако можеш на тъпия ми въпроско ако те прецакат някакви педали, с които се познаваш от 2 дена ще се откажеш ли от идеите си от нещата в, които вярваш и ако го направиш това не е ли признак на слабост.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет май 11, 2006 2:27 pm

Еми ти сам каза, че въпросът ти е тъп. ;)
Продължаваш да циклиш на едно място и да говориш едно и също. Аз например не понасям циганите, предполагам, че съм расистка в някаква степен, разбира се не толкова крайна. Казах си моето мнение, не смятам повече да дискутирам този филм. Има хора, които го харесват и такива, които не го харесват. Нито ти ще ме накараш да не го харесвам, нито аз теб - да го харесаш, така че...всеки си прави каквито иска изводи от филма, били те хубави или лоши.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет май 11, 2006 2:32 pm

Не искам да те разубеждавам да не харесваш този филм далеч съм от тази идея аз съм на мнение, че всеки е свободен да мисли и да прави каквото си иска. Не го приемай за заяждане просто си лафим :) . Не искам да цикля на едно място просто мисълта ми е, че не бива да се отказваш от идеите си и от това в, което вярваш.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет май 11, 2006 2:35 pm

Разбрах ти мисълта, аз пък съм на мнение, че не винаги трябва да отстояваш това, в което вярваш НА ВСЯКА ЦЕНА.
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » нед май 14, 2006 12:45 pm

Bad_Dog написа:
Wednesday13 написа:а може би осъ3на, че се е борил 3а скапана кау3а :idea:
Добре, а защо се е борил за тази кауза нали, за да се бориш за някаква кауза /искам да кажа, че под кауза разбирам, че е без значение дали си сатанист, наци, пънкар говоря общо нищо, че конкретния филм е за скинс/ трябва да вярваш в нея. Ако се откажеш значи не си вярвал достатъчно в нея или, което е още по кофти значи си безхарактерен и си за по-голямо съжаление дори от предателите. Пък и не виждам какво толкова е станло предали са го банда нещатници, които познава от "два дена", а тези с които се събираше не го бяха предали даже, когато излезе от пандиза го чакаха. Тогава как е разбрал, че каузата му е скапана?
Ок да го погледнем под друг ъгъл примерно влизаш в пандиза вярваш в някаква кауза /каквато си искаш/ някой те преебава вътре, който вярва в същите неща като теб, какво отказваш ли се? Ще се откажеш от идеите си, ще кажеш да бе каузата ми е гадна всички дето са към моята кауза са боклуци и какво ставаш друг вярваш в друго, ама ето виждаш, че и новата ти кауза да си толерантен пак те прецаква. Разбираш ли по тази причина филма е адски тъп по зле от него е може би "Твърда вяра", където евреин стана нацист. Винаги съм го казвал Холивуд не могат да правят сериозно кино те правят бози. Сериозно кино могат да правят другите страни, но не и САЩ.

За татусите от всичко най-мразя плазмодиите, които днеска се бият в гърдите и се правят на някакви, а утре се обръщат на 180 и казват онея са боклуци еди какво си. Аз съм на мнение, че щом се бориш за някаква кауза ти трябва да се бориш за нея до края на дните си без да ти пука какво мислят останалите за теб. Нека те плюят, нека те мачкат майната им "това, което не ни убива ни прави по-силни" нали? Мачкай слабия, за да не те мачка той. Преди 3 години на НДК-а всички бяха с мартенси и бели връзки и след това половината станаха пънкари, а някои пънкари станаха скинари. Както казва един познат дето бачка в студиото дето ходя да си правя тушовки "скинарите станаха пънкар, пънкарите скинари май само циганите си останаха същите". Мисълта ми е, че ако се променяш и ходиш от едната крайност в другата значи си слабохарактерен или не можеш да отстояваш идеите си, което си е за съжаление.
мале човек как да го коментирам това, та ти едва ли не отрече еволюцията - отне въ3можноста хората да се променят и ра3виват.
Аз съм на мнение, че щом се бориш за някаква кауза ти трябва да се бориш за нея до края на дните си без да ти пука какво мислят останалите за теб.
а ако ти самия ра3береш, че та3и кау3а е прецакана, че смърди, че не си бил прав - трябва ли да продължаваш да я отстояваш и да си прецакваш живота :?:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » нед май 14, 2006 2:08 pm

Ами първо трябва да провериш с какво се захващаш дали наистина това, в което вярваш е правилното дали е за теб, а не някаква прищявка. Винаги съм бил на мнение, че за да започнеш да защитаваш някаква кауза това е много отговорна работа и трябва да помислиш доста преди да се захванеш. Ако каузата ти наистина е скапана трябва да го осъзнаеш по-рано, но да се бориш за нещо примерно 5 години и в един момент да кажеш, че смърди не го разбирам на всичкото отгоре се беше нашарил даже си беше лепнал Hakenkreuz на сърцето по принцип татуса на сърцето означава, че това е смисъла на живота ти едва ли не ако си направиш лика на твой загинал приятел там означава, че този човек е значел много за теб. Пък и в конкретния случай /незнам за кой път го казвам/ той не беше прецакан от приятелите си, а от някакви дето ги познава от скоро. Добре помисли над това примерно ти си сатанист в някакъв клуб се запознаваш с такива като теб обаче онея хващат и те прецакват ще се откажешли от идеите си? Не си прецакан от приятелите ти, а от други.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » нед май 14, 2006 2:23 pm

Дерек все пак беше в 3атвора 3 години ако не се лъжа - там той беше предаден от съмишлениците си, след това намери 3а приятели хора който преди това имаше 3а врагове. те преко или косвео го накараха да осъ3нае, че чре3 омра3ата няма да постигне нищо, че няма да върне баща си, че кау3ата 3а която се бори всъщност не е негова, а на баща му, че не си струва да 3агуби брат си и семейството си 3аради това.
и3ли3айки от 3атвора видя в старите си приятели отражения на хората с които е бил в 3атвора - хора които се въ3пол3ват от него 3а лична облага.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » нед май 14, 2006 3:07 pm

Не може някой да ти натрапи нещо ако ти самият не го чувстваш със сърцето си. Гледал съм го няколко пъти за последно преди 2-3 години и си спомням, че като излезе от пандиза започна да страни от приятелите си понеже беше станал "нов". До колко си спомням в пандиза като се отдели от съмишляниците започна да движи с 1 черен там в перачницата понеже останалите го мразеха. И какво стана накрая прегърна нова кауза на толерантноста и някакъв черен гръмна брат му, който май също беше решил да се променя.

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пет дек 08, 2006 12:15 am

Култовия филм :badgrin:
невероятна история!не е обикновения хулигански филм само с мелета,кръв и любовна история!показва всъщност какви боклуци са повечето скинове :x
...и"бизнесмени"
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет дек 08, 2006 3:41 pm

Nothingness написа:Култовия филм :badgrin:
невероятна история!не е обикновения хулигански филм само с мелета,кръв и любовна история!показва всъщност какви боклуци са повечето скинове :x
...и"бизнесмени"
Ти от къде знаеш какви са повечето скинове да не би да си движил с тях, че да знаеш какви са ? Аре леко с приказките има 20 вида скинхедс поне запознат ли си с историята им или понеже си чул за "големите лоши скинове", които бият бедните малки циганета крадящи по трамваите и затова са лоши.
И още нещо между хулигани /кежуъли/ и скинове има голяма разлика поне хвани и се поинтересувай казвам го във връзка с това, че казваш, че не бил обикновен хулигански филм няма как и да бъде това е скинхедс филм хулигански филм е FF и GSH. Това, че по-голямата част /едно 85%/ от хулиганите са с десни възгледи няма нищо общо със скинхедс. Това че са хванали и са изгърбили някой не ги прави хулигани.

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пет дек 08, 2006 4:14 pm

ми за мое голямо съжаление се правех на скин няколко от ученическите ми години и се нагледах на дейността на големите скинове на кравай...
не ме интересува колко разновидности скинове има-и не си прав,че бият само циганите и другите раси:бият и пият каквото им падне(със сигурност не всички) :evil:

Пп:а ако ме интересува знаеш ли откъде мога да си набавя информация?
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Контакти:

Мнение от Drake » пет дек 08, 2006 4:48 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Skinhead
Заповядай, прегледах статията, като цяло е акуратна, без да задълбава особено. Принципно скинхед движението в основата си е аполитично и антирасистко(вдъхновено е от ямайските rude boys, които са си, ами, негри). Насилието не им е самоцел, по-скоро начин за защита на територията и начина на живот.
http://alcohooliganska.hit.bg/
Ей това е сайт на български истински скинхедс.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет дек 08, 2006 5:02 pm

Nothingness написа:ми за мое голямо съжаление се правех на скин няколко от ученическите ми години и се нагледах на дейността на големите скинове на кравай...
не ме интересува колко разновидности скинове има-и не си прав,че бият само циганите и другите раси:бият и пият каквото им падне(със сигурност не всички) :evil:

Пп:а ако ме интересува знаеш ли откъде мога да си набавя информация?
Да се правиш не означава да си. "Кръстен" ли си ? Защото именно поради тази причина, че в един момент всички се правеха стигнаха до тук нещата. Разни малки ламери започнаха да се правят на големите скинове /лично съм им свалял белите връзки/, а когато ги хванеха куките пееха едва ли не всичко де що могат от дъртите до диларите в люлин чули не до чули прякори глупости, за да избегнат шамарите. Затова се скапаха и нещата щото беше много "модерно" да си скин. Да си скин не е да ступаш поредния мангал и ако наистина знаеш някой от дъртите това трябва да ти е ясно понеже те единствени /или поне повечето от тях/ знаеха как стоят нещата и се опитаваха да правят нещо. Това че се отдръпнаха сериозните е друга тема и се знае защо стана така. В момента в Бг няма скинхедс движение и редовете дето толкова са на мода само в нета са силни да правиш шествие зад гърба на ухерите всеки знае. Аз също съм бил в тези стреди близо 8-9 години знам хора, които създадоха това движение още 89 знам доста работи аз самия се отдръпнах последните години, но това си е мой проблем. Знам още 20 човека, които го направиха, но това са си лични причини, но нито аз нито те оставиха идеите.

Ако искаш инфо пиши на лична, но щом си бил на Кравай значи трябва да си наясно за всичко.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет дек 08, 2006 5:16 pm

Drake в грешка си в началото скинхедс наистина движат с реге бойс, но после се отделят понеже онези ги прецакват и се събират с рокерите, които винаги са били расисти. В началото може скинхедс да не са били политически ориентирани, но по късно при отделянето от реге бойс стават десни, а тези които остават при тях стават леви или така наречените АФА, които винаги са си били комунисти. Винаги е имало политика и това са глупости, че са аполитични те винаги са били или леви или десни. Кажи ми 1 Ой банда, която да не е свързана с политиката ? Дропкик мърфис или Флоудинг моли те може да са пияници ама са си редове или Анджелик и 4 Скинс ми те винаги са били леви и АФА и от друга страна Скрю, Ландзер, Крафтшлаг, Були бойс. В Бг обачер винаги нещата са объркани и всеки много разбира като това пънкари да слушат "ранен" Скрюдрайвър /?!/ или наци скинове Експлойтед /и за такива знам пълен смях/.

Отговори