Досиетата "Х"

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Досиетата "Х"

Мнение от The God of Blood » нед мар 30, 2008 8:04 pm

Кой какво ще каже за този поостарял, но златен сериал:?

Изображение
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Досиетата "Х"

Мнение от deadface » вт апр 01, 2008 9:44 am

Има много хубави серии, но има и такива, които са направо отегчителни. И това не е чудно, нали сценария на голяма част от сериите е писан от различни хора, включително и от самият Дейвид Духовни :lol:

Потребителски аватар
makeba
Commoner
Commoner
Регистриран: съб мар 22, 2008 12:24 am

Мнение от makeba » вт апр 01, 2008 11:07 am

Сериалът си е супер без значение кои е сценарист.Дали мислите за сценария докато го гледате?Не мисля!По скоро попадате в мистериозния свят на това, което което е недоизказано.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт апр 01, 2008 11:49 am

Е, аз винаги мисля. Ако сценарият не струва, няма как да попадна в мистериозния свят на това, което е недоизказано, нали? :) Но като цялост сериалът е доста добър (особено на фона на повечето други сериали), това не мога да отрека.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт апр 01, 2008 2:28 pm

най-якия сериал :D
в първите няколко се3она може да се каже - тая серия беше добра, тая тъпа, но с напредване на сериала всичко стана навър3ано. всяка серия стана част от цялото и си беше нужна 3а сюжета, макар и по-скучна или бе3интересна.

Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Мнение от Pavli » ср апр 16, 2008 11:12 am

Много любим сериал! Спомням си как всяка петъчна
вечер бях залепена за телевизора, като го даваха,
където там го даваха, май по канала...

Отдавна не съм го гледала, обаче, та в скоро
време може да си го попреговоря.
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет апр 17, 2008 5:03 pm

Обявиха продължение на пълнометражния филм "Досиетата Х".
Повече информация тук
"Stay scared!"

Потребителски аватар
Mustang
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: съб фев 10, 2007 9:54 pm
Контакти:

Мнение от Mustang » нед апр 20, 2008 12:41 pm

Навремето го гледах. Бях много малка, но помня! Не пропусках серия...

Да вземат пак да почнат да го излъчват, ще умра от кеф.

По К1 последно го даваха, май.
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » чет апр 24, 2008 10:51 pm

Дааа... К1 беше. А междувременно се носят слухове, че Диема ще започне излъчването му в неопределеното бъдеще. Кой знае? Ще поживеем, ще видим....
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пет апр 25, 2008 12:54 am

Скълдър и Мъли къртят газобетон ха ха ха :D

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » пет апр 25, 2008 11:25 am

DiZZy написа:Скълдър и Мъли къртят газобетон ха ха ха :D
:smt081
-----------
Изображение

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » пет апр 25, 2008 7:22 pm

Миналата година си взеха първия сезон. Наскоро излезе и втория. Сериалът е перфе. Никакви забележки нямам. Не помня нищо от това, което съм гледал като малък. Детството ми по-скоро е свързано с Полтъргайст и Гуусбъмпс. :lol:

Епизодът с Антарктика от първия сезон е златен!

Пълнометражният филм нещо не ме радва. Идеята е тъпа. Говорим за 9 сезона в крайна сметка. Изобщо, много съм против правенето на филми по сериали. Това ми напомня на единствения филм на Линч, който не харесвам, но не искам да се натъжавам. :?

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » пон апр 28, 2008 4:20 pm

Machete написа:Миналата година си взеха първия сезон. Наскоро излезе и втория. Сериалът е перфе. Никакви забележки нямам. Не помня нищо от това, което съм гледал като малък. Детството ми по-скоро е свързано с Полтъргайст и Гуусбъмпс. :lol:

Епизодът с Антарктика от първия сезон е златен!

Пълнометражният филм нещо не ме радва. Идеята е тъпа. Говорим за 9 сезона в крайна сметка. Изобщо, много съм против правенето на филми по сериали. Това ми напомня на единствения филм на Линч, който не харесвам, но не искам да се натъжавам. :?

Мен пък игралния ми хареса. Обаче пък аз съм луд фен на всичко, свързано с "Досиетата "Х" :D (Само книгите по темата в колекцията ми наброяват 17). Сега чакам продължението - I want to believe и тогава ще си дам мнението.
-----------
Изображение

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » ср май 07, 2008 9:52 pm

Окей, това с пчелите беше повече от поносимо, но останалото ме захранва с песимизъм за продължението. Какво пък, имам да гледам толкова много епизоди от сериала.

Скълдър и Мъли е :badgrin: Аз верно им сбърках имената един път... Бах, било заразно.

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » съб май 10, 2008 9:32 am

От информацията, която имам, новият филм за "Досиетата" няма да има нищо общо с предишния или пък със сериала. А и да не забравяме, че първият игрален беше свързващото звено между пети и шести сезон (ако не се лъжа за сезоните).
А ето една малка занимавка: който си спомня имената на епизодите, излъчени досега, нека пусне своя топ еди-колко-си-там на сериите. Аз ще го направя по-късно, че сега трябва да излизам. Чао, чао :smt003
-----------
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » вт май 13, 2008 7:45 pm

"Stay scared!"

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » вт май 13, 2008 8:27 pm

Очакваме - 08.08.08. "The X-files: I want to believe" in Bulgaria

Ето и някои от моите лични фаворити от излъчените досега епизоди ( придружени с кратки ревюта - който не е гледал епизодите да не чете спойлерите):

Сезон 1, еп 03: Squeeze
Spoiler
Show
Агентът на ФБР Том Колтън въвежда Скъли в поредица убийства вероятно извършени от сериен убиец.Жертвите са намирани мъртви в заключени или изолирани стаи и при всяка една от тях черният дроб е бил изтръгван.Въпреки нежеланието на Колтън Мълдър също е запознат със случая.Агентът веднага открива странни издължени отпечатъци на местропрестъплението, където е убит известен бизнесмен Джьордж Ъшър.Мълдър свързва отпечатаците с подобни убийства извършвани на всеки 30 години и започнали поне от 1903г.При всяка една от сериите са били намирани пет жертви с липсващ черен дроб.
Мълдър и Скъли обаче поемат по различни пътища в разследването си.Мълдър предполага че убиеца няма да се върне отново не местопрестъплението,а ще потърси ново предизвикателство.Но докато разговарят той забелязва,че някой се катери по отдушника.Оттам излиза роботникът за контрол на животните Виктор Юджиин Туумс,но дори и детекторът на лъжата не може да докаже евентуалната му вина.Единствено отговорите на въпросите зададени от Мълдър изглеждат извън границите отчитащи истинността на думите.Въпроси,за възрастта на Туумс...
Сезон 1,еп 05: Дяволът от Джърси
Spoiler
Show
Мълдър и Скъли разследват ужасяващото убииство на Роджър Крокет,бездомник,нападнат и частично изяден в горите на Атлантик Сити.Според Мълдър смъртта е свързана с подобен инциден в Ню Джърси през 1947,когато мъж е бил разкъсан от страховито същество полу-човек полу-животно,докато се опитвал да смени спуканата гума на колата си. Агентите заминават за Атлантик Сити и отиват направо в моргата за да получат повече информация по случая.Там обаче на пътя им застава местният шериф детектив Томпсън и им забранява да се намесват в разследването.Независимо от това обаче Мълдър започва свое проучване.Агентът разпитва горския Брулет намерил трупа и бездомник на име Джак познавал жертвата.И двамата смята че Крокет е бил убит от Дявола от Джърси, легендарно полу-човешко същество , скитащо се из горите на окръга.
Сезон 1,еп 08: ЛЕД
Spoiler
Show
До агентите Мълдър и Скъли достига необясним видео запис. Група учени сондиращи ледовете на Антарктида внезапно и сякаш безпричинно започват да се избиват. Агентите заминават за полярната база заедно с още трима специалисти. Базата е опустошена, но въпреки всичко няколко проби от сондирания лед са спасени. След редица тестова групата открива че учените са попаднали на неизвестен паразит - червей водещ гостоприемника до лудост. Начина, по който се предава заразата е неизвестен, но никой не може да бъде сигурен че някой от останалите не е заразен.
Сезон 1,еп 10: Падналият ангел
Spoiler
Show
Дълбокото Гърло съобщава на Мълдър за паднал НЛО в Таунсънд, Колорадо. Агента има само 24 часа на разположение, за да открие какво става и да докаже съществуването му. След това всичко ще бъде разчистено от секретна правителствена операция "Сокол". С падналия летящ обект обаче е дошло и същество - напълно непозната форма на живот. На преден план се появява и члена на NICAP Макс Фениг, който изглежда е свързан по някакъв начин със случилото се.
Сезон 1,еп 13: Beyond the Sea
Spoiler
Show
Когато двама тийнейджъри са отвлечени и осъденият на смърт, сериен убиец Лутър Лий Богс се свързва с Мълдър и Скъли, обяснявайки че знае къде да открият изчезналите. Богс,когото Мълдър не отдавна е вкарал в затвора, предлага информацията срещу замяната на смъртната му присъда с доживотен затвор.Със способностите си на медиум затворникът е научил къде са децата, но Мълдър поставя дарбата му под съмнение.Този път обаче Скъли се застъпва за престъпника, който й предлага да разговаря с наскоро починалия й баща.
Сезон 1, еп 15: Lazarus
Spoiler
Show
По време на банков обир някогашната любов на Скъли Джак Уилис е прострелян от хладнокръвния престъпник Джеимс Дюпре,по-късно застрелян и убит от Скъли. В болницата, при опитите ранения Уилис да бъде реанимиран обаче, духът на вече мъртвия Дюпре се вселява в оправящото се тяло на ФБР агента. От тук насетне нищо вече не е същото. Убиецът има прекрасна възможност да продължи злодеянията си, а Скъли трябва да останови сама за себе си дали наистина приятелят и е този, за когото всички го мислят.
Сезон 1, еп 16: Вечно млад
Spoiler
Show
Ужасяващи сенки от миналото нахлувaт отново в живота на Мълдър, оживявайки в писмата на човек, когото агента мисли за отдавна мъртъв. Заплетеното разследване на случая отвежда двамата специални агенти на ФБР по следите на загадъчен лекар на име Джо Ридли и неговите още по-мистериозни опити да се пребори с времето.
Сезон 1,еп 19: Форми
Spoiler
Show
Собственикът на ранчо Джим Паркър застрелва млад индианец, вземайки го за горски хищник. Мълдър и Скъли поемат случая и се опитват да опредодвратят разгарящата се вражда между убиеца и идианското племе. Страхожитите истории, които научават двамата агенти, карат Мълдър да предположи, че в резервата върлува странно същество. Скъли отново отказва да приеме, че из горите броди върколак, но в последствие, след като вижда същесвото със собствените си очи, от части приема теорията. Според преданията едно отдраскване от върколака е достатъчно да превърне жертвата му в ужасяващ полу-човек , полу-вълк. Кой обаче ще е следващият върколак е напълно неизвестно.
Сезон 1,еп 20: Пада мрак
Spoiler
Show
След изчезването на група дървосекачи Мълдър и Скъли се заемат със случая. Разследването ги отвежда в горите на националния парк " Олимпик" щата Вашингтон. По всичко личи, че за изчезването на работниците е виновна група фанатизирани природозащитници. Но скоро двамата агенти разбират, че причината е съвсем друга. Вероятно при отсичането на огромно старо дърво престоелите в него стотици години праисторически насекоми са били пуснати на свобода...
-----------
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » вт май 13, 2008 8:49 pm

Сезон 2,еп 02: Гостоприемникът (специално за мен един от най-добрите епизоди на сериала изобщо)
Spoiler
Show
В канализацията на Нюярк, щата Ню Джърси е намерен полуразложен труп. Скинър прехвърля случая на Мълдър, все още работещ в подслушвателния отдел, но агента изглежда недоволен от задачата. Скоро обаче, не и без помощта на Скъли, той разбира че това е поредният случай, класифициран като досие "Х". Агентите откриват, че в канализацията на града явно върлува гигантски червей мутант, най-вероятно пристигнал в САЩ на руски товарен кораб.
Сезон 2, еп 10: Червеният музей
Spoiler
Show
Мълдър и Скъли попадат на поредното "досие Х". В малкото градче Делта Глен щата Уисконсин се случват необясними неща.За кратко време са открити няколко тинейджъра да скитат из тях, с изписани с черен маркер думи на гърба "Той/тя е един/една от тях". Развеждани от шерифа на градчето агентите попадат на местна религиозна организация " Червения Музей", състояща се от група вегетарианци вярващи в настъпването на нов
световен порядък. Според всички, намерените в гората деца, са били обладани
от зъл дух, но скоро двамата агенти попадат на следи отвеждащи ги настрани от тези твърдения. В кръвта на едно отвлечено момичета е открит опият, до когото достъп имат единствено лекари. По всичко личи, че водачът на "Червения Музей", преди години напуснал докторския съюз, е замесен в случилото се. Мълдър и Скъли са повикани настрани от местен фермер, който им съобщава, че в кравите се инжектират хормони, които да стимулират отделянето на по-вече мляко, а и по-доброто угояване. Когато
в гората е открит и катастрофирал самолет, а в него и местният доктор изродил всяко едно от изчезвалите деца, случаят се заплита още по-вече. Изглежда, че някой друг също знае истината, защото в градчето се появява, човекът убил "Дълбокото Гърло" и започва да премахва всички доближили се до истината...
--------------------------
Скоро ще пусна и другите серии, направили ми впечатление.
-----------
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » чет май 15, 2008 1:58 pm

Сезон 2, еп 19: Dod Kalm
Spoiler
Show
Мълдър и Скъли разследват изчезването на американски кораб в норвежки води. Двамата пътуват до Европа където успяват да си намерят превоз и започват да претъсват морето. Докато разглеждат изчезналия плавателен съд корабът, с който пътуват е откраднат и агентите остават на другия заедно с капитана и негов помощник. Американският кораб пуснат на вода в началото на 90те обаче изглежда прекалено стар и прояден от ръжда.Мълдър предполага, че корабът сигурно е направил скок във времето и подпространството. Скоро тримата американци намират помощника убит, а капитана е нападнат от скрил се на кораба мъж. Агентите успяват да го заловят и обезвредят. Те също попадат и на един от капитаните на американския плавателен съд , който изглежда преждевременно остарял. Скоро и агентите забелязват промени в себе си и откриват, че също започват да стареят.Скъли разбира, че водата е заразена от паднал в ледовете обект и само чистата течност в една цистерна може да забави стареенето. Скоро обаче чистата вода свършва...
Сезон 3,еп 17: Подстрекателят
Spoiler
Show
Детектив Франк Бърст моли Мълдър и Скъли за помощ в случай с избягал убиец, наричащ себе си "Подстрекателят". Мъж на име Робърт Модел се признава за виновен в извършването на четиринадесет убийства, изглеждащи на пръв поглед като самоубийства, но по пътя към полицейското управление избягва. Агентите го проследяват до игрище за голф, където Модел внушава на един от преследвачите си да се самозапали. Въпреки това обаче те успяват да го заловят. По-късно обаче той е освободен, както заради неправдоподобните показания на агент Мълдър, така и заради способността му да внуши на съдията своята невинност. Модел прониква в офисите на ФБР и се добира до секретни файлове с досиета, а когато Скинър влиза в помешението и го разкрива, той убеждава секретарката да стреля по зам. директора. Оказва се, че Модел умира от тумор в мозъка. При телефонен разговор с Модел и опит да бъде проследен телефонният му номер, той убива детектив Бърст с помощта на силни внушения.

Сезон 4,еп 02: Дом (напомни ми леко на "Тексаското клане")
Spoiler
Show
След като играещи на бейзбол деца откриват заровеното в игрището им тяло на новородено Мълдър и Скъли пристигат в малкото градче в Пенсилвания, наречено Хоум. Най-вероятните заподозрени са трима умствено изоставени братя, които живеят изолирани от света в стара, порутена къща, близо до откритото тяло. Когато оглежда трупът на бебето Скъли е шокирана е множеството му вродени дефекти. Двамата агенти посещават празната къща на сем. Пйикок и откриват доказателства за скорошно раждане. Преди обаче да бъдат арестувани тримата братя жестоко убиват местния шериф и жена му. При повторен оглед заедно с помощник шерифа Мълдър и Скъли се натъкват на множество капани поставени от братята, но накрая откриват пострадалата им преди години в катастрофа майка, с ампутирани крайници. Братята се връщат в къщата и агентите успяват да убият двама от тях. Третият избягва с майката в търсене на нов дом.
Сезон 4,еп 04: Телико
Spoiler
Show
Скъли и Мълдър разследват странната смърт на негър, мистериозно загубил пигментацията на кожата си. Подпомаган от свои информатори Мълдър достига до имигрантът Самюел Абоа, който се оказва, че няма щитовидна жлеза. Според преданието Телико, древни зли духове, извличат от жертвите си живот и цвят. Мълдър обаче допуска, че Телико са обикновени членове на африканско племе, пресладващи хора и отнемащи хормони от щитовидната им жлеза.
Сезон 4,еп 24: Gethsemane
Spoiler
Show
Мълдър очевидно е мъртъв след като Скъли идентифицира тялото му и докладва пред специална комисия на ФБР, че убежденията на партньора й са напълно погрешни. В ретроспекция проследяваме откриването на замръзнало сиво извънземно в канадска планина. Мълдър е въвлечен в случая заедно със Скъли, която трябва да напусне семейно празненство, за да проследва партньора си и да се срещен с учен на име Арлински.
Предполагаемата възраст на извънземната находка е около двеста години. Арлински дава на Скъли проби от леда, които тя изследва. Междувременно антроположката група високо в планината е нападната, а мъжете, открили тялото, застреляни.
Скъли се сблъсква с работещия в Министерството на Отбраната Кричгоу, в мига, в който той опитва да открадне пробите от леда. Когато Скъли арестува мъжа обаче, той я моли за милост, с обяснението, че тези, които са я заразили с рак, ще се опитат да го убият.
--------------------

Има и още епизоди, които харесах, обаче това са ми най-любимите от първите няколко сезона. От пети до девети сезон включително също имам добри впечатления и някои любими серии, обаче няма да ги пускам.
Поне засега ;)
-----------
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » пет юни 27, 2008 12:27 pm

Spoiler
Show
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
-----------
Изображение

Отговори