Ф. Пол Уилсън

Напишете мнението си за прочетеното

Moderator: Ka-tet of 19

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Re: Ф. Пол Уилсън

Post by dancho_stavrev » Thu May 08, 2014 7:08 pm

Със сигурност ще изкажа мнение, но и със сигурност няма да е скоро, защото се подготвям за кандидатстване, а не искам да стане като миналата година (което си беше уникален карък, граничещ с невъзможното, но това е друга тема... не искам да се връщам към този момент). Нямам търпение да си я купя вече!
Image

Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Vokial » Fri Aug 01, 2014 11:41 pm

"Демонични песни" е много добър сборник с разкази. Най-много ми хареса "Ноемврийска игра", който е прекрасен психологически ужас. "Сънища" също е страхотно произведение. "Домашни поправки" пък е много остроумен и дори забавен разказ, където авторът показва и интелигентно чувство за хумор. Най-малко ми хареса "Интерлюдия при Дуейн", защото беше чист екшън, малко по-нагоре в скалата, т.е. на предпоследно място, слагам "Среднощна меса", защото можеше да е много повече като психологизъм и изчистеност на посланията. Беше и доста клиширана от днешна гледна точка, но въпреки това ми хареса. Оставам с доста позитивно мнение за Уилсън и книгата след като я прочетох. Той изглежда е чудесен писател и човек.

Ако някой се колебае дали да чете, написъл съм доста по-пространно мнение за книгата тук: http://litvidrica.blogspot.com/2014/08/blog-post.html

Ще ми се да намеря още книги на Уилсън, но като гледам, ще е много, много трудно, освен ако не почна да тараша Амазон...

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Aug 14, 2014 2:00 am

Image
"Проклятието" от Ф. Пол Уилсън

"Сюжетът на "Проклятието" се развива в днешен Ню Йорк - космополитния център на света, необикновеното съчетание между гения на човечеството и мрачните зли сили, чакащи залеза.
Едно убийство извършено в тъмни времена, ще донесе смъртоносното си дихание през годините, чрез ръцете на най-зловещите същества, отгледани някога от хора - РИКШАСИТЕ: получовеци-полумаймуни, непознаващи милост, презиращи страха..."

Щракнете емотикона Image

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Sat Aug 16, 2014 1:01 pm

Отдавна бях започнал Крепостта, но обстоятелствата около мен не ми позволиха да я свърша бързо. Е, вече го направих. :ae: Като изключим лекият фентъзи елемент в книгата, беше невероятна. Много откачено започна, после малко след средата темпото започна да се забавя, но главната идея се запази, без излишни отклонения. Харесаха ми и обратите в историята. И краят, въпреки че беше типичен, си е съвсем на място. Хареса ми! Ако и другите произведения на автора са с подобно качество - определено би ми станал любим. :)
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Aug 19, 2014 1:41 pm

Image
Сблъсък (антология)
www.amazon.com
http://www.bard.bg/book/?id=1839

В антологията е включен нов разказ на Уилсън за Майстор Джак, написан в съавторство с Хедър Греъм - "Пъклена нощ" (Infernal Night).

Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Vokial » Tue Aug 19, 2014 2:59 pm

Голям кеф ще е някой да издаде един голям тюфлек с разкази за Майсторчето. Ама не роман, разказчета - много малки историйки.

killswitch
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by killswitch » Mon Sep 08, 2014 5:57 pm

Крепостта " The Keep " e много добра книга, ама тая любовна история къде я измисли мистър Уилсън незнам . Страшно не на място , отнема страшно много от темпото на историята . Да не говорим колко инфантилно е представена и описана .

nicksson
Childe
Childe

Post by nicksson » Wed Jan 07, 2015 2:15 pm

Впечатленията ми от някои от книгите от поредицата за Майстор Джак (книги 5,6,7,8,9,10).

http://kosta-sivov.blogspot.com/2015/01 ... 7-8-9.html

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Jun 27, 2017 4:02 am

Image
"Петата хармония" от Ф. Пол Уилсън
https://www.helikon.bg/books/56/-%D0%9F ... 07897.html

Уил Бърли е упорит в работата си лекар интернист, напълно посветен на здравето и благосъстоянието на своите пациенти, категоречен и компетентен в поставянето на диагнози, стараещ се да не накърнява свободата на волята им. Но когато самият той е диагностициран с рак на гърлото, просто не може да понесе идеята за това, което му предстои – постоянно облъчване с масивна радиация и радикална хирургия, които ще го оставят обезобразен завинаги, без гаранция, че ще се отърве от тумора.
Уил съвсем не мисли да се самоубива, по-скоро е решен да пътува… с все тумора – и да отиде до всички онези места, които постоянно е отлагал да посети, докато си е мислел, че има още много време пред себе си. И той съветва приятеля си: „Наслаждавай се на живота сега, Дейв. Прави нещата, които искаш да правиш, сега. Не ги отлагай за по-късно... понякога се оказва, че „по-късно“ няма“. Все пак се вслушва в съвета на свой бивш пациент – да посети мистериозен лечител, загадъчна и красива жена на име Мая, която твърди, че може да му помогне, но само ако той се отвори напълно за нея и хармонията на света около себе си.
За да намери тази хармония, Мая настоява Уил да я последва в Мезоамерика – страната на маите, там, където е нейният народ, в търсенето на това, което тя нарича Петата хармония. Уил е съгласен, но тайно взима със себе си това, което той нарича "Комплектът Кеворкян", който да му осигури бърз край, в случай че неконтролируемото разпространение на тумора вземе превес. Мая също има своите тайни и докато Уил ги разкрива една по една, започва да се страхува, че може би е допуснал ужасна грешка.

Post Reply