HORROR (18+)

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » съб май 19, 2007 7:33 pm

Не, събитията, показани във филма, не са реални, а изцяло плод на въображението на сценариста. Това, че уж е документален или по истински случай, беше добър рекламен трик. Даже, ако си спомняш, непосредствено преди да го пуснат по кината, въртяха по телевизията някакъв кратък документален филм, в който се разказваха разни митове за вещицата, даже май се споменаваше за намерената касета на студентите. Е, впоследствие се оказа, че съществуват още няколко подобни кратки документални филма и че всички са фалшиви, тоест, направени са с рекламна цел - да събудят любопитството на зрителя.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » съб май 19, 2007 10:28 pm

Спомянм си, че се показваше един който казваше, че е баща или чичо не помня вече на един от загиналите студенти и, че филма е касетата намерена в гората. Около самия филм вървяха доста неща, които после се оказаха блъв и затова се бях надъхал. Иначе филмчето беше добро спомням си, че някакво дете се разрева и го изкараха от салона имаше още някои, които си тръгнаха по средата /винаги съм се чудил на такива хора все едно не са прочели афиша пред това и влизат, колкото да си похарчат парите/.

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » нед май 20, 2007 2:17 pm

Ами доста хора смятат че е истински филма или е по истински случай, ама не е. Това не пречи да е един от най-реалистичните филми, които някога съм гледал. Идеята за начина по който е заснет е изключителна. Трябва пак да го гледам.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет май 24, 2007 10:56 am

Една от най-популярните американски слашър поредици - "Sleepaway Camp", - която много хорър фенове поставят редом с "Хелоуин" и "Петък 13". Според мен това сравнение е малко пресилено, но не мога да отрека, че поредицата има известно очарование - и това е емблематичният главен герой/сериен убиец, който е... травестит :lol:

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0086320/
Sleepaway Camp (1983)
Genre: Horror
User Rating: 5.2/10

Демоноид
Тракер З

Изображение

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0096118/
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers (1988)
User Rating: 5.1/10

Демоноид

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0096119/
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland (1989)
Genre: Comedy/Horror
User Rating: 4.7/10

Демоноид (Sleepaway Camp 1, 2 и 3 в mp4 формат)

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0303058/
Sleepaway Camp IV: The Survivor (2002) (V)

Всъщност "Sleepaway Camp" IV официално няма, защото филмът никога не е бил завършен. През 2002 обаче излиза DVD box set на поредицата, който съдържа първите 3 части плюс около половин час откъслечни сцени от четвъртата и този бонус става известен като
"Sleepaway Camp IV: The Survivor".

ОЧАКВАЙТЕ!

Тази година се очаква да излезе 5-та част на поредицата и, ако може да се вярва на режисьора й, Robert Hiltzik, тя щяла да бъде още по-кървава от предишните.

Изображение
Return to Sleepaway Camp (2007)
http://us.imdb.com/title/tt0382943/

Изображение

Robert Hiltzik говори и за 6-та част, която уж щяла да излезе през 2008, но това изглежда малко вероятно, като се има предвид, че заснемането на 5-тата му е отнело цели 3 години.

Sleepaway Camp Reunion (2008)
http://us.imdb.com/title/tt0862832/

И като стана дума за олдскул слашъри, ето още един, който определено е сред най-добрите образци в жанра:

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0082118/
The Burning (1981)
User Rating: 5.4/10

Демоноид
Тракер З

Тийнейджърска лудория завършва с трагичното обгаряне на пазача на един летен лагер. Когато излиза от болницата няколко години по-късно, обезобразеният мъж се въоръжава с една градинска ножица и тръгва да отмъщава...

Изображение

И специален подарък за всички хорър фенове: (18+)

Изображение
"Зеленый слоник" (1999)
Жанр: Шокър/Ужаси/Драма
Режисьор: Светлана Баскова
В главните роли: Владимир Епифанцев, Александр Маслаев, Анатолий Осмоловский, Сергей Пахомов.
Времетраене: 140 мин., Русия
Сюжет: Вижте тук

линк
алтернативен линк (тук трябва първо да се регистрирате)

Кой каза, че руснаците нямат свястни филми на ужаса? И че една жена не може да бъде добра режисьорка на хоръри? :hmm:
Вижте скандалния филм на Светлана Баскова, който доскоро е бил забранен в Русия.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Още любопитна информация и снимки - тук
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет май 31, 2007 2:58 am

Ето ги и двата дългоочаквани филма на хубаво качество :) Още не съм ги гледал, но смятам скоро да го направя.

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0800069/
The Hills Have Eyes II (2007)
Genre: Horror/Thriller
User Rating: 5.2/10

The Hills Have Eyes II DVDSCR XviD-ViTE
Арена
Замунда
+ БГ субтитри

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0498353/
Hostel: Part II (2007)
User Rating: все още няма

Hostel 2 DVD WORKPRINT XViD-PUKKA
Арена
Замунда
БГ субтитри още няма

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0261983/
Session 9 (2001)
Genre: Thriller/Horror/Drama/Mystery
User Rating: 6.6/10
My Rating: 5/10

Трейлър

Даунлоуд

Петима мъже отиват да реставрират стара клиника за душевноболни. По време на работата си намират магнетофонна лента със запис на бивш пациент-шизофреник и, докато я прослушват, започват да се случват странни неща. Един по един мъжете започват да изчезват. Дали клиниката не е обитавана от духове или в нея се спотайва нещо още по-зловещо? Това ще разберете, ако гледате филма ;)
Режисьор на "Session 9" е Brad Anderson, режисьорът/сценаристът на "Masters of Horror" Season 2, Episode 4: Sounds Like, а в една от главните роли е Дейвид Карузо, който повечето от вас навярно познават от "Местопрестъплението: Маями". "Session 9" е бил номиниран за най-добър филм за 2001 и много хорър фенове го определят като един от най-добрите трилъри с елементи на хорър, които са гледали. Лично мен филмът не успя да ме впечатли, най-малкото защото е доста постен откъм гор, но режисьорът е свършил отлична работа, пък и има няколко доста добри момента, затова мога спокойно да му дам оценка 5/10.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет май 31, 2007 7:00 am

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0465203/
Ils (2006)
Genre: Horror/Thriller/Mystery
User Rating: 6.5/10
My Rating: 9/10

Арена
+ БГ субтитри

Забелязах, че са пуснали в Арена Ils (2006), който по мое скромно мнение е един от най-добрите филми на ужаса за 2006. Така че, ако някой е пропуснал да го гледа...

Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед сеп 04, 2005 12:58 am

Мнение от Shiva » чет май 31, 2007 11:49 am

Ils наистина беше прекрасен, вълнуващ и страхотно направен - изплаши ме. А Session 9 е един от лщбимите ми филми изобщо, заради невероятната атмосфера и подтискаща идея :D The Hills Have Eyes 2 е нищо повече от посредствен екшън с малко горец, но се очакваше да няма нищо общо с първата си част. А Hostel 2 няма и да го гледам освен ако не се напия и не искам да се посмея :)

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет май 31, 2007 2:24 pm

Някой може ли да каже това различно ли е или е същото. Защото не разбрах един казва, че било същото друг каза, че имало нови кадри, а ме мързи да го тегля и да го гледам пак ..... все още.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет май 31, 2007 9:58 pm

Виж сега, досега има общо 4 филма с името The Hills Have Eyes :
The Hills Have Eyes (1977)
The Hills Have Eyes Part II (1985)
The Hills Have Eyes (2006)
The Hills Have Eyes II (2007)
Този, за който питаш, е The Hills Have Eyes (2006), който вероятно вече си гледал. А за The Hills Have Eyes II (2007) съм дал линк в предишния пост.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет май 31, 2007 10:09 pm

Да знам, че са римейк на първите 2 тях не съм гледал аз гледах The Hills Have Eyes обаче това пише, че е нецензурираната версия на The Hills Have Eyes и аз питам дали е същото или наистина има отрязани кадри и това е пълната версия ?

A 2-ката я дръпнах на TS формат преди време ама не ми хареса качеството и не я гледах сега го дърпам и ще го видя :) .

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб юни 02, 2007 10:46 am

На мен пък The Hills have eyes 2 (2007) ми хареса повече от римейка на първата част (която не може да се похвали нито с по-добра атмосфера, нито с по-добър сюжет :р ). И знаете ли защо ми хареса повече? Защото има повече действие и повече гор (а това е огромен плюс за филм, който има плосък сюжет). Аз очаквах от този филм именно това - много екшън и много кръв, - затова изобщо не съм разочарован. Пък и, дайте да се разберем - какъв сюжет очаквате от филм, в който се разказва за гладни за човешка плът мутанти, които вече сте гледали в предишните 3 серии, и то при положение, че във всички филми от поредицата действието се развива на едно и също място?! Та така. Във филма има порядъчно количество кръв, няколко чудесни гор сцени, много действие и сносни ефекти, плюс това режисьорът си е свършил съвсем прилично работата. Единственото, което ме подразни (внимание, спойлери!), беше претупаната сцена с изнасилването и факта, че накрая оцеляха цели трима души :? , което си е жива гавра с хорър феновете. Но като цяло съм доволен, затова давам на филма 7/10 ;)
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед юни 03, 2007 9:52 am

Току-що изгледах Hostel 2 и изобщо не съм очарован. Няколко приятни гор сцени и... с това се изчерпва всичко. Първата част определено е по-добра. На тази й давам максимум 4.5/10, но като се замисля и това й е много.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет юни 07, 2007 6:42 pm

Изображение

Очаквам с нетърпение Sin-Jin Smyth. Особено като разбрах, че кака Джена ще участва :oops: .

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср юни 13, 2007 10:05 am

Изображение
http://us.imdb.com/title/tt0464196/
Severance (2006)
Genre: Comedy / Horror / Thriller
User Rating: 6.9/10

Трейлър
=>Mininova<=

Британска комедия на ужасите от режисьора на Creep (2004), спечелила 2 награди за най-добър филм на годината. Собственикът на голям оръжеен конгломерат изпраща част от служителите си на ваканция в планините на Унгария, без да подозира, че там ги чака банда въоръжени до зъби психопати, които изгарят от нетърпение да убият всеки, свързан с конгломерата.
Още не съм гледал филма (в момента го свалям), но изглежда обещаващо.

Изображение
Изображение
Изображение

Bad_Dog, не искам да те разочаровам, но "Sin-Jin Smyth" ще излезе най-рано през октомври, ако изобщо излезе, защото има слухове, че проектът е замразен за неопределено време.
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср юни 13, 2007 11:36 am

вчера гледах The Hills Have Eyes - не е идеално 3ле филма. ако мога да го сравня с "Тексаско клане" (май това беше последния филм който съм гледал от хорър жанра, беше почти идеално 3ле) - има повече "екшън", убийства, кръв, и3руди, та по ми допадна.
днес така или иначе цел ден пак ще лежа и щом deadface ка3ва, че двойката е по-добра ще и3гледам и нея. та току виж си променя мнението 3а съвременните хорър филми и 3апочна пак да ги гледам активно.

Едит: малко и3лъгах, оня ден гледах Hostel 2(тексаско клане не е бил последния). 3начи все пак, когато нямам какво да правя гледам все още предимно хоръри(2 от 4-те филма който и3гледах 3а 3 дена). Хостел2 определено е по-слаб от първата, като се има в предвид колко 3ле беше тя....

ПП: не се ли очаква Роб Зомби да прави скоро филм? неговите два вкараха малко свежест в жанра преди време, но от тогава май не съм гледал нещо което да ми хареса истински.
дано Phantasmagoria(на Менсън) да се окаже добър.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср юни 13, 2007 1:27 pm

Аха, тази година излизат 2 филма на Роб Зомби - римейк на Хелоуин и една анимация по негов сценарий.
А ако ти се гледа приличен хорър с повечко действие, пробвай The Descent (2005) и Slither (2006), ако вече не си ги гледал де.
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср юни 13, 2007 2:17 pm

тамън свърших с гледането на The Hills Have Eyes 2 :D
не лош филм с много пресилено действие - като в повечето подобни филми де. става 3а убиване на час и половина, но предполагам утре няма да помня подрибности.
филма по комикса на Роб Зобми и3глежда обещаващо, д-р Сатан рулира все пак. колкото до Хелоуин не съм много оптимист, по-скоро 3аради предишните филми, които определено не ми допадат.
The Descent и Slither ги бях свалил, но така и не ми остана време да ги гледам. 3а първия чувам само лоши от3иви, но втория май ще го гледам. ако го има на фтп-то дори още днес или утре ще го направя.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » ср юни 13, 2007 6:08 pm

deadface аз знам, че го бяха отложили за декември ам нз защо. Може само да се гадае според мен може да е свързано с Джена Джеймисън щото нали си направи операция на оная работа ама нещо не се получи и изпадна в депресия и сега е в някаква клиника да се лекува.

На чичко Роб новите работи не излязаха ли вече ? Хелоуин до колкото чух са му го дали за да възроди интереса към филма, защото нещо много зле тръгнали нещата.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет юни 14, 2007 12:39 am

"Sin-Jin Smyth" е временно замразен поради недостиг на пари, а не заради Джена. А, като стана дума за Хелоуин, неотдавна в demonoid пуснаха неорязана версия на първа част, която е с 10 мин. по-дълга от оригинала, както и сценария на римейка, който прави Роб Зомби.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет юни 14, 2007 1:14 am

Ми дай да им съберем хахаха. Колко му е правим една тема за дарения и им събираме :D

Отговори