Дата и час: Вто Дек 12, 2017 3:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2015 1:41 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

Играта на ангела никак не ми хареса.
Първите 140 страници държаха интереса ми някак, но оттам нататък всяка следваща страница беше разочарование.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 26, 2015 10:14 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Сафон спчечели още един фен, в мое лице.

Прочетох 'Марина' и останах изумен. Незнам кой му дава правото да внушава тъгата по толкова силен начин и имам чувството, че толкова зле не ми е ставало, дори когато навремето четях най-депресиращите български творби на авторите, които се изучаваха в училище. Ако това е юношеската литература, която пише, представям си какви са романите му за възрастни .
10/10

Please tell me she won’t change…

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2015 11:24 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Изображение

Много слаба, едвам ще я прочета
още 50 страници имам
тийнейджъри в Индия този път....и грам от чувството му за хумор няма тук

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 06, 2016 1:27 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Прочетох „Марина” тези дни. Книгата е абсолютна лудница. Чете се на един дъх и неможеш да я оставиш дори когато си бършеш сълзите на последните страници. Абсолютно смазващ, тъжен финал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 12, 2016 9:42 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Преди малко я прочетох. В интересен на истината при мен нещата са така: колкото по-нашумяла и популярна е дадена книга, толкова шансът да ми хареса е по-малък. Тази книга беше изключение от правилото. Грабна ме още в началото и не ме пусна до края. Нарочно я четях бавно, за да мога да и се наслаждавам колкото се може по-дълго. Уви, всяка книга си има край. От една страна се радвам, че това поредица и ще има още, но от друга страна в такива случаи(поне при мен) не мога да изпитвам същото очарование като при четенето на първата книга. Ще дам шанс и на другите книги от Гробището на забравените книги, но няма да тръгна с голямата кошница.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 18, 2017 2:52 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Лабиринтът на духовете" от Карлос Руис Сафон
http://iztok-zapad.eu/books/book/2045/% ... 0%BE%D0%BD

Барселона в края на 50-те години. Даниел Семпере вече не е детето, открило Гробището на забравените книги и романа, променил завинаги живота му. Загадката около смъртта на майка му Изабела го е обсебила изцяло, а съпругата му Беа и верният му приятел Фермин напразно се опитват да събудят отново интереса му към настоящето.
Но мистерията се заплита, когато една мрачна тайна простира своите мрежи от недрата на управляващия режим. Тогава на сцената се появява Алисия Грис – душа, родена от сенките на войната, за да разбули скритата история на семейството, макар и на страшна цена.
В „Лабиринтът на духовете“ сагата, започната със „Сянката на вятъра“, се разгръща с цялата си мощ, отдавайки почит на света на книгите и на магическата връзка между литературата и живота. Сафон пресъздава своята готическа Барселона в наелектризиращ разказ за страсти, интриги и приключения, в който фантазията се преплита с реални събития от недалечното минало на Испания.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 18, 2017 7:53 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Корицата и анотацията са трепач. Странното е, че след година след като прочетох Сянката на вятъра, не съм започвала Играта на ангела, но времето ѝ наближава. Дотук отметнах 4 книги на Сафон като най-малко ми хареса Принцът на мъглата, която в никакъв случай не е лоша. Просто бледнее на фона на останалите.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]