Дата и час: Съб Дек 16, 2017 10:28 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Авг 06, 2017 3:40 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

"Остров Камино", Гришам. Едно време четях трилъри - Уилям Дийл, Балдачи, Гришам, Томас Харис, Алън Фолсъм, Лъдлъм... Постепенно загубих интерес. Преди време пробвах с книга на Камила Лекберг - "Ледената кралица" или нещо подобно беше, която беше някаква замаскирана като криминале книжка за шведски домакини и бързо ми изчезна от съзнанието. Четеше ми се някъв лек комерс по време на почивката и ровейки в една малка книжарничка във Велинград попаднах на новата на Гришам. Не устоях на резюмето - откраднати ръкописи на Фицджералд, черен пазар, книжарница на остров край Флорида, а и едно време се кефех на Гришам. Книжката върви супер леко и приятно и ми дойде идеалка. Точно нещо такова ми се четеше. Плажове, книги, мартини. Писатели говорят за книги, букинисти пласират редки книги. Пак се лее мартини и шампанско. Живо действие. Перфектно плажно, неангажиращо четиво. Единственият проблем е, че се чете за ден, макс два. А на мен ми се четат още трилъри. Дайте някви препоръки, щото септември ми предстои още отпуска. Както казах, не следя жанра и не знам какво добро има в него.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 06, 2017 5:51 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Наскоро прочетох Човекът, който не беше убиец на тандема Юрт и Русенфелт. Пак е скандинавски, но няма нищо общо с този на Камила Лекберг. Можеш да го пробваш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 07, 2017 11:08 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Трилър е много разтегливо понятие :) Има криминални трилъри, съдебни трилъри, исторически трилъри, семейни трилъри, шпионски трилъри, екшън трилъри, технотрилъри, нф трилъри, психотрилъри, хорър трилъри, различни комбинации между тях. Ако искаш препоръки, кажи какви трилъри те интересуват. Гришам май пише предимно съдебни трилъри, Харис - криминални психотрилъри, Лъдлъм - шпионски, Дийл - шпионски, криминални и съдебни. И пр. Тоест, от трилър до трилър може да има голяма разлика. А книгите на Лекберг, да речем, са по-скоро криминалета, отколкото криминални трилъри, макар да има и семейни трилъри в духа на Коубън.

Ако харесваш психотрилъри, прочети "Терапията" на Себастиан Фитцек.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 07, 2017 1:10 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Наистина голям марж дадох :) честно казано поджанра не ме интересува толкова, важното е да имат качество... Да речем, че все пак повече към крайм и психо трилърите ме влече.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]