Дата и час: Вто Дек 12, 2017 3:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Нийл Геймън
МнениеПубликувано на: Пон Фев 10, 2014 8:45 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Прочетох „Звезден прах”. Хареса ми. Кратко, леко и неангажиращо. Приятен стил, сравнително интересни персонажи, приличен сюжет с няколко различни преплетени сюжетни линии. Няма да се нареди сред любимите ми, но определено ми хареса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 28, 2014 7:32 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Дим и огледала" от Нийл Геймън (разкази)
http://www.bard.bg/book/?id=1761

7 Април 2014

Цитат:
„Той е съкровищница на истории и ние сме късметлии, че го имаме.”
Стивън Кинг.

В умелите ръце на Нийл Геймън магията не е просто фокус... и всичко е възможно.
В „Дим и огледала” въображението и изключителния артистизъм на Геймън превръщат скучния свят на всекидневието в място на чудеса и ужасии – място, където една възрастна дама си купува Светия граал в магазинче за дрехи втора употреба, където наемни убийци рекламират услугите си в указателя под категорията „Борба с вредителите”, където уплашено момче се пазари за живота си с подъл трол, който живее под мост до железопътната линия. Гмурнете се в тази нова реалност, прибулена от дим и мрак, ала едновременно с това осезаема до болка, в тази изключителна колекция от разкази, излязла изпод перото на майстор в занаята. Реалност, която ще замае сетивата ви, ще докосне сърцето ви, ще ви преследва насън.

„Великолепно – незабравимо по смущаващ начин, едновременно остроумно, перверзно и абсурдно... В света на Геймън нашите най-простички сънища се оказват истински полети на въображението.”
Ню Йорк Таймс

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 12, 2014 3:07 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Прочетох ''Американски богове''. Почва много мощно, написана е майсторски, но не е моята книга.... определено не ми хареса и едва ли ще чета повече Геймън. За мен лично е прехвалена...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 12, 2014 5:17 pm 
Childe
Childe
Аватар

За мен "Американски богове" има гениална идея, но като изпълнение нещо куца. Пробвай на Геймън хорър разказите, които са в "Чупливи неща" и "Дим и огледала". Също така и романа "Децата на Ананси". Книгата е във вселената на "Американски богове", но е класи по-добра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 21, 2014 9:10 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение Изображение
The Sandman - Overture 01 (of 06)

Twenty-five years since THE SANDMAN changed the landscape of modern comics, Neil Gaiman's legendary series is back!
From the birth of a galaxy to the moment that Morpheus is captured, THE SANDMAN: OVERTURE will feature cameo appearances by fan-favorite characters such as The Corinthian, Merv Pumpkinhead and, of course, the Dream King's siblings: Death, Desire, Despair, Delirium, Destruction and Destiny.
"People have often asked me what happened to Morpheus to make it possible for him to be captured in THE SANDMAN #1," Gaiman said. "And now they get to find out. And finding out, they get to learn secrets of the Endless that I've kept to myself for 25 years. Family secrets. And I should warn you: one of the Endless dies on page five."

Свали

Изображение Изображение
The Sandman - Overture 02 (of 06)

The Sandman's epic origin story continues in the second issue of the new, bimonthly miniseries by the superstar team of writer Neil Gaiman and artist J.H. Williams III! As Morpheus transforms through the early ages, a mysterious white figure makes his own first appearance. And The Corinthian makes a deal - but it may prove to be a sacrifice that he's not able to live with.

Свали

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2014 5:36 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Сребърният сън" от Нийл Геймън и Майкъл Рийвс (МеждуСвят 2)
http://www.helikon.bg/books/61/-%D0%A1% ... 85499.html

Цитат:
След овладяването на способността да броди между различните измерения, Джоуи Харкър и неговите другари – борци за свободата на мултивселената МеждуСвят, имат нова мисия: да запазят мира между съперничещите си сили на вълшебството и на науката, които се опитват да контролират всички светове.
Когато непознатa на име Акейша някак проследява Джоуи до базата на МеждуСвят нещата се усложняват. Никой не знае коя е тя или откъде идва, нито откъде знае толкова много за МеждуСвят.
Опасности дебнат Джоуи и неговата мисия. Сред хората му има скрит предател и ако Джоуи таи някаква надежда за спасяването на МеждуСвят – мултивселената и успешния завършек на мисията, то той ще трябва да разчита на своята съобразителност. А много вероятно и на мистериозната Акейша Джоунс.

Доколкото разбирам, Геймън не е участвал в написването на книгата :huh:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2014 7:34 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Може би негова е идеята? В САЩ идеята е обект на закрила и затова трябва да се посочи човека, на когото му е хрумнала. Ако там книгата е излязла с неговото име нашите хора тук са го преписали без да мислят... но кой пък знае.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2014 9:26 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Написали са заедно първата книга, затова името му се мъдри и на продължението :d0jk25:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 20, 2014 4:36 am 
Commoner
Commoner

Някой фен на Геймън препоръчва ли "Междусвят"?
Чел съм "Коралайн" и "Чупливи неща", страшно ми харесват. В момента довършвам "Американски богове", която със сигурност ще препрочитам. Напоръчал съм всичко, каквото намерих, само за "Междусвят" и "Добри поличби" се чудя още, заради съавторствата.
Препоръки?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 20, 2014 5:23 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

На мен "Добри поличби" не ми хареса особено, хем съм фен и на Геймън, и на Пратчет. Може да съм я чел в неподходящо настроение, не знам.

Тези дни излиза още една книга на Геймън, само че е насочена към по-малките читатели:

Изображение
"За щастие, млякото"
https://www.ozone.bg/knijarnica/detski/ ... -mlyakoto/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 03, 2014 10:46 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Днес в почивката прочетох "За щастие, млякото" и е доста забавна. И илюстрациите са добри.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 02, 2014 6:56 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
М като Магия
https://www.ozone.bg/knijarnica/knigi/n ... to-magiya/

Майсторът разказвач Нийл Геймън представя на своите читатели спиращ дъха сборник с истории. От тях може да ги побият тръпки или може да ги забавляват, но винаги ще се срещнат с неочакваното.
Сестрата на Хъмпти Дъмпти наема частен детектив, който да разследва смъртта на нейния брат. Юноша, който трудно си говори с момичетата се озовава на един твърде необичаен купон. Момче, отрасло в гробището открива и се противопоставя на много по-тревожния свят на живите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 04, 2014 5:21 am 
Commoner
Commoner

Чудесна новина! Само едно е жалко - според уикипедия пет от 11-те разказа са издавани в "Дим и огледала" и "Чупливи неща". Но нещо ново е все пак по-добре от нищо ново от Геймън :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2014 7:04 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
Trigger Warning: Short Fictions and Disturbances
http://www.amazon.com/gp/product/B00KPV ... _csr_ea_ht

Цитат:
Multiple award winning, #1 New York Times bestselling author Neil Gaiman returns to dazzle, captivate, haunt, and entertain with this third collection of short fiction following Smoke and Mirrors and Fragile Things—which includes a never-before published American Gods story, “Black Dog,” written exclusively for this volume.
In this new anthology Neil Gaiman pierces the veil of reality to reveal the enigmatic, shadowy world that lies beneath. Trigger Warning includes previously published pieces of short fiction—stories, verse, and a very special Doctor Who story that was written for the fiftieth anniversary of the beloved series in 2013—as well “Black Dog,” a new tale that revisits the world of American Gods, exclusive to this collection.
Trigger Warning explores the masks we all wear and the people we are beneath them to reveal our vulnerabilities and our truest selves. Here is a rich cornucopia of horror and ghosts stories, science fiction and fairy tales, fabulism and poetry that explore the realm of experience and emotion. In Adventure Story—a thematic companion to The Ocean at the End of the Lane—Gaiman ponders death and the way people take their stories with them when they die. His social media experience A Calendar of Tales are short takes inspired by replies to fan tweets about the months of the year—stories of pirates and the March winds, an igloo made of books, and a Mother’s Day card that portends disturbances in the universe. Gaiman offers his own ingenious spin on Sherlock Holmes in his award-nominated mystery tale The Case of Death and Honey. And Click-Clack the Rattlebag explains the creaks and clatter we hear when we’re all alone in the darkness.
The 400 page book will be released on February 3, 2015.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2014 3:15 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

Чета Американски богове, минал съм 1/4 от книгата... както започна интересно в началото, така и в момента ми стана много скучна. Има ли смисъл да продължавам до края?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]