Дан Симънс

Напишете мнението си за прочетеното

Moderator: Ka-tet of 19

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Re: Дан Симънс

Post by dancho_stavrev » Sat Jul 05, 2014 3:22 pm

УЖАС

Image
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Jul 05, 2014 6:19 pm

Image

Image

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Sat Jul 05, 2014 8:06 pm

Не съм чел книгата, може и глупаво да звуча. Глупаво звуча! Но не се сдържам. Това сега мечка ли е? :) На последните две картинки прилича на мечка. Мечка ли ги гони или нещо "по-така"? :)

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Jul 06, 2014 12:40 pm

В книгата има доста полярни мечки, но това, което ги преследва, е "по-така" :)

Иначе, ако обичаш нф, прочети "Хиперион" и "Илион/Олимп", ако харесваш свръхестествени/нф трилъри - "Кухият човек" и "Лешояди", ако предпочиташ криминални трилъри - "Куфарът", а ако си падаш по хорър - "Песента на Кали" и "Ужас". Това разделение е условно, защото ужас има и в научната му фантастика (просто там акцентът не пада върху него); "Лешояди" е колкото трилър, толкова и хорър, а ужасите му не са типични ужаси, а смес от различни жанрове, като хорърът е най-вече в атмосферата. "Ужас", например, е по-мрачна от "Песента на Кали" (която не е особено страшна, а по-скоро зловеща и тягостна) и е по-близка до класическия хорър, но същевременно може да се разглежда като приключенско-исторически роман с елементи на свръхестествен ужас. Освен това действието в повечето му книги се развива бавно, защото Симънс е адски подробен в описанията, както на обстановката, така и на терзанията на главните герои. Единственото изключение е "Куфарът", където действието не препуска, ами направо лети. Така че, ако ще го четеш за пръв път, подбери си внимателно книгата.

Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Ico » Wed Jul 16, 2014 10:47 am

Вчера приключих „Ужас”.

Книгата има невероятна атмосфера на отчаяние безнадеждност и безизходица. Действието се развива доста бавно, свръх естествените елементи почти липсват през по-голямата част, но кръв има доста. Общо взето, книгата си е приключенски роман.

Основният проблем за мен беше, че нито един от героите не ми стана особено симпатичен, също така очаквах повече свръх естествени елементи който да присъстват в цялата история, а не само в развръзката. Последните 200 страници са лудница, но ми изглеждат малко като кръпка на фона на цялата история. Краят, доста предвидим и някак незадоволителен. Доста неща остават неясни.

Като цяло книгата е добра, но определено неможе да се сравнява с „Хиперион „ и „Лешояди”.

P.S. Изданието с твърди корици наистина си заслужава, а корицата е лудница. Това е една от най-красивите книги които имам.
"Here, sir, there are always more tales."

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Fri Nov 28, 2014 5:53 pm

И аз прочетох "Ужас",най-добрата книга която някога съм чел,заедно с "То".Истински шедьовър на Дан Симънс,автор който до сега не бях чел.Доволен съм че си я оставих за зимата,това произведение,задължително трябва да се чете през мрачния и студен сезон,така по добре се усеща вледеняващата атмосфера,сивотата,отчаянието и ужасът в книгата.Гигантски роман,във всяко едно отношение!!!
Spoiler
Show
Дали аз не можах да разбера,кой беше мъртвеца с дългите зъби,в каютата на Крозиър,в края на книгата.Не се и разбира,кой е прекарал корабът,стотици мили през ледовете.

Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Ico » Fri Nov 28, 2014 10:47 pm

Key wrote:
Spoiler
Show
Дали аз не можах да разбера,кой беше мъртвеца с дългите зъби,в каютата на Крозиър,в края на книгата.Не се и разбира,кой е прекарал корабът,стотици мили през ледовете.
Spoiler
Show
Според мен тримата които тръгнаха да се връщат към кораба са стигнали и корабът се е измъкнал от ледовете за разлика от предната зима. Трупа е на един от тях.

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Fri Nov 28, 2014 10:56 pm

И аз си помислих точно това,но не е сигурно.
Spoiler
Show
А и тези зъби от 2-3 инча(един инч=2.5 сънтиметра),са доста неестествени!

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Nov 28, 2014 11:35 pm

Spoiler
Show
Не са го прекарали онези тримата, първо защото нямат нужните умения да го прекарат на такова разстояние през ледовете и второ - защото само трима души не могат да управляват цял кораб. Очевидно е бил преместен от самите ледове, които са подновили движението си... или от някаква свръхестествена сила.
Мъртвецът в каютата на Крозиър обаче си остава истинска загадка. Имам чувството, че Симънс е изрязал част от историята, защото книгата е станала твърде дълга, но тази сцена му е харесвала прекалено много, за да я махне.

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Fri Jan 16, 2015 5:16 pm

Image

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Thu Feb 26, 2015 5:27 pm

Прочетох и "Песента на кали",много е добра.Симънс е страхотен писател,и тази книга е поредното доказателство,книгата си е хорър,и то от класа.Не съм сигурен,но някъде съм чел че това е дебютът на Дан Симънс,а е издадена 1985 година.Наистина не може да се мери с "Ужас",но пък със нея могат да се сравняват много малко книги!

Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Ico » Thu Feb 26, 2015 6:22 pm

Препоръчвам ти „Лешояди”, която за мен е много по-добра от „Ужас”, също и Хиперион, ако харесваш фантастика. Това е Симънс в пълен Блясък.

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Sat Mar 14, 2015 9:42 pm

Бард преиздадоха "Хиперион",само вижте това!!!!!!!

http://www.helikon.bg/books/61/-%D0%A5% ... 92289.html

Тези малоумници прекалиха,от 25 лева предишното издание,сега почти 40!!!Със сигурност няма да си я взема,дори да имах парите,не мисля да спонсорирам алчните хиени.

Hanlon
Childe
Childe

Post by Hanlon » Sun Mar 15, 2015 1:15 pm

Да, 40 лева не са малко пари, но все пак изданието съдържа първите 2 части, а и този път е с твърди корици.

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Sun Mar 15, 2015 4:51 pm

Hanlon wrote:Да, 40 лева не са малко пари, но все пак изданието съдържа първите 2 части, а и този път е с твърди корици.
Наистина,кориците са твърди,но и предишното издание съдържаше двете части.Основно се интересувам от съдържанието на книгата,не от дебелината на корицата,книга два пъти не съм чел,след прочит,отива в забвение.За мен цената си е брутална!

stanislav_vd
Breaker
Breaker

Post by stanislav_vd » Sun Mar 15, 2015 4:53 pm

Key wrote:
Hanlon wrote:Да, 40 лева не са малко пари, но все пак изданието съдържа първите 2 части, а и този път е с твърди корици.
Наистина,кориците са твърди,но и предишното издание съдържаше двете части.Основно се интересувам от съдържанието на книгата,не от дебелината на корицата,книга два пъти не съм чел,след прочит,отива в забвение.
Бъркаш - пак си бяха две книги, само че с меки корици.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Sun Mar 15, 2015 5:03 pm

Не си ме разбрал,знам това че кориците на първото издание са меки.Но това означава ли,че едни твърди корици заслужават 15 лева,за мен не.Разликата между твърди и меки корици на "Ужас" е 5 лева,още една много скъпа книга.

Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Flesh » Sun Mar 15, 2015 7:23 pm

Ако я пуснат с меки корици ще си я взема, но до тогава... тц.

Иначе чакам да преиздадат Дюн, ама не се сещат.

Hanlon
Childe
Childe

Post by Hanlon » Mon Mar 16, 2015 7:10 pm

Да, твърдите корици не струват 15 лева, но се това се води луксозно издание, което предполага и по - добра хартия, по - добър печат, де да знам, не съм дотам запознат с книгоиздаването :) И не ме разбирай погрешно, не защитавам издателите или нещо такова. Напоследък едва отделям пари за една нова книга на месец, затова искам и да е качествено направена. Още не съм си взел последните 2 книги на Кинг, просто защото за мен е кожодерствено поведението на Плеяда.

stanislav_vd
Breaker
Breaker

Post by stanislav_vd » Thu Mar 19, 2015 8:17 pm

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 388&type=1
Страхотна възможност да се вземе "Хиперион" за 20лв.!
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Post Reply