Дата и час: Сря Май 23, 2018 8:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Рей Бредбъри
МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 9:16 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Известният писател фантаст Рей Бредбъри почина на 91 години

просто...

тъпо... много

не знам как да го преживея

мамка му :sad:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 10:38 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Много жалко, наистина. Беше голям.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 07, 2012 3:15 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

R.I.P. :sad:

Автор с невероятен стил. "451 градуса по Фаренхайт" е една от любимите ми книги.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2017 8:42 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Ето моите коментари за "Рей Бредбъри - том 2" и оценки.

"Марсиански Хроники" - 7/10 - Обикновен разказ за човешката глупост, която ми е позната до болка. Нищо ново под слънцето. Всеки човек с повече ум от нормалното би разбрал в какъв свят живеем и без този разказ. Лично на мен ми липсваше динамика. Много бавно се проточваше действието.

"Дървото на Вси Светии" - 8/10 - нощ изпълнена с магии и въшебства. Този разказ събуди детето в мен. Имаше прекалено много евфемизми и алегории. Също така асоциации с реални събития от историята, което в един момент малко напряга, но сега осъзнавам, че точно така трябва да изглежда разказ, който има за цел да развива въображението.
Какво преследваха децата през цялото време? Душата на своя приятел? Кой беше г-н Покровгробен?
Ето такива въпроси са сериозна храна за въображението. Хареса ми.

"Нощен Влак за Вавилон" - 6.5/10 - Голямата изненада! Запознах се с коренно различен писател и разкази, които сякаш не са писани от същият човек, написал горните две произведения. Имаше някои разкази, които бяха поставени, най-вероятно, заради сантименталната си стойност, и които меко казано бяха напълно излишни. Пример : "Нощен Влак за Вавилон" и "Кой ще получи лъва, ако убият "МГМ". Но пък, в доста от другите случаи, имаше доста житейски мъдрости, които ме омагьосаха и ме накараха да се замисля върху собственото си съществуване.

В заключение... съществува голяма вероятност да си допаднем с Рей Бредбъри. И макар, че дадох най-ниска оценка за "Нощен Влак за Вавилон", позволих си да дам оценка за всеки един от разказите. Смятам, че в тези кратки разкази, е силата на Рей Бредбъри.

"Нощен Влак за Вавилон" - 1/10
"Кой ще получи лъва, ако убият "MGM" - 1/10
"Здравей, трябва да си вървя" - 3/10
"Разделена къща" - 3/10
"Благородна кражба" - 10/10
"Спомняш ли си ме?" - 8/10
"Фи Фай Фо Фум" - 10/10 :)
"Нищо не се променя" - 1/10
"Онова старо куче, което лежи в прахта" - 1/10
"Някой под дъжда" - 10/10
"Огледалото" 4/10
"Краят на лятото" - 10/10
"Утринен Тътен" - 1/10
"Най-високият клон на Дървото" - 50/10
"Жената е като краткотраен пикник" - 1/10
"Възвръщане на девствеността" - 1/10
"Господин Блед" - 6/10
"Кукувицата, която изкача от часовника" - 10/10

Кратки коментари към разказите, които ми направиха най-силно впечатление.

Благородна Кражба - разказ за нещата, които не се осмеляваме да направим, когато им е времето. Но този разказ показва, че никога не е късно за каквото и да било.

Някой под Дъжда - Красиво е да се погледнеш отстрани. Да си припомниш отдавна отминали времена. Но аз също обичам дъждовните дни. Чувството не може да се опише с думи.

Краят на Лятото - Изключителен разказ за миговете в живота, в които ни се иска да направим нещо различно, нещо магично, особено през нощта под звездите.

Най-високият Клон на Дървото - тъжен разказ. Но отрепките в училище винаги ще съществуват и винаги ще имат за цел да поругават достойнството на онези, които знаят по каква работа са там.

Кукувицата, която изкача от часовника - разказ за омъжени дами, чрез който ще разберат по-добре половинките си. Колкото до ревността.... Аз съм човек на логиката и смятам, че в момента в който се зароди това чувство, дали в единия, дали в другия, то тогава е крайно наложително връзката да бъде прекъсната. Ако нямаш доверие на човека, когото обичаш, значи нямаш неговата любов, от което следва, че нямаш нищо.

Уилям Шекспир - "Макбет"

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]