Странни Неща / Stranger Things

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Странни Неща / Stranger Things

Мнение от READER » съб авг 10, 2019 1:00 pm

Аз ли нещо пропускам или найстина няма създадена тема за "Stranger Things", който честно да си призная в началото избягвах, но сега найстина ме подлудява този сериал. Ето малко инфо, ако някой не е запознат.

Изображение

На 6 ноември 1983 г. в щата Индиана по загадъчен начин изчезва 12-годишният Уил Байърс. Майката на изчезналото момче, Джойс (Уинона Райдър), прави всичко, за да го открие. Тя се обръща за помощ към началника на полицията Хопър (Дейвид Харбър), който започва разследване на изчезването. Приятелите на Уил също започват да го издирват, и откриват в гората момиче с необикновени способности (Мили Боби Браун), която знае някои неща за изчезналото момче. Скоро става ясно, че пръст в изчезването на Уил има и секретна правителствена организация, занимаваща се с изследване на могъщи и опасни сили.
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Starboy
Commoner
Commoner
Регистриран: вт авг 01, 2017 8:26 pm

Re: Странни Неща / Stranger Things

Мнение от Starboy » съб авг 10, 2019 10:35 pm

Жесток сериал! Трети сезон ми е тотален фаворит, моето мнение е че той е най-силен, първи също е супер.. само втори не го усетих както трябва. Може би трябва да го гледам отново, за да си изградя мнението така, както трябва.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » нед авг 11, 2019 4:15 am

И аз съм фен, коментирал съм първите два сезона в темата за сериалите. Тези дни ще изгледам и третия и ще споделя впечатления.
Вече има книга по сериала btw, но е нещо като предистория и не ми хареса, твърде различна е от него.
Изображение

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » вт авг 13, 2019 11:19 am

От една страна този филм е типичният "coming-of-age", което много тясно е свързано с литературата на Кинг. Да не говорим колко много препратки има във самия филм към литературни произведения на Кинг. Отделно някъде бях чел, че Кинг е препоръчал Мили Боби Браун като главна актриса, защото гледал актьорската й игра в "Invaders". От друга страна този филм е свързан с един експеримент, който е проведен на нос Монтоук в Лонг Айлънд. За това може да прочетете в мрежата, има доста информация. Да не говорим, че конспиративните теории описват много близки до тези във филма събития. Включително и експерименти с деца, които са отвличани от майките им още при раждането. Но това навлиза в сериозните конспиративни теории. И така де, сериалчето си е доста сериозно и смятам, че си е точно за хора, които обичат творчеството на Кинг. И е хорър в типично негов стил - от онзи прекрасен "old school" хорър, който те пленява с идеи, а не с кървища и дисекции. :)
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Отговори