Йон Линдквист

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Re: "Покани ме да вляза" (Let the Right One In) от Йон Линдк

Мнение от shraik » пон мар 12, 2012 9:34 pm

В момента я чета и немога да откъсна очи от книгата. Много е интересна. :)

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » ср мар 14, 2012 1:26 am

deadface написа:Окончателното заглавие е "Когато мъртвите се пробудят". Тези дни книгата влиза в печатница...
Книгата ще влиза в печатница, а на сайта няма нито корица, нито анотация или каквато и да било новина за книгата? Това е странно.
Явно книгата ще излезе по-рано от очакваното, което е добра новина! :smile:
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср мар 14, 2012 2:54 am

Не се учудвай, "Кървави книги" я обявиха на сайта 11 дни преди да излезе :smile:
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » ср мар 14, 2012 10:13 pm

Да, но за Баркър поне има отделено място в графата "Очаквайте" от доста време, може би месец.
Снимка на автора, име на поредицата и текст.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Мнение от shraik » ср мар 14, 2012 11:55 pm

Страхотен роман!
Двата филма по него също ми харесаха.
Вампира иска само покана ако жертвата е собственик на жилището, не както финалната сцена с басейна да иска покана.
Мисля, че е така.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет мар 15, 2012 12:43 am

edenbeast написа:Да, но за Баркър поне има отделено място в графата "Очаквайте" от доста време, може би месец.
Снимка на автора, име на поредицата и текст.
За новата на Кунц също нямаше инфо. Просто не ъпдейтват редовно сайта с информация.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет мар 15, 2012 8:11 am

Малко инфо за новите неща на Линдквист:

Изображение

Новелата "Låt de gamla drömmarna dö" (2011), която е продължение на "Покани ме да вляза", ще бъде публикувана на английски език през август 2012 под името "Let the Old Dreams Die".

Изображение
През август 2011 в САЩ е издадена като електронна книга хорър новелата му "Itsy Bitsy".

Изображение

Пак през 2011 в Швеция излиза последната му засега книга "Tjärven" (роман или новела за зомбита, издаден/а само в електронен и аудио формат).

http://youtu.be/4xWgSJKixr0
Промоционален клип на "Tjärven"
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет мар 15, 2012 9:55 pm

shraik написа:Вампира иска само покана ако жертвата е собственик на жилището, не както финалната сцена с басейна да иска покана.
Мисля, че е така.
В някои романи вампирите блещукат на слънце и новородените кръвопийци са най-силните от вида си...
Автора не е длъжен да следва дословно общоприетите характеристики за дадено митично същество.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб мар 17, 2012 3:56 am

Изображение

Впечатленията ми от Little Star:

"Малка звезда" е книга на ужаса като предишните романи на Йон Линдквист. В тази, обаче, няма нищо свръхестествено. Историята, която шведският писател ни поднася, е необикновена, но напълно възможна и това я прави още по-плашеща.

Централни теми на романа са отчуждението, различието и насилието, отказът на обществото да приеме онези, които са различни и резултатите от този отказ. Това е книга за тийнейджърите-аутсайдери и техните проблеми, за децата, които са тормозени и отхвърлени от родителите и връстниците си, защото са различни, за децата, които се чувстват различни и неразбрани, които са изпълнени с ненавист към "нормалните" хора и обществото, които мразят света и се бунтуват против него. За тийнейджърите с лабилна психика и влиянието, което имат върху тях техните идоли – влияние, което може да бъде пагубно.

Според мен романът е много силен – едновременно шокиращ и подтикващ към размисъл. Убийствата в книгата са описани много детайлно*, но това, което ги прави наистина ужасяващи (а покрай тях и цялата книга), е фактът, че зад тях стоят деца и причините, поради които са извършени. "Малка звезда" не е поредният роман на ужаса. Това е роман-предупреждение. Предупреждение до какво могат да доведат отчуждението от обществото и сляпото следване на идоли.
* He managed five steps before he collapsed on the stairs, before his brain registered what his eyes were seeing. His windpipe contracted and it was impossible to breathe.
Lennart and Laila, what ought to be Lennart and Laila judging by their clothes, were lying next to one another at the bottom of the staircase. The whole floor was covered in blood. Strewn around in the blood were a number of different tools. Hammers, saws, chisels.
Their heads were mush. Pieces of skull with short or long clumps of hair still attached lay scattered all over the floor, lumps of brain matter were stuck to the walls, and all that was left above Lennart’s shoulders was a piece of spine sticking up with a grubby bit of skull still attached. The rest of his head lay crushed and spread all over the floor and the walls.
Theres was kneeling in the blood next to what remained of Laila’s head, which was slightly more than in the case of Lennart. In her hand she held her drill; the battery was so run down that the bit was hardly rotating at all. With the last scrap of power left in the machine she was busy boring her way in behind Laila’s ear. A little pearl earring in Laila’s earlobe vibrated as the drill laboriously worked its way through the bone. Theres struggled and tugged, changed the direction of the drill and managed to pull it out, wiped the blood from her eyes and reached for the saw.
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » съб мар 17, 2012 5:06 pm

Интересно ми е дали при излизането на 30-тата книга на Линдквист, ще продължават да слагат "By the bestselling author of Let The RIght One In" на корицата. :smile:

П.П.
deadface, чел ли си "Paper walls"? Любопитно ми е как се справя Линдквист с по-кратките видове проза.
Четох, че един от разказите - Sluthanteringen/The Final Handling, който е около 100-тина страници, се явява нещо като епилог на "Когато мъртвите се пробудят".
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед мар 18, 2012 2:05 am

Не съм чел "Paper walls", защото сборникът още не е преведен на английски.
Ами да, ще продължават да слагат на кориците му "By the bestselling author of Let The RIght One In", докато не напише книга, която да стане по-популярна :smile:
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед мар 25, 2012 1:16 pm

Вероятно не са пуснали книгата за печат, защото на фейсбук страницата ми отговориха: "Да, ще я четем през лятото, може и по-рано:)"
Освен ако не си държат готовия тираж на склад, чакайки определен момент за пускане на пазара, което не ми се вярва.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед мар 25, 2012 5:26 pm

Би трябвало да излезе през април, до утре ще знам със сигурност.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет мар 29, 2012 8:52 am

Да, явно съм недоразбрал коя книга отива в печатницата. "Когато мъртвите се пробудят" е запланувана за пролетния панаир, който обикновено започва на 24-25 май. Ако по някаква причина не успеят за панаира, ще я пуснат през лятото.
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет май 24, 2012 9:53 pm

Относно "Когато мъртвите се пробудят":

Colibri Books: Навярно ще излезе към края на лятото.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет юни 07, 2012 3:25 am

Забавно интервю с Йон Линдквист, в което авторът говори за последната си книга - "Tjärven".

П.П.
deadface, защо не смениш заглавието на темата. Само името на автора би било по-подхящо. Темата отдавна не е само за "Покани ме да вляза"
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: Йон Линдквист

Мнение от deadface » чет юни 07, 2012 3:55 am

Done.
Btw, интервюто го има по-горе ;)
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон юни 11, 2012 9:47 am

По последна информация "Когато мъртвите се пробудят" би трябвало да излезе през септември.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб сеп 15, 2012 5:39 am

Изображение
"Let the Old Dreams Die" by John Ajvide Lindqvist (collection)
www.amazon.com

Whatever happened to Oskar and Eli? And what became of the beleaguered families in Handling the Undead? Find out in Let the Old Dreams Die. In other tales from this collection, a woman finds a dead body and decides to keep it for herself, a customs officer has a mysterious gift which enables him to see what others hide, and a man believes he knows how to deceive death. These are the stories of John Ajvide Lindqvist's rich imagination. They are about love and death and what we do when the two collide and the monsters emerge.

A new collection of short stories from the Swedish master of the macabre, featuring a brief sequel to Let the Right One In.
Customs officer Tina can smell a smuggler’s guilt.
Josef has a close encounter with Death—and discovers you can negotiate.
Joel’s apartment building is starting to…list.
Wickedly imaginative, gleefully bloodthirsty, Let the Old Dreams Die features a classic Lindqvist cast of lovers, loners and losers. All flawed, all touched by the desire to be loved, all deeply human. Even some of those who are not human at all.

Contents

Border
Village on the hill
Equinox
Can’t see it! It doesn’t exist!
Substitute
Eternal / Love
Let the old dreams die
To hold you while the music plays
Majken
Paper walls
The final processing
Foreword to the Swedish edition of Let the Old Dreams Die
Afterword

Сборникът включва новелата "Låt de gamla drömmarna dö" (Let the Old Dreams Die), която е продължение на "Покани ме да вляза" + още 10 истории. Щракнете върху емотикона Изображение
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт сеп 18, 2012 3:57 pm

Изображение

Романът излиза през октомври. Това е корицата в работен вариант, крайният може да е малко по-различен.
Изображение

Отговори