Тери Пратчет

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

"Дребнио волен народ" от Тери Пратчет

Мнение от deadface » ср авг 20, 2008 7:05 pm

Изображение
Нова книга на Тери Пратчет, която добри хора са превели и качили за четене онлайн. Засега не е известно дали и кога ще бъде издадена официално, затова - четете :)
:arrow: Дребнио волен народ

Ако някой се чуди какво е оригиналното заглавие на книгата - става въпрос за The Wee Free Men (2003)
Изображение

Потребителски аватар
Silentium
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет май 29, 2008 4:21 pm
Контакти:

Re: "Дребнио волен народ" от Тери Пратчет

Мнение от Silentium » съб авг 23, 2008 1:21 pm

Кой знае дали последните му книги ще излезнат въобще на бг някога/скоро :)
Иначе тази поредица не е лоша, но определено бледнее пред тези за Ринсуинд, Смърт или Вещиците... (но все пак е писана за най-малките читатели)
За който се интересува, A Hat Full of Sky и Wintersmith (тази не съм я чел още :) ) са продълженията на приключенията на Тифъни.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

"Пощоряване" от Тери Пратчет

Мнение от deadface » ср дек 24, 2008 1:57 pm

Изображение

Някой е решил да я преведе, докато от Вузев още се чудят дали да я издават :rolleyes:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: "Пощоряване" от Тери Пратчет

Мнение от deadface » ср авг 19, 2009 10:13 am

Вече и официално:

Изображение
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=33101
Изображение

Потребителски аватар
Silentium
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет май 29, 2008 4:21 pm
Контакти:

Мнение от Silentium » чет авг 27, 2009 5:12 pm

Не е за вярване :) Нима Вузев ще продължат да издават Пратчет :Д
Изображение

Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Мнение от Pavli » вт сеп 01, 2009 11:52 am

Супер! Мерси за информацията.

:drinks:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

"Туп!" от Тери Пратчет

Мнение от deadface » вт юли 06, 2010 2:54 pm

Изображение
"Туп!" от Тери Пратчет
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=39576" onclick="window.open(this.href);return false;

"Куумската долина? Онова място, където троловете нападнали от засада джуджетата или джуджетата нападнали от засада троловете. Много далеч оттук. Много отдавна. Но ако не разгадае убийството на едно джудже, командир Сам Ваймс от анкх-морпоркската градска стража ще преживее битката наново, точно пред участъка си. С ненагледната си стража и под бойния зов на тъпаните, той трябва да разнищи всички улици, да се изплъзне на всички убийци и да се изправи пред тъмнината, за да намери решението. А мракът го преследва. О...и в шест часа всеки ден, без изключение, без извинения, той трябва у дома да чете на малкия си син "Къде е моята крава?" с цялото присъщо селскостопанско звучене. Някои неща просто трябва да се вършат."

"Вузев" ще зарадват почитателите на Пратчет с нова история от света на Диска :smile:
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Тери Пратчет

Мнение от edenbeast » нед апр 10, 2011 5:15 pm

Както споменах в една друга тема, от скоро започнах да го чета, но съм леко разколебан в каква поредност да го правя, дали в поредността им на издаване или спрямо таблицата - следваща сюжетните линии на романите?
Ако се придържам към таблицата, ще мога да проследя адекватно историята на отделните персонажи, но се притеснявам, че така могат да ми бъдат сервирани странични такива, които се предполага, че вече трабва, да познавам, ако съм ги чел в реда на издавне на книгите. Моля, ако някой е чел голямо количество от книжките в поредицата за "Discworld" да ми даде съвет как е най-удачо да се четат!? :smile:
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: Тери Пратчет

Мнение от deadface » нед апр 10, 2011 5:34 pm

Чел съм всички издадени у нас книги за света на Диска (без последните 3) в хронологична последователност и не съм имал никакви проблеми, просто главните герои са достатъчно индивидуални и запомнящи се. Иначе съм на мнение, че книгите на всеки автор трябва да се четат в реда, в който са били написани и издадени за пръв път.
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед апр 10, 2011 6:34 pm

Като изключим книги с разкази и както се водят "научни романи" или казано накратко, по-странични издания за света на диска, има ли сериозни пропуски при основните романи за света на диска в издаването им у нас?
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед апр 10, 2011 8:28 pm

Ами, виж линка, който си дал по-горе. Всички книги с ISBN отстрани са издадени у нас. С други думи - от романите до момента май не са издадени само Making Money, Unseen Academicals и Snuff, който излиза в UK и Щатите през октомври. А от детските му романи за Диска на български е издаден само първият.
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед апр 10, 2011 8:49 pm

Да, мислех да се ориентирам по ISBN-а, но като не съм сигурен, дали списъка с издадените в USA е достоверен, реших да попитам.
Мерси за отговора, започвам ги по ред на издаване.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » пон апр 11, 2011 8:59 pm

Стражите! Стражите!
Малки богове
Морт
Дядо Прас

за съжаление само туй съм чела,а и то в един такъв ред... сестра ми ми пообясни някои неща, но е хубаво, разбира се, да се четат последователно..

иначе изгледах анимациите в замунда :happy:
и Going postal. свалила съм и Цветът на магията, че го срещнах в една тема тук някъде
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » вт апр 12, 2011 12:06 am

Аз гледах преди около година "Цветът на магията", но не ми хареса особено. Радвам се, че оригинала няма много общо с него.
Като цяло във филма са го представили като крайно детско и комично фентъзи...прекалено инфантилно.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

"Опаричване" от Тери Пратчет

Мнение от deadface » пет май 20, 2011 11:13 pm

Изображение
"Опаричване" от Тери Пратчет
http://www.helikon.bg/books/61/158066_oparichvane.html

На тази оферта не можете да откажете.
Кой не би искал да е управник на анкх-морпоркската Кралска монетарница и на банката до нея?
Това е доживотна работа. Но както бившият мошеник Мокр фон Ментебрад научава, животът не е непременно дългосрочен.
Главният касиер почти сигурно е вампир. В подземието има нещо неизразимо (а самото подземие е доста неизразимо) и се оказва, че Кралската монетарница е на загуба.
Един тристагодишен магьосник е хвърлил око на приятелката му, на път е да бъде разобличен като измамник, но Гилдията на убийците може да се добере първа до него.
Всъщност доста хора желаят смъртта му.
0, и всеки ден трябва да извежда председателя на разходчици.
Накъдето и да се обърне, Мокр си създава врагове.
Онова, което трябва да прави, е... Пари!
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт юни 14, 2011 9:09 pm

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср окт 05, 2011 3:32 am

Изображение
"Snuff" by Terry Pratchett (Discworld 39)
www.amazon.com

According to the writer of the best-selling crime novel ever to have been published in the city of Ankh-Morpork, it is a truth universally acknowledged that a policeman taking a holiday would barely have had time to open his suitcase before he finds his first corpse.
And Commander Sam Vimes of the Ankh-Morpork City Watch is on holiday in the pleasant and innocent countryside, but not for him a mere body in the wardrobe. There are many, many bodies and an ancient crime more terrible than murder.
He is out of his jurisdiction, out of his depth, out of bacon sandwiches, and occasionally snookered and out of his mind, but never out of guile. Where there is a crime there must be a finding, there must be a chase and there must be a punishment.
They say that in the end all sins are forgiven.

Щракнете върху емотикона Изображение
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср дек 14, 2011 7:42 am

Изображение
http://www.helikon.bg/books/61/161955_v ... diska.html
"Волният народец: История от света на диска" от Тери Пратчет

Беда грози чифлика на Сболки. От чукарите се спускат кошмари. А братчето на Тифани Сболки е отвлечено от кралицата на феите (макар че според Тифани това не е чак толкова зле).
Тифани обаче трябва да го върне у дома. За целта разполага с оръжие (един тиган), магическата книга на баба си (е, всъщност "Болести по овцете") и...
Кривунци! Ами назе, бе, главо улава!
...о, да. С нея са и Нак Мак Фигъл, Волният народец, войнствените, крадливи дребни синьокожи пиктсита, които са изхвърлени от странат на феите за пиянство и размирици...
Находчива, остроумна и чудно изобретателна, "Волният народец" е втората новела за млади читатели от поредицата "Светът на Диска". Първата, "Изумителният Морис и неговите образовани гризачи", е удостоена с медал "Карнеги" през 2002 г.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет май 31, 2012 3:03 am

Изображение
"Шапка пълна с небе" от Тери Пратчет
http://www.helikon.bg/books/61/165281_s ... -nebe.html

Истинската вещица може да лети на метла, да прави заклинания и да спретне читава плетеница от всичко.
Единайсетгодишната тижани Сболки обаче не може.
Истинската вещица никога не излиза извън себе си и не оставя тялото си празно.
Тифани обаче го прави.
Но има нещо, което само чака да се намести в сгодно тяло. Нещо древно и ужасно, което не може да умре...
Тифани трябва да се бори с него и много, ама много спешно да се научи да бъде истинска вещица с помощта на върховната госпожа Вихронрав и неподправено удивителната госпожица Либела...
Изображение

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » съб юли 07, 2012 2:07 pm

Много се смях с "Волният народец". С удоволствие ще прочета още една книга за "бабаягата", стига и Нак Мак Фийгъл да са там :) .

Като се замисля, няма книга от "Светът на диска", която да не ми е харесала. Радостта ми е помрачена само от това, че Пратчет не е публикувал нийде пълният текст на "Песента на таралежа"... наскоро попаднах на някакъв fanmade вариант, ама много зоофилско ми дойде :fish: .
Изображение

Отговори