Колко книги прочетохте тази година?

Напишете мнението си за прочетеното

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
Dark_half
Breaker
Breaker

Re: Колко книги прочетохте тази година?

Post by Dark_half » Sat Jan 02, 2016 8:55 pm

West of Hell wrote:
Dark_half wrote: Само Набоков и Маркес си струва да се изтъкнат (много ясно)
Прочел си 2 от най-добрите на Агата Кристи, ебаси.......
Вярно е, че "Роджър Акройд" и "Аферата в Стайлс" са много добри и с неочаквани развръзки (слагам ги до "Убийство в Ориент Експрес" и "Десет малки негърчета"), но никога не съм смятал книгите на Агата за сериозна литература. Чета ги за запълване на времето главно, всяка ми отнема по няколко часа, но от моите наблюдения (около 30 прочетени нейни книги), винаги се движи по една и съща безобидна сюжетна линия и е твърде формулаична. Напомня ми за анимационните сериали "Скуби Ду" и "Супермен" от едно време, където само сетингът и някои дребни детайли се сменят от епизод на епизод.

Не я смятам за бездарна писателка, в никакъв случай, книгите й никога не са скучни, но са твърде еднакви.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Sun Jan 03, 2016 2:05 pm

Пълен резил тази година. Имам недовършени книги от няколко месеца, една от година вече :cold:

1. Джордж Р. Р. Мартин - Игра на тронове
2. Реймънд Чандлър - Пудъл Спрингс
3. Дъглас Адамс - Пътеводител на галактическия стопаджия(препрочетена)
4. Дъглас Адамс - Ресторант "На края на Вселената"
5. Стивън Кинг - Дума Ки
6. Дъглас Адамс - Животът, Вселената и всичко останало
7. Андре Агаси - Открито
8. Джейн Остин - Гордост и предразсъдъци
9. Дъглас Адамс - Сбогом, и благодаря за рибката
10. Маркъс Зюсак - Крадецът на книги
11. Джордж Р. Р. Мартин - Сблъсък на крале
12. Иво Сиромахов - 7 жени :tooth:
13. Агата Кристи - Десет малки негърчета
14. Джон Гришам - Да пропуснеш Коледа
15. Стивън Кинг - Кери
16. Пиер Бул - Планетата на маймуните
17. П.Г. Удхаус - Неподражаемият Джийвс
18. Кен Фолет - Нощ над водата
19. Колийн Маккълоу - Колекционерът на пеперуди
20. Дъглас Адамс - Почти безобидна
21. Джон Гришам - Кралят на исковете
22. Труман Капоти - Закуска в "Тифани"
23. Джордж Р. Р. Мартин - Вихър от мечове
24. Стивън Кинг - Бягащият човек
25. Томас Харис - Черна неделя
Image

Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Nothingness » Mon Jan 04, 2016 1:07 pm

1. Измама (Мартин Ралчевски)
2. Марина (Карлос Руис Сафон)
3. Танцуващият Замък 3: Бойни Колоди (Робин Джарвис)
4. Как да стигнеш до "ДА" в мрежовият Маркетинг (Алън Пийз)
5. Еманципирана Магия (Тери Пратчет)
6. Маймуната (Кинг)
7. Жени (Чарлз Буковски)
8. Възкресяване (Кинг)
9. Кървави Книги: Том 4 (Клайв Баркър)
10. СИК: части 1;2;3 (Георги Стоев)
11. BG Кръстника: части 1;2;3 (Георги Стоев)
12. Нека ти Разкажа (Хорхе Букай)
13. Аутопсия на Една Любов (Виктор Пасков)
14. Бягащият Човек (Кинг)
15. Дългата Разходка (Кинг)
16. Моят Живот и Моите Успехи (Хенри Форд)

Пп: така и не успях да допрочета "12 Мита в Българската история" на Божидар Димитров!
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Darth Vader » Mon Jan 04, 2016 4:16 pm

:) Беше хубава година за четене... :) Не съм броил колко съм прочел, може би двайсетина, но много любими книги препрочетох. С удоволствие. :) За мен това беше годината на Лукяненко и Джули Кагава. Прочетох и няколко на военна тематика. Любими книги за изминалата година – "Нов патрул" и "Геном" на Лукяненко.
Опресних си спомените и за пореден път се възхитих от братя Стругацки.

READER
Breaker
Breaker

Post by READER » Sat Apr 02, 2016 2:00 am

Ich_Will_ wrote: 3. Дъглас Адамс - Пътеводител на галактическия стопаджия(препрочетена)
4. Дъглас Адамс - Ресторант "На края на Вселената"
6. Дъглас Адамс - Животът, Вселената и всичко останало
8. Джейн Остин - Гордост и предразсъдъци
9. Дъглас Адамс - Сбогом, и благодаря за рибката
13. Агата Кристи - Десет малки негърчета
[/b]
Дъглас Адамс е велик. Тази 2016 препрочетох "Галактическия стопаджия" и се прекланям пред този шедьовър. Колкото до Агата Кристи - смятам, че е много добра. Кажи какво ти е мнението за литература като Джейн Остин? Наскоро прочетох Джейн Еър на Шарлот Бронте и адски много ми хареса. Уникална книга.
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Sat Apr 02, 2016 9:58 pm

За Пътеводител на галактическия стопаджия вече си казах мнението, но ако трябва, пак ще го повторя. Първите две книги ми бяха много забавни и интересни, третата едвам я добутах, истинско мъчение си беше, четвъртата не беше толкова зле, а последната започна да напомня на първите две, но само да напомня. Десет малки негърчета на Агата Кристи е най-добрата книга, която съм чела на авторката досега. А Гордост и предразсъдъци на Джейн Остин ми беше откровено скучна.
И за да не е съвсем спам, ще кажа, че от началото на тази година имам 10 прочетени книги... засега.
Image

Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Nothingness » Fri Dec 16, 2016 2:22 pm

Много слаба година за мен откъм четене на книги :sad: , но много нови задължения, курсове, преквалификации...

1. 12 Мита в Българската История (Божидар Димитров) - скучно четиво...
2. Гробището на Забравените Книги 1: Сянката на Вятъра (Карлос Руис Сафон) - 8/10
3. Адвокат на Престъпници (Джон Гришам) - запознах се и с този автор, но не мисля да му чета друго.
4. За мен е Чест (Слави Трифонов) - хубава книга, но според мен той е популист.
5. Бащите на Ужаса (Лъвкрафт/Лорд Дънсейни/Уилям Ходжсън) - Лъвкрафт е страхотен писател. Почти всяка седмица се питам с кои негови истории да продължа. Останалите двама не ми харесаха.
6. Защо мъжете не чуват, а Жените не могат да се Ориентират по Карта (Алън и Барбара Пийз) - 6.5/10
7. Страшни сънища за Продан: Том 1 (Стивън Кинг) - 7/10
8. Писъци (сборник с разкази) - имаше много силни разкази :devil:
9. Първият Закон 1: Гласът на Острието (Джо Абъркромби) - страхотно фентъзи! 9.5/10
10. Страшни сънища за Продан: Том 2 (Стивън Кинг) - още не съм го довършил, но здраве да е, до края на годината ще успея. В тази част разказите ми харесват повече.

Пп: на "stand by" режим стои втората част на "Първият Закон: Преди да Увиснат на Въжето", но и да го започна едва ли ще успея да мина повече от 1/3 до края на годината.
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Key » Fri Dec 16, 2016 8:44 pm

На това ли му казваш слабо,виж ме мен!

"Границата" Робърт Маккамън
"Нощни приказки" Джон Конали
"Покани ме да вляза" Йон Линдквист
"Обречени на ада" Клайв Баркър
В момента чета "Клетка" на Кинг,ще я прочета до края на годината.

Ето това е слабо!!!

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Fri Dec 16, 2016 9:58 pm

Макар да има още време до края на годината, ще се отчета все пак:
1. Артър Хейли - Хотел: след като не успях да се разбера с първата му книга, тази ми дойде доста добре. Книгите с многото герои ми се лепят като мухи.
2. Ю Несбьо - Червеношийката: първа среща със скандинавската литература. Многото нишки и истории, наблъскани в началото ме затрудниха, но после всичко си дойде на мястото.
3. Стивън Кинг - Клетка: за разлика от масовите коментари, на мен много ми хареса. Въпреки баналния сюжет, почти нямаше момент, в който да ми доскучее.
4. Стивън Кинг - Danse Macabre: доживях Кинг да ме умори от скука. Частта с филмите на ужасите едвам я прочетох, толкова скучна и отегчителна ми беше, добре, че беше литературата да ме посъбуди малко.
5. Агата Кристи - Загадката на Листърдейл: много я харесвам, но разказите не са моята чаша чай. Приятни са за четене, но само толкова.
6. Кен Фолет - Устоите на земята: изобщо не очаквах исторически роман да ме грабне така и то още в началото. Една от любимите ми книги за тази година.
7. Агата Кристи - Котка сред гълъбите: романите и са друго нещо. Интригуващ сюжет, държащ интереса ми и изненадващ ме накрая.
8. П.Г. Удхаус - Голямото накисване: в началото нещо не ми беше много смешно, но после нещата се оправиха. Имам нужда и от такива книги.
9. Стивън Кинг - Гробище за домашни любимци: за пръв път се разочаровам от Краля. Не очаквах такъв леден душ. Но причината може да се крие и в това, че съм попаднала на непълното издание. Дано го преиздадат да и дам втори шанс.
10. Хосе Карлос Сомоса - Клара и сянката: болна и извратена книга, която би отвратила голяма част от хората и би накарала голяма част от читателите да стоят настрана от Сомоса, но не и мен.
11. Рей Бредбъри - Хайде всички да убием Констанс: доста неподходяща книга за първа среща, но аз пък останах доволна. Доста изтрещели персонажи имаше, които попадаха в абсурдни ситуации, но на мен беше забавно.
12. Ю Несбьо - Прилепът: изненадах се от ниските оценки за тази книга и реших да задоволя любопитството си. На мен ми хареса много и дори досадните отклонения и задълбаване в теми, които са ми противни, не ми пречеше.
13. Джордж Р. Р. Мартин - Пир за врани: тази книга много ме изтормози. Докато прочета главата и вече съм забравила за какво става въпрос :tooth: Единствено накрая събуди интереса ми.
14. Стивън Кинг - 22 ноември 1964: темата за смъртта на Кенеди никога не ми е била любима, но пък книгата ме плени още от самото начало. Дори любовната история не ми пречеше. Единствено краят ми остави горчив вкус в устата.
15. Джон льо Каре - Вечният градинар: историята загатва да е силна и затрогваща, но мен не можа да ме докосне. Правеше известни опити, но не успяваше. И все пак ми хареса повече от Дама, поп, асо, шпионин.
16. Макс Брукс - Z-та световна война: Нямам нищо против да чета книга под формата на интервюта и разкази на "очевидци", но част от историите не ми бяха никак интересни и едвам ги добутвах докрай. Освен това ме натовари.
17. Кейт Мортън - Изплъзване от времето: тази книга не се води от най-добрите и, но аз много я харесах. Нямаше нито един скучен момент.
18. Стивън Кинг - Играта на Джералд: чела съм я преди три години, но не останах възхитена от нея. Сега ми хареса повече, отколкото първият път.
19. Стивън Кинг - Долорес: В началото имах известни проблеми да свикна с формата на написване, но после не ми правеше впечатление. Успях да хвана връзката между нея и Играта на Джералд, главната героиня ми беше доста симпатична, както и историята, която разказваше. На моменти ме разсмиваше, на моменти и съчувствах.
20. Сидни Шелдън - Тънки сметки: като цялото историята е хубава и доста добре разказана, но на моменти ми идваше прекалено преувеличена. Една нишка следях с огромен интерес и тя ме потресе до дъното на душата си.
21. Джим Бъчър - Буреносен фронт: доста забавно криминално фентъзи. Главният герой е пълен хахо, но пък за сметка на това симпатичен хахо.
22. Камила Лекберг - Ледената принцеса: голяма част от хората я смятат за лековата и предвидима, но на и аз. За мен това беше повече от криминален роман и чисто емоционално по-силен от обичайните за жанра книги. Финалът също ме изненада.
23. Хосе Карлос Сомоса - Пещерата на идеите: едва ли ще попадна на по-шантава и изтрещяла книга от него. Човек остава с впечатлението, че авторът си играе с читателя. Поне такова е моето впечатление.
24. Дан Симънс - Ужас: първият път претърпях крах с нея, може би защото я четох през лятото и не успя да ми подейства. На второто четене направо ме смаза. И до ден днешен не съм чела по-мрачна и по-потискаща книга. Не знам дали ще имам сили да я препрочета.
25. Дж. Д. Селинджър - Спасителят в ръжта: в началото се чудех на възторжените отзиви за нея. Прекалено лековата и наивна ми идваше, но това беше само в началото. По-нататък вече разбирах какво имат в предвид. Само да не бяха повторенията на досадни изрази.
26. Рей Бредбъри - Дървото на Вси Светии: изконсумирах книгата само за един ден. Някъде по средата книгата леко започваше да ме отегчава, но пък много ми харесва красивият език на Бредбъри.
27. Джеймс Клавел - Шогун: доста се измъчих с тази книга. Първата половина ми беше адски отегчителна и си мислех, че няма да успея да я довърша. После нещата се оправиха и даже започна да ми харесва.
28. Дан Симънс - Куфарът: началото и краят са добри, но по средата книгата ми беше супер отегчителна и досадна.
29. Кормак Маккарти - Пътят: За много хора това е най-мрачната и потискаща книга, която са чели, но не и за мен. В началото ми беше трудно да се ориентирам, стилът на писане също ми беше малко странен, но му свикнах. Постепенно започва да хваща за гърлото и да стяга, но въпреки всичко диалозите ми оставиха доста горчив вкус в устата и не можах да ги преглътна.
30. Карлос Руис Сафон - Сянката на вятъра: Доста интригуваща и завладяваща история. Тайните и загадките са по мой вкус, готическата атмосфера също много ми хареса.
31. Х. Ф. Лъвкрафт - Планините на безумието: С изключение на заглавната новела и Кошмарът в Ред Хук, другите много ми харесаха. Фаворит ми е Леден полъх.
32. Чарлс Буковски - Поща: Книгата започна много добре и ми беше изключително забавна и интересна в началото, но от средата нещо нивото и спадна. Но въпреки това останах доволна и ще потърся друга негова книга.
33. Карлос Руис Сафон - Марина: Хареса ми повече от Сянката на вятъра. Атмосферата е по-мрачна и зловеща от всякога, имаше доста добри хорър сцени и финалът ме натъжи.
34. Джо Хил - Кутия с форма на сърце: доста добър дебют на по-големия син на Краля. Съчетанието между рок и хеви метъл музика със зловещ и отмъстителен дух доста ми хареса.
35. Хосе Карлос Сомоса - Ключът към бездната: за разлика от предишните му книги, тази започна доста интересно и динамично и се опасявах да не би да ми доскучее по средата, но не се получи за мое щастие.
36. Шарлейн Харис - Мъртви преди мрак: това ми беше първият сблъсък с вампирска история и в интерес на истината очаквах да е много по-зле. Е, имаше доста моменти, които ме дразнеха, но като цяло ми хареса.
37. Стивън Кинг - Мистър Мерцедес: За разлика от преобладаващите мнения за нея, на мен много ми хареса. Доста по-различна от обичайните кримки, които съм чела, а и героите ми се сториха доста запомнящи се.
38. Карлос Руис Сафон - Принцът на мъглата: За пръв път ми случва книга на Сафон да не ме грабне в началото. Понеже книгата е кратка, не вярвах да успее да ме заинтригува до края, но сгреших. След първата 1/4 ми стана много по-интересна, изпълнена с напрежение и дори изненадваща сцена. Но все пак ми се видя по-слаба от Марина и Сянката на вятъра.
Image

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Fri Dec 16, 2016 11:51 pm

Аз (честно ви казвам) съм прочел точно 19 книги тази година и сред тях мога да отлича и препоръчам "Световна война Z", "Вихър през ключалката", "Бъдеще", "Град Отчаяние + Отмъстителите" (обезателно една след друга), "Джойленд" и от части "Безпощадната истина" (това е биографията на Майк Тайсън).

stanislav_vd
Breaker
Breaker

Post by stanislav_vd » Tue Dec 20, 2016 2:08 pm

Много малко неща четох тази година. Ако трябва да отлича една - "Малкият приятел" на Дона Тарт. Много силна. Класно писане от Дона Тарт. Южняжка история с атмосфера в духа на първи сезон на True Detective. Разказ за порастването в малкото американско градче. Градче, за което са писали много от любимите ми автори- Кинг, Маккамън, Марк Твен, Харпър Ли.... Чудесно изградени, психологизирани образи, криминална интрига( за първи път чета книга в която сам трябва да откриеш убиеца по уликите, които Тарт е оставила), готическа мелодика на текста....
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by bglushkov » Wed Dec 21, 2016 9:54 am

Аз доста неща прочетох тази година, но ще спестя разочарованията и ще разкажа за най-добрите според мен:

1. Лъжите на Локи Ламора - Скот Линч- 5/5, определено мой тип фентъзи.
2. Посланическото градче - Чайна Миевил - 5/5, сред най-добрите научни-фантастики, които съм чел.
3. Малкият приятел - Дона Тарт - 5/5, страхотна атмосфера, американски юг, интригуващ криминален случай, дълбоки и оригинални образи;
4. Щиглецът - Дона Тарт - 5/5, отново оригинални и завладяващи образи и една от книгите с най-големи обрати в сюжета, които не очаквах;
5. Станция 11 - Емили Мандел - 5/5, мисля, че от всички пост-апокалиптични романи, които съм чел (Пътят, Сблъсък), този е най-добрият;
6. Водосрез - Паоло Бачигалупи - 5/5, стряскащо алармистки фантастичен роман за близкото бъдеще; героите бяха страхотни, темите важни, а краят ме остави няколко месеца в размисъл;
7. Петата купа - Дан Симънс - 5/5, не очаквах толкова много да ми хареса тази книга. Обичам, когато се прави дисекция на личнсотта и възприятията й за реалността
8. По пътя - Джак Керуак - 5/5, не очаквах, че ще ми хареса толкова.
9. Играта на Джералд - Стивън Кинг - 5/5, мисля, че е сред най-добрите неща на Краля;
10. Възкресяване - Стивън Кинг - 4/5, стори ми се много по-различна тази негова книга, много ми хареса;
11. Тайната история - Дона Тарт - 4/5, отново не останах разочарован от Дона Тарт, книгата е страхотен трилър;
12. Станция Пердидо - Чайна Миевил - 4/5, сред най-откачените неща, които съм чел. Сред средата малко бавно и трудно се чете, но въпреки това е една от най-ярко открояващите се книги, които съм чел.

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by West of Hell » Wed Dec 21, 2016 4:02 pm

Това Станция Пердидо така и не го дочетох. След страхотната първа, последва някаква убийствена скука....
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by bglushkov » Wed Dec 21, 2016 5:38 pm

West of Hell wrote:Това Станция Пердидо така и не го дочетох. След страхотната първа, последва някаква убийствена скука....
Да, втората част определено и мен ме затрудни, както отбелязах и по-горе, но въпреки това след края това заглавие се оказа сред най-ярко открояващите се проечетени книги.

PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by PostMortem » Fri Dec 30, 2016 7:06 pm

За 2016:

1. Чарлз Буковски – „Поща“
2. Клайв Баркър – „Кървави книги“ Том I
3. Клайв Баркър – „Кървави книги“ Том II
4. Клайв Баркър – „Кървави книги“ Том III
5. Клайв Баркър – „Кървави книги“ Том IV
6. Михаил Булгаков – „Записки по маншетите“
7. Матю Луис Грегъри – „Монахът“
8. Ричард Бротиган – „Едно сомбреро пада от небето“
9. Хенри Милър – „Усмивката в подножието на стълбата“
10. Тенеси Уилямс – „Избрани разкази“
11. Стивън Кинг – „Сърца в Атлантида“
12. Максим Горки – „Майка“
13. Агата Кристи – „Нула часът - развръзката“
14. Сам Милър – „Тъмното място“
15. Стивън Кинг – „Живата факла“
16. Владимир Набоков – „Лолита“
17. Айзък Мериън – „Топли тела“
18. Рут Рендъл – „Вълк на заколение“
19. Стивън Кинг – „Гняв“
20. Джон Гришам – „Ударът“
21. Бранимир Събев – „Човекът, който обичаше Стивън Кинг“

Една добра година за литература - четох и класики, и нови автори, и неподозирани бижута намерих. Няма да се наемам да определям книга/книги на годината, но "Сърца в Атлантида", "Монахът" и поредицата "Кървави книги" ще останат най-ярко в съзнанието ми.
Нека следващата година бъде още по-добра година за литературата и четенето, макар че работата не помага много за тая работа.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Fri Dec 30, 2016 10:24 pm

Добавям още:

39. Гийом Мюсо - Повикът на ангела: ето доказателство за това как дадена книга може да бъде съсипана от превода. По принцип гледам да не обръщам внимание на това, но тук много бодеше. Героите през цялото време носеха "чепици" на краката и говореха по "портативните си апарати". Книгата я ползвах за разтоварване, но повече ме натоварваше. До края на първата част имах чувството, че чета блудкава романтична комедия и "високоволтовият трилър" е само за заблуда на читателя. След това всичко това се промени и останах с положителни впечатления от книгата като цяло.
40. Евгений Замятин - Ние: Не бях чела анотацията на книга и впечатления за нея и общо взето бях неподготвена за това какво ме чака. По-тежка и смразяваща антиутопия не ми е попадала досега. Идеята е покъртителна и колкото повече четях, толкова по-зле ми ставаше. Стилът на автора допълнително ме натоварваше: на моменти с тези незавършени изречения изпусках част от мисълта на главния герой. Със сигурност в скоро време няма да се доближа до творчеството на Оруел, ще почакам силното въздействие от книгата да поотмине.
41. Ричард Леймън - Пътуващо представление с вампир: През по-голямата част имах чувството, че чета юношески роман, в който 16-годишните главни герои се държат така сякаш са на 12. В началото книгата ми беше приятна без да ме грабва, но от средата нататък започвах да се отегчавам и да се дразня. Реших на инат да довърша книгата и търпението ми бе възнаградено: последните 100 страници задържаха интереса ми и имаше доста сцени, които си заслужаваха. Именно заради тези 100 страници си заслужава да се даде шанс на книгата, но като цяло не останах удовлетворена. От всички герои само един ми беше симпатичен. Ще дам още един шанс на Леймън, но едва ли ще е скоро.

В заключение: и през ум не ми е минавало през ум, че ще прочета толкова много книги. Запознах се с много нови автори, двама от които се борят за откритието ми на годината(Хосе Карлос Сомоса и Карлос Руис Сафон). Имаше изключително много книги, които ме впечатлиха и много малко такива, които не ми харесаха. Всичкото това обаче си имаше цена: изпаднах в най-тежката си книжна криза, която помня. В рамките на няколко месеца успях да зарежа над 20 книги, от които много малка част от тях успях да довърша тази година, а останалите съм си ги набелязала за догодина. Нещо след Пещерата на идеите на Хосе Карлос Сомоса зациклих много мощно и редовно като захванех книга и я захвърлях бързо. Сега отново цикля мощно, но главно заради погрешния избор на четива след Ние на Евгений Замятин. Като цяло съм много доволна от тази година и през 2017 година се надявам да няма такива кризи.
Image

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Darth Vader » Sat Dec 31, 2016 7:47 pm

:D И аз да се отчета.
Хубави книги прочетох тази година, имаше и разочарования, за жалост.
Прочетох някъде около 25, или малко повече. Някои ще отлича специално.
За мен безспорен номер 1 и събитие на годината е"КВАZИ" на Сергей Лукяненко. Абсолютен шедьовър, и за мен е привилегия, че имах възможност да се докосна до тази книга.
На второ място е" Шести патрул", отново на Сергей Василиевич.
Ще отбележа две отлични на Кен Фолет, едната е "Човекът от Санкт Петербург".
Обогатих се особено много и с "Разкази и новели" на Уилям Фокнър.
И далеч не на последно място- особено съм доволен, че прочетох няколко великолепни разказа от нашия форумец Александър Макелов. Сашо, благодаря за доверието! Определено най-доброто от български автор, което съм чел през последните години.

READER
Breaker
Breaker

Post by READER » Sun Jan 01, 2017 4:11 pm

1. Островът на Съкровищата - Робърт Луис Стивънсън 3/10
2. Фатален Шанс - Агата Кристи 7/10
3. Мълчаливият сидетел - Агата Кристи 7/10
4. Коледата на Поаро - Агата Кристи 7/10
5. Франкенщайн или новият Прометей - Мери Шели 10/10
6. Робинзон Крузо - Даниел Дефо 10/10
7. Направление Неизвестно - Агата Кристи 5/10
8. Физика на невъзможното - Мичио Каку 10/10
9. Покорителят на небесата - Филикс Баумгартнер 8/10
10. Изпитание за невинните - Агата Кристи 8/10
11. Оцеляване в кризисни ситуации - Крис МакНаб 10/10
12. Възмездието - Агата Кристи 8/10
13. Окото Господне - Джеймс Ролинс 7/10
14. Джейн Остин - "Гордост и Предразсъдъци" 2/10 - Срам и позор е такъв вид литература да се причислява към световната класика. През цялото време си казвах : "Хайде, поне още 20 страници." И обикновено на десетата заспивах. :)
14. Джейн Еър - Шарлот Бронте 9/10
15. Нека Ти Разкажа - Хорхе Букай 5/10 - накараха ме на сила! :) :) :)
16. Джеймс Ролинс - Шестото Измиране 8/10
17. Дракула - Брам Стокър 10/10
18. Жената в Бяло - Уилки Колинс 5/10
19. Ана Каренина - Лев Толстой 10/10
20. Ножовете - Енциклопедия - 10/10
21. SAS : Наръчник - Крис МакНаб 10/10
22. Ендимион - Дан симънс 10/10 - НАЙ-МОЩНОТО ЧЕТИВО ЗА ТАЗИ ГОДИНА!
23. Землемория - Урсула Ле Гуин 6/10
24. В Очакване На Годо - Самюъл Бекет 10/10 - Започнах я към 20:00 и я завърших към 22:30 вчера.
Джейн Остин - "Гордост и Предразсъдъци"
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

READER
Breaker
Breaker

Post by READER » Sun Jan 01, 2017 8:31 pm

READER wrote:1. Островът на Съкровищата - Робърт Луис Стивънсън 3/10
2. Фатален Шанс - Агата Кристи 7/10
3. Мълчаливият сидетел - Агата Кристи 7/10
4. Коледата на Поаро - Агата Кристи 7/10
5. Франкенщайн или новият Прометей - Мери Шели 10/10
6. Робинзон Крузо - Даниел Дефо 10/10
7. Направление Неизвестно - Агата Кристи 5/10
8. Физика на невъзможното - Мичио Каку 10/10
9. Покорителят на небесата - Филикс Баумгартнер 8/10
10. Изпитание за невинните - Агата Кристи 8/10
11. Оцеляване в кризисни ситуации - Крис МакНаб 10/10
12. Възмездието - Агата Кристи 8/10
13. Окото Господне - Джеймс Ролинс 7/10
14. Джейн Остин - "Гордост и Предразсъдъци" 2/10 - Срам и позор е такъв вид литература да се причислява към световната класика. През цялото време си казвах : "Хайде, поне още 20 страници." И обикновено на десетата заспивах. :)
14. Джейн Еър - Шарлот Бронте 9/10
15. Нека Ти Разкажа - Хорхе Букай 5/10 - накараха ме на сила! :) :) :)
16. Джеймс Ролинс - Шестото Измиране 8/10
17. Дракула - Брам Стокър 10/10
18. Жената в Бяло - Уилки Колинс 5/10
19. Ана Каренина - Лев Толстой 10/10
20. Ножовете - Енциклопедия - 10/10
21. SAS : Наръчник - Крис МакНаб 10/10
22. Ендимион - Дан симънс 10/10 - НАЙ-МОЩНОТО ЧЕТИВО ЗА ТАЗИ ГОДИНА!
23. Землемория - Урсула Ле Гуин 6/10
24. В Очакване На Годо - Самюъл Бекет 10/10 - Започнах я към 20:00 и я завърших към 22:30 вчера.
Джейн Остин - "Гордост и Предразсъдъци"
Прибавям и Стендал - "Червено и Черно" 7/10 - Малко изморява в началото, но краиният резултат е задоволителен.

Благодаря на един от потребителите на форума, с когото коментираме прочетеното и този потребител явно има доста по-добра памет. Съвсем бях забравил за Стендал.
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by delphipro » Mon Jan 02, 2017 11:56 am

Тази година не бях толкова продуктивен но все пак направих един доста добър списък:
1. Лабиринтът - Окончателна директива - Джеймс Дашнър
2. Лабиринтът - Невъзможно бягство - Джеймс Дашнър
3. Лабиринтът - В обгорените земи - Джеймс Дашнър
4. Последните оцелели - Светът, в който живеем - Сюзън Бет Пфефър
5. Робокалипсис - Даниъл Уилсън
6. Жертвата - Майкъл Крайтън
7. Нюрнберг - Джозеф Персико
8. Дете 44 - Том Роб Смит
9. Историята на SS - Найджърл Которн
10. Отмъстителят - Крис Картър
11. Градът на крадците - Дейвид Бениоф
12. Иноваторите - Уолтър Айзъксън