Карлос Руис Сафон

Напишете мнението си за прочетеното

Moderator: Ka-tet of 19

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Re: Карлос Руис Сафон

Post by bglushkov » Tue Jan 13, 2015 12:41 pm

Играта на ангела никак не ми хареса.
Първите 140 страници държаха интереса ми някак, но оттам нататък всяка следваща страница беше разочарование.

Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Nothingness » Mon Jan 26, 2015 9:14 am

Сафон спчечели още един фен, в мое лице.

Прочетох 'Марина' и останах изумен. Незнам кой му дава правото да внушава тъгата по толкова силен начин и имам чувството, че толкова зле не ми е ставало, дори когато навремето четях най-депресиращите български творби на авторите, които се изучаваха в училище. Ако това е юношеската литература, която пише, представям си какви са романите му за възрастни .
10/10
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by West of Hell » Fri Jun 05, 2015 11:24 pm

Image

Много слаба, едвам ще я прочета
още 50 страници имам
тийнейджъри в Индия този път....и грам от чувството му за хумор няма тук
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Ico » Fri May 06, 2016 1:27 pm

Прочетох „Марина” тези дни. Книгата е абсолютна лудница. Чете се на един дъх и неможеш да я оставиш дори когато си бършеш сълзите на последните страници. Абсолютно смазващ, тъжен финал.
"Here, sir, there are always more tales."

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Sat Nov 12, 2016 8:42 pm

Преди малко я прочетох. В интересен на истината при мен нещата са така: колкото по-нашумяла и популярна е дадена книга, толкова шансът да ми хареса е по-малък. Тази книга беше изключение от правилото. Грабна ме още в началото и не ме пусна до края. Нарочно я четях бавно, за да мога да и се наслаждавам колкото се може по-дълго. Уви, всяка книга си има край. От една страна се радвам, че това поредица и ще има още, но от друга страна в такива случаи(поне при мен) не мога да изпитвам същото очарование като при четенето на първата книга. Ще дам шанс и на другите книги от Гробището на забравените книги, но няма да тръгна с голямата кошница.
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Nov 18, 2017 1:52 am

Image
"Лабиринтът на духовете" от Карлос Руис Сафон
http://iztok-zapad.eu/books/book/2045/% ... 0%BE%D0%BD

Барселона в края на 50-те години. Даниел Семпере вече не е детето, открило Гробището на забравените книги и романа, променил завинаги живота му. Загадката около смъртта на майка му Изабела го е обсебила изцяло, а съпругата му Беа и верният му приятел Фермин напразно се опитват да събудят отново интереса му към настоящето.
Но мистерията се заплита, когато една мрачна тайна простира своите мрежи от недрата на управляващия режим. Тогава на сцената се появява Алисия Грис – душа, родена от сенките на войната, за да разбули скритата история на семейството, макар и на страшна цена.
В „Лабиринтът на духовете“ сагата, започната със „Сянката на вятъра“, се разгръща с цялата си мощ, отдавайки почит на света на книгите и на магическата връзка между литературата и живота. Сафон пресъздава своята готическа Барселона в наелектризиращ разказ за страсти, интриги и приключения, в който фантазията се преплита с реални събития от недалечното минало на Испания.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Sat Nov 18, 2017 6:53 pm

Корицата и анотацията са трепач. Странното е, че след година след като прочетох Сянката на вятъра, не съм започвала Играта на ангела, но времето ѝ наближава. Дотук отметнах 4 книги на Сафон като най-малко ми хареса Принцът на мъглата, която в никакъв случай не е лоша. Просто бледнее на фона на останалите.
Image

Post Reply