Дет метъл

Ако не слушате чалга, може да си поговорим за музика

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Дет метъл

Мнение от deadface » пон юли 09, 2007 7:58 pm

Понеже слушам предимно дет метъл (мелодичен, техничен, брутален, дет/дуум, дет/траш, детграйнд, деткор, грайндкор, нойзкор и т.н.), реших да създам тази темичка, за да обменяме в нея мнения и информация. И така - слушате ли дет, какъв по-точно, кои са любимите ви групи?
Аз харесвам стотици дет метъл групи и ми е доста трудно да определя кои измежду тях са ми най-любими, и все пак:

Death, Pestilence, Morbid Angel, Carcass, At the Gates, Entombed, Dismember, Unleashed, Cannibal Corpse, Deicide, Suffocation, Obituary, Resurrection, Brutality, Necrophagist, Mortification, Coprofago, Nile, Behemoth, Bolt Thrower, Zyklon, Cephalic Carnage, Benediction, Bloodbath, Monstrosity, Decapitated, Deceased, Edge of Sanity, Gorefest, Illdisposed, Immolation, Impaled, Incantation, Messiah, The Monolith Death Cult, Panzerchrist, Sinister, Torture Killer, Vital Remains, Blood Red Throne, Vader...

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон юли 09, 2007 8:04 pm

не съм баш по то3и стил, но от време на време слушам.
най-много се кефя на Avulsed :metal:
Cannibal Corpse и Deicide също са ми от фаворитите.
принципно преди време гледах клип в който Joey Jordison(SlipKnoT) прави албум съвмесно с вокала на Deicide, ако имате нещо свър3ано с проекта споделете.

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Мнение от BLADE » пон юли 09, 2007 10:08 pm

И аз не си падам много по дет метъла но има 2 групи който слушам.
Cannibal Corpse и Six Feet Under

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » вт юли 10, 2007 4:30 am

Wednesday13 написа: принципно преди време гледах клип в който Joey Jordison(SlipKnoT) прави албум съвмесно с вокала на Deicide, ако имате нещо свър3ано с проекта споделете.
Не знам да има албум, но песента Annihilation By The Hands Of God от "супералбума" Roadrunner United е с тяхно участие.

Инъче, дет групите, които слушам:

Hypocrisy, Arch Enemy, In Flames, Illdisposed, Beyond Believe, Phlebotomized, Punget Stench, Souldrainer, Zyklon, Behemoth, Bloodbath, Amon Amarth, Dark Tranqillity, Crematory, Lethal Guest, Lock Up и др.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт юли 10, 2007 10:30 pm

Хахааа...а така!Сега ще кажа по някоя друга дума за любимците ми в стила,които са доста малко всъщност!!!

Изображение
Dying Fetus-една от най-бруталните банди с един от най-бруталните вокали наживо-Галахър!Просто все ки албум от Killing on Adrenaline до War Of Attrition'2007 ми сцепва главата!

Изображение
Kataklysm-Невероятни са!Последните им три албума са толкова екстремни и тежки и същевременно пропити с комерсиална агресия!Много ми харесват!

Изображение
Six Feet Under-много се радвам,че Крис е напуснал бившата си банда,защото според мен тук той е дал ново звучене на Дет метала!Цялата дискография е страхотна!

Изображение
Brujeria-само един албум!BRUJERIZMO'00!!!За мен това е абсолютно гениално постижение!Много твърдо,много тежко и все пак може да се хареса на почти всеки!

Изображение
Death-респект!Много интересна и сложна музика!

Други банди,които харесвам:Zyklon,Obituary,Misery Index,Krisiun,Hate Eternal...

Банди,които не харесвам:Cannibal Corpse,Morbid Angel,Dismember,Pestilence,Gorefest...
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » ср юли 11, 2007 9:19 pm

Харесвам Morbid Angel, Deicide и Cannibal Corpse, не съм зациклял в стила, защото... еми защото не са ме грабвали други банди.

А концертът на Cannibal Corpse няма да го забравя никога... От Кенибъл всъщност идва името ми Вайл.

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » чет юли 19, 2007 12:31 am

Че Brujeria дет метъл ли се водят? Ако е така значи и аз мога да се впиша в темата на най-нелюбимият си стил музика. Велика група ей, велика! Brujerizmo е гениален албум и явно наистина може да се харесат от всеки (визирам себе си) ;)
О да...и Arch Enemy - те са велики, малко Nile... и Аvulsed, ама не им се кефя много, всъщност и на стила като цяло.

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » пет юли 20, 2007 1:02 am

Въпросния Драго, за който ми каза, че познаваш да ти поговори малко за дет метъл и грайнд и всякакви бруталии ;) хихи

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Nothingness » пет юли 20, 2007 12:39 pm

То като гледам и deadface може да се заеме,ама дали на DiZZy ще и е интересно :roll: :p
Oh, she’s beautiful
Oh, I’m not insane

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пет юли 20, 2007 5:49 pm

Vile написа:Въпросния Драго, за който ми каза, че познаваш да ти поговори малко за дет метъл и грайнд и всякакви бруталии ;) хихи
Абе опита се той, ама аз съм хейтър и не давам да ми промиват главата. Пък и откакто ми обиди Слипнот нещата не са същите ахаха. Мда, той е животно...а животните какво разбират от музика :lol: Всъщност последно каза, че днес щял да ходи на Misery Index във Варна...а аз се прекръстих :lol: :lol: :lol:
Иначе не мога да отрека, че Avulsed, Deicide и Six Feet Under имат доста интересни клипове, гледала съм докато съм записвала дискове на Уензди, но аз лично им изключвам звука като ги пусна :lol: Но кавърите на Моторхед си ги бива
Nothingness, виж напълно си прав ;)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет юли 26, 2007 1:28 am

Някой от вас прослуша ли вече новия албум на Obituary? Вътре има невероятни сола :shock:

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт юли 31, 2007 5:53 pm

Аз го чух-да,наистина е много добър!Изобщо последните им 2 албума са страхотни и олдскул брутални!!!А какво е станало-аз подочух отнякъде,че някой от тях май ще влиза в затвора!?
Oh, she’s beautiful
Oh, I’m not insane

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср авг 01, 2007 2:29 am

За пръв път чувам подобно нещо :shock:
Иначе в момента слушам новите албуми на Devildriver и на Disbelief, яки са :) Впрочем това май е най-здравият албум на Devildriver до момента, групата ме радва все повече.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » ср авг 01, 2007 12:48 pm

Аз DevilDriver ги следя от както се появиха и от самото начало им станах голям фен. После като излезе The Fury....беше хубаво време да си DD фен. Албума беше класи над първия. Очаквах, ако не такъв добър скок, като между първите два албума, то поне едно задържане на енерцията, която са подели. Нищо такова, в третия албум има няколко песни, които стават за слушане, обърнали са го на metalcore. :x
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср авг 01, 2007 7:30 pm

metalcore e по-скоро първият албум ;) Впрочем, аз съм се объркал. По-горе нe говорех за Devildriver'07, а за Devious'07, който е доста по-здрав от демото и албума им от 2003

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб сеп 08, 2007 4:01 am

Препоръчвам френската група Fatal на всички любители на дет метъла, жестока група, чуйте я и ще се уверите сами. Албумът от 2007 - "Barbarism" - е просто безкомпромисен.

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт сеп 11, 2007 5:52 am

Изображение

Malevolent Creation издадоха нов, убийствено як албум :D

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » вт сеп 11, 2007 11:32 am

Харесвам Dark Tranquillity,но незнам дали са точно death.Май бях чел някъде,че са Melodic Death Metal.Но не съм сигурен.Тях някой да ги е чувал?

Аз лично се запалих по тях от версията им на 22 Acacia Avenue (cover на парчето на Iron Maiden)... :)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт сеп 11, 2007 1:14 pm

Мелодичен дет, да, при това доста мелодичен. Харесвам първите им албуми, най-вече "95.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср сеп 19, 2007 4:50 pm

Шведските детметълисти AEON издадоха нов, размазващ албум. Бърз и техничен, с невероятен саунд, леко напомнящ на Cannibal Corpse, Deicide и Morbid Angel (чуйте 5-тата и 12-тата песен), "Rise to Dominate" несъмнено е един от най-добрите дет албуми за 2007.

Изображение

AEON - "Rise to Dominate" 2007

Mixed and mastered by Dan Swanö at Unisound Studios.

1. Helel Ben-Shachar 03:29
2. Spreading Their Disease 03:41
3. Living Sin 03:08
4. Hate Them 02:45
5. You Pray To Nothing 04:31
6. Caressed By The Holy Man 03:58
7. House Of Greed 04:48
8. Godless 02:49
9. When The War Comes 04:09
10. There Will Be No Heaven For Me 04:41
11. Luke 4-5-7 03:50
12. No One Escapes Us 03:19