Джон Конъли

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Джон Конъли

Мнение от deadface » пет яну 22, 2010 2:05 pm

И на мен ми хареса доста "Зли хора", особено свръхестествените включвания. Напомня на най-добрите романи за Чарли Паркър.
Machete написа:Мисля да си взема "Книга за изгубените неща", ако я намеря. Става ли за първа книга от този автор? Малко ми напомня на Кунц, на който съм голям фен, но ми е трудно да определя творчеството му за кой знае колко разнообразно.
Не знам защо си останал с впечатление, че творчеството на Кунц не е разнообразно. Конъли със сигурност е по-еднообразният от двамата като сюжет, теми и идеи.

Иначе "Книга за изгубените неща" е най-нетипичният му до момента роман, защото не е криминален трилър със свръхестествени елементи, а мрачно фентъзи/приказка с хорър моменти. Лично на мен ми хареса доста, особено епизодът с Ловкинята (много психопатско включване :tooth: ). Набъркани са митични чудовища (вампири, върколаци, харпии и пр.) и персонажи от различни популярни приказки, но нито един от тях не е такъв, какъвто го познаваме от детските книжки :rolleyes: С други думи - книгата си я бива, но не прилича по нищо на другите романи на Конъли. Все пак нищо не ти пречи да започнеш да го четеш именно с нея.

Изображение

И като си говорим за Конъли, може би трябва да спомена тази антология:

Изображение
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=22853
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=22506&p ... cb18a88b10

"Опасни жени" (антология), ИК "Прозорец"
"В тази книга ще срещнете най-прелъстителните и най-шокиращите фатални жени. Представят ги седемнайсет съвременни майстори на криминалната литература в разкази, спиращи дъха. Мистериозна дама предлага гибелен пакт, на който трудно можеш да откажеш. Демон в женски образ се въздига от гроба в стремеж да властва над света. Измамена жена копнее за сърцето на старата си любов, за сърцето му като анатомичен орган....
Опасните жени са сред нас. По-слабият пол ли? Не ставайте смешни. И бъдете нащрек! Понякога мъжете са готови да рискуват всичко, за да се доближат до неустоимия им плам. До смъртоносния им плам..."

В антологията има един разказ на ужаса на Джон Конъли, който не е включен в сборника му "Нощни приказки". Разказът не е лош, въпреки че не е сред най-добрите му неща. Останалите разкази в антологията, които са предимно криминални, също не са лоши, даже има няколко много добри.

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » пет яну 22, 2010 6:55 pm

В повечето му романи и разкази става въпрос за сериен убиец, който преследва главния герой /или обратното/. Ако не е сериен убиец, ще е някакво свръхестествено зло. Което за мен не е проблем, защото "Зимна Луна" /примерно/ е страхотна книга. "Здрач на Разсъмване" е изключение, тъй като някои от кратките разкази са много любопитни и смели. От това, което съм му чел, този сборник е най-добре прекараното време с Кунц.

Както и да е, темата не е за него. :smile:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет яну 22, 2010 7:54 pm

Не си прав. В много от издадените у нас книги на Кунц няма серийни убийци, нито свръхестествено зло. В тези, например (ако не ме лъже паметта) -

Светкавица
Черен лед
Единственият оцелял
Служители на здрача
Гръмотевичният дом
Полунощ
Не бой се от нищо
Сграбчи нощта
Тъмните реки на сърцето
Съпругът
Сърцето ти принадлежи на мен

- няма, а в много други става дума за извъземни, правителствени конспирации, генетични експерименти, паралелни светове, паранормални способности, пътешествия във времето и т.н.. И това са само издадените у нас книги, които са по-малко от 40 на брой, а Кунц е написал около 100.

За едно обаче си прав - темата наистина не е за него, така че, ако искаш да го обсъждаме, да го направим в съответната тема.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср фев 17, 2010 4:59 pm

Още един линк за "The Gates" by John Connolly като аудиокнига, този път за директно сваляне. За да я свалите, щракнете последователно върху двата емотикона Изображение Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт мар 16, 2010 12:30 am

Преиздават четвъртия роман за Чарли Паркър:

Изображение
http://www.mobilis.bg/articles/view/52095" onclick="window.open(this.href);return false;
"Белият път" от Джон Конъли

"В Южна Каролина чернокож младеж е обвинен в изнасилване и убийство на бяла девойка, дъщеря на най-богатия човек в щата. Това е случай, с който никой не иска да си цапа ръцете - и само Чарли Паркър ще дръзне да се заеме с нужните разследвания.
Престъплеие несъмнено има, но дали чернокожият Атис е истинският престъпник? Корените на злото се крият в отколешни събития и Паркър отново ще се осмели да надникне в най-черната пропаст на това старо зло, ще предизвика и ще се сблъска с тъмни сили, които заплашват най-скъпото му: съпругата, новороденото дете и собствената му душа.
И отново ще броди из онези незнайни, неведоми граници, които отделят света на живите от света на мъртвите..."

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср юни 30, 2010 4:28 am

Изображение
"The Whisperers" by John Connolly (2010) /Charlie Parker Book 9/
www.amazon.com

''-Oh, little one,' he whispered, as he gently stroked her cheek, the first time he had touched her in fifteen years. '-What have they done to you? What have they done to us all?' ' In his latest dark and chilling Charlie Parker thriller, New York Times bestselling author John Connolly takes us to the border between Maine and Canada. It is there, in the vast and porous Great North Woods, that a dangerous smuggling operation is taking place, run by a group of disenchanted former soldiers, newly returned from Iraq. Illicit goods - drugs, cash, weapons, even people - are changing hands. And something else has changed hands. Something ancient and powerful and evil.The authorities suspect something is amiss, but what they can't know is that it is infinitely stranger and more terrifying than anyone can imagine. Anyone, that is, except private detective Charlie Parker, who has his own intimate knowledge of the darkness in men's hearts. As the smugglers begin to die one after another in apparent suicides, Parker is called in to stop the bloodletting. The soldiers' actions and the objects they have smuggled have attracted the attention of the reclusive Herod, a man with a taste for the strange. And where Herod goes, so too does the shadowy figure that he calls the Captain. To defeat them, Parker must form an uneasy alliance with a man he fears more than any other, the killer known as the Collector..."

"Ancient artifacts and the second Iraqi War provide the backdrop for Connolly's outstanding ninth novel featuring PI Charlie Parker (after The Lovers). When the former NYPD homicide detective looks into the suicide of an Iraq war veteran, he discovers that several members of the soldier's unit have also killed themselves and that they may have been involved in smuggling looted treasures into the U.S. Parker begins to fear that the returning soldiers have brought back more than their own personal demons. As he races to find an antique golden box before it falls into the wrong hands, Parker discovers that he's being shadowed by the enigmatic Collector, a repulsive killer whose nature is as problematic as that of Parker himself. Connolly displays a real knack for fusing the detective and horror genres, providing a rational chain of evidence and deduction for the plot while simultaneously creating a real atmosphere of numinous dread that reminds us that mystery can refer to more than a mundane tale of crime and human justice."

За да свалите книгата, щракнете върху емотикона Изображение
Дано да я видим скоро и по нашите книжарници.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет сеп 03, 2010 11:48 pm

Изображение
"The Gates" by John Connolly (2009)
www.amazon.com

In this frothy fantasy thriller from bestseller Connolly (The Book of Lost Things), 11-year-old Samuel Johnson witnesses an inadvertent intersection of science and the supernatural while trick-or-treating at the Abernathy household in Biddlecombe, England. Something nasty reaches through an atomically engineered portal to Hades and possesses four suburban sorcerers. From that point on, Samuel finds himself battling hordes of invading demons and desperately trying to convince disbelieving adults that the impending end of the world is not a fancy of his overactive imagination. Connolly plays this potentially spooky scenario strictly for laughs, larding the narrative with droll jokes, humorous asides and the slapstick pratfalls of Nurd, an amusingly incompetent subdemon whom Samuel ultimately befriends. Though billed as an adult book for children, this light fantasy will strike even adult readers as divertingly whimsical.

За да свалите книгата, щракнете върху емотикона Изображение Романът не е за Чарли Паркър, а е самостоятелна книга в духа на "Книга за изгубените неща".

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб сеп 11, 2010 1:46 pm

Ето я "The Gates" и на български:

Изображение
"Портите" от Джон Конъли
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=42835&cat=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Когато единайсетгодишният Самюъл Джонсън и неговият дакел Бозуел решават да проявят инициативност и тръгват да събират лакомства за Хелоуин три дни преди празника, те стават свидетели на странните събития, които се случват на улица "Кроули Роуд" 666. С невинните си експерименти с подземния свят семейство Абернати, без да иска, призовава не кого да е, а самия Сатана и отваря процеп във вселената – процеп, през който се виждат огромни порти. Портите на Ада. А зад тях има доста ужасяващи създания, които горят от желание да се измъкнат навън...
Ще може ли едно малко момче да победи злото? Ще може ли то да впрегне силата на науката, вярата и любовта в едно, за да спаси света, който познаваме?

Потребителски аватар
мици
Commoner
Commoner
Регистриран: чет дек 09, 2010 7:52 pm

Мнение от мици » нед дек 19, 2010 7:50 pm

Мисля си, че ако не се вземе предвид свръхестественото, стила на книгите му с участие на Ч.Паркър се доближава много до този на Майкъл Конъли, особено с Хари Бош!

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » вт яну 11, 2011 2:01 pm

В момента чета първата му книга - Всяко мъртво нещо.За 1 ден и вече съм на последните 50 странички.
Е, успя да ме завладее Конъли със стила си.Вече си поръчах "Дарк Холоу".Смятам да си ги чета по дата на издаване.Дано не ме разочарова с втората книга, защото съм очарован от тази!

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » вт яну 11, 2011 2:34 pm

Повярвай ми, няма да те разочарова :) Всичките му книги са особено добри. Тези, които са за Чарли Паркър е добре да ги четеш в хронологичен ред, въпреки че не е фатално и да не са точно подред. Но има и такива като "Нощни приказки" и "Портите" / за тях се сещам в момента/, които нямат нищо общо и могат да си се четат съвсем независимо от другите.
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт яну 25, 2011 1:19 am

Всички книги на Конъли на англ. език - щракнете върху емотикона Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб мар 05, 2011 3:42 am

Мнението ми за "Портите": Не подозирах, че Джон Конъли е способен на такъв изтънчен хумор, въпреки че в свръхестествените му трилъри не липсват забавни моменти. Тази книга е много различна от останалите му романи, дори от мрачната му фентъзи приказка "Книга за изгубените неща". В историята пак са набъркани демони, но всичко е поднесено по изключително забавен начин - все едно четеш книга на Тери Пратчет, Дъглас Адамс или дори Бари Хюгарт. Страхотно чувство за хумор има този Конъли, наистина. Проблемът е, че след първата 1/3, която наистина е много забавна, хуморът на Конъли се поизчерпва, а покрай него и вдъхновението му, историята започва да става тривиална и някак предсказуема, и в крайна сметка прочетох последните глави почти насила. Да, знам, че не мога да очаквам много от една приказка за деца, но другата му приказка - "Книга за изгубените неща" - беше много добра, а тази ме остави с леко чувство на разочарование/неудовлетвореност.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон апр 18, 2011 4:40 pm

Изображение
"Шепнещите" от Джон Конъли
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=47910&cat=2

Чарли Паркър се завръща в смразяващ нов трилър.
Границата между Мейн и Канада е толкова разхлабена, че всичко може да се контрабандира през нея: дрога, пари, оръжия, хора. Група разочаровани бивши войници предприемат контрабандна операция и онова, което пренасят, е много по-странно и ужасяващо от всичко, което можем да си представим. Това обаче не се отнася за частния детектив Чарли Паркър. Той вече познава отблизо тъмната страна на човешките сърца. Дейността на войниците е привлякла вниманието на самотника Ирод, човек с вкус към необичайното. А където и да отиде, Ирод е следван от призрачна фигура, която той нарича Капитана. За да ги победи, Паркър е принуден да се съюзи с човека, от когото се страхува най-много, с убиеца, известен като Колекционера…

Много яка корица са направили този път :smile:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед юни 26, 2011 8:51 pm

Прочетох я ("Шепнещите"). Мисля, че е най-добрата книга в поредицата от "Черният ангел" насам. Има доста свръхестествени моменти; една древна и загадъчна кутия, която се състои от 7 поставени една в друга кутии, всяка от които с по 7 ключалки; има зли сили и нови култови персонажи като разлагащия се Ирод; има го Колекционера и Онзи, който чака зад стъклото и, разбира се, смъртоносните Ейнджъл и Луис, които помагат на Паркър да възстанови честта си, след като го поступват в началото на книгата. С други думи - има всичко, което можете да очаквате от Джон Конъли, в това число и известно количество свеж (черен) хумор.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб сеп 03, 2011 2:35 am

Изображение
"The Burning Soul" by John Connolly
(The 10th book in the Charlie Parker series)
www.amazon.com

What’s the worst thing you’ve ever done?
“There are some truths so terrible that they should not be spoken aloud, so appalling that even to acknowledge them is to risk sacrificing a crucial part of one’s humanity, to exist in a colder, crueler world than before.”
Randall Haight has a secret: He is a convicted murderer, a man with the blood of a young girl on his hands. He has built a new life for himself in the small Maine town of Pastor’s Bay, but someone has discovered the truth about him. He is being tormented by anonymously sent reminders of his crime. He wants private detective Charlie Parker to make them go away.
But another girl has gone missing, this time from Pastor’s Bay itself, and her family has its own secrets to protect. Now, in a town built on blood and shadowed by old ghosts, Parker must unravel a twisted history of violence and deceit involving the police and the FBI, a doomed mobster and his enemies, and Randall Haight himself.
Because Randall is telling lies...

Щракнете върху емотикона Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед окт 23, 2011 2:33 am

Изображение Изображение
"Hell's Bells: Samuel Johnson vs The Devil aka The Infernals" by John Connolly
(Портите 2)
www.amazon.com

Samuel Johnson - with a little help from his dachshund Boswell and a very unlucky demon named Nurd - has sent the demons back to Hell. But the diabolical Mrs Abernathy is not one to take defeat lying down. When she reopens the portal and sucks Samuel and Boswell down into the underworld, she brings an ice-cream van full of dwarfs as well. And two policemen. Can this eccentric gang defeat the forces of Evil? And is there life after Hell for Nurd?

Щракнете върху емотикона Изображение

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Мнение от shraik » вт ное 29, 2011 8:36 pm

Аз прочетох "Книга за изгубените неща" и прекалено много ми хареса, че ще я прочета отново.
Уникална!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед юни 24, 2012 11:42 pm

Изображение
"Камбаните на ада" от Джон Конъли
(Портите 2)
http://www.helikon.bg/books/61/165627_k ... a-ada.html

С малко помощ от верния си дакел Бозуел и един демон без никакъв късмет, наречен Нърд, Самюъл Джонсън успява да върне демоните обратно в Ада. Но зловещатга госпожа Абернати не приема поражението със скръстени ръце. Когато отваря отново портала и засмуква Самюъл и Бозуел в преизподнята, тя пренася там и една камионетка за сладолед, микробус с щури джуджета, както и двама полицаи. Ще може ли тази чудата компания да разгроми силите на злото? Какви приключения я очакват? Кой ще й помогне и кой ще се опита да й попречи? И има ли живот след Ада за Нърд?

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет сеп 07, 2012 9:11 am

Изображение
"The Wrath of Angels" by John Connolly
(The 11th book in the Charlie Parker series)
www.amazon.com

In the depths of the Maine woods, the wreckage of an aeroplane is discovered. There are no bodies, and no such plane has ever been reported missing, but men both good and evil have been seeking it for a long, long time. What the wreckage conceals is more important than money: it is power. Hidden in the plane is a list of names, a record of those who have struck a deal with the Devil. Now a battle is about to commence between those who want the list to remain secret and those who believe that it represents a crucial weapon in the struggle against the forces of darkness.

The race to secure the prize draws in private detective Charlie Parker, a man who knows more than most about the nature of the terrible evil that seeks to impose itself on the world, and who fears that his own name may be on the list. It lures others too: a beautiful, scarred woman with a taste for killing; a silent child who remembers his own death; and the serial killer known as the Collector, who sees in the list new lambs for his slaughter.

But as the rival forces descend upon this northern state, the woods prepare to meet them, for the forest depths hide other secrets.

Someone has survived the crash.
Something has survived the crash.
And it is waiting . . .

Даунлоуд
или щракнете върху емотикона Изображение

Отговори