Последно гледах...

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Последно гледах...

Мнение от deadface » нед фев 08, 2009 3:08 pm

Изображение

Пурпурните реки 2 с Жан Рено. Много добър трилър, хареса ни дори повече от първата част.
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » нед фев 08, 2009 4:10 pm

Гледал съм го и беше супер, макар да не помня нищо...

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » нед фев 08, 2009 4:14 pm

Да, наистина е по-добър от първата част.
По темата - гледах това:
Изображение

Страхотен филм - по-добър дори от "Тринадесетият воин".
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
Ylith
Dinh
Dinh
Регистриран: съб дек 29, 2007 6:30 pm

Мнение от Ylith » ср фев 11, 2009 1:41 pm

Най-после и аз успях да намеря време за да изгледам Underworld: Rise of the Lycans (2009) и останах много доволна.Сега си давам сметка,че всички филми от тази поредица са задоволително добри и ми харесват.
Реших да приключа филмовата вечер с Queen Of The Damned.Той обаче нещо не ми допадна особено.Филмът си имаше всичко необходимо,приличен вампир, готик рок музика,......., но нещо.....!? Като цяло не е лош филма. Може би, просто не трябваше да гледам и двата филма в една вечер.

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » пет фев 13, 2009 11:17 am

Последно гледах един стар класически филм на ужасите. Много ми хареса за съжаление не знам дали има продължение :) Филма се казва Jeepers Kreepers или Крийпър както г превеждат.
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет фев 13, 2009 11:33 am

Пише се Jeepers Creepers и има продължение - http://zamunda.net/details.php?id=83209&hit=1 , - което също е добро.

Гледах първа серия на един нов сериал, Fringe. Напомня на Досиетата Х и се очертава да е доста добър.
Изображение

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пет фев 13, 2009 9:43 pm

Finding Neverland

Страхотен филм.Кейт уинслет както обикновенно е много красива,а Джони Деп е луд :devil:
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
Ylith
Dinh
Dinh
Регистриран: съб дек 29, 2007 6:30 pm

Мнение от Ylith » нед фев 15, 2009 9:23 am

Shelter Island / Островът убежище (2003)
Изображение
Реших да изгледам Shelter Island заради ето това " Започва буря... От този момент започва итинският ужас. Не е известно кой ще оцелее в този кървав ад.." в резюмето към него. Който го е писал обаче, явно не е гледал целия филм . Нямаше нищо подобно. Никакъв ужас, да не говорим за "кървав ад.."!Аз по принцип не държа във филмите да хвърчат мозъци и навсякъде да е оплескано с червена боя, но тук дори и историята е скучновата а от средата на филма е пределно ясно какъв ще е краят. Недоумявам защо на някой от Замундата му е хрумнало да класифицира този филм като "ужаси"!Според мен си е чист трилър с еротични елементи и само лек /почти никакъв/ намек за horor.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » нед фев 15, 2009 10:11 am

Screamers - става, не3нам само как 15 години не съм чул 3а тоя филм :blush3:
Underworld: 3 - глуповат, като останалите от поредицата, даже не3нам 3ащо продължавам да ги гледам тея серии
The.Day.The.Earth.Stood.Still - глупав, а очаквах много
The Wrestler - това не3нам 3ащо толкова народ го хвали :a010:
Sex Drive - :blush3: това на работа, 3ащото нямаше какво да се прави и нарочно се търсеше глупав филм

Потребителски аватар
Shelob
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 02, 2007 1:08 pm
Контакти:

Мнение от Shelob » нед фев 15, 2009 1:19 pm

Sisco, на Майкъл Мур. Темата е здравноосигурителната система на САЩ, а филмът е документален. Заслужава си двата часа, особено за тези, които си мислят, че в Европа се живее зле и трудно. Добра добавка e към Zeigeist и Zeitgeist Addendum. Има още един подобен, мисля, че беше "Бременна в Америка". Всички могат да се намерят в Замунда и Арена.
Не предозирайте, все пак. И трита филма са си чиста пропаганда, но фактите, които поднасят, са интересни.
Everything comes to him who knows how to wait.

Потребителски аватар
userka
Commoner
Commoner
Регистриран: пон фев 16, 2009 10:30 pm

Мнение от userka » пон фев 16, 2009 10:58 pm

Последно гледах The Ring 2,когато го даваха по bTV.Гледала съм го много пъти преди това,разбира се,но е много интересен и не пропуснах да го изгледам пак. :smile:

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » чет фев 19, 2009 8:57 am

"Щамът Андромеда" - новата версия. От доста време не бях гледала филм, който да е толкова добре направен. И въпреки продължителността си от 3 часа не става скучен или муден.
The Librarian: The Curse Of The Judas Chalice / Библиотекарят: Проклятието на Юдейският бокал (2008) - от всички подобни на "Индиана Джоунс" филми, тази поредица ми допада най-много. Третата част не прави изключение, като в нея даже има намесени вампири :vampire: . Препоръчвам на почитателите на жанра.
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » чет фев 26, 2009 4:29 pm

Снощи гледахме "Eden Lake" / 2008 / - по-потресаващ филм не бях гледала отдавна. Не толкова заради сцените на насилие и количеството кръв ( не мислете, че липсват бруталии :a100: ), колкото заради абсолютния реализъм на ситуацията. Определено е филм, който "вкарва в размисъл" и е доста по-различен от всички изгледани напоследък ужасии.
Ако на някой му предстои почивка на палатка, го съветвам да не го гледа :shades:

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон мар 09, 2009 9:07 pm

Punisher.War.Zone.2008 - брутален, нищо общо с предния филм по темата
Тайтъс Пуло с пушкало е просто перфектния екшън, дано след то3и филм му дават повече роли в качествени продукции

ПП: :slipknot:

Потребителски аватар
Silentium
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет май 29, 2008 4:21 pm
Контакти:

Мнение от Silentium » пет мар 27, 2009 11:39 am

Watchmen - еми, очаквах повече от този филм, а той не се оказа чак толкова добър :( Много дълъг, прекален драматизъм на моменти, но пък с много детайлни и красиви ефекти :)
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет мар 27, 2009 1:10 pm

Silentium написа:Watchmen - еми, очаквах повече от този филм, а той не се оказа чак толкова добър :( Много дълъг, прекален драматизъм на моменти, но пък с много детайлни и красиви ефекти :)
Наистина е прекалено дълъг и с доста излишни моменти, но пък има няколко сцени, които са просто култови (особено с Роршах) :devil:
А последният филм, който гледах, беше Dead Snow - доста свежа комедия на ужасите със зомбита :smiley_emoticons_skullhaufen:
Изображение

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » нед май 10, 2009 8:16 pm

Последно гледано на кино "Чудовища срещу извънземн"- 3D , много свежарска анимация. Който има деца, да ги води. Семейно забавление. Иначе на диск, една златна класика от 1969год.- " Битката за Британия". Филма е с автентични машини Хърикейн, Спитфайър, Хе111 и великолепния Месершмит 109(за жалост са снимани испански машини с двигател РР Мерлин, а не оригиналния Даймлер Бенц-това доста го загрозява). Ако във форума има фенове на стойностни военни филми, горещо го препоръчвам, както и друга класика Tora, tora, tora.

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » ср май 13, 2009 9:27 am

" The Coffin" - чак депресиращо скучна азиатска драма, действието буквално се точи убийствено баавно. Има леко загатнат свръхестествен елемент.
"Parasomnia" - този беше мааалко по-добре, въпреки че се оказа твърде странен за моя вкус :a010:
и накрая
"Horsemen" - определено от изброените ми допадна най-много. Серийни убийци, набъркан е библейският мотив за Четирите конника на апокалипсиса. Беше интересен, но финалът мъничко куца, все пак препоръчвам.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб май 16, 2009 12:24 pm

Death at a Funeral (2007) - страхотна черна комедия, още ме боли корема :)
Изображение

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » нед май 17, 2009 9:00 am

Изображение
РАЗТЪРСВАЩ!
Изображение