Дата и час: Съб Фев 24, 2018 3:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Апр 06, 2017 3:10 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete

:) Пробвай КВАZИ :) Уникална е!
Тези няколко реда съм писал на друго място, но не бих го написал по-добре отново.
След "Шести патрул", който е изключителен, си мислех, че няма къде по-нагоре. Че лимитът е достигнат вече. Колко съм бил наивен... Някои автори явно нямат лимит. Ама никак. Особено Сергей Василиевич.
Нарочно няма да ви разказвам подробности. Не съм садист и не искам да ви троша удоволствието. На пръв поглед история за зомбита, започва като качествен трилър дори, но после... Набира скорост и височина. Аз нещо така човешко, вълнуващо и разтърсващо в този жанр не бях чел. Нищо не е самоцелно, или разтягане на локуми. Всичко изглежда адски истинско и достоверно. Четеш и ти лазят тръпки по гърба. Какво е да си жив, или нежив? Каква е разликата, доколко я има?! Има ли венец на еволюцията и доколко е наистина венец . Какво е любовта, какво е да си баща? Какво е да изпълняваш дълга си към обществото, така както смяташ, че е правилно. Извън всяка полит коректност.
За мен "Квази" беше най-ценна именно с въпросите, които поставя. С темите за размисъл, оставащи дълго след като си затворил последната страница.
И далеч не на последно място, завладява с много финия хумор и самоирония. Да напишеш подобна книга трябва да си наистина много интелигентен и чувствителен човек, и Лукянеко несъмнено е точно такъв.
В моите очи Сергей Лукяненко отдавна има звезден статут, но с "Кваzи" той вече е икона. И ако се чудите защо "Кваzи" се пише точно така, а не иначе, ще намерите обяснение и за това. Някъде в книгата. :) .
И така, приятно четене в компанията на живия полицай Денис Симонов, и неговия партньор Михаил Бедренец, не точно жив.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 07, 2017 6:32 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Звучи интересно, ще я потърся някъде да си я взема.
На Лукяненко съм чел първата книга от поредицата за патрулите и не ми допадна особено, но поредицата свързана с Лабиринтът на отраженията ми хареса, много. Мисля че в къщи имам Звездната сянка от доста време си чака реда, ще видим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 08, 2017 2:09 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete

:)
Ico написа:
Звучи интересно, ще я потърся някъде да си я взема.
На Лукяненко съм чел първата книга от поредицата за патрулите и не ми допадна особено, но поредицата свързана с Лабиринтът на отраженията ми хареса, много. Мисля че в къщи имам Звездната сянка от доста време си чака реда, ще видим.

:) "Звездната сянка" ми е любима, също и "Геном". Може да пробваш някой от следващите патрули. Всеки следващ е по-добър, според мен... Има много смисъл в тези книги. В моите очи са еталон за качество... Първата мисля, че беше в съавторство.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 07, 2017 9:13 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Сергей Лукяненко — Студени играчки са звездите.
Доста прилична. Малко зацикля по средата, но като цяло ми хареса. Почвам втората книга, която е продължени на историята. Има много неща да се разплетат, очаквам да е доста по-добра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 18, 2017 11:33 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Втората книга (Звездна сянка) е много по – добра. Интересни идеи, интересни персонажи (амебата симбионт, живият компютър, непокорният руснак). Много ми допадна идеята за „Сянката”, безкрайният избор и свобода, препратките към Братята Стругацки и идеите им за прогресорство.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 21, 2017 9:49 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Не са споменати по-горе, затова като скромен фен на НФ държа да отбележа сравнително нови неща (не от миналия век :Р), които са ми харесали :
- Паоло Бачигалупи - "Момиче на пружина" и "Водосрез";
-Робърт Чарлс Уилсън - "Ускорение" и "Хронолитите"

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]