Четете / играете ли книги-игри ?

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Efix
Commoner
Commoner
Регистриран: съб окт 20, 2012 10:17 pm

Четете / играете ли книги-игри ?

Мнение от Efix » съб окт 20, 2012 10:24 pm

А чели ли сте като малки книги-игри ?

За тези, които не са ги чували:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 1%80%D0%B0

:)

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Re: Четете / играете ли книги-игри ?

Мнение от edenbeast » съб окт 20, 2012 11:53 pm

Като малък бях луд фен на книгите-игри.
На възраст около 11-12-13 годишен.
Имах приблизително 100 книги-игри (по-късно повечето ги продадох).
Интересното е, че при този тип книги българските автори бяха за предпочитане.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » нед окт 21, 2012 12:44 am

И аз бях фен някога. Любими ми бяха "Пътят на тигъра" на Марк Смит и Джейми Томсън + "Кървав меч" на Дейв Морис и Оливър Джонсън, а от българските - "Огнена пустиня", "Замъкът на таласъмите", "Гримоар" и "Варварският бог".

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » нед окт 21, 2012 12:47 am

Притежавам единствено Талисман, но едно време взимахме много книги-игри от библиотеките :smile: Кеф си беше.

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » нед окт 21, 2012 2:54 pm

Израстнах с тях. Райският звяр е прав за българските автори, впрочем. Даже не мога да се сетя за един-едничък чуждестранен автор или книга-игра. Вкъщи се търкаляше една - "Планините Шамутанти" :arrow: мноу тъпа.
Любимци ми бяха Майкъл Майндкрайм и Върджил Дриймънд. Иначе си спомням и Робърт Блонд, Ейдриън Уейн, Колин Уолъмбъри...
Любими книги-игри - "Тъмната страна на Луната", "Водопадът на Дъгата" - всичките части, с лек превес за "Дъгата срещу Ада", "Вампирите на Флавия" и "Нашествието на викингите".

Абе имаше една... трябваше да се изпълни някаква мисия и можеше да си избереш между трима герои - някакъв скучен тип, специалист по оръжия, една мацка-специалист по отрови и някакъв без лице, с прякор Хамелеона. Та като си избереш един от тримата, в играта срещаш другите двама и се биеш с тях. Дали някой от вас има идея за какво говоря, щото не помня ни автор, ни заглавие :fool: ?
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » нед окт 21, 2012 9:41 pm

Като малък изиграх поне 2, но дори не помня как се казват, бяха ми ги дали приятели, така че нямам и спомен от тях (нали ги върнах), една ми подари приятел за рождения ден също, но не я помня. Сигурно е на тавана някъде. Едната беше синя и имаше някакво джудже, което извадих от някакъв трап и то ми даде бодливи топчета за оръжие и само това помня.

Сега чувам, че има опити да възродят книги-игри, вероятно с надежда да заработят малко допълнителен доход като едно време. Разбира се, това не е възможно, книгите-игри си отмряха с появата на масовост на компютрите-интернет-ролеви компютърни игри в България. Някак е закономерно.

И... никога не съм бил чак зарибен, макар че помня - беше забавление. Наскоро обаче видях една в интернет, не ми хареса особени и това беше. Едва ли бих играл. Явно като пораснеш не са същия кеф.

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » нед окт 21, 2012 10:22 pm

Ще се въплътя за малко в Алиса - ще си задавам въпроси и сама ще си отговарям . Поразрових из нета за оная книга, дето питам за нея един пост по-нагоре. Даже я намерих, представете си :arrow: "Мистерията Пегас 800С". Оказа се, че това, което русата ми главица помни като "скучния тип" е нещо а ла Wolverine от Х-мен - неразрушим скелет от пластостомана ( всяка прилика с адаманта е напълно случайна ).
Другото, за което се включвам е - да си посипя главата с пепел и да се коригирам - "Тъмната страна на ЗЕМЯТА", а не на Луната. Ужас, а уж ми била любима, а :tooth: ? Ами забравям да си пия гинкото, не се сърдете.
Сега чувам, че има опити да възродят книги-игри, вероятно с надежда да заработят малко допълнителен доход като едно време. Разбира се, това не е възможно, книгите-игри си отмряха с появата на масовост на компютрите-интернет-ролеви компютърни игри в България. Някак е закономерно.
За съжаление си прав. На фона на игри като Diablo и World of Warcraft и не знам си кво още, малко ми е трудно да си представя как днешното средностатистичеко геймърче ще се заеме всеотдайно да си води "дневник на приключенията", да си хвърля зарчета и да си смята точки, па и с моливче да драска по книгата, за да може после да я изтрие и да я преиграе пак или да я даде на приятел :umnik2:. Целеви пазар за книгите-игри могат да бъдат единствено сантиментално настроените застаряващи хорица като мен - доста ненадеждно, като се замислиш.
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » пон окт 22, 2012 12:19 am

Зачудих се аз малко каква е тази тъмна страна на луната (като заглавие на книга-игра), но реших, че е мой пропуск. "Тъмната страна на земята" наистина е една от най-добрите книги-игри, поне от тези, които съм чел.
Мистерията пегас 800С я имах и съм я чел, но не можах да я позная по описанието. :rolleyes:
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон окт 22, 2012 12:54 am

Vokial написа:Едната беше синя и имаше някакво джудже, което извадих от някакъв трап и то ми даде бодливи топчета за оръжие и само това помня.
Да не е била тази?

Изображение

Това с джуджето ми звучи познато, ама и аз толкова помня. От поредицата на "Селектра" имаше разни, които ме радваха (главно на Иън Ливингстън, Марк Смит, Джейми Томсън и Стийв Джаксън ) и тази беше едната. Ето другите:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

От чуждестранните ми харесваха също четирите на Дейв Морис и Марк Смит на "Сова" - "В бездната сред мъртъвците", "Зелена кръв", "Кълбото на Омразата" и "Огърлица от черепи"

и тези на Стийв Джаскън на "Хермес" - "Планините Шамутанти", "Пристанището на клопките", "Седемте дракона" и "Кралската корона".

edenbeast написа:"Тъмната страна на земята" наистина е една от най-добрите книги-игри, поне от тези, които съм чел.
+1
Това беше единствената на Майндкрайм, която наистина ми хареса.
От българските автори харесвах най-вече Уолъмбъри, Блонд & Уейн и Върджил Дриймънд, Джордж М. Джордж също имаше интересни неща.
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » пон окт 22, 2012 11:27 pm

Може и тя да е като гледам годината на издаване и цвета беше точно такова синьо. За съжаление не мога да съм сигурен, а и точно тази я няма в pdf да я прегледам.

В тоя същия сайт има малко за сваляне, преди бях изтеглил от там някаква "Китайска мистерия". Не ми допадна както бях написал в предния пост. Може да не съм попаднал на хубава, де...

Другата която съм чел имаше на корицата един лъв с брони и ставаше дума за някакъв футуристичен свят след апокалипсиса. Беше на МЕГА. И към ния имаше стотина карти, таблици и разни такива.

Потребителски аватар
bruja
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт мар 23, 2010 12:39 pm

Мнение от bruja » ср окт 24, 2012 9:23 am

Много забавни бяха.
Имах една, на която така и не достигнах успешния край, Изгубени в Амазонка се казваше.
Мисията беше да се намери и спаси изгубената група в джунглата.
Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого. Марк Твен

Efix
Commoner
Commoner

Мнение от Efix » чет ное 01, 2012 8:35 pm

Книги-Игри.НЕТ – сайтът за всички, които обичат настолни забавления!

Здравейте, приятели на игрите! В следващия материал ще Ви представя сайта Книги-Игри.НЕТ с адрес в мрежата www.knigi-igri.net

Този сайт е създаден от фенове за фенове! На неговите страници всеки може да намери информация за всички излезли книги-игри в България, както и статии за бъдещи заглавия от този жанр, които предстоят да бъдат издавани скоро. В сайта също така могат да бъдат видени картинки от корици на книги-игри, снимки на известни автори, включително карти с локации от фентъзи светове по една или друга игра. Сайтът ни притежава свой собствен форум, който събира фенове на раздумка и лаф от цялата страна, а в самия форум съществува раздел „Книжна борса”, в който всеки един желаещ може да обяви, че продава, търси да закупи или просто иска да намери дадено заглавие от жанра за себе си. Към сайта също така функционира и Ролеви раздел, в който ще стане дума за любимите ни ролеви и бордови игри, а също така функционира и секция „Видео”, в което могат д се гледат интересни клипове, свързани с игрите на български. Като инициативи, които сайтът развива, ние сме участници в няколко изложения, където продавахме, раздавахме и показвахме книги-игри на посетителите. Скоро време сайтът ни ще предложи кампания, наречена „От големи за малки деца”, в която заедно с подкрепата на Министерството на образованието, ние ще направим така, че във всяко едно по-голямо училище в страната, да има библиотека с пътуващи книги-игри. Предстоят ни още много забавления, за които ще научите, ако дойдете при нас в сайта!

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » пет ное 02, 2012 2:47 pm

С един от пионерите на този жанр ме свързваше дългогодишно приятелство/познанство.
Говоря за Ейдриън Уейн,чието истинско име е Александър Султанов.За вече бившия си приятел мога да кажа,че никак не харесва Стивън Кинг.Според него въпросният автор "се гаври със своите герои".Изпитваше едва ли не радост,че писателят е блъснат от автомобил...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » пет ное 02, 2012 6:22 pm

Странно какво забелязващо се и силно звучащо българско име, а използва безличното Ейдриън Уейн.

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Метеорит » пет ное 02, 2012 8:08 pm

Човекът,който мразеше Стивън Кинг веднъж сподели,че не се чувства представител на никаква народност,а гражданин на света.Може би за това така.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Efix
Commoner
Commoner

Мнение от Efix » ср ное 07, 2012 8:57 pm

Vokial написа:Странно какво забелязващо се и силно звучащо българско име, а използва безличното Ейдриън Уейн.
В първите години на прехода нямаше издателство, което да издаде книга-игра с българско име и затова повечето използваха псевдоними. Сякаш имаше какво да вземем от тях, но тези 45 години накараха българина да мисли, че в Запада всичко е по-готино.

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Метеорит » нед ное 18, 2012 2:15 am

Efix написа:
Vokial написа:Странно какво забелязващо се и силно звучащо българско име, а използва безличното Ейдриън Уейн.
В първите години на прехода нямаше издателство, което да издаде книга-игра с българско име и затова повечето използваха псевдоними. Сякаш имаше какво да вземем от тях, но тези 45 години накараха българина да мисли, че в Запада всичко е по-готино.

Жалка чуждопоклонническа история.Между другото Робърт Блонд е Богдан Русев. :d0jk25:

Efix
Commoner
Commoner

Мнение от Efix » съб ное 24, 2012 9:00 pm

Е, читателю, ако ти харесва да бъдеш главният герой, очакват те още не едно, а цели три приключения в първи брой на сборника с книги-игри „ПРИЗВАНИЕ ГЕРОЙ”!!!

Ще се измъкнеш ли от свирепите създания в мола при настъпилия „Зомбокалипсис“? Ще изпълниш ли важната и опасна мисията в перлата на Андалусия, на която те е пратил цар Иван Асен II в „Зарево над Кордоба”? Ще предотвратиш ли коварна измяна, целяща да предаде града ви в ръцете на бунтовника Непокор в "Падението на Мрак"?

Отговорите на тези въпроси зависят само от теб! Очаквай през декември „ПРИЗВАНИЕ ГЕРОЙ” и събери цялата си смелост и съобразителност, защото героят отново си ТИ!

Изображение

Efix
Commoner
Commoner

Мнение от Efix » ср дек 05, 2012 10:24 pm

На 30 Ноември между 7 и 10 часа в приятната обстановка на Хамбара се състоя представяне на жанра в бар *Хамбара* в София.Присъстваха едни от най-големите автори на книги-игри - Любомир Николов (Колин), Симеон Николов, Елена Павлова (Върджил), Ейдриън Уейн. Там беше и един от създателите на сайта knigi-igri.net (Велиан Панделиев), хора от екипа му и, разбира се, прилично количество фенове.

Събитието (по идея на Уейн) до голяма степен бе организирано и от Ники Николов, който също е един от авторите, на чиито нови разкази се радваме и сега, а има издадена и книжка в разцвета на жанра. Та той откри и закри събитието с кратки речи, а на своеобразната сцена бяха поканени Колин, Уейн и Торо да кажат по няколко думи за жанра, какво се случва с него и какво да се очаква. Бяха представени новата книга на Хамелеона - *Карибски вълни*, която излезе от печат в седмицата преди събитието, както и бъдещият сборник *Призвание герой*, който очакваме да излезе седмица преди Коледа и да зарадва феновете из цялата страна.

Вечерта продължи в разговори, като всички постоянно обикаляха насам натам в непосилни опити да се видят и да си побъбрят с всички готини и интересни хора наоколо и така след някой друг час, лека полека хората започнаха да се оттеглят към останалите си занимания в петъчната вечер.

Efix
Commoner
Commoner

Мнение от Efix » ср дек 12, 2012 9:50 pm

Благодарение на задружните усилия на общността вече има възможност за преордър сборника с разкази-игри "Призвание Герой":

Търси се герой! Да бъде умел с меча, с остър ум и рефлекси на тигър!
Читателю, очакват те ТРИ приключения, в които няма да си страничен наблюдател, а ще трябва със своята съобразителност самият ТИ да преминеш през всички опасности, които съдбата е приготвила за теб. Само от твоите решения зависи дали ще се справиш успешно със задачите или ще намериш гибелта си!
Непознат вирус само за ден превръща София в град, пълен с безмозъчни и свирепи ЗОМБИТА! Единствено с хладнокръвна и безпогрешна преценка ще можеш да преживееш „Зомбокалипсис в мола“!
"Зарево над Кордоба" ще те пренесе в XIII век, за да влезеш в ролята на младия българин Ахрин. Ще трябва да проявиш храброст и героизъм, за да изпълниш важната и опасна мисия, на която си изпратен от цар Иван Асен II и да се измъкнеш благополучно от обсадената перла на Андалусия.
Влез в кожата на лоялния Мандрейк, ефрейтор от Градската стража на Мрак! Заговорници подготвят коварна измяна, целяща да предаде огромния град в ръцете на бунтовника Непокор. Мандрейк ще се нуждае от много хитрост и кураж, за да предотврати "Падението на Мрак"!
И така, читателю, въоръжи се с цялата си смелост и се приготви да бъдеш ГЕРОЙ

Отговори