Дата и час: Чет Дек 14, 2017 9:19 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 447 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Май 15, 2017 8:59 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Machete написа:
Привет, мили хора! Питах се дали някой от вас е чел "Кралят в жълто" от Робърт Чеймбърс и ако да, с какви впечатления е останал? Помня, че се поинтересувах от книгата покрай True Detective, тя не дълго след това излезе и у нас на един от панаирите на книгата, ако не се лъжа, но така и не стигнах да си я купя. По-съществено е, че прочетох разни сравнения с Лъвкрафт и въобще този тип неназован хорър, който и самият сериал излъчваше (поне в първия си сезон).

Хорър са само някой от разказите(малко са).Като цяло ми хареса,но все пак очаквах повече.А тези очаквания бяха главно заради разказът "Жълтият знак"(бях го чел в друг хорър сборник,"Двойната сянка",уникален сборник е това!),все още един от любими те ми разкази.Творбите в книгата са много различни.Да може да се сравнява с Лъвкрафт,самият Лъвкрафт се е вдъхновявал от някой неща на Чеймбърс.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2017 5:37 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Имаме си тема за нея. Има 3-4 разказа, които напомнят на Лъвкрафт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2017 8:19 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Мерси за отговорите, пък и тези в темата. Има сравнения дори с По, няма начин да не ми хареса. Чета всякакви жанрове, така че колкото хорър има, толкова, може пък и останалите разкази да ми допаднат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2017 12:38 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Картър & Лъвкрафт" от Джонатан Л. Хауърд
https://helikon.bg/208872-%D0%9A%D0%B0% ... D1%82.html

Цитат:
Даниъл Картър има външност на романтичен боксьор и е полицай в отдел „Убийства“ в Ню Йорк. Последният му случай – преследването на сериен убиец – завършва зле и работата престава да му носи удовлетворение. Той става частен детектив и се мъчи да води спокоен живот. Само че продължават да му случват странни неща.
Първо той наследява книжарница в Провидънс от напълно непознат човек, заедно с възмутената книжарка, която не желае да има нов шеф. Тя е красивата Емили Лъвкрафт, последният известен потомък на Х.Ф.Лъвкрафт, писателя от Провидънс, който пише разкази за Великите древни и Старите богове, същества и чудовища, надхвърлящи човешкото разбиране. После няколко души умират по невъзможен начин и макар Картър да не иска да се забърква, някой друг иска точно това. Картър неохотно се заема с разследването и открива, че разказите на Х.Ф. Лъвкрафт са много повече от художествена измислица и че трябва да приеме друго неочаквано и далече по-нежелано наследство.

„Картър & Лъвкрафт“ е истинска кутия на Пандора, пълна с възхитително откачени неща, каквито обичам, включително бивш полицай от отдел „Убийства“, който става частен детектив, изкривени реалности, загадъчна книжарница, митовете за Ктхулу, капка романс и ужасяващи същества. Как може да не я обикнете? Джонатан Л. Хауърд знае как да предостави на читателите си страхотно забавление.“ – Кристофър Голдън

Джонатан Л. Хауърд е създател на компютърни игри, сценарист и писател. Автор е на поредицата за Джонатан Кабал и два YA романа, Светът на Катя и Царството на Катя. Живее в Обединеното кралство с жена си и дъщеря си.

Чакам отзиви, ако някой я прочете

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 04, 2017 12:40 am 
Ka-mai
Ka-mai

Изображение

Отзиви за тази книга? Гледам, че има доволни от автора. Купих си я преди месец и половина и ѝ се точа сериозно. Това ще ми е втората среща с него. Вечерята и Вила с басейн също чакат ред.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2017 4:49 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
http://azcheta.com/iz-chudovishteto-ot-serzh-dubrovski/
http://podmosta.bg/otkas-ot-chudovishte ... dubrovski/

Това чудо било 1786 страници :))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 10, 2017 10:16 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Някой, нещо за Кваzи на С. Лукяненко?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 10, 2017 10:58 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Преди време някой ми я препоръча. Не съвсем постапокалиптичен, постапокалиптичен свят, пълен със зомбита, които не са точно зомбита, хора които искат да станат зомбита за да могат да се превърнат в нещо друго.
Като цяло има интересни идеи, но като реализация на мен лично не ми допадна особено. Героите ми бяха безинтересни и скучни, сюжета куцаше и така. Мисля, че в темата за фантастика имаше повече мнения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 18, 2017 9:35 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Червеното пиано" от Джош Малерман
https://www.helikon.bg/209644-%D0%A7%D0 ... D0%BE.html

Цитат:
Оригиналността на Джош Малерман е неоспорима. Новият му роман е мрачен, вълнуващ и провокативен – няма да прочетете нищо подобно тази година! - Kirkus

Из дебрите на загадъчния континент Африка се носи мистериозен звук, който побърква хората и неясно как уврежда бойната техника. Американските военни изпращат две мисии, които се провалят безславно, а завърналите се войници разказват неща, които не могат да бъдат приети сериозно. Командването решава да направи още един опит и изпраща там музикалната банда „The Danes”, до един бивши военни, които имат за задача да разкрият произхода и природата на тази нова заплаха.
Mесеци по-късно в секретна болница една грижовна медицинска сестра се грижи за пациент с необясними наранявания – практически всяка кост в тялото му е счупена, но той чудодейно започва да се оправя под влиянието на експериментално лечение. Пациентът е фронтменът на „The Danes”, а военните са готови на всичко, за да научат какво му се е случило в Африка и къде са останалите от експедицията.
Спомените му бавно се връщат и невероятната истина започва да изплува.
Но времето изтича…

Изображение
"Метод 15/33" от Шанън Кърк
https://www.helikon.bg/209707-%D0%9C%D0 ... 15/33.html

Цитат:
„Метод 15/33“ е завладяващ и оригинален трилър, какъвто едва ли сте чели.

Жертвата – отвлечена бременна тийнейджърка, – не е това, което изглежда. Готова е на всичко, за да спаси нероденото си дете и… да отмъсти на похитителите си. Лиса ни най-малко не е безпомощна и с изключителната си интелигентност и феноменална памет съставя уникален план за избавлението си. Помагат й двама агенти от ФБР със също тъй нестандартно мислене и подход като на самата Лиса. Всеки от героите се бори със собствените си демони и копнежи, вплетени в интригуващия сюжет. Многопластовото повествование, наситено с напрежение, поражда широк спектър от емоции и размисли у читателя. В плетеницата от отделни истории неусетно се замисляме: кой всъщност е жертвата? И кой агресорът?

„Читателите ще открият прилики между главната героиня и Лисбет Саландер от „Мъжете, които мразеха жените“, и двете са жертви, които отказват да бъдат принесени в жертва. Посрещнете новия вълнуващ глас в криминалната литуратура.“
Бостън Глоуб

Това, което не се споменава в резюмето, е, че жертвата на практика е социопат. А именно то прави този трилър по-необичаен и интересен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 20, 2017 11:11 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

https://youtu.be/toDr3JfSDwo
Heat-sensitive edition of 'Fahrenheit 451'

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 21, 2017 9:32 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Мнение за Машините на бога? Малко да разнообразя от жанровете... Не че е кой знае каква стъпка встрани от тях. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 23, 2017 7:26 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Прочетох сборника "Разбойници" - книга, която си струва да имаш в библиотеката.
Съставителите са се постарали да ни осигурят много приятно разнообразие.
Особено ми харесаха "Доказан произход" на Дейвид Бол, "Една година и един ден в Терадан" на Скот Линч, "Как маркизът си върна любимото палто" на Нийл Геймън и "Дървото на мълнията" на Патрик Ротфус - всички от абсолютно непонати за мен автори. Единствено познат ми беше Джо Абъркромби, но с далеч не най-добрят разказ в сборника.
Най-неприятната изненада ми дойде накрая с Дж. Р. Р. Мартин, чийто разказ се оказа един от двата, които не ми харесаха. По-отегчително и дразнещо нещо от сказанието за принца разбойник скоро не бях чела. Това е "Дързост и красота" във фентъзи вариант, с всичките му интриги, педофилия, педерастия, кръвосмешения - чист самоцел.
Ако тези сборници са за запознаване (зарибяване) на читателите с даден писател, то Нийл Геймън ме спечели, а Дж. Мартин ме загуби безвъзвратно. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 447 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]