Книжни новини, отзиви и препоръки

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Re: Отзиви?

Мнение от PostMortem » нед авг 29, 2010 12:40 am

Ок, deadface, благодаря за коментара. Ще го имам предвид, но все пак не е изключено да проверя някоя и друга антикварна бутка за нещо интересно.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » нед авг 29, 2010 10:03 pm

Аз съм за "Колорадеца", на мен ми хареса. Историята не е нищо особено, но персонажите са култови, особено двете старчета.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » пон авг 30, 2010 8:33 am

Aз пък ти препоръчвам Конъли, всичко на Конъли :smile: "Колорадеца" е сравнително нова, така че ще се намира и по-нататък, а сам казваш, че не си много по фентъзито. Аз лично харесвам Пратчет и съм по фентъзито, но предпочитам Ирландеца :smile:
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » пон авг 30, 2010 12:51 pm

shewolf написа:Aз пък ти препоръчвам Конъли, всичко на Конъли :smile: "Колорадеца" е сравнително нова, така че ще се намира и по-нататък, а сам казваш, че не си много по фентъзито. Аз лично харесвам Пратчет и съм по фентъзито, но предпочитам Ирландеца :smile:
Ами "Колорадеца" я видях за последно да се продава в мола на Стамболийски,но тогава се зачудих и сега не мога да си намеря из книжарниците...

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от PostMortem » нед сеп 19, 2010 11:49 pm

Мисля, че тази тема е най - подходяща относно питането ми. Преди време госпожата ми по Химия ми беше препоръчала една книга на име "Кучката от Бухенвау" или нещо такова. Не мога да я намеря, обаче, никъде, за това, ако някой знае нещо за книгата(точно заглавие, къде да я намеря, мнение) нека сподели. :smile:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » нед сеп 19, 2010 11:58 pm

"Кучката от Бухенвалд" от Пиер Дюран. Разказва се за Илзе Кох - съпругата на директора на концлагера в Бухенвалд. Търси я в антикварните книжарници и по сергиите със стари книги.
Изображение

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от PostMortem » пон сеп 20, 2010 12:00 am

Благодаря, deadface, точен както винаги ! А, някакво мнение за нея можеш ли да дадеш ? Ако си я чел, разбира се.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон сеп 20, 2010 12:08 am

Прочетох я в гимназията и тогава ме впечатли доста, въпреки че ми беше скучна на места. Вече съм я забравил почти напълно (бая годинки минаха), но още помня креслата (или бяха абажури?) от човешка кожа. Имаше брутални моменти, дам.
Изображение

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пет окт 01, 2010 9:44 am

Някой чел ли е "Жената в бяло" на Уилки Колинс? От няколко места чух, че била много добра книга, та се чудя дали да я захващам.

Изображение
Poмaнът "Женaтa в бялo" oт Уилки Кoлинc е публикувaн зa пъpви път пpез 1860 г. - един увлекaтелен кpиминaлен paзкaз, cъбиpaщ в cебе cи любoв, жеcтoкocт, измaмa и зaгaдки.
Иcтopиятa зaпoчвa c Уoлтъp Xapтpaйт, млaд учител пo pиcувaне, кoйтo е нaзнaчен нa paбoтa в знaтнo имение. В нaвечеpиетo нa cвoетo oтпътувaне oт Лoндoн тoй cpещa зaгaдъчнa дaмa, oблеченa цялaтa в бялo. Пътищaтa им cкopo cе paзделят, нo млaдият Xapтpaйт е cилнo любoпитен дa узнaе нейнaтa тaйнa. Уoлтъp пoемa cвoите зaдължения, нo не cлед дългo cе влюбвa в еднa oт cвoите ученички - Лopa Феъpли. Млaдaтa дaмa oбaче е cгoденa зa cъp Пъpcивъл Глaйд. Двaмaтa cключвaт бpaк и oтпътувaт зa Итaлия. Съкpушеният Уoлтъp Xapтpaйт cъщo нaпуcкa Англия, пpиcъединявaйки cе към екcпедиция зa Xoндуpac. Кoгaтo меденият меcец и екcпедициятa пpиключвaт, нacтъпвa мoментът зa paзpешaвaнетo нa зaгaдкaтa нa женaтa в бялo. Кoя е тя, кaквa е нейнaтa учacт и кaк тoчнo ще пpoмени cъбитиятa в имениетo Лимъpидж?

Отзиви?
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет окт 15, 2010 10:17 pm

Аз пък искам отзиви за тази:

Изображение
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=43078&cat=2" onclick="window.open(this.href);return false;
"Кулинар" от Александър Варго
Той боготвори жените, заслепен от тях, жадува да запечати тяхната красота в своите творения. С потресаващите си блюда, кулинар-виртуоз отдава възхищението си към прекрасните дами.
Ето започва тайнството на приготвянето на храната. Отначало майсторът поставя на масата първия продукт, след това добавя малко от друг и накрая (съвсем малко) - от трети. И всичко това се залива с пикантен сос... Кулинарят няма равен в това дело. Процесът напомня вълшебство, феерия, може дори да се възхитите ако... ако само пропъдите завладяващите ви догадки, не се взирате, не душите, не се замисляте. Иначе можете да си загубите разсъдъка от ужас... Уви, всяко изкуство изисква жертви.
Кулинарното изкуство - още повече...

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: не се препоръчва да се чете от деца под 18 години, душевно или психично болни лица, а също и от прекалено впечатлителни и мнителни хора!
Изображение

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » съб окт 16, 2010 11:44 am

JustAFaceInTheCrowd написа:Някой чел ли е "Жената в бяло" на Уилки Колинс? От няколко места чух, че била много добра книга, та се чудя дали да я захващам.
Невероятна книга, през цялото време се чувстваш много близо до героите.
Ти току що ме вдъхнови да я препрочета.Ей сега ще я потърся в личната библиотека, би трябвало да я имам някъде. :smile: После ще напиша пълен отзив, защото съм я чел преди няколко години, а оттогава стотици книги са ми минали през главата и вече някои неща ми се размиват.Приятни спомени ме навяват като се сетя обаче, няма да сгрешиш да я почнеш!

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » нед окт 17, 2010 8:56 am

Някой има ли отзиви за тази книжка?Отдавна съм й хвърлил око.
Изображение
„Пътешествия с леля ми“ е метаморфозно повествование за пътуванията на оттеглил се от делата пенсиониран банков чиновник и стар ерген Хенри Пулинг, който на погребението на майка си се запознава със своята ексцентрична, капризна, претенциозна и неуважаваща законите леля. Разказът се следи през неговия поглед, но истинският двигател на действието е лелята, която го повежда на пътешествия из не един континент. Хенри е скован и дистанциран от света, докато седемдесет и пет годишната леля Огъста изстисква от живота всяка капчица радост, драма и възбуда. По време на пътешествията си, които се въртят в един непрекъснато разширяващ се географски кръг (Брайтън, Париж, Истанбул, Парагвай), Хенри е принуден да общува с хора, които при нормални обстоятелства никога не би срещнал. Книгата е филмирана изключително успешно от Джордж Кюкор с Маги Смит в ролята на леля Огъста, за което актрисата е номинирана за Оскар.

Потребителски аватар
podlecii
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 20, 2008 2:59 pm

Мнение от podlecii » вт окт 19, 2010 10:09 am

deadface написа:Аз пък искам отзиви за тази:
След подобна анутация как да не си я купи човек (особено последния ред :)) )Не се сдържах и вчера след работа обиколих няколко книжарници. Нямаше я, но я поръчах по интернет и до 4-5 дни ще е при мен. Ще си почина малко и на 01.11. я почвам. След това ще споделя впечатленията си в тази тема :wink:
Изображение

Потребителски аватар
podlecii
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 20, 2008 2:59 pm

Мнение от podlecii » чет ное 04, 2010 10:09 am

Прочетох книжката и сега ще си изкажа не много компетентното мнение :rolleyes: :)
Първо да кажа че се изненадах когато из истраниците започнаха да изкачат славянски имена. Оказа се че действието се развива в Русия (явно Александър Варго е псевдоним на руски автор). Няма лошо. В началото ми беше малко тегаво - имаше някои излишни неща, някакви описания на ястия и ред нескончаеми описатния на същите тези ястия. Както и да е нататък нещата се пооправиха.
Сега към по-същественото :wink: : По отношение на убийствата очаквах доста повече. С изключение на едно останалите някак си не бяха описани достатъчно добре. Очаквах по-брутални и кървави сцени. Същото се отнася и за финала - някак си набързо и пак можеше да е по-брутален.
За персонажите: Човек като каже руснак и веднага се сеща за алкохол. Особено ми хареса другаря Чинаров :))
Останах със смесени чувсва към книгата. Определено смятам че можеше да е по-добра, но това не значи че е лоша. Ако трябва да я оценявам бих и дал 6/10
И все да кажа: нали знаете че аз не съм критик :ae:
Изображение

zuki10
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 26, 2009 2:33 pm

Мнение от zuki10 » чет ное 04, 2010 12:06 pm

И аз за отзиви за някоя от следните книги, преди да се лиша от прилична сума за тях:
:smile:
Кървава невеста- Кр.Фаулър
Опасни пътища- Саймън Бекет
Кома -Робин Кук
Антикварят- Марина Юденич
Към преизподнята- Дейвид Уилц
Жътварят на сърца- Ридли Пиърсън

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет ное 04, 2010 5:27 pm

Ами, аз съм фен на Кристофър Фаулър, но "Кървава невеста" не е сред най-силните му книги. Не казвам, че е лоша, но от трите, издадени у нас, ми харесва най-малко като сюжет. В книгата има няколко доста кървави убийства, но е по-скоро криминален трилър, отколкото хорър. Има и свръхестествен елемент.
"Към преизподнята" и "Жътварят на сърца" също съм ги чел, но преди 15 години и почти не ги помня. И двете са криминални трилъри (мисля, че ставаше дума за серийни убийци), като първата май ми беше харесала повече. Доколкото си спомням, към края действието се развиваше в една пещера (става дума за "Към преизподнята").
Изображение

Вивиан
Childe
Childe
Регистриран: вт май 19, 2009 9:36 am

Мнение от Вивиан » нед ное 28, 2010 12:09 pm

Отзиви за:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон ное 29, 2010 1:35 am

Започвам я след малко, така че скоро ще имаш отзиви.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет дек 02, 2010 2:22 am

Някой искаше отзиви за "Пътят" от Кормак Маккарти. Прочетох я наскоро, при това почти на един дъх. Въпреки че историята се развива праволинейно, има една-единствена сюжетна нишка с двама главни герои и никакви неочаквани обрати, романът ме грабна още от първите 20 страници с мрачната си, потискаща атмосфера на безнадежност. Ако нещо прави този роман уникален, това е именно неговата атмосфера. Чел съм доста постапокалиптични романи, в които на Земята са останали шепа хора - отчаяни, озлобени, въвлечени в постоянна борба за оцеляване, убиващи и изяждащи се един друг (да, и тук има канибали), но от нито един не е струяла такава безнадеждност. Всъщност, "Пътят" е една от най-тягостните, меланхолични и тъжни книги, но които съм попадал, една лебедова песен за края на света и за края на дните. А докато я четях, в главата ми звучеше ето тази песен -

My Dying Bride - The Crown of Sympathy

- и си мислех колко много прилики откривам в текста:
Spoiler
Show
See the light and feel my warm desire,
run through your veins like the evening sun.
It will live but no eyes will see it.
I'll bless your name before I die.
No person in everything can shine,
yet shine you did, for the world to see.
All a man hath will he give for life?
For life that's lost bleeds all over me.
I'd fallen before but it never hurt like this.
Don't leave me here to crawl through the mire.
I'm without fault before the throne of god.
Take from me the crown the sympathy.
What do you think you'll see?
What do you think there will be?
Sit down! Did you see the sun?
What will we become? Great ones?
The mouths that dare not speak his name,
behold them, raised, complete and fine.
The battle for our lives is on, so brief.
Take my hand and please walk with me.
When I was young the sun did burn my face.
I let its love and warmth wash over me.
The melting voice of many, in the hush of night.
Whispering tongues can poison my honest truth.
Come dress me with your body, and comfort me.
I dreamt of a dead child in my sleep.
I wear a terrible mark in my head.
My clean, white bed. It calls to me. I must lie down.
And I want you to lay with me, in sympathy.
No sad 'Adieus' on a balcony.
For one last time, just walk with me.
At the beautiful gate of the temple, we must be saved.
For deadened, icy pain, covers all the earth.
Изображение

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пет дек 24, 2010 12:40 pm

Някой чел трилогията "Долината на мразовития вятър" (Р.А.Салваторе) да сподели мнение?
Изображение

Отговори