Любимите ни детски книжки

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Re: Любимите ни детски книжки

Мнение от Ally » вт яну 12, 2010 11:08 pm

^Те са си направо стресиращи на моменти!
Имаше една, дето главният герой отива в някаква долина, увива с в кожа от крава и чака някаква зла сила, а междувременно завалява порой и едва не го удавя... Брррр...
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср яну 13, 2010 12:46 am

Ей, вярно! Как можах да забравя Вилхелм Хауф, авторът на едни от най-психопатските приказки, съчинявани някога :rolleyes: Малкият Мук, Халифът-щърк и Джуджето Дългоноско са ми много любими, но другите съм ги позабравил и може би е крайно време да си ги припомня.
Изображение

Вивиан
Childe
Childe
Регистриран: вт май 19, 2009 9:36 am

Мнение от Вивиан » ср яну 13, 2010 9:05 am

Любими са ми приказките на Братя грим, Вилхелм Хауф, както и "Тайните на черната джунгла" на Емилио Салгари.

Потребителски аватар
meri
Commoner
Commoner
Регистриран: вт сеп 08, 2009 8:45 am

Мнение от meri » ср яну 13, 2010 9:22 am

Ally написа:^Те са си направо стресиращи на моменти!
Имаше една, дето главният герой отива в някаква долина, увива с в кожа от крава и чака някаква зла сила, а междувременно завалява порой и едва не го удавя... Брррр...
Стийнфолската пещера

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker

Мнение от Ally » ср яну 13, 2010 8:42 pm

Ау, да, точно тя е! Всъщност целият сборник, от който е тази история, е супер психарски! :smile:
Иначе аз обожавам детски книжки!!! :) Любимци са ми Астрид Линдгрен и Ерих Кестнер - влюбена съм във всичките им неща! Андерсен пише страхотни приказки, макар и масово депресарски и съвсем не за деца. 'Алиса' ми е религия! Приказките на Шехерезада - също.
А имаше една книга 'Аничка Дребосъчето и Сламения Хуберт' - това беше най-безумната книга, която съм чела някога! И адски много я обичах, макар (или може именно заради това) да осъзнавах колко е откачена! :tooth:
П.С. Да не забравяме и Лукчо и Джелсомино на Родари :smile:
П.П.С. И 'Книга за джунглата' и онова другото романче за мангустата и кобрите (не се сещам как се казваше, пак е на Киплинг... От него много ме беше страх...)
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср яну 13, 2010 10:25 pm

Ally написа: П.П.С. И 'Книга за джунглата' и онова другото романче за мангустата и кобрите (не се сещам как се казваше, пак е на Киплинг... От него много ме беше страх...)
"Рики-Тики-Тави". Не е роман, а разказ, който и на мен ми беше любим, даже повече от "Книга за джунглата".
Изображение

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » чет яну 14, 2010 8:46 am

Kaто стана въпрос за Ерих Кестнер - особено любими ми бяха "Малкият мъж" и "Малкият мъж и малката Мис" ( която се явява последната написана от него книга ), и двете са за приключенията на 5 сантиметровия цирков артист Макс :smile:
А "Рики-тики-тави" го имах на диафилмче :) , което ме подсеща, че трябва да разгледам с какво точно разполагам на такъв носител :)
Но не мога да си намеря голяма част от детско-юношеските книги :cry2: и май ще трябва да правя доста сериозен обиск в нас :huh:
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
meri
Commoner
Commoner
Регистриран: вт сеп 08, 2009 8:45 am

Мнение от meri » пет яну 15, 2010 10:01 am

Като стана въпрос за "Аничка Дребосъчето и Сламения Хуберт" ,за мен тя също беше "безумна книга".Нали е голяяма ,розова тухла?
Интересно дали сега ,ако я прочета ще ми хареса?

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker

Мнение от Ally » съб яну 16, 2010 6:39 pm

Дааа, точно тя е! :) Не мислех, че ще открия друг, който я чел (или който помни, че я е чел!)
И аз се чудя как ще я възприема, ако я чета сега... :huh:
Бтв, още си спомням тайния код, с който говореше Хуберт :tooth:
They're in my head

Изображение

Изображение

man2
Childe
Childe
Регистриран: вт мар 20, 2007 4:51 pm

Мнение от man2 » чет фев 04, 2010 4:49 am

Том Сойер;
Карлосон,който живее на покрива;
Коледна Песен;
Ян Бибиян;

Потребителски аватар
inkvisitor
Childe
Childe
Регистриран: вт авг 04, 2009 1:46 pm

Мнение от inkvisitor » чет фев 04, 2010 4:31 pm

Аааа, страхотна тема!
Аз като малка бях луда по приказките. Препрочитала съм някои от тях по нанайси пъти. Останали са далеч в детството ми, но любими ми бяха:
1) Френски приказки, с фаворит "Добрия малък Анри" и "Омагьосания люляков лес" (или нещо подобни, ако не се бъркам, че беше френска...);
2) Индийски приказки;
3) Андерсеновите приказки - умирах си за "Малката кибритопродавачка", "Снежната кралица", "Славеят", "Палечка"....;
4) Приказките на братя Грим - "Спящата хубавица", "7-те гарвана"Дяволът с трите златни косъма", "Хензел и Гретел", "Пепеляшка"... много са;
5) "Приключенията на Пинокио" на К.Колоди (имаше страхотни рисунки, и си спомням, че плаках, когато татко Карло умря);
6) Ангел Каралийчев - стана на парцал книгата с твърди корици, която имах: "Неволята", "Златното момиче", "Снежното момиче", "Мелница за змии и гущери", "Житената питка" (или Бабината питка, не се сещам);
7) "Красавицата и звяра" на Шарл Перо, естествено. Има невероятна екранизация на Дисни, скоро я гледах;
8) "Пук" на Валери Петров, тая книжка я спуках от четене, подариха ми я от училище, когато завърших 3-ти клас;
9) "Василиса Прекрасна", май е руска народна приказка;
И други неща съм чела, но не мога да ги назова сега, все пак съм от по-старата генерация ;)

... Много мила тема, наистина!
http://www.younggalleryphoto.com/photog ... rouse.html

Дойде на тротоара птичка,
не знаеше, че я видях.
Прехапа червея нещастен
и глътна го с един замах.
/Емили Дикинсън/

Отговори