Дата и час: Вто Юни 19, 2018 3:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2443 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 159, 160, 161, 162, 163
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Кой какво чете
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 9:05 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Аз захванах малко книгите на Херман Кох отзад напред(Уважаеми господин М. ми беше първата негова книга), но явно така е по-добре, щом не успях да се откажа от него. Със сигурност ще прочета Вечерята и Вила с басейн.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 17, 2017 10:59 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Преди седмица започнах Архипелаг Гулаг.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 24, 2017 5:54 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

току що приключих.
интересно как може книгата ти да не блести с никаква оригиналност,
нито откъм герои, ситуации, история,
и все пак да си направил така, че човек да посегне към нея
и да остане доволен.

то и за това се иска талант...

на мен лично ми беше приятно да я изчета, чакам си филма

Прикачени файлове:
7843_5765.jpg
7843_5765.jpg [ 71.66 KiB | Прегледано 1510 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 26, 2017 1:25 am 
Ka-mai
Ka-mai

Поемам малки порции от "Малкият приятел" на Дона Тарт. Това ми е първа среща с авторката, но вече съм запленена от книгата. Веднага се потопих в
южняшката ѝ атмосфера и не искам да излизам. В момента съм на 226 страница и ме очакват още 500 удоволствие... надявам се :rolleyes:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 06, 2018 10:27 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Намотки - Роджър Зелазни в съавторство с Фред Саберхаген
Хареса ми, най-добрата фантастика която съм чел последно време. Много динамична, завладяваща от самото начало. Трябва да потърся дали няма продължение защото останаха много отворени моменти накрая.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2018 9:04 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

"Кървави книги" том 5.
Отлично начало!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2018 11:38 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Mortal Engines
Малко след средата съм. Не е зле, но като цяло не е нищо особено за момента. Филма изглежда да има потенциал да бъде по-добър, пък ще видим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2018 2:55 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Джо Лансдейл-Бряг край мътни води

хич не съм впечатлен

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2018 10:31 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Ico написа:
Mortal Engines
Малко след средата съм. Не е зле, но като цяло не е нищо особено за момента. Филма изглежда да има потенциал да бъде по-добър, пък ще видим.

Да се самоцитирам. Лудница.
До края си беше доста зле, а самият край е голяма боза. Поне имаше един два интересни персонажа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2018 3:05 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Гледам, че отдавна не съм се разписвал в темата, та ще кажа няколко думи за поне част от нещата, които съм прочел през последните месеци.

"Нощни птици" (антология) - Повечето разкази ми бяха скучни като теми и сюжет, но пък и аз си взех антологията главно заради разказа на Кинг вътре. Като изключим "Музикалната стая", който е готин, макар и да не е сред наистина добрите му неща, най-много ме впечатлиха (поне по спомен) разказите на Робърт Олън Бътлър, Джо Р. Лансдейл, Крейг Фъргъсън и Лорънс Блок.

"Алекс" от Пиер Льометр - "Една млада жена е брутално отвлечена, затворена в дървена клетка и оставена на милостта на настървени плъхове." Симпатичен психотрилър с неочаквани обрати от непознат за мен френски автор. Интересното в случая е, че най-неочакваният обрат е горе-долу по средата на книгата, а не на финала. И не е съвсем неочакван, но ми хареса. За сметка на това не ми харесаха образът на детектива (който е оригинален, но не е развит достатъчно и някак си не ми беше достатъчно убедителен), както и чисто криминалната част на сюжета. Стилът на автора ме остави със смесени впечатления, но сцените с клетката в частност бяха добре описани, държаха в напрежение и на практика бяха основното нещо, заради което ми допадна книгата. Е, имаше и няколко доволно кървави убийства :)

"Реката на мъртвите" от Франк де Лорка / "Безименният убиец" от А. Ф. Морланд - Тънка книжка, която включва две свръхестествени новели, които са отчасти криминале, отчасти фантастичен хорър. И в двете новели иде реч за черни магии и демони, и двете са написани малко нескопосано, което ме навежда на мисълта, че авторът е един и същ и може би дори е българин, използващ различни псевдоними. Стилът е доста сух и на моменти напомня на филмов сценарий, на персонажите им липсва дълбочина, акцентът пада върху действието. Първата новела в общи линии става (ако си затворим очите за всички недостатъци), но втората (която прилича на кръстоска между слашър с фентъзи елементи и изсмукан от пръстите епизод на Supernatural) ми се видя твърде бутафорна като сюжет и не успях изобщо да се вживея в историята. Въпреки това ще е пресилено да кажа, че останах недоволен от книгата - историите, макар и неубедителни, са любопитни и донякъде забавни, освен това се четат бързо и лесно.

"Човекът сянка" от Коуди Макфейдън - още един криминален психотрилър, който ме остави със смесени чувства. Не успя да ме впечатли като стил и сюжет, но беше порядъчно мрачен и кървав, така че сигурно ще прочета и останалите книги от поредицата.

"Симфония на мъртвите" от Сибин Майналовски - В сборника са включени голяма част от най-яките разкази на Сибин, така че, ако обичате хорър, вероятно ще останете доволни. Аз останах.

"Грешка" от Марек Шинделка -
Цитат:
Крищоф е контрабандист на цветя. Когато приема последната си поръчка, отначало всичко изглежда лесно. Трябва да пренесе от Япония до Европа едно-единствено растение - последния жив екземпляр на отдавна изчезнал според специалистите паразитен вид. Първоначалният план обаче се обърква. Някой ликвидира хората, които трябва да получат цветето от Кришоф. Така той остава сам с най-ценното растение, което някога е срещал, и колкото повече разбира за него, толкова повече нараства страхът му.
Постепенно започва да предполага, че в ръцете му се е оказало нещо, което определено е трябвало да остане недокоснато. Но дори насън не може да допусне какви сили е задействал с кражбата си. Някой е по следите му от Токио до наводнена Прага. Някой го дебне зад гърба му - сянка, отнемаща животи.
"Грешка" от носителя на най-престижните чешки литературни награди Марек Шинделка е изумителен роман, неподчиняващ се на елементарна интерпретация и каквото и да е жанрово определение. Историята ни води не само в засегнати от инвазията на отровното растение гигантска амброзия райони, в засегнатата от голямото наводнение Прага, но и в забравените кътчета на детството, в девствени гори и салони на летища, между прекупвачи на критично застрашени растителни видове.

Експериментален постмодерен роман (едновременно свръхествен хорър и криминале, а същевременно нещо извън жанровата литература), в който прозата на моменти преминава в поема. Малко хаотичен ми се стори, сякаш авторът не е бил съвсем сигурен що за книга се опитва да напише, историята се луташе в различни посоки, в резултат на което нито хорърът, нито криминалната част бяха достатъчно добре развити, но за сметка на това пък имаше любопитни идеи и то поднесени с интересен стил. За съжаление преводът е тромав и убива донякъде удоволствието от иначе оригиналния стил.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2018 11:21 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Да си кажа и аз:
"Фермата" на Джордж Оруел - след като през 2016 година романът "Ние" на Евгений Замятин ме тресна като тухла в главата, трябваше да изчакам цяла година, преди да събера сили да прочета нещо на Джордж Оруел. Новелата вървеше изненадващо бързо и не ме натоварваше, макар да схващах замисъла ѝ. Радвам се, че избрах нея за първа среща с автора. Сега съвсем спокойно мога да пристъпвам към "1984" без да се притеснявам. Стилът на Оруел е чук, а новелата ми достави огромно удоволствие.
"Нула К" на Дон ДеЛило - много силна книга, на моменти още се присещам за някои сцени и отново преживявам прочетените през декември месец страници. Не съм очаквала от този автор да ми въздейства по този начин. Атмосферата е доволно мрачна и потискаща, а стилът и класата на ДеЛило са безспорни. След като затворих последната страница, главата ми се въртеше, не можех да заспя за известно време и не можех да осъзная на кой свят се намирам. Такова нещо не помня да ми се е случвало.
"Разкази за родината" на Дмитрий Глуховски - понеже не съм чела особено положителни отзиви за този сборник, тръгнах с ниски очаквания към него, още повече, че не си падам особено по разкази. Не ме притесняваше, че бяха на повечето бяха на политическа основа. Чувството за хумор на Глуховски е на ниво и имаше доста силни попадения. Уви, някои от тях буквално ме умориха от скука и не можах да ги разбера. Може би ако ги препрочета след време, може и да ги оценя повече.
"Добър ден, тъга" на Франсоаз Саган - започнах тази книга съвсем спонтанно, без да съм я планирала и слагала в списъка ми за четене. Просто точно в този момент ми се четеше нещо кратко и неангажиращо. Книжката си свърши чудесно работата и я изгълтах за два дена. Това, което най-голямо впечатление ми направи, е стилът на авторката. Трудно ми бе да повярвам, че подобно нещо е написано от 18-годишно момиче. Впечатлена съм от начина ѝ на изрязване и това е най-големият плюс в цялата книга. Уви, самата история не можа да ме впечатли и ме остави с противоречиви чувства. Ако не беше финалът, досега да ѝ бях лепнала 2 звезди в Goodreads, но заради него се смилих над книгата. Вероятно втора среща с авторката ще има, като се надявам този път историята да ми хареса повече.
"Вечерята" на Херман Кох - бях зажадняла за роман на Херман Кох и веднага я захванах. За разлика от "Одеса Стар", тази книга ме удовлетвори напълно и нямаше нищо излишно в нея. Историята е стегната, директна и брутална, без излишно разтегляне на локуми и място за каквато и да е украса, а героите са абсолютно изтрещели, без да имат претенцията да им се съчувства или да се харесат на някого. Брутална дисекция на холандското общество с всичките му кирливи ризи, извадени на показ и всичкото това поднесено с типичното за Херман Кох хапливо и черно чувство за хумор. Точно това очаквах от автора и точно това получих. Нямам търпение да посегна и към "Вила с басейн".
"Свобода" на Джонатан Франзен - Франзен знае как да задържи вниманието ми към историята и да ме оставя емоционално изтощена след затварянето на последната страница. Въпреки всичките кусури, които ѝ намирах, отново не останах безучастна към съдбата на героите и техните истории. Поредното плътно изграждане на образи от негова страна и навлизане дълбоко в душата им, показвайки както добрите, така и лошите им страни. Признавам си обаче, че на моменти историята ми вървеше трудно и тематиката ми беше в пъти по-далечна, отколкото тази в "Чистота"', но въпреки всичко впечатленията ми за нея са повече от положителни и със сигурност ще дам шанс на "Поправките".
"Станция Единайсет" на Емили Сейнт Джон Мандел - въпреки неадекватното състояние, в което се намирах, не можех да не оценя класата на авторката и силата на романа. Книга, която ме грабна в самото начало и не ме пусна до самия ѝ край. Темите, които е подбрала, ми бяха много близки и това беше допълнителна наслада за сетивата ми. Сравненията на романа с "Пътят" на Кормак Маккарти не ми се понравиха особено, защото аз не съм кой знае какъв фен на втория. Истината е, че "Станция Единайсет" е с класи над него, поне за мен. Личи си, че не мога да устоя на постапокалиптичните романи. Дано преведат и други книги на авторката, много искам да ги прочета.
"Боен клуб" на Чък Паланюк - отзив съм дала в темата за автора.
"Стрелецът" на Стивън Кинг - отдавна се каня на поредицата "Тъмната кула" и най-накрая ѝ дойде времето. Четох, че първата част е била по-слаба, защото била нещо като въведение и още не е почнала същинската част. Аз пък останах много доволна. При все, че не съм фен на фентъзи жанра, тази книга ме грабна още в самото начало. Беше ми любопитно да се запозная с част от действащите лица и да проследя част от историята им. Събирам сили за "Трите карти" и не се и съмнявам, че най-доброто тепърва предстои.
"Страна на чудесата за непукисти и Краят на света" на Харуки Мураками - за пореден път чудесен Мураками, не ме разочарова за пореден път. За пръв път обаче негов роман ми потръгва трудно и се притеснявах да не би да ударя първата греда с него, но това беше бързо преодоляно след първите 50 страници. Въпреки че историята е сюрреалистична, тя е толкова красиво написана, че всеки път, щом посегнех към нея, беше истинска наслада за очите ми. Е, имаше и моменти, в които видимо се отегчавах, но те са пренебрежително малко на фона на цялото удоволствие, което изпитвах. Ще чета книгите на Мураками и занапред, то се е видяло.
Сега съм се захванала със 100 неща, но за тях някой друг път.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2018 11:37 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Джек Кенън - "Канибалът"

Повествованието се ядва, историята има интересни елементи, най-вече в началото, обаче преводът на места беше доста непрофесионален, включващ глупави грешки, които оставят леко горчив вкус.

Самото издание е доста ефтино, както е преведено в нея, така че не се очаква кой знае какво.

сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 07, 2018 8:25 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Иън Есълмонт – Завръщането на Пурпурната гвардия
Отново в света на Малазанската империя, очевидно ми е липсвал, много. Макар и разказвана от друг автор, светът е все така жив и интересен. Продължава да е изпълнен с арогантни идиоти, а препратките към култови персонажи от поредицата на Ериксън навяват спомени. За съжаление останалите книги от поредицата не са издадени още и ще се чака.
За изданието на изд. „Артлайн Студиос“, мога да кажа само браво, книгата е истинско бижу.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2443 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 159, 160, 161, 162, 163

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]