HORROR (18+)

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Memento_Mori
Childe
Childe
Регистриран: ср авг 31, 2005 2:57 pm
Контакти:

HORROR (18+)

Мнение от Memento_Mori » съб сеп 03, 2005 12:21 pm

Ако проявявате интерес, нека всеки да напише своите най- любими филми от този стил? Нещо като Топ- 5 или Топ-10, ако щете дори:)

1. The Dawn of DeaD
2. After 28 Days
3. Dead Meat
4. Jeepers Creepers (и двете части)
5. Resident Evil I
6. The Ring I
7. The Ring II
8. The Saw
9. The Texas Chainsaw Massacre
10. The Exorcist
Когато хората повярват в Лъжата, Тя се превръща в Истина!

Потребителски аватар
Steev Carter
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 25, 2005 9:04 pm

Мнение от Steev Carter » съб сеп 03, 2005 6:44 pm

The Ring 1 и 2 са наистина добри :smt077
Scream like you never have before, Scream!
Scream till you can't scream anymore, Scream!
Scream like your throat is bleeding, Scream!
Scream till your heart stops beating,
SCREAM FOR ME!

Потребителски аватар
Memento_Mori
Childe
Childe
Регистриран: ср авг 31, 2005 2:57 pm
Контакти:

Мнение от Memento_Mori » съб сеп 03, 2005 8:08 pm

е само това ли? някаква класацийка няма ли да направиш?
Когато хората повярват в Лъжата, Тя се превръща в Истина!

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед сеп 04, 2005 12:58 am

Мнение от Shiva » нед сеп 04, 2005 1:20 am

1.Night Of The Living Dead
2.Hellraiser 2
3.Evil Dead 2
4.Skinned Deep
5.Pieces
6.Dead End
7.Ju-On:The Grudge
8.The Return Of The Living Dead
9.Donie Darko
10.Hellraiser 1

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » ср сеп 07, 2005 9:43 am

Saw
Snow White: A tale of terror
Anatomy
Dawn of the dead
Dead end
A Nightmare On Elm Street
Identity
The Exorcist
Psycho
The silence of the lambs
Hannibal
Jaws
The Shining
The Others
Dracula 2000
Angel Heart
Final Destination 1, 2
Rosemary's baby
Army of darkness...
Изображение

Потребителски аватар
wonka
Banished
Регистриран: ср авг 31, 2005 9:34 pm

Мнение от wonka » нед сеп 11, 2005 10:27 pm

-от ада
-гневът
то
-анатомия
-сейлъмс лот
-червена като роэа

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » пон сеп 12, 2005 4:51 am

Абе хора,между трилъри,мистика и ужаси има разлика...

Потребителски аватар
wonka
Banished

Мнение от wonka » пон сеп 12, 2005 1:18 pm

Shiva написа:Абе хора,между трилъри,мистика и ужаси има разлика...
кво имаш предвид :?:

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » пон сеп 12, 2005 1:33 pm

Имам в предвид,че филмите,които изброявате са всичко друго,освен хорър.По-скоро са някакви модерни трилъри

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пон сеп 12, 2005 2:30 pm

Shiva написа:Имам в предвид,че филмите,които изброявате са всичко друго,освен хорър.По-скоро са някакви модерни трилъри
Хайде да не слагаш всички под общ знаменател, а! Посочи ми кой филм от тези, които съм изброила не е хорър. Сега ще кажеш: Saw, Snow white и The others.
Моят отговор:
http://imdb.com/title/tt0387564/
http://imdb.com/title/tt0119227/
http://imdb.com/title/tt0230600/
Ако признаваш за хорър само филмчетата, в които няма нищо друго, освен хвърчащи мозъци; тишина, следвана от резки стряскащи звуци; плосък сюжет и много червена боя, тогава значи не харесвам ужаси.
Изображение

Потребителски аватар
wonka
Banished

Мнение от wonka » пон сеп 12, 2005 6:07 pm

unheard lullaby написа:
Shiva написа:Имам в предвид,че филмите,които изброявате са всичко друго,освен хорър.По-скоро са някакви модерни трилъри
Хайде да не слагаш всички под общ знаменател, а! Посочи ми кой филм от тези, които съм изброила не е хорър. Сега ще кажеш: Saw, Snow white и The others.
Моят отговор:
Ако признаваш за хорър само филмчетата, в които няма нищо друго, освен хвърчащи мозъци; тишина, следвана от резки стряскащи звуци; плосък сюжет и много червена боя, тогава значи не харесвам ужаси.
браво браво кефи ме как го эатапваш

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » пон сеп 12, 2005 9:26 pm

wonka написа:
unheard lullaby написа:
Моят отговор:
браво браво кефи ме как го эатапваш
Shiva e момиче...
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
wonka
Banished

Мнение от wonka » пон сеп 12, 2005 9:43 pm

опааааааааааааааааа СОРИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ШИВААААА

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от WhiteNoise » пон сеп 12, 2005 10:35 pm

:D :D
Изображение

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » вт сеп 13, 2005 3:25 am

Филмите с черва и кетчуп имат друго определение,което не е хорър.Какви са рецензиите в нета няма значение,защото за ужас водят и Freddy Vs. Jason...Хоръра е нещо,което да те стресне.Серийните убийци във филмите,или Джейсън,който търчи с мачетето,не са особено впечатляващи.Новите неща,които излизат,особено Холивудските,не са ужас ни най-малко.Японския оригинал Ringu например е много по-ужасен от глупостта The Ring,с която се изложиха американците.Не е идеята в кръвта,насилието или клането.Идеята е в това нещо да те стрестне,и същевременно с това да е направено добре.Половината от филмите,изброение в тази тема,са просто трилъри-леко напрежение,психари убийци,прозаичен край.
wonka тази тема не е за затапване и доказване кой колко разбира,а за да се коментират нещата.Пък и няма нищо по-хубаво от един спор.Ти като гледам не можеш много да говориш за каквото и да било във форума,така че не очаквам и велико мнение по тази тема.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » вт сеп 13, 2005 9:34 am

Ок, но след като съм изброила горните филми в темата за ужаси, не значи ли това, че са ме стреснали? Задавам отговори, но карай. Все пак мнението е лично МОЕ, смятам ги за ужаси и толкова.
Изображение

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от WhiteNoise » вт сеп 13, 2005 6:25 pm

1 hannibal
2 the silence of the lambs
3 the ring 1
4 blair witch project 1
5 secret window
6 misery
7 deep blue sea
8 ghost ship
9 identity
10 resident evil 1

.... това е моята .... а като серийни филми мога да прибавя Twin Peaks и X Files
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » съб сеп 24, 2005 12:09 pm

ето ви малко история от хорър жанра - в3ето е от дневник.бг

Прекосявайки Атлантическия океан, през 1492 г. Колумб налита на остров, наричан и Еспаньола, и Санто Доминго, и Хаити. Парчето суша се оказва едно от най-оживените кръстовища на планетата. Ето защо то скоро бива населено от различни племена, народи и раси. Днес това смешение изкристализира в уникална, ала малко позната на европейците култура. Част от нея е черната магия вуду, чиято "основна задача" е съживяването на трупове и превръщането им в зомби - дума, произлизаща от хаитянски диалект и означаваща "духът на мъртвеца". Под това "понятие" са известни оживелите мъртъвци, съживените посредством магия покойници, превърнати в послушни роби, контролирани от своите господари-възкресители.

Но Хаити се оказва тесен за зомбитата, те прекрачват неговите предели и се разпиляват по безбрежната степ на масовата култура. В киното пристъпват плахо още през 20-те години на миналия век, ала с годините се заформя специфичен зомби жанр, чиято география бързо се разширява. През 70-те Италия се превръща във втора родина на живите мъртъвци - в "Чинечита" са заснети "Зомби холокост" на Марино Джиролами, "Зомби 2" и "Зомби 3" на Лучио Фулчи, хорър-комедията "Аз съм зомбо, ти си зомби, тя е зомба" и дори еротичната ужасия "Кралицата на зомбитата" на Джо дАмато.

Към италианците се присламчват и испанците - копродукции между двете нации са "Не смущавай съня на мъртвите" (1974) на каталунеца Хорхе Грау и "Вирус" (1981), известен още като "Зомби 5", а чисто пиренейски е "Горекс: Зомби хорър пикчърс шоу" (1997) на Анхел Мора Арагон. Испанец е и режисьорът на "Зомби 4: Девица сред живите", в чиято направа участват Франция, Италия и Лихтенщайн. През 90-те зомби киното нахлува в Холандия - "Зомби 1" на Ричард Раапхорст, Канада - "Зомбитата от Кап руж" на Симон Робидю и Алан Смити, Хонконг - "Проклятието на зомбитата" на Хао Ли...

Но всепризнатият властелин на зомби темата е режисьорът Джордж А. Ромеро. Тъкмо той "провлачва крак" с целулоидната трилогия "Нощта на живите мъртви" (1968), "Зората на мъртвите" (1978) и "Денят на мъртвите" (1985). Днес роденият през 1940 г. в Ню Йорк американец е обявен за култова фигура в жанра, а трилогията му - призната за класика (оригиналът на "Нощта на живите мъртви" е откупен от Нюйоркския музей на модерното изкуство).

Тъй че малцина бяха изненаданите, когато през 1990 г. излезе цветният римейк на този филм (дело на Том Савини). Лани пък се появи повторната направа на "Зората на мъртвите". Новата версия (показана и у нас) бе дело на дебютанта Зак Снайдър, който изненадващо за мнозина демонстрира не само изискан вкус, но и здрав разум. Високото качество на "Зората на мъртвите" накара някои критици да го обявят за най-добрия филм на ужаса през последния четвърт век!

Навярно тези предизвикателства са провокирали стария майстор Ромеро да се завърне към жанра на хоръра и да превърне трилогията в тетралогия с новия си филм "Земята на мъртвите". В него има и живи хора, опитващи се да водят нормален живот зад стените на укрепен град, към който обаче настъпват пълчищата на зомбираните...

И този път при Ромеро всичко е добре разчетено, детайлите изпипани, гримът - страхотен (според спецове това е най-реалистичното изобразяване на зомбита в киното до ден днешен), звуковите ефекти са сполучливи, хуморът освен черен е и майсторски дозиран...

И този път зомбитата са представени като мъртви тела, обречени да битуват в полусън. Те са обвивки на съществували някога хора. Зомбитата не различават бялото от черното, доброто от злото. Защото нямат разум! Освен от него те са лишени и от душа - владяна от магьосника, който ги е съживил и по този начин подчинил. Те са автомати без разсъдък, роботи без интелект. Те са послушни, покорни, безсловесни... Те са идеалните роби и универсалните воини...

"Земята на мъртвите" за сетен път доказва, че думата зомби е не само окултно понятие. В преносен смисъл то е художествено, културологично, медийно. Напоследък дори се превърна в политически и идеологически термин. Но това, както е казал поетът, е една съвсем, ама съвсем друга история...

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » съб сеп 24, 2005 12:15 pm

иначе 3е мен ужаси=Хелрей3ър :badgrin: най-яко 3амисления и реали3иран филм/поредица. голям фен съм и на "Нощта на живите мъртви" и творчеството на Д.А.Ромеро, като цяло.

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » съб сеп 24, 2005 12:33 pm

Абе имаш ли си приятелка? ;)

Отговори