Дата и час: Чет Яну 18, 2018 6:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дан Симънс
МнениеПубликувано на: Нед Мар 15, 2015 5:53 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Key написа:
Hanlon написа:
Да, 40 лева не са малко пари, но все пак изданието съдържа първите 2 части, а и този път е с твърди корици.

Наистина,кориците са твърди,но и предишното издание съдържаше двете части.Основно се интересувам от съдържанието на книгата,не от дебелината на корицата,книга два пъти не съм чел,след прочит,отива в забвение.

Бъркаш - пак си бяха две книги, само че с меки корици.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 15, 2015 6:03 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Не си ме разбрал,знам това че кориците на първото издание са меки.Но това означава ли,че едни твърди корици заслужават 15 лева,за мен не.Разликата между твърди и меки корици на "Ужас" е 5 лева,още една много скъпа книга.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 15, 2015 8:23 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Ако я пуснат с меки корици ще си я взема, но до тогава... тц.

Иначе чакам да преиздадат Дюн, ама не се сещат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2015 8:10 pm 
Childe
Childe

Да, твърдите корици не струват 15 лева, но се това се води луксозно издание, което предполага и по - добра хартия, по - добър печат, де да знам, не съм дотам запознат с книгоиздаването :) И не ме разбирай погрешно, не защитавам издателите или нещо такова. Напоследък едва отделям пари за една нова книга на месец, затова искам и да е качествено направена. Още не съм си взел последните 2 книги на Кинг, просто защото за мен е кожодерствено поведението на Плеяда.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 19, 2015 9:17 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 388&type=1
Страхотна възможност да се вземе "Хиперион" за 20лв.!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2015 3:22 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Подсещам за Хиперион на половин цена. Аз вече си го поръчах :happy:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2015 1:58 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"The Fifth Heart" by Dan Simmons
http://www.amazon.com/Fifth-Heart-Dan-S ... an+simmons

In the tradition of Drood, a historical mystery in which Sherlock Holmes and Henry James team up to solve a literary puzzle.

In 1893, Sherlock Holmes and Henry James come to America together to solve the mystery of the 1885 death of Clover Adams, wife of the esteemed historian Henry Adams--member of the Adams family that has given the United States two Presidents. Clover's suicide appears to be more than it at first seemed; the suspected foul play may involve matters of national importance.
Holmes is currently on his Great Hiatus--his three-year absence after Reichenbach Falls during which time the people of London believe him to be deceased. Holmes has faked his own death because, through his powers of ratiocination, the great detective has come to the conclusion that he is a fictional character.
This leads to serious complications for James--for if his esteemed fellow investigator is merely a work of fiction, what does that make him? And what can the master storyteller do to fight against the sinister power -- possibly named Moriarty -- that may or may not be controlling them from the shadows?

Щракни емотикона Изображение

На по-търпеливите предлагам да изчакат българското издание, което ще се появи към края на годината.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 04, 2015 5:16 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Излезе и "Ендимион" с твърди корици,както и при "Хиперион",цената е все така скромна!

http://www.helikon.bg/books/61/-%D0%95% ... 92907.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 29, 2015 4:20 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

http://www.hudsonbooksellers.com/5q-dan-simmons

Малко инфо за предстоящата му книга

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 05, 2015 5:27 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Най-накрая го приключих тоя Ужас. Ами какво да изкажа - определено е много добра! Седи нагоре в личната ми класация, но все пак не е в Топ 3 да речем. Все пак определено бих я нарекъл "една от любимите ми книги". Действието наистина е малко по-бавно. Студът се усещаше навсякъде около мен през цялото време, в което я четох и ми подейства добре в ямболските жеги. Имаше доста напрежение в доста моменти и интересни обрати. Хареса ми всичко освен краят - не знам защо, ама на мен ми се стори някакъв такъв лигав, като от сапунена опера. Това ми е сякаш единствената забележка. Другото, което ми беше по-трудно е, че се чудих доста време кой персонаж да си избера за любим. в Крайна сметка си избрах д-р Гудсър :happy: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 06, 2015 6:50 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Петата купа" от Дан Симънс
https://www.helikon.bg/books/47/-%D0%9F ... 97841.html

„Петата купа” е роман за Шерлок Холмс, но далеч не само за него.
Дан Симънс („Хиперион”, „Илион” и „Олимп”, „Ужас”, „Лешояди”, „Песента на Кали” и много други) преплита история и измислица, вмъква безброй детайли, които оживяват пред читателя края на XIX век в САЩ. Герои на Симънс са прочутите американски писатели Хенри Джеймс и Марк Твен, а също и политици като Теодор Рузвелт, Хенри Кабът Лодж и Уилям Дийн Хауълс.
Самият детектив-консултант Холмс е по-пълнокръвен от когато и да било – но може би неумолимите му дедуктивни умения са му изиграли най-голямата шега. Той се съмнява в собствената си реалност и трескаво търси доказателства, че не е нечий литературен герой. По-важно обаче е да изпълни старо обещание и да открие - с помощта на Хенри Джеймс - дали зад прочутото самоубийство на Клоувър Адамс не се крие всъщност зловещо престъпление, а и нещо повече – мащабен анархистки заговор срещу ключови политически лидери в Европа и САЩ. Едничкото доказателство, с което Холмс разполага, е картичка, върху която са гравирани пет купи и е напечатано посланието „Тя беше убита”.
Открих, господин Джеймс – рече Холмс, навеждайки се напред, – че не съм реална личност. Аз съм... как би се изразил човек на литературата като вас? Аз съм, както неоспоримо сочат доказателствата, литературна конструкция. Творение на някой опръскан с мастило драскач. Обикновен литературен герой.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 20, 2016 12:01 am 
Ka-mai
Ka-mai

Може ли някой, който е чел Куфарът да даде по-подробни отзиви за книгата? От това, което прочетох, включително и в тази тема, не ми е достатъчно да разбера дали си струва да я издирвам.
Иначе вече прочетох Ужас. Не знам какво ми стана първият път, че не можах да я прочета. Може би не съм била в настроение за нея или пък точно когато е ставала интересна, съм я оставила. На второ четене ми хареса в пъти повече. Лично студът не го усещах кой знае колко, но е факт, че не бях безразлична към съдбата на героите. В началото нещо не можа да ме грабне и си викам, че за пореден път ще ударя на камък, но този път стиснах зъби и се насилих да я прочета. Този път след първата една 1/3 книгата определено се раздвижи и усещах как ме хваща за гърлото и ме стиска здравата. Разбира се, фактът, че книгата е по действителни събития допринесе много за това чувство, но и майсторството на Симънс си проличаваше и то доста. Не ми пречеше, че книгата е бавна. Чела съм много такива, които са ми харесваше. Дори и многото герои не ми пречеха, горе-долу успявах да им науча имената. Може би нещото, което ме препъна, освен началото, са имената на ескимосите и техният език. Колкото и да се мъчех, не успявах да ги запомня. Не ми се удава ескимоският език и това си е :tooth: Но въпреки всичко книгата много ми хареса и определено остави огромен отпечатък в съзнанието ми.
Преди време бях започнала Петата купа, вървеше ми интересно, но после изпаднах в книжна дупка след една книга и усещах как тъпча на едно място и не мога да се измъкна. Оставих я, разбира се, но мисля да се върна на нея отново, защото определено си заслужава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 20, 2016 1:08 am 
Devar-Toi
Devar-Toi

Аз да се разпиша, че съм страшен фен на "Петата купа", но Ужас хич не ме очарова.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 05, 2016 10:08 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Преди малко прочетох Куфарът. Заради анотацията тръгнах с ниски очаквания, защото по начало такива сюжети не ми допадат кой знае колко. В началото потръгна добре и то доста, но към средата започнах да усещам досада и отегчение и заради това ненужно провлачих книгата, която е само 240 страници. Последните 10 глави обаче ми приковаха погледа и бях приятно изненадана, защото очаквах да удари дъното. В крайна сметка смятам, че не е лоша, но е доста далеч от книгите от този жанр, които харесвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 21, 2016 9:52 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

"Ендимион" - Брилянтен шедьовър на човешкият ум. Четиво, което отива отвъд човешките разбирания и стремежи. Достойна книга, изящен финал, който смятам за достатъчен. Има една латинска сентенция "Intelligenti pauca". И въпреки, че е обемно четиво, тези, които четат отвъд редовете, тези, които притежават съзнание способно да обхване цялостната идея на това произведение, ще разберат за какво приказвам. Този автор е изящен във всяко едно отношение. Няма слабо място в тази книги, няма нито един момент в които да почувствам отегчение или да си мисля, че има нещо, което не му е мястото там. Това е литература за хора които имат познанията, за да се опитат да разберат трансценденталното и на моменти и части от книгата трансцендентното. Това е книга за умът, за сърцето, за душата!

Уилям Шекспир - "Макбет"

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]