Лъвкрафт

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Re: Лъвкрафт

Мнение от PostMortem » пет юни 28, 2019 4:07 pm

Евала! Не знаех, че има още останали Лъвкрафтови творби, които не са превеждани у нас. Има ли други, освен тези в предстоящия сборник?
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » пет юни 28, 2019 5:18 pm

Това е втората ми най-очаквана книга за тая година (е, отворен съм за приятни изненади ;))!!! Страхотна корица, а за съдържанието не се съмнявам, че ще е на много високо ниво. Малко по малко събирам и всичко на Лъфкрафт… В скоро време ще мога да призова Кхтулу, Йог-Сотхот или някой от другите божества! ;)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » съб юни 29, 2019 12:23 am

PostMortem написа:
пет юни 28, 2019 4:07 pm
Евала! Не знаех, че има още останали Лъвкрафтови творби, които не са превеждани у нас. Има ли други, освен тези в предстоящия сборник?
Има, аз бях писал в предходния коментар. Освен няколкото, които реших да не включвам в сборника (вече обясних защо), има примерно 33 истории в съавторство, от които у нас са издавани само 3, макар да не е отбелязано, че са в съавторство. Но за повечето такива е под въпрос доколко изобщо са писани от Лъвкрафт, в доста от случаите той просто е дал идеята, но не е участвал в самото написване, или пък е написал само няколко реда/параграфа. Отделно има и изгубени разкази, т.е. такива, от които не се пази копие. И това е само прозата му, а както знаеш, той е писал и доста поезия, и други неща.
Но в "Други богове" съм събрал всичко неиздавано от прозата, което си заслужава да се прочете - а повечето неща са много добри и мога само да гадая защо Адриан не е включил поне част от тях в предходните сборници (за сметка на някои от по-слабите разкази в тях).
Изображение

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » нед юни 30, 2019 9:09 am

Остана ли идеята да има бройки с твърди корици?
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед юни 30, 2019 5:29 pm

Да
Изображение

aaa
Commoner
Commoner
Регистриран: пет май 20, 2011 8:34 pm

Мнение от aaa » пон юли 01, 2019 12:27 pm

А каква ще бъде цената?

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт юли 02, 2019 11:28 pm

https://iztok-zapad.eu/drugi-bogove

16 лв за меките корици. Датата на сайта - 11 юли - не е окончателна засега; има шанс да излезе от печат и малко по-рано, примерно на 9-и. Ще пиша допълнително, като знам със сигурност. За твърдите корици също ще пиша допълнително, но вече може да се правят поръчки от сайта за меките.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » ср юли 03, 2019 9:23 pm

Ще се взема разбира се,и цената е добра.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » чет юли 11, 2019 8:50 am

Някой, и по-специално deadface :D , има ли информация дали новият сборник ще е наличен с твърди корици в Ozone?
Изображение

aaa
Commoner
Commoner
Регистриран: пет май 20, 2011 8:34 pm

Мнение от aaa » чет юли 11, 2019 4:07 pm

Сигурно ще я има. Но най-вероятно има забавяне на издателството с тиража, защото не е излязла и меката корица

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет юли 12, 2019 2:55 am

Първите бройки са вече отпечатани, но май ще се появи по книжарниците чак на 22-ри, поне така разбрах днес.
Следващата седмица ще знам със сигурност. Ще се продава с твърди корици и в Озон, но кога - вероятно ще стане ясно пак следващата седмица.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет юли 12, 2019 4:01 pm

Днес получих по-актуална информация :) Ако поръчате книгата от сайта на издателството преди официалната й дата на излизане - 22-ри, - ще я получите с 20% отстъпка до няколко дни, т.е. преди да се е появила по книжарниците. Това важи и за изданието с твърди корици, от което също вече има отпечатани бройки.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет юли 12, 2019 4:58 pm

Изображение
"Други богове" от Х. Ф. Лъвкрафт
https://www.ozone.bg/product/drugi-bogove/
Американският писател Х. Ф. Лъвкрафт (1890–1937) е автор на произведения с водещ принцип „космичес­кият ужас“. Почти неизвестен приживе, сега заради размаха на фантазията си той често е слаган наравно с Хърбърт Уелс и Дж. Р. Р. Толкин.

Творбите му могат да се определят както като хорър, така и като мрачно фентъзи или черна фантастика. Наричат ги също „стихове в проза“. Лъвкрафт е повлиян от Едгар По и от хималайските картини на Николай Рьорих, а от своя страна неговите апокалиптични видения оказват силно въздействие върху Стивън Кинг и съвременната попкултура.

Настоящият сборник с избрани творби ни отвежда в света на сънищата, на призрачното и свръхестественото, на хаоса, мистиката и ужаса, на магичното и езотеричното, на смъртта и извънземните странствания. Книгата включва прочутата новела „Подир сънищата – към незнайния Кадат“ и 26 разказа, повечето от които излизат за пръв път на български език.
Ето и съдържанието на сборника за най-нетърпеливите:

Алхимикът *
Гробницата
Поларис
Памет
Стария перко
Превращението на Хуан Ромеро
Белия кораб *
Дървото
Ужасния старец *
Селефаис
Ex Oblivione
Нярлатхотеп *
Странстванията на Иранон
Лунното блато
Другите богове
Аутсайдерът *
Хипнос
Какво носи Луната *
Азатот
Юлтайд
Тайнствената къща високо в мъглата
Подир сънищата – към незнайния Кадат
Сребърният ключ
Наследникът
Древните хора
Историята на „Некрономикон“
Книгата
Няколко думи от съставителя

Със звездичка съм отбелязал разказите, които са издавани на български в различни антологии и списания, но не фигурират в предходните сборници на Лъвкрафт (това е и причината да ги включа в "Други богове"). Останалите 21 истории излизат за пръв път на хартия. Сред тях е и една от малкото новели на Лъвкрафт - "Подир сънищата – към незнайния Кадат", - която е ключова за творчеството му, понеже хвърля най-голяма светлина върху митологията, която е създал. А в "Няколко думи от съставителя" ще намерите подробен опис на всичко от Лъвкрафт, издадено на български (съдържанието на 8-те сборника и 14-те списания и антологии, в които има негови разкази), като до името на всяка негова творба е посочено и оригиналното й заглавие. Така ще разберете не само дали сте пропуснали нещо негово, но и какво е излишно да имате (освен ако не сте запалени колекционери като мен).
Изображение

Потребителски аватар
deimos
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пон авг 31, 2009 11:55 pm

Мнение от deimos » пон юли 15, 2019 11:18 am

Чудесно, deadface. Вече нямам търпение да излезе сборника.
Благодарност за усилията ти!
“Fiction is the truth inside the lie.”

Потребителски аватар
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср окт 17, 2007 11:02 pm

Мнение от Bookmark » съб юли 27, 2019 1:54 pm

Изданието с твърди корици е страхотно. Взех си го вчера и днес го почвам. Сега си мечтая някой да събере всички преводи на Адриан в един том, въпреки че не съм сигурен как може да стане това и дали изобщо е възможно.

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » ср авг 28, 2019 6:08 pm

Твърди корици, меки корици, все тая. Сборникът е супер, взех си го преди две седмици. Разбираш си от работата, deadface.

Иначе, сега чета "Отвъд стената на съня".
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » ср авг 28, 2019 8:20 pm

И аз миналата седмица го взех,меките корици,друг вариант нямаше.Всъщност взех последната бройка,че и в други две книжарници го нямаше.Ако не бях се захванал с "тухлата "която чета в момента и аз щях да съм го подкарал вече.

Отговори