Книжни новини, отзиви и препоръки

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
killswitch
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт юли 16, 2013 5:52 pm

Re: Отзиви и препоръки

Мнение от killswitch » нед юли 19, 2015 12:11 pm

"Wayward Pines " Blake Crouch . Завърших трилогията и мога да кажа че е невероятна ! Просто такова израждане ( положително) на историята от книга в книга не съм срещал никога . Много голямо браво за автора !

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » пон юли 20, 2015 11:50 am

След 5 месеца четене най-после завърших "Зимна приказка в Ню Йорк" на Марк Хелприн. Хареса ми идеята, но не ми хареса изпълнението. Смятам, че като цяло книгата е по-скоро провал на замисъла, който Хелприн е вложил. Въпреки това беше нещо различно и имам някакво положително впечатление.

Потребителски аватар
stanislav_vd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » пон юли 20, 2015 7:34 pm

bglushkov написа:След 5 месеца четене най-после завърших "Зимна приказка в Ню Йорк" на Марк Хелприн. Хареса ми идеята, но не ми хареса изпълнението. Смятам, че като цяло книгата е по-скоро провал на замисъла, който Хелприн е вложил. Въпреки това беше нещо различно и имам някакво положително впечатление.
Понеже й се каня отдавна би ли споделил малко повече от впечатленията ти за книгата? Ще ми бъдат полезни.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от bglushkov » вт юли 21, 2015 10:09 am

stanislav_vd написа:
bglushkov написа:След 5 месеца четене най-после завърших "Зимна приказка в Ню Йорк" на Марк Хелприн. Хареса ми идеята, но не ми хареса изпълнението. Смятам, че като цяло книгата е по-скоро провал на замисъла, който Хелприн е вложил. Въпреки това беше нещо различно и имам някакво положително впечатление.
Понеже й се каня отдавна би ли споделил малко повече от впечатленията ти за книгата? Ще ми бъдат полезни.
Да, разбира се.

Какво ми хареса?

Историята се развива в Ню Йорк. На пръв поглед това е Ню Йорк след първата световна война, Ню Йорк с ерата на Джаза и така до 1999 година този град притежава всички белези на действителността. Обаче в същото време в града има митично езеро на име Кохирийс с птичи остров по средата. В океана им облачна стена, в която изчезват кораби и хора и никога повече не се появяват. Добрите и злодеите доста наподобяват божественото разпределение между - горе и долу; ангели и демони; бих казал, сполучлива метафора. Общо взето много ми допадна този магически реализъм, в който се преплита действителност и фантазия. В цялата тази обстановка има два централни героя, които по много необичаен начин се влюбват, както и злодей. Кулминацията на тяхната история свършва към 200-а страница. След това Хелрпин в продължение на 300 страници въвежда абослютно нови герои и то 85 години след развитието в първите 200 страници, което много те дезориентира, но в добрия смисъл, защото новите герои са свързани с главната история от първите 200 страници.

Хареса ми, че всеки един от много герои вътре може да се възприеме като метафора, но това от друга страна е и слабата страна на книгата - някои от героите ми стояха излишни и самоцелно, само за да може Хелприн да си докаже идеята как всичко е взаимосвързано във Вселената. Смятам, че много неубедително представи тази идея. Със сигурност многото герои не му свършиха тази работа. Все пак съм чел и Облакът атлас и в това отношение ми се струва, че Зимна приказка направо се проваля.

Разбира се, автортът, този дърт мръсник, се е застраховал и е обявил още в заглавието, че това е Приказка и горните неща могат да му бъдат простени, но не и разтегнатия обем. В този ред на мисли филмът абсолютно предава есенцията на книгата и дори диалозите ми се сториха много по-добри отколкото са в книгата -сценаристите са направили най-доброто по силите им. Въпреки, че филмът е получил предимно негативни отзиви от критиците, допускам и че те са забравили едно основно нещо - това е приказка :)

Общо взето ако знаех какво ме чака, нямаше да чета тази книга. Идеята е готина, но слабо реализирана. За разлика от Облакът атлас, която беше разбиваща. Все пак 5 месеца я чета и не се усеща като да ми е изгубила времето за други книги,така че можеш да я почнеш малко-по-малко :) Но не си давай зор.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср юли 22, 2015 2:38 am

Изображение

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от bglushkov » нед юли 26, 2015 11:03 pm

Прочетох "Светлината, която не виждаме".
Тотална боза, не си давайте парите за нея :tooth:

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » пон юли 27, 2015 2:58 pm

bglushkov написа:Прочетох "Светлината, която не виждаме".
е сега ще я погледна в Гринуича
постове като този крещят: Разлисти книгата :)
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от bglushkov » пон юли 27, 2015 3:35 pm

West of Hell написа:
bglushkov написа:Прочетох "Светлината, която не виждаме".
е сега ще я погледна в Гринуича
постове като този крещят: Разлисти книгата :)
изобщо не искам да се чувствам отговорен, че сте си дали парите за този пийс ъф шит.
ок, показвам само част от нещата, които ме издразниха мега.

"Мъртъв кон, започнал да се поддува. Стол, тапициран с раирано зелено кадифе. Съдран на парцали сенник, реклрамиращ градината на някаква бирария. Завеси, полюшващи се безгрижно в изтърбушените прозорци насред странната, примигваща светлина; разстройват го. Стрелкат се лястовици, търсещи изгубените си гнезда..."

Фул от страдателни залози, фул от безсмислени въпросителни, които само повтарят описанията на действията на героите, фул ъф шит.
Тоя стил как ви се струва?

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » пон юли 27, 2015 9:53 pm

Ще видя като прочета 40 страници
толкова е необходимо за да се разбере
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от bglushkov » пон юли 27, 2015 10:56 pm

West of Hell написа:Ще видя като прочета 40 страници
толкова е необходимо за да се разбере
отвори 173 страница и почни да четеш оттам. ще видиш пълния блясък :D

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от bglushkov » пон авг 10, 2015 5:00 pm

Прочетох "Момичето от влака". Голяма боза. Почва силно и се преебава по-нататък цялата история. Много копиране на Gone Girl. Не знам авторката как не я е срам, ама аз на нейно място не бих давал интервюта :devil: :devil:

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » вт авг 11, 2015 1:12 pm

Някой чел ли е поредиците на Кон Игълдън за Чингиз или за Цезар? Да изкаже някакво мнение за автора...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон авг 31, 2015 8:55 pm

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб сеп 05, 2015 1:12 pm

Изображение
"The Princess & the Penis" by RJ Silver
http://www.amazon.com/Princess-Penis-RJ ... ords=penis

A beautiful, chaste, and completely naive princess encounters a strange lump in her mattress. The lump soon morphs into a shape familiar to everyone but her, triggering her curiosity and her father's greatest fears. He frantically tries to intervene, but having a large phantom phallus in a curious maiden's bed is never a good combination.

Свали

:rolleyes:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет сеп 10, 2015 3:12 pm

Coming soon...

Изображение
Легендарният частен детектив на Реймънд Чандлър се завръща, за да разреши най-трудния случай в кариерата си!

Един топъл летен ден в офиса на Филип Марлоу се появява красива и заможна блондинка с черни очи на име Клеър Кавендиш. Клеър моли Марлоу да намери бившия й любовник Нико Питърсън, който е изчезнал безследно, като настоява детективът да бъде изключително дискретен, за да не я злепостави пред съпруга й.
На пръв поглед случаят изглежда съвсем тривиален - Питърсън е решил да прекрати връзката си с красивата блондинка и е напуснал живота й, за да избегне мъчителната раздяла. Но в професията на Марлоу нещата рядко са такива, каквито изглеждат и не след дълго той се оказва въвлечен в тайния и опасен свят на най-богатите, влиятелни и безскрупулни семейства в Калифорния.

„Реймънд Чандлър се усмихва някъде… Обикнах тази книга. Сякаш в стаята неочаквано влезе стар приятел, когото смятах за мъртъв.” - Стивън Кинг

„Първокласно криминале. Бенджамин Блeк се справя изумително добре в ролята на легендарния Марлоу.” – Ню Йорк Таймс

„Блек успява да улови не само гласа на Марлоу, но и неговата душа.” - Ентъртейнмънт Уикли

„Невъобразимо забавление… „Чернооката блондинка” може да мине за новооткрит ръкопис на Чандлър в някой прашен шкаф в Ла Хоя.” - Ню Йорк Таймс Бук Ривю

„Банвил в одеждите на Чандлър е неустоим. Трудно мога да си представя някой да допълни успешно Чандлър. Но Банвил определено успява.” - Ричард Форд

„Горещо лято, дъждовни капки по асфалта, жена с ярко червило, цигарена пепел и отчуждение, ретро автомобили, здравеняци, пистолети с къса цев, топящи се кубчета лед в чаша бърбън… Духът на Чандлър, съчетан с усета на Банвил за забавното.” - Уошингтън Поуст

Зад псевдонима Бенджамин Блeк се крие ирландският журналист, сценарист и писател Джон Банвил (р. 1945 г.), обявен от критиците за наследник на Пруст и Набоков, както и за един от най-големите стилисти в съвременната английска литература. Познат на българските читатели с романите си „Доктор Коперник”, „Мефисто”, „Морето”, „Думата на обвиняемия” и „Недосегаемият”, Банвил двукратно попада в краткия списък на номинираните за наградата „Уитбред” и е носител на редица престижни литературни призове, сред които „Гардиан” за художествена проза, „Букър”, „Франц Кафка”, наградата на ирландския ПЕН клуб, Австрийската държавна награда за литература и др.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт сеп 15, 2015 5:51 pm

Изображение
https://dracusmagazine.wordpress.com/20 ... %81-32015/

В новия брой на сп. "Дракус" ви очаква нов разказ на deadface, написан в съавторство с Лени Кинг (Елена Павлова)
Изображение

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » пет сеп 18, 2015 11:37 pm

:) Ако се появи във велинградските "Лафка", ще си го купя. За съжаление тук отпределено има някаква избирателност и много списания липсват. Включително любимото ми "АЕРО" . А би трябвало да не е така...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб сеп 19, 2015 12:22 am

Може да се поръча от сайта на издателството, пращат по пощата или с куриер :)
Изображение

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » нед сеп 20, 2015 11:44 am

:) Ще си го поръчам. Не се бях сетил за тази възможност... :)

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » нед сеп 20, 2015 6:07 pm

deadface написа: В новия брой на сп. "Дракус" ви очаква нов разказ на deadface, написан в съавторство с Лени Кинг (Елена Павлова)
Разказът на Deadface е много голям :d0jk25:

Отговори