Чък Поланик / Паланюк

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Re: Чък Поланик / Паланюк

Мнение от Ich_Will_ » нед фев 18, 2018 12:21 am

Няколко месеца след гредата с "Приспивна песен", се наканих да дам втори шанс на автора с "Боен клуб". Първата половина ми потръгна досущ като при първата ми среща с него и бях на нокти да не се повтори случката от месец септември, но дотам не се стигна и слава Богу. Първоначално трябваше да я завърша много по-рано, но поради известни проблеми нещата се проточиха и я прочетох едва днес. Много съм доволна, точно за това жадуваше душичката ми и си го получи :D Филма не съм го гледала и не знам доколко се доближава до книгата, но явно така е по-добре, за да не си развалям удоволствието. И докато в "Приспивна песен" имаше повторения, които ме изкарваха извън нерви, то тук такива не ми правеха никакво впечатление. Определено ще се дава трети шанс на автора, даже мисля да се сдобия с "Невидими изчадия" по някое време.
Изображение

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Re: Чък Поланик / Паланюк

Мнение от Flesh » пон фев 19, 2018 10:14 pm

Гледай Боен клуб. Дори е по-добър от книгата.

А повторения са си характерни за стила му - тях ги има във всичко, което е писал. Т.нар. "хорове" на места са сполучливи, на други - не чак толкова, но като цяло мен ме кефят страшно много. Може би част от мелодията в тях се губи, ако го четеш на български. Даже не май, а със сигурност.

Отговори