Аркадий и Борис СТРУГАЦКИ

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Аркадий и Борис СТРУГАЦКИ

Мнение от dancho_stavrev » вт юли 30, 2013 9:41 pm

Не видях тема за братя Стругацки, и реших да пусна една. Аз лично не съм запознат с творчеството им, но съм фен на играта S.T.A.L.K.E.R., и знам, че има няколко книжки в момента издадени (не и в България), които са по играта. За играта мога да кажа, че е наистина уникална и би се харесала дори на хора, които не се занимават с гейминг, особено първата част на S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl. Тя е по мотиви от романа на Стругацки "Пикник край пътя" и руският филм "Сталкер". Който я е играл знае, че атмосферата наистина е мрачна, изпълнена с много напрежение и се играе върху реално съществуващи територии ...Но спирам дотук, защото както тръгна, започнах да правя ревю. :tooth:

Тази тема ще е мястото, където ще се обсъждат произведенията на братя Стругацки. На мен първото ми питане е някой чел ли е "Пикник край пътя" и естествено какво му е мнението за книжлето?
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Re: Аркадий и Борис СТРУГАЦКИ

Мнение от Vokial » вт юли 30, 2013 10:22 pm

Играта съм я играл навремето, но май не ме беше впечатлила особено.

welmud
Childe
Childe
Регистриран: нед мар 21, 2010 8:54 pm

Мнение от welmud » чет авг 01, 2013 5:41 pm

Стругацки са великани!!! :poklon: Всичко написано от тях в съавторство и поотделно си заслужава четенето - дори и най-ранните им разкази и романи от края на 50те и началото на 60те които самите автори впоследствие определят като наивни и недозрели. Не мога да кажа с чиста съвест че имам любимо тяхно произведение защото всичко ми харесва но "Пикника" е вечна класика...просто трябва да се прочете. :a115:

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пет авг 02, 2013 11:51 am

Аз сум чел само „Прогресори и Страници” и „Обитаемият остров”. Хубава научна фантастика, основно обръща внимание на това, как би реагирал човек ако попадне в цивилизация която е на доста по-ниско ниво на развитие. Действието по принцип се развива доста бавно, но в книгите им винаги има някои много интересни и оригинални идеи.

Пикника не съм чел още, но е в списъка с чакащите.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » нед авг 04, 2013 11:04 am

Изображение

welmud
Childe
Childe
Регистриран: нед мар 21, 2010 8:54 pm

Мнение от welmud » ср авг 07, 2013 2:38 pm

Можеш да опиташ и тук но дали са налични не знам?

http://www.damyanyakov.com/bg/knigi?pag ... rer_id=130

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » чет сеп 28, 2017 6:13 pm

Довърших "Трудно е да бъдеш бог"

Оценка : 0/10

Със чиста съвест си признавам, че това е най-лошото нещо, което съм чел изобщо. Слабо четиво. Твърде хаотично... Напрягах се през цялото време, за да следя действието. На няколко пъти бях почти готов да се откажа. В край на сметка съм сигурен, че поне аз не бях способен да извлека полза от тази книга. Това е първият ми, и последен "сблъсък" с братята. Ако това е една от най-силните им творби, изобщо не желая да припарвам до по-слабите.

Извинявам се на хората, които харесват тяхната литература, но аз не съм способен да ги поставя дори в жанр фантастика. Съжалявам, че похарчих 12 лв. Най-лошо похарчените пари за книга.
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » чет сеп 28, 2017 8:04 pm

:) Това, което е според мен е много добро е "Обитаемият остров" и "Пикник край пътя". Тези са наистина добри, в случай че решиш до продължиш с със Стругацки.

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » пет сеп 29, 2017 7:05 pm

Darth Vader написа::) Това, което е според мен е много добро е "Обитаемият остров" и "Пикник край пътя". Тези са наистина добри, в случай че решиш до продължиш с със Стругацки.
Честно да ти кажа, тази книга ми остави травма и вече щом чуя името Стругацки, ще го свързвам с много негативна мисъл. За първи път се случва една книга да ме отврати до такава степен. Не, не самият сюжет, който така или иначе го нямаше никакъв, а по-скоро цялото абсолютно безсмислие на тази книга. Разваля ли си мнението за един автор от първата му книга, никога не пристъпвам към втората. Благодаря за съвета все пак. :)
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Отговори