Дата и час: Чет Дек 14, 2017 9:17 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2012 3:50 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Ето я и задната корица + откъс:

Изображение
http://iztok-zapad.eu/books/book/980

"Имаше сто длъжности и нито един приятел. Печелеше пари и ги похарчваше. Четеше книги, описващи един свят, в който той вече не вярваше. Захващаше се да пише писма, които не знаеше как да завърши. Живееше, борейки се със спомените и угризенията. Неведнъж заставаше на някой мост или на ръба на пропаст и гледаше спокойно бездната под себе си. В последния миг винаги се връщаше споменът за онова обещание... и за погледа на Затворника на рая."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 10, 2012 10:09 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение

"Огнената роза" от Карлос Руис Сафон (за четене онлайн)

Кратък, но доста въздействащ разказ, от който научаваме как се е родило Гробището на забравените книги.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2013 6:37 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение

Няколко думи за "Затворникът на Рая", която ми хареса една идея по-малко от предходните романи на Сафон: Сюжетът на третата книга в поредицата е доста по-праволинеен, няма толкова мистерии и мистика, а свръхестественото отсъства почти напълно. Историята (която е два пъти по-кратка от предишните) е разказана предимно през очите на Фермин и Даниел от "Сянката на вятъра", като първият участва по-дейно от всякога и е все така забавен, а сред останалите главни герои е централният персонаж в "Играта на ангела", Давид Мартин, който тук играе по-второстепенна роля. Действието се развива непосредствено след "Сянката на вятъра", но авторът използва ретроспекция, за да ни покаже и събития, които са се случили няколко години след "Играта на ангела" (която предхожда хронологично Сянката). На практика романът задълбочава връзката между предходните книги, като хвърля светлина върху неизяснени в тях моменти и същевременно ни изправя пред нови загадки. А отвореният финал (защото историята този път остава недовършена) ни показва, че "Затворникът на Рая" не е нищо повече от пролог към четвъртата, заключителна част на поредицата, която Сафон пише в момента.
Книгата ми хареса една идея по-малко от предходните романи, но това в никакъв случай не означава, че е лоша. Просто сюжетът й не е така оригинален, многопластов и загадъчен, няма толкова мистерии и неочаквани обрати, липсват мистиката и готиката, които придават на първите две книги едно почти магическо звучене. А и, честно казано, след "Играта на ангела" очаквах някаква далеч по-мрачна и диаболична история.
Все пак Сафон си е Сафон и да го четеш е истинско удоволствие, а комичните, трагичните и зловещите моменти (сцената с разложените трупове :bow: ) отново са на ниво.

Ето и пълната му библиография до момента:

Поредици

Cemetery of Forgotten Books /Гробището на забравените книги/
0. The Rose of Fire /Огнената роза/ (ел. разказ/новела)
1. The Shadow Of The Wind /Сянката на вятъра/
2. The Angel's Game /Играта на ангела/
3. The Prisoner of Heaven /Затворникът на Рая/
4. -

The Mist Trilogy /не е издадена у нас/
1. The Prince Of Mist
2. The Midnight Palace
3. The Watcher in the Shadows (September Lights)

Самостоятелни романи

- Marina /Марина/

"Марина" се води самостоятелна, но мисля, че е свързана по някакъв начин с "The Watcher in the Shadows". Трябва да препрочета предговора й, вътре май се споменаваше нещо по въпроса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 21, 2013 3:57 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

"The Prince Of Mist" ще излезе у нас в края на пролетта :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 09, 2013 7:35 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Принцът на мъглата" от Карлос Руис Сафон
http://iztok-zapad.eu/books/book/1075

Излиза на 20 май

В дебютния си роман Карлос Руис Сафон, добил световна известност с поредицата си за Гробището на забравените книги, влива нова кръв в приключенския жанр за младите читатели.
"Принцът на мъглата" е смела и мрачна история, в която неустоимо се смесват забравени тайни и неизпълнени проклятия, призрачен потънал кораб и загадъчен пазач на фар, часовници, които стремително вървят назад и животни, слуги на зли сили. А в тайна градина, забулена в неземна мъгла, гротескни статуи менят положението си безспир, подклаждани от неведома сила, която далеч не е приключила със злодеянията си...
В наглед скучноватото градче на брега на океана три деца ще се сблъскат с Каин, Принца на мъглата, който може да изпълни всяко желание... но на цена, която не всеки може да плати.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 17, 2013 12:02 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Сянката на вятъра на Сафон.

Не е точно това което очаквах, но ми хареса много. Мисля че в началото на темата DeadFace е описал книгата достатъчно добре. Продължавам със следващата от трилогията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 3:07 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Играта на Ангела ми хареса много повече от първата книга. Това се дължи най-вече на култовият главният персонаж. Сарказма който прелива от думите му през цялото време е убийствен. Атмосферата в книгата е много мрачна, а сюжетът е наистина оригинален.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 24, 2013 11:01 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Прочетох и "Затворникът на рая" последната, до момента, част от поредицата за „Гробището на забравените книги”. Това е единствената от трите книги която неможе да се чете самостоятелно, просто защото е връзката между предните две.

Книгата разказва една история която навързва всички основни персонажи и прави историята по цялостна и напълно незавършена. Очаквам продължението, да видим как ще се развие действието.

Сафон пише страхотно, определено ще прочета още нещо негово.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 22, 2013 1:02 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Преди няколко месеца си купих "Сянката на вятъра", започнах я почти веднага, но бързо преустанових четенето й за сметка на други книги. Сега не мога да си обясня как съм успяла да го направя, след като книгата просто няма оставяне. Тези дни най-сетне й отдадох заслуженото внимание и съм очарована.

В това прекрасно произведение наистина има от всичко, при това перфектно съчетано. Отдавна не беше ми се случвало да поглъщам по толкова много страници наведнъж, без да поискам да спра поне за малко. Прелитат съвсем неусетно, стилът на автора е изключително добър, а историята се разгръща толкова плавно, и същевременно отнася толкова надълбоко, че в един момент се спрях и се запитах "Аз нали все още чета същата книга?". Макар, че финалът от един момент нататък вече нямаше как да е кой знае колко изненадващ и неочакван, самото развитие на сюжета беше съпътствано от достатъчно добре премерени обрати, някои от които ме свариха неподготвена, което за мен е голям плюс.
Освен всичко друго, определено имах нужда да попадна на книга с един Фермин в нея, който окончателно спечели сърцето ми с репликата "Блед си като кълка на монахиня" - само един от многото пъти, в които ме караше да прихна с глас, безцеремонно изцепвайки се в най-подходящия момент. :D
Няма нито един аспект, в който книгата да не ми хареса. С удоволствие ще чета още от Сафон, изключитело приятна изненада се оказа за мен.

It's deafening...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2014 1:50 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

В края на месеца ще излезе и "Среднощният дворец" (The Midnight Palace), вторият роман от трилогията "The Mist" :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 22, 2014 6:26 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Среднощният дворец" от Карлос Руис Сафон
http://iztok-zapad.eu/books/book/1244
http://www.helikon.bg/books/76/-%D0%A1% ... 83349.html

27-01-2014

Калкута, 1932 г. В навечерието на шестнайсетия си рожден ден Бен и неговите приятели се готвят да напуснат сиропиталището, в което са израснали. Очаква ги светът на възрастните – но преди да се впуснат в него, те ще трябва да се изправят срещу страшна тайна от миналото...

Обвит в пламъци призрачен влак, отмъстителен дух, завърнал се от отвъдното, и изоставена, обгърната в зла прокоба гара, станала свидетел на смазваща трагедия – това са само някои от елементите, с които Карлос Руис Сафон изгражда този неповторим роман.

Среднощният дворец е покоряваща история за приключения и тайни, разказана с неподражаемия стил на мрачната, но завладяваща фантазия на автора, която ще пренесе читателите в екзотична Индия. Там, в града на дворците, броди неуморният Джавахал – дух-отмъстител, роден от огъня...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 06, 2014 1:58 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Приключвам я "Сянката на вятъра" след 1 час...или по-малко

честно казано, Романтичен адвенчър си е за мен :pivo:

и да съм очаквал нещо друго-останал съм си с очакванията

Огромен плюс, този автор има чувство за хумор (98 процента от писателите го нямат или опитите им са плачевни)

има цитати, дето си струва да се подчертаят по страниците...

добър е с думите, спор няма

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 10, 2014 2:19 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Септемврийски светлини" от Карлос Руис Сафон
https://www.ozone.bg/knijarnica/knigi/n ... -svetlini/

15.09.14

Готически мистерии в свят, изтъкан от светлини и сенки, очакват читателя в третия роман от жанровата юношеска трилогия на Карлос Руис Сафон, която включва също "Принцът на мъглата" и "Среднощният дворец".

Франция, 1937 година.
След смъртта на баща си четиринайсетгодишната Ирен Совел напуска Париж, за да заживее в идилично градче на Нормандския бряг, където майка й Симон е приела службата на икономка в имението на Лазарус Жан. Загадъчният майстор на играчки Лазарус живее като отшелник в компанията на механичните си творения. Странни светлини проблясват сред мъглите край малък остров с изоставен фар. Случайно намерен дневник разбулва отдавна погребана тайна… В едно вълшебно лято в Синия залив Ирен и нейният приятел Исмаел ще се изправят пред призрачна сянка от миналото, преди да бъдат разделени от сянката на войната.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 17, 2014 6:00 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Изображение

Много готина приказка, чете се за няколко часа
както направих току-що :)

има котка и море...това е достатъчно, мисля

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2014 7:25 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Реших и аз да хвърля едно око на Сафон . Прочетох "Сянката на вятъра". Спор няма, добра е, но малко множко ми идват сипещите се отвсякъде хвалебствия и дитирамби. Лично за мен книгата си е в графата '' приключенска и детско-юношеска литература'', което, разбира се, не намалява от стойността й, но... на моменти малко на сапунена опера мязаха нещата, както и наивитетът който малко ми разваляше удоволствието... Иначе - стилът на автора е страхотен, явно и превода също. Атмосферата на следвоенна Барселона която е създал Сафон е жестока, чувството му за хумор също. Абе .... ще купувам и другите две части, то се е видяло! :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]