American History X

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Drake » съб дек 09, 2006 9:41 pm

На мен информацията ми идва от познанството с такъв тип скинове, които се определят като аполитични. И от тях общо взето знам за историята на движението.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » нед дек 10, 2006 2:41 pm

Това е тъпо понеже групите които свирят ОЙ са свързани с политиката дори да не пеят политически песни членовете на самите банди имат политически възгледи. Ще ти дам 1 пример Dropkick Murphys не свирят полически песни те си пеят некви песни за алкохол слушал съм ги преди 6-7 години поради тази причина, но в действителност членовете на бандата са редове ми значи са ориентирани политически.
Затова ми е супер смешно някой като каже аз съм аполитичен ама слушам "ранен" Skrewdriver и "късен" Bohse Onkelz няма такова нещо "ранен" "късен" просто в началото Ян си е движел с Меднес /и аз имам 1 познат сатанист и понякога си пиеме заедно/, а Bohse Onkelz просто сключиха договор с куките, за да не влязат в кафеза, което не им пречеше да се мотат с тениски на Фред Пери и след това.
Иначе всеки може да се определя като какъвто си иска не ми се говори по тая тема, че са пълен смях нали има едни SSS, които уж са такива ама единия шарп, другия "бивш" десен третият незнам какъв :) . Сега явно е такава модата "аз не гласувам" :) .

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Контакти:

Мнение от Drake » пон дек 11, 2006 10:27 am

:D И ти си прав. Но защо ми даваш пример с музиката? В смисъл аз като слушам някой дето е с леви убеждения, това прави ли ме ляв? Дропкик Мърфис си ги слушам, без дори да съм се замислял дали имат нещо общо с политиката.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон дек 11, 2006 3:01 pm

Защото ОЙ-я е в основата на скинхедс движението, както и всяка друга музика, която се слуша в определени среди затова ти давам такъв пример. Може да не те прави ляв, но самата група дори да не пее за политика се е определила вече като така, защото членовете и имат определени политически възгледи. Искам да обясня, че самият ОЙ си върви ръка за ръка с политиката /без значение лява или дясна/ и от там цялото скинхедс движение.

Потребителски аватар
Dime
Childe
Childe
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:25 am

Мнение от Dime » пет дек 28, 2007 11:19 pm

Честно казано съм съгласен с Bad_Dog. Самия филм като замисъл доста е зле, много са изопачени работите!
За скинхед движението, ами интересувам се, но не стъпвам и на малкия пръст на Bad_Dog :D
Не може да кажеш за една суб-култура нещо без да си запознат!
Nothingness, ти самия си призна, че нищо не си знаел за скинхед движението или НС идеологията. Защо мразиш нещо без да си го опознал и си определил, че то не струва, заради отделни индивиди?

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » съб дек 29, 2007 4:53 pm

То и аз въобще нищо не разбирам от скинхед движения или Ой музика, но това не ми пречи да се кефя на филма нали? "Американска История Х" според мен е с добър замисъл, а и играта на Нортън беше много добра. Също така мисля, че 3 години в затвора са напълно достатъчни за да можеш да усмислиш всичко каквото ти дойде на ум. Тъй, че не виждам какво му пречи за 3 години да е успял да премисли всичко и да види, че всъщност това, което правеха не е правилно. И всъщност нещата, които правеше той бяха вандалщина и не виждам какво свързано имаха със скинхед движението или идеите им. Точно от тази гледна точка филма е слаб, но аз не го гледам и да мисля дали това, което виждам е достоверно или не, аз го гледам и си се кефя. Това е!
"Твърда Вяра" също ми хареса много. Докато "Ромпер Стромпер" въобще не бих го определил, като един от най-добрите филми на Ръсел Кроул, според мен филма беше абсолютна тъпотия. В него видях само някакви хулигански постъпки, та това ли е ВЕЛИКАТА идеология на скиновете - да бият беззащитни жени и деца? да убиват за кеф? Е, няма що наистина са ебаси пичовете!
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед сеп 04, 2005 12:58 am

Re: American History X

Мнение от Shiva » пет яну 04, 2008 3:56 pm

Преди време много харесвах филма, главно заради невероятната игра на Еди Нортън. После обаче осъзнах поредната анти-фашистка пропаганда в него. За мен ще остане хубав филм само заради актьорската игра.

Потребителски аватар
Бълвоча
Commoner
Commoner
Регистриран: съб сеп 17, 2005 2:03 pm

Мнение от Бълвоча » пет яну 18, 2008 6:45 am

Bad_Dog Дерек не се отказа от така наречената си „кауза”, защото група кретени са го прецакали, а защото му трябваше време да разбере, че „каузата” е на група кретени. Идеята, че брат му, вървящ по неговите стъпки, може да попадне на същото това перспективно и каузооправдаващо място наречено затвор, където е пълно с подобни „хора на твърдата кауза”, и да бъде прецакван от тях, не му се е струвала твърде прията. И за каква вяра в каква кауза говориш? Никоя кауза не трябва да стои над семейството. Никоя. И той се отказа от пагубната й идея именно заради него. Не може да говориш в случая общо, без значение, щото в случая общото не е конкретно по темата, а темата си е доста специфична. Не е добра идея да сравняваш една скин „кауза” с необходимостта да отстояваш себе си, и това, което искаш и вярваш, че можеш да постигнеш, за да си пълноценна личност.
За теб това, че приятелката на Дерек крещеше на един от приятели му, който бе насочил пистолет към него: „Shoot that nigger lover!” не е проява на предателство? :) А предполагам е доказателство колко много е грешал като е искал да скъса всякаква връзка с подобни недорасли (но много силни по характер) индивиди. Хмм, идеята ти, начина по който отхвърляш възможността човек да променя възгледите си е просто абсурдна. За каква слабохарактерност в промяната говорим? Нека вземем баба ми за пример – живее си на село женицата откакто се е родила и не се е променила с нищо от раждането си насам, все същото разбиране за света, едно и също си знае от изгрев до залез (след т’ва става вампир и се бори за друга кауза), на това ли му викаш силен характер? Силен характер щеше да покаже приятелката му ако беше решила да се разкара от там и да остане заедно с него. Но чакай, това означава да застане на негова страна?! :shock: Та за това се изисква смелост, кураж, даже и акъл, тоест неща, които само Дерек имаше в наличност на онова място по това време.
В крайна сметка след смъртта на баща си Дерек намира в лицето на Камерън човек, който му предлага перфектния начин да излее гнева и яростта си. Той не е единствената жертва, която е привелечена от него за собствени цели. Но... времето лети, животът тече и хопааа – някои хора се променят. :) Странно, нали?
Аз лично се радвам, че людете се променяме, много даже се радвам. Не знам дали ще излъжа, ако кажа, че някак си обичам когато се улавям в грешка, понеже това показва, че се развивам. Може да е бавно, може да е със скоростта на охлюв, но пак си е нещо. :)
А и я стига, именно понеже вече беше изневерил на себе си, в него се извърши тази промяна, по-скоро бих го нарекъл отрезвяване от опиянението на отмъщението. Той вече беше предал себе си, като робуваше на чужда идея, това беше всичко друго, но не и той.
И как можеш да провериш нещо какво е преди да го опиташ, да влезе в Google и да напише „добра идея ли е да стана глашатай в скин банда и да сритам малко задници?”? Без да се опариш няма как да разбереш какво е огън, нали? Не затънеш ли здраво в букета от рози няма как да оцениш по достойнство уханието му. :(
Краят беше добър, ако бях момиче сигурно щях да се разплача (Аммм, таковата, т.е. нееем, аз съм момче!) Краят чисто и просто показа по най-брутален начин колко безплоден е бил пътят по който е бил поел и до какво води, и какво се опитваше да избегне отказвайки се от насадените му от друг човек идеи. Уви, прекалено късно. “Тhe past will catch you up as you run faster” както се пее в една песен.
All good people read good books
Now your conscience is clear

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » пет яну 18, 2008 12:58 pm

Краят всъщност чисто и просто беше поредната анти-нацистка пропаганда, с която ни заливат напоследък и която става МЕГА досадна и отвратителна. И понеже хората са различни, за едни каузата е най-важна, за други - семейството. Никой няма право да определя кое е най-важното за индивида, всеки - с правото на избор.

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пет яну 18, 2008 2:47 pm

Защо да е анти-нацистка?Наистина-човек вижда,че ако поеме по този път някой от близките му може да пострада,но това може да се случи и на човек,който не е тръгнал по този път...аз лично изпитах агресия към чернилките в края на филма!

А ако говориш за това,че братята избраха семейството пред това да продължат да бъдат Фа...да,въпрос на личен избор-едва ли ще въздейства на някой,който си има убеждения в реалния живот...
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
CorpseBride
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб яну 19, 2008 12:57 pm

Мнение от CorpseBride » пон яну 21, 2008 9:59 pm

Бълвоча е изразил мнение,подобно на моето,тъй че ще ви спестя повторението на едно и също нещо,казано 200 пъти с различни думи.(както явно Bad_dog мн обича да прави.Приятелю,всички отдавна знаем,че повторението не е майка на знанието,а злия му брат-затъпяването,тъй че спри се)
П.П.По повод другия спор-има разлика м/у скинхед движенията(субкултурата)и национал-социализма.Скинхед е доста тясно свързано с музиката движение,докато нацистите...ами те са си нацисти,вярват в тази идея,а не само в частите от нея които им харесват.Съветвам тези,които се интересуват да прочетат "Mein kampf",за да схванат какво му се е въртяло в главата на тоя човек.И едно леко отклонение от темата:Хитлер никога не е мразил евреите,поне не по оня расистки начин по който се възприема цялата идея.Просто е преценил,че те пускат пипалата си навсякъде и малко по малко превземат обичната му родина.И е решил да направи нещо,да вземе мерки,независимо колко крайни ще се сторят на някои.Поне аз така съдя по думите му.
the tigers have found me
and I do not care.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » вт яну 22, 2008 2:06 pm

Бълвоча синтезира всичко, което имах като мнение по темата, но не споделих, защото реших, че няма смисъл.
Някои твърдения на лошото куче бяха толкова абсурдни, че чак ми се уби желанието да се намеся.
Най-вече тезата, която върви срещи цялото развитие на човека. Според която, трябва да вървим с рогата напред, дори срещу неща, които са изпразнени от смисъл, само защото, видиш ли, преди време сме ги смятали за правилни. Това ли е да си "мъж"...тц..точно обратното!
"Stay scared!"

Потребителски аватар
Dime
Childe
Childe
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:25 am

Мнение от Dime » вт яну 22, 2008 11:16 pm

А защо да са абсурдни нещата, които е написал, ако не ти харесват възгледите му, просто няма да ги споделяш. За всеки влак си има пътници. Аз самия съм крайно десен и съм с него.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » ср яну 23, 2008 3:50 am

Това, че има пътници за влака, не значи, че посоката му е правилна.
Голяма мода стана всеки да се крие зад правото за лично мнение. Нека си го има. Нищо не пречи, обаче, на мен да ми изглежда абсурдно. Заставай зад, който си искаш - не ми пречи. :)
"Stay scared!"

Потребителски аватар
Бълвоча
Commoner
Commoner

Мнение от Бълвоча » ср яну 23, 2008 8:14 am

Shiva, то ясно, че хората се различават, ама да знаеш, че колкото се различават, толкова си и приличат. :) И мисля, че за всеки (изкючение прави само Исус – Неговата мисия беше малко по-особена 8) ) нормален социален индивид семейството е най-важно. То по закон така, такива животни сме се случили; щраусите пък по закон си заравят главата дето им е удобно, за да могат хубавичко да не виждат онуй, което се случва около тях, понеже не им изнася гледката.... :doubt: Айнщайн беше казал нещо по въпроса (фу, че мръсен евреин!), добре че фашагите не го докопаха, щото без физични закони кой знай към кой безгравитационен райх щяхме да политнем! :(

Shiva, много е лесно на човек да му се гади от нещо, така, от дистанция във времето. Видиш ли сякаш Втората световна война е някакво остаряло художествено произведение, за което критиците не спират да ни заливат с досадни коментари навсякъде по медиите. Предполагам ще има за какво да си поговориш с някой, случайно срещнат в купето на някой влак, твой връстник, на чийто дядо са му пръснали главата по време на Холокоста. Предполагам разговорът ще е задушевен и двустранно полезен. :) Тази част от историята на човечеството ще бъде показвана и повтаряна дотогава докато все още има разум на тоя свят. Защото това не е нещо, което се е случило по време на Ранното средновековие, а само преди шест десетилетия. За всеки нормално развиващ се индивид това е еманация на най-чистия УЖАС, който може да роди един човек и който сякаш винаги изглежда невъзможен в един така „развит и разумен свят” като днешния, като този преди 60 години, като утрешния; изглежда обаче живеем в свят в който няма невъзможни неща... така че предполагам историята няма да млъкне скоро по този въпрос.

CorpseBride, Това че пича Хитлер не е питаел омраза, а просто е искал да се избави от няколко милиона евреи като просто ги екзекутира ми навява спомени, спомени от моето детство – един ден по перваза на стята ми най-неочаквано попъпли колония от мравки целяща лека-полека да завладее обичната ми стая; реших да направя нещо, да взема мерки - полях ги с чешмяна вода и те се издавиха, не че мразих мравчиците, не, просто трябваше да се отърва от тях по някакъв начин. :) Така без омраза нещата вече придобиват по-човешки облик, някак си те кара да искаш да заживееш завинаги в тоя безчувствен свят, кеф.

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » ср яну 23, 2008 11:26 am

Тази част от историята ще бъде ИЗМИСЛЯНА дотогава, докато скапаните евреи не измислят нещо друго, за което половината свят да ги съжалява.
За съжаление, както виждам МНОГО хора продължават да вярват на глупавите измислици, и точно това исках да проверя с поста си - как тук има разни семитофили и хора, заблудени от лъжите по Discovery и някой и друг учебник, писан разбира се от евреин. С това мнението ми се изчерпва :)

Потребителски аватар
CorpseBride
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб яну 19, 2008 12:57 pm

Мнение от CorpseBride » ср яну 23, 2008 6:01 pm

Всъщност по темата Адолф-аз не смятам,че някъде,някога е имало някой,който да изрази достатъчно компетентно мнение по нея,освен хората,които са го познавали.Лъжи и измислици колкото искаш,въпроса е дали ще повярваш в тях.И както каза Shiva това,което пише "в дебелите книги" са мрънканията на това племе колко са онеправдани.А никой не се сеща за други масови изтребвания,направо заличаване на цели нации,неее евреите са страдали,дай сега да плачем за тях...
Dime,въпроса беше,че лошото куче говори доста избирателно/а според мен и вярва избирателно,но това е друг въпрос/,доста некомпететно се изказва на места и се опитва да налага мнение.Плюс това с две изречения отрече еволюцията,което си е направо кощунство.Едно си знае,едно си повтаря и накрая вече омръзва.Поне да се беше обосновал за тоя анти-семитизъм.Ако всички бяхме като него,досега деволюцията на човека щеше да е пълна...
the tigers have found me
and I do not care.

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » ср яну 23, 2008 6:50 pm

Кой пък съжали евреите толкова?Сега остава да кажете,че филма е еврейски,защото премества темата от мразенето на евреите към семейните драми и,че това е техен приом :smt006
То е ясно,че Евреите управляват света,може би и те са виновни за глобалните смъртни случаи,но какво да се прави...теглиш им една псувня наум и това е...
И Shiva е пример за влияние от евреите...те имат нужда от някои да ги мразят и да ги обвиняват във всичко...и ето пример за такъв човек :badgrin:
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср яну 23, 2008 6:58 pm

а3 не виждам нищо анти-нациско във финала. точно обратното даже. след края на филма е по-вероятно да ти се прииска да идеш да утрепеш някой черен, направо си подтиква към раси3ъм.
филма го въ3приемам като драмата на едно семейство, а не като пропаганда 3а и против фашисти/нацисти/скинари/евреи/холокост и т.н.

Едит: Nothingness гледам ме е и3преварил. май мислим едмакво.

Потребителски аватар
Бълвоча
Commoner
Commoner

Мнение от Бълвоча » чет яну 24, 2008 6:49 am

Shiva, ти не изрази мнение, ти просто показа с няколко изречения броя на годините си. :smt015 Издай някой твой учебник по история, ако се окаже по-достоверен може да се свържа със Спилбърг с идеята за направата на "Списъкът на Шива". :smt006 Предполагам си и привърженик/чка и на идеята за турско присъствие навместо робство, понеже учебниците са писани от скапани българи. Евреите искали съжаление?...... Как може да има такова безочие, дявол да го вземе, ти не само подмина всички кегли с умствения си изстрел, ами се обърка и прати топката в обратна посока.................... Всъщност няколкото милиона избити евреи са живи и здрави и се крият в една голяма цветна торта. Скоро възнамеряват да изкочат с триумфален вик "Изненада!" и с шеговита усмивка на лице задружно с всички историци ще почнат да трият и преправят историята с молив и гумичка в ръка. Шегаджии!
На някой му се е приискало след края на филма да иде и да гръмне някой негър, браво, режисьорът ще остане доволен, че е свършил добре работата по посланието си.

По дяволите, EdenBeast беше напълно прав - абсолютно безсмислено е да се спори по тая тема тук. Не знам какво съм си мислел въобще намесвайки се с постовете си.

П.П. По тая тема бях до тук, писна ми от недорасли глупости. Сега е момента, деца, давайте смело. :)

Отговори