Книжни новини, отзиви и препоръки

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Line
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт сеп 02, 2008 10:23 am

Re: Отзиви?

Мнение от Line » нед сеп 14, 2008 12:56 pm

Взех я преди малко, ще мога да споделя впечатления до края на деня.
Изображение

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » чет сеп 18, 2008 8:55 pm

Ехо. :bye1: Все още чакаме. :wink:
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Потребителски аватар
Line
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от Line » пет сеп 19, 2008 10:15 pm

Ох, прощавай, отплеснах се. Колкото и тъпо да звучи, книжката беше заебана някъде в същия ден, по-късно се оказа зад уредбата... :a010:

Трябва да призная, че единственото, което без малко да ме откаже от нея още в книжарницата, беше снимката на Чатам... Добре де, знам, че е глупаво да се съди по снимката, ама той изглеждаше баш като излизан гей (ъхъ, френски момък) и се зачудих каква "адски брутална" според издателите история, може да съчини подобна личност.

Сбърках. Това може би е най-тежкият трилър, който съм чел до момента и вероятно единственото, което му идва малко в повече са докладите на съдебни лекари, които нашия герой постоянно чете. Младият Максимчо пише приятно, успокоява, преди да те думне с някое ново трупче.

Смятам, че книжката си заслужава. Само цената да не бе толкова издута...
Изображение

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Re: Какво ново по книжарниците

Мнение от Ico » нед сеп 21, 2008 10:42 pm

Оф намерих къде да го сложа този пост :) . Става дума за една книга която видях наскоро. Поредицата се казва The mortal instruments, първата част се казва City of Bones и е излязла в USA миналата година. През тази година е излязла втора част от поредицата която се казва City of Ashes а догодина се очаква (поне според авторката) трета част City of Glass. Авторката се казва Cassandra Clare. Жанра е някаква смесица между Фентъзи и готически хоррар. Оф какво се обяснявам и аз.
http://www.mortalinstruments.com/ Това е официалният сайт на книгата.
Въпросът е ако някои има впечатления да сподели защото се чудя дали да си я взема. Сюжетът изглежда много интересен. В USA книгата е bestseller. Проблемът е че ще е на английски и се чудя дали си заслужава.

* Мнението ти е за тази тема
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Re: Какво ново по книжарниците

Мнение от Ico » пон сеп 22, 2008 12:23 pm

Е очевидно не съм намерил подходящата тема, за което се извинявам :)
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт окт 14, 2008 2:50 pm

Изображение

Прочетох "Укротителят на дракони" от Джан Сийгъл и определено ми хареса повече от първата част на трилогията. В общи линии това е едно от най-нестандартните фентъзита, които съм чел - не прилича на нищо друго. Голям плюс са чудесният стил на авторката и свежите й идеи, както и начинът, по който преплита реалния свят с фантастичния (похват, който е характерен за Нийл Геймън и Стивън Кинг). Много ми допаднаха и хорър елементите. Убийства и кръв почти няма, но пък атмосферата е много демонична на места (духове, вещици, демони, които излизат от огледала, телевизори, дупки в реалността, прехвърлят се от тяло в тяло...), не мога да не спомена и пътешествието на главната героиня в подземния/отвъдния свят, който беше описан по един наистина забележителен начин. С други думи - препоръчвам. (Всяка книга разказва нова история, която е свързана по някакъв начин с предходните, но може спокойно да се чете и самостоятелно.)
Изображение

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » вт окт 14, 2008 10:53 pm

Днеска видях един съученик да чете една книжка и когато го попитах той каза, че била доста бруталничка и много хубава. Поразгледах я, изданието беше от 1993 година и отзад на корицата пишеше дори цитат от Кинг, който беше изпълнен с хвалби на въпросния автор. Интересно ми е някой дали я е чел и какви са впечатленията му от нея. Книгата е "Танц в кланницата" на Лорънс Блок. :)
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср окт 15, 2008 1:18 am

Навремето си купих няколко книги от него, бях привлечен от заглавията и от кориците им. Тази беше едната, другата се казваше "Билет за гробищата" и май имаше още една-две, но не се сещам за имената им. Вече не помня за какво се разказваха, помня само, че ми харесаха. Като стил напомняха бегло на Реймънд Чандлър, главен герой във всички беше някакъв частен детектив, който имаше проблеми с алкохола и жените. Спомням си също така, че имаше доста пикантни секс сцени и че престъпленията, които детективът разследваше, почти винаги бяха от сексуално естество - сексуално малтретиране, педофилия, разни извращения. А, да, имаше и доста хумор, повечето пъти черен. Изобщо - приятни книжки, стига да си падаш по криминалета.
Изображение

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » ср окт 15, 2008 9:48 pm

Падам си. Мерси за мнението. Днес си я купих от пл.Славейков за 5лв. Имаме сделка! :D
Тези дни ще я започна и като я прочета ще пиша мнение в темата за четенето. :)
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
Line
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от Line » чет окт 16, 2008 11:07 am

Бре, някой чел ли "Вещерите" от Крис Удинг? Имам я от няколко години и чак сега се наканиф да я прочета.
Изображение

Потребителски аватар
Line
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от Line » чет окт 16, 2008 4:02 pm

От днес съм щастлив притежател на Пророчеството на Дийн Кунц. Отзиви?
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет окт 16, 2008 4:51 pm

Не искам да те разочаровам, но това е една от най-слабите книги на Кунц. Става за четене, но на места звучи толкова наивно и скалъпено, че чак дразни.
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пет окт 17, 2008 12:06 am

Не знам, на мене пък ми хареса и ми беше увлекателна.Но пък е и единствената негова книга, която съм чел.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет окт 17, 2008 3:37 am

Тогава се хващай да четеш и останалите :smile: Имай предвид, че най-добрите му книги (с малки изключения) са писани преди 1994.
Изображение

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от didoval » пон ное 03, 2008 6:53 pm

Интересно ми е да чуя отзиви за тази книга :

Изображение

Вече съм я поръчал, но виждам, че е издадена 1995 г. Дали си струва търсенето ако я няма в наличност тук?

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » пон ное 03, 2008 10:45 pm

BloodAti написа:Тези дни ще я започна и като я прочета ще пиша мнение в темата за четенето. :)
Ех, аз я прочетох отдавна, но чак сега се сетих, че съм дал обещание. :)
Тааа, за книгата ... супер-мега-гига добра. Много ме нарадва. Препоръчвам я горещо на всеки! Лорънс Блок го бива яката.
Първо имаме един доста динамичен и стегнат стил на писане, лишен от всякакви досадни описания. Второ, имаме диалози, които са още по-стегнати и якото е, че са доста разговорни. Трето, човекът не пести бруталиите, което само му прави чест. Четвърто, самия сюжет е трепачка, изкефих се на макс.
Книгата още от първата страница като ме хвана и за 2 дена я прочетох. Доста завладяваща и интересна книга. Няма да съжалявате, ако я прочетете. :ae:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт ное 04, 2008 12:04 am

"Списъкът на седемте" гъмжи от духове, зомбита, демони и черни магии, но не е типичен роман на ужасите, а микс от различни жанрове (криминале/трилър/приключенски роман и т.н.). На места историята е доста зловеща, освен това има много действие и неочаквани обрати. Стилът на автора напомня донякъде на стила на Артър Конан Дойл и това сходство е търсено съвсем умишлено, защото главни герои в романа са както самият Конан Дойл, така и прототипът на Шерлок Холмс. Може би трябва да спомена факта, че Марк Фрост е човекът, помогнал на Дейвид Линч да напише сценария на "Туин Пийкс" :rolleyes: Книгата има продължение, наречено "Шестимата месии", но за съжаление то е изчерпано в електронните книжарници.

*

Преди няколко дни прочетох и последната, трета част на "Децата на Просперо" - "Честта на вещицата". Не е лоша, но определено е по-слаба от втората, а може би и от първата част. "Укротителят на дракони" ми хареса най-много от трите.
Изображение

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от didoval » съб дек 06, 2008 12:59 pm

Някой прочете ли "Полунощ" на Ан Райс. Малко късно питъм, защото книгите са вече у дома, но искам да знам предварително, какво да очаквам, тъй като не съм чел нищо от тази авторка.

Потребителски аватар
Line
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от Line » ср дек 10, 2008 8:21 pm

Аз я пооставих за по-късно, щото началото ми се стори досадно и подтискащо. Ще видим...
Изображение

Потребителски аватар
Ted
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 12, 2007 5:18 pm

Мнение от Ted » пон дек 29, 2008 8:30 pm

Аз да попитам за нещо по-старичко.А именно "Гърло" на Питър Строб.Днес го видях в една книжарница, но за съжаление само първия том.Та заслужава ли си да си посветя следващите месец-два в търсене на втория или спокойно мога да пропусна книгата?

Отговори