Досиетата "Х"

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Re: Досиетата "Х"

Мнение от The God of Blood » вт юли 01, 2008 9:14 pm

Героите:

ФОКС МЪЛДЪР

Изображение

Име: Фокс Уилям Мълдър
очи: кафяви
коса: кестенява
семейство:
- Сестрата на Мълдър - Саманта изчезва когато е едва на 8 години.
- Дете на разведени родители
- Неженен
история:
Моментното назначение на специален Агент Фокс "Spooky" Мълдър са случаите на ФБР с паранормален характер, класифицирани като "Досиатата Х". Маниакалната му отдаде-
ност за откриването на истината зад тях се дължи на убеждението, че като малка, сестра му Саманта е била отвлечена от извънземни.
След като завършва психология в Оксфорд, Мълдър се прехвръля във ФБР, където се захваща с изготвянето на психологически профили на серийни убийци. Но дори когато брилянтните му заключение помагат за залавянето на опасен убиец, Мълдър пренебрегва развитието на кариерата си и избира да се занимава с "Досиетата Х". За целта получава малък кабинет, без отопление в подземните части на сградата, където ФБР крие своите паранормални случаи.Единствено широките му връзки в, а и извън конгреса, са причината да продължи да работи по задачата. Единственият човек, на когото може да се довери напълно, е специален агент Дейна Скъли, помагаща му в разследванията. Забелязана е връзката на Мълдър със сенатор Ричард Матюсън.

ДЕЙНА СКЪЛИ

Изображение

Име: Дейна Катрин Скъли
очи: зелени
коса: червена
семейство:
- нормално детство
- баща й Уилям капитан от Флота, трагично умира през 1993.
- Скъли има двама братя (Бил младши и Чарлс ) и една сетра ( Мелиса)
- Неомъжена
история:
Специален агент Дейна Скъли текущо работи по случаите с паранормален
характер, определени като "Досиетата Х". Здраво стъпила на земята, с
медицинско образование - съдебен лекар , тя смята, че зад всеки един
такъв нестандартен случай се крие истинско , напълно научно обяснение.
Въпреки нежеланието на своите родители, Скъли постъпва в академията на ФБР
Куонтико, където учи в продължение на две години. По късно е прикрепена към
Фокс Мълдър с цел да шпионира и развенчае "Досиетата Х". Но с течение на
времето вярата й в своя партньор неимоверно нараства, което я кара , до
известна степен, да преодолее своя скептицизъм.

ДЖОН ДАГЕТ

Изображение

Име: Джон Дагет
очи: сини
история:
Джон Дагет постъпва във ФБР след дългогодишна служба в Ню Йоркската полиция. Скептично настроен към всичко, с което се захване, Дагет е твърдо убеден, че най-добрият подход към заплетените случаи си остават стандартните полицейски техники. Ето защо само след пет години в бюрото Дагет е натоварен с отговорна задача, която той самият смята да доведе до край - да оглави специална оперативна група в търсене на изчезналия агент Мълдър.
Сержант в морската пехота на САЩ, доктор по Публична Администрация, умиротворител в Лебeнон, Дагет е сякаш най-удачният избор. В течение на епизодите, научаваме и една трагична подробност от личния му живот - малкият му син е убит, а случаят остава отворен (случай който бе решен в 9х17 Release). Именното Дагет се свързва с агент Моника Рейес и я моли за помощ в търсене на отвлечения Мълдър. Първоначално отношенията между Скъли и новият й партньор са обтегнати, но постепенно доверието по между им нараства.

МОНИКА РЕЙЕС

Изображение

Име: Моника Рейес
очи: зелени
коса: черна
история:
Родена в Остин, Тексас, Моника е осиновена от мексикански родители и отгледана в Мексико (испанският й наистина е страшен). За четири години от студентското си следване Моника се сдобива с бакалавърска и магистърска степен по "фолклор и митология" от университета Браун. Въпреки дългообмисляната академична кариера през 1990 Рейес постъпва във ФБР. Първият й случай се занимава с разследването на тъмен сатанински култ.
След 1992 Рейес служи в Ню Йоркският офис на бюрото, където попада на случая с отвлечения осем годишен Люк Дагет, син на тогава полицаят Джон Дагет. По-късно момчето е открито мъртво. Извършителят не е заловен или дори идентифициран. През 1999 Рейес се пръхвърля в Ню Орлеанс, където остава до молбата на Дагет за помощ в търсенето на отвлечения Мълдър. След раждането на Уилям (бебето на Скъли), Рейест и Дагет поемат "Досиетата Х".

КАНЦЕРОГЕННИЯТ

Изображение

Име: Неизвестно (най-често наричан Пушача или Канцерогенния)
очи: сини
коса: черна
история:
Известен само като "Пушещият Мъж" или Канцерогенният. Работи с или може би за група изключително влиятелни личности със
седалище Ню Йорк. Често се намесва, а и контролира решенията на замесник
директор Уолтър Скинър по отношение на "Досиетата Х". Канцерогенният се записва в армията веднага щом навършва необходимата възраст и до 25 години е вече капитан. Замесен е в редица държавни опреции, като вероятно е работел и за разузнаването на страната. Баща му е бил комунистически симпатизант екзекутиран през 1941г, а майка му починала от рак на дробовете малко след баща му. Изпратен е в дом за сираци, а по-късно в армията става приятел на бащата на Мълдър. Живее в малък апартамент на 900 West Georgia Street Washington. Също са занимава с писане на трилъри и мистерии.

УОЛТЪР СКИНЪР

Изображение

Име: Уолтър Скинър
очи: кафяви
история:
Заместник директор Уолтър Скинър постъпва в Американската Морска Пехота през 1968. Активно служи по време на войната във Виетнам и получава орден за храброст. След военната си служба Скинър постъпва във ФБР и бързо напредва в чин, като скоро става специален агент. По-късно е преместен в главното седалище на ФБР във Вашингтон. Агентите Мълдър и Скъли поемaт "Досиетата Х" една година преди Скинър да получи задачата да отговаря за действията им.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » вт юли 01, 2008 9:35 pm

Ето постерите на двата игрални филма:

Изображение

Изображение

И малко снимки от I WANT TO BELIEVE:
Spoiler
Show
Изображение

Изображение

Изображение
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
borislav4o
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: чет май 22, 2008 6:09 pm

Мнение от borislav4o » пон юли 07, 2008 2:50 pm

Ах лелееее........ това беше един от най-любимите ми сериали изобщо.Бях на около5-6 годинки,когато всяка петък вечер аз,сестра ми и майка ми сядахме пред канапето,пускахме телевизора на Канал1 и се наслаждавахме....
Хубав сериал,наистина,като изключим някои епизоди-издънки,които се намираха в различните сезони.Един от детските ми страхове,обаче,беше чудовището от 2 епизод на 2 сезон"The Host".Това ми е любимият епизод изобщо.
"Как жена,държаща пистолет в дясната си ръка,успява да се простреля в лявото слепоочие?" Агата Кристи

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » пон юли 07, 2008 4:27 pm

borislav4o написа:Един от детските ми страхове,обаче,беше чудовището от 2 епизод на 2 сезон"The Host".Това ми е любимият епизод изобщо.
За това ли говориш?

Изображение
-----------
Изображение

Потребителски аватар
borislav4o
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: чет май 22, 2008 6:09 pm

Мнение от borislav4o » ср юли 09, 2008 12:35 pm

Да,точно.Ама стига бе,човек!Стана ми гадно!Отново си го припомних. :shock: Ужассс!!!!!!!!

W13 Edit: спа3вай правилата 3а писане във форума
"Как жена,държаща пистолет в дясната си ръка,успява да се простреля в лявото слепоочие?" Агата Кристи

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » пон юли 28, 2008 3:54 pm

малко информация за предстоящия игрален филм. Сюжета ми звучи интересно, ще видим
:D
Мълдър и Скъли минаха заедно по червения килим след 10 години

Преди 10 години специалните агенти Мълдър и Скъли за последен път работиха заедно по разкриването на поредното паранормално явление.
Премиерата на "Досиетата Х: Искам да вярвам" в Лос Анджелис преди броени дни събра Дейвид Духовни и Джилиан Андерсън на червения килим в Лос Анджелис за още един рунд в стил ФБР - точно когато почитателите на хитовата поредица почти бяха загубили надежда, че отново ще ги видят заедно на голям екран.
Джилиан Андерсън се появи облечена в синя сатенена рокля, която очертаваше наедрелия й от бременността корем. Третото й дете, момченце, трябва да се роди през октомври.
Колегата й Дейвид Духовни демонстрира по-небрежен стил (вероятно повлиян от главната роля в сериала "Секс до дупка", излъчван по Ей Екс Ен) и коментира пред журналистите, че филмът идва съвсем навреме.
Първият пълнометражен филм излезе на екран през 1998 г., а последният сезон на сериала беше излъчен през 2002 г. след девет години в ефира на телевизия "Фокс".
Духовни каза, че не се притеснява от конкуренцията на другите филми, предвид тълпата от хора, наобиколили червения килим.
"Ако сравниш нашия с друг тип филми, ще си кажеш, че това е трилър. Това, около което се върти всичко, обаче е връзката между Мълдър и Скъли - едно зряло приятелство между възрастни хора.
Те са двама души, които се опитват да дефинират отношенията си, докато си вършат работата. А това доста я затруднява. В другите филми от този тип няма такава връзка, дори няма никаква връзка. Това за мен е интересното, надявам се да е така и за феновете", коментира той.
В България филмът излиза на 22 август. През дебютния си уикенд в САЩ и Канада той спечели 10,2 млн. долара.
Този път Мълдър и Скъли, макар и с неохота, се връщат към паранормалното, за да разкрият мистериозното изчезване на група жени. Единствените следи, които водят към тях, са човешки останки, които се показват изпод натрупания до магистралата сняг.
Голяма част от действието се развива в снежните гори на Западна Вирджиния. Ключови роли във филма изпълняват Джилиан Андерсън и Девид Духовни, разбира се, но и Аманда Пийт, Били Конъли (в ролята на свещеник педофил) и рапърът Xzibit.
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » чет авг 21, 2008 2:05 pm

Филмът определено е станал. Много по-добър е от първия (от 1998)... или поне на мен ми хареса повече. Актьорската игра отново беше на ниво, сценарият беше добър (с два-три слаби момента) - като цяло остава да чакаме трета част...
-----------
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » ср ное 19, 2008 4:05 pm

Очаква се трети филм от поредицата:
http://www.scifimoviepage.com/upcoming/upcoming.html

Изображение
-----------
Изображение

Потребителски аватар
Bety_PN
Commoner
Commoner
Регистриран: нед фев 22, 2009 11:49 am

Мнение от Bety_PN » нед фев 22, 2009 6:08 pm

Лятото изгледах и 4ти сезон и скоро продължавам,
но се бях побъркала не можех да спя мислех постоянно
за някви извънземни или радиоактивни :clock:
Изображение

Потребителски аватар
staromoden
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от staromoden » вт окт 25, 2011 7:16 pm

Най-добрия американски сериал заедно със Зоната на здрача,който съм гледал.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » вт яну 10, 2017 2:38 pm

Да, и аз обичам такива документални филми като "Досиетата Х". ДА! КАЗАХ ДОКУМЕНТАЛЕН. Невежа е онзи, които мисли нещо друго.
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Отговори