"Z-та световна война" от Макс Брукс

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт мар 27, 2012 9:47 am

ИзображениеИзображение
http://iztok-zapad.eu/books/book/873
www.amazon.com

Всичко започва със слухове за поредната пандемия, идваща от Китай. После случаите на заразени главоломно нарастват и онова, което е изглеждало като раздвижване на криминалния контингент или наченки на революция, не след дълго се оказва нещо далеч по-страховито. Изправено пред едно ужасяващо бъдеще, човечеството е принудено да приеме логиката на световните правителства и да се сблъска със събития, които ще подложат на изпитание както здравия му разум, така и чувството му за реалност.

Базирана върху подробни интервюта с оцелелите и редица от ключовите играчи в десетгодишната съпротива срещу пълчищата от живи мъртъвци, „Z-та световна война” възкресява най-добрите традиции на американската журналистика, за да ни разкаже може би най-невероятната от всички истории, откакто съществува човешка цивилизация...

Макс Брукс майсторски съчетава брилянтен стил и интелигентна фабула, създавайки провокативен разказ, редувайки експресивния шок с антиутопиите и социално-психологическия реализъм. „Z-та световна война” не е просто развлекателен бестселър, а преди всичко сатирична алегория, която съвършено проследява обществено-политическия живот на планетата – и на лично, и на глобално равнище...

Живите мъртви са стари познайници и обитатели на „тъмния” жанр, а през последните години станаха особено популярни във всякакъв тип медии – литература, кино, телевизия, компютърни и ролеви игри. Предвид широката и стабилна фен база, очакванията са, че зомбитата далеч не са стигнали предела на своите макабрени възможности и още дълго ще населяват, стряскат и смущават сънищата и въображението на жадната за кървави емоции публика – било то зрителска или читателска. „Z-та световна война” блести едновременно с невероятните си литературни качества и с поп културните си алюзии, превръщайки се още с излизането си в САЩ в достойно допълнение към жанровата литература, а екранизацията на режисьора Марк Форстър с участието на Брад Пит и Дейвид Морз само засилва съвсем заслужената истерия около този феноменален роман.

Когато зомби апокалипсисът настъпи, ние ще се подслоним при Макс Брукс... Като роман на ужаса, „Z-та световна война” е възхитителен. А като алегория е ужасяващ.
„Empire”

Абсолютно задължително четиво... Брукс e наситил книгата си с такива прецизни детайли и автентизъм, че човек започва да се чуди да не би случайно да знае нещо, което ние не знаем.
Саймън Пег

Разтърсваща... Брукс ви предлага неустоимо зловещо съкровище. Една от най-добрите книги, които съм чел през последната година.
„The Darkside Magazine”

http://culture.actualno.com/news_382470.html
http://youtu.be/jzH7kgLzl-Q
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: "Z-та световна война" от Макс Брукс

Мнение от deadface » пет мар 30, 2012 11:49 pm

Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » вт апр 22, 2014 11:27 pm

deadface, твоето лично впечатление от това нещо?

не намирам да си споделял в "Какво четете"

чете ми се някакъв хорър(и аз не знам какво ми се чете всъщност) и ей така питам хората последните дни :))
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср апр 23, 2014 7:43 am

Има любопитни идеи и е доста яка на моменти, но не ми допадна, че е написана под формата на интервюта. Твърде много герои и гледни точки, прекалено разпокъсан сюжет за моя вкус. Просто не успях да се вживея в историята. Да го кажем така: очаквах филм в духа на Ромеро, а получих серия от репортажи, поднесени в стил documentary drama с елементи на mockumentary. В което няма нищо лошо, стига да си падаш по този жанр. Аз не си.
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » ср апр 23, 2014 12:21 pm

НИКАК не си падам по тоя жанр в киното. В литературата...нямам представа, щото не съм чел никога книга написана по такъв начин

май на нещо друго ще се спра
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
stanislav_vd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » ср апр 23, 2014 7:33 pm

Определено е добра книгата, но зомбитата и хоръра не са в центъра й. По скоро Брукс ни показва неговата на версия на това какво би се случило в света при един световен апокалипсис - политически, социално и т.н.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » ср апр 23, 2014 11:11 pm

На мен ми хареса, макар че не беше чак толкова добра, както се говореше.

Един добър сравнително реалистичен сценарий за какво би се случило при зомби апокалипсис. Има някои доста добри разкази в нея, други пък са скучнички (но не прекалено). Но доколкото си спомням нито един от тях не е стандартен разказ, ами си е по скоро репортаж, както каза deadface. И е доста по добра от бозавия филм.

Струва си да се прочете.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » вт сеп 08, 2015 9:35 pm

Аз съо прочетох книгата и много ми хареса! Не мога да се съглася с приказките за многото герои и недоразвити образи и така нататък. Тук работата не опира до един човек, а до хората и зомбитата. Различните истории показват различни гледни точки на този "конфликт", а не толкова преживяванията на човека. Аз днес прочетох книгата и едно име не помня просто защото не това е главното в книгата. На всеки типаж се отделт между 5 и 10 страници, няма как да кажеш на това "героя в книгата". Техните истории просто показват как различни страни, правителства, групи от хора биха реагирали в подобен смъртоносен конфликт.
А за филма няма да говорим, аз първо него гледах. За това и не исках да чета книгата... :) Но се оказа че двете нямат нищо общо. Който иска главния герой да се бие със зомбитата и да спаси детето си и света - Брад Пит е за него!
И още се дразня как във филма зомбитата бягаха и скачаха като надрусани тийнейджъри! :D Много глупаво е това, МНОГО! Зомбито трябва да се тътри по земята с протегнати напред ръце, толкоз!!!

Отговори