"Лятото на страха" от Дан Симънс

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет апр 05, 2018 4:47 pm

Новото попълнение в селекцията ми за "Изток-Запад" излиза след броени дни - и е хорър, както бях обещал:

Изображение
http://iztok-zapad.eu/books/book/2118/% ... 0%BD%D1%81

Дан Симънс (р. 1948) е американски автор на бестселъри, добил световна популярност с романите си от цикъла „Хиперион“. Той е написал близо 30 книги в жанровете научна фантастика, фентъзи, трилър и хорър, отличени с десетки престижни награди, сред които „Хюго“, „Локус“, „Небюла“, „Уърлд фентъзи“, „Бритиш фентъзи“, „Бритиш сайънс фикшън“, „Артър Кларк“, „Брам Стокър“ и „Шърли Джаксън“. Един от най-известните му романи - „Ужас“ - е превърнат в успешен тв сериал, а Sony Pictures готвят екранизация и по „Лятото на страха“.

Лятната ваканция тропа на вратата в Елм Хейвън, Илинойс, и шест 11-годишни момчета се канят да изживеят заедно последните дни на магията, наречена детство.
Защото това лято ще бъде различно. Това лято ще постави на изпитание приятелството им и ще ги накара да съзреят преждевременно.
Едно хлапе изчезва безследно. Възрастните започват да се държат странно. В нивите край Елм Хейвън се появяват загадъчни дупки. По улиците броди непознат мъж в униформата на войник от Първата световна, а един екарисажен камион преследва Майк, Дейл, Дуейн, Лорънс, Кевин и Харлън, като се опитва да ги убие.
И това е само началото на кошмара. Защото неизползваната от десетилетия камбана на Старото централно училище започва отново да бие. А когато съдбовният й звън изпълва нощта, децата разбират, че ще се случи нещо ужасно. Нещо, което ще промени завинаги тихото и доскоро спокойно градче.
Освен ако някой не събере смелост да се изправи срещу ужаса.

„Лятото на страха“ е свръхестествен хорър и роман за порастването в духа на „То“ на Стивън Кинг, „Нещо зло се задава“ на Рей Бредбъри и телевизионния сериал Stranger Things. Награден е с „Локус“ и номиниран за „Брам Стокър“ и „Бритиш фентъзи“.

Една от малкото задължителни за прочит книги. Изпитвам страхопочитание към Дан Симънс.
Стивън Кинг

Ако харесвате „То“ и „Тялото“ на Кинг, ще бъдете очаровани и от „Лятото на страха“.
Роки Маунтин Нюз

Една от най-добрите книги в жанра.
Къркъс Ривюс

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Re: "Лятото на страха" от Дан Симънс

Мнение от Key » чет апр 05, 2018 9:17 pm

Дан Симънс,просто няма как да пропусна!!!

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пет апр 06, 2018 11:07 am

Чудесна новина. Дано да има издание с твърди корици.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » нед апр 08, 2018 1:16 pm

Супер!
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » нед апр 08, 2018 1:50 pm

Новината! :) Дано да е съвсем скоро излизането, а корицата е направо зашеметяваща!

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » нед апр 08, 2018 3:47 pm

На сайта си пише, че излиза на 16 април.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет апр 19, 2018 5:47 am

https://www.ozone.bg/product/ljatoto-na-straha/
https://www.helikon.bg/212563-%D0%9B%D1 ... D0%B0.html

В Озон е с 10 процента отстъпка.
И хич няма да ви убеждавам колко е яка, само ще кажа, че няма нищо под слънцето, което да прилича повече на "То" :р

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » нед апр 22, 2018 10:01 am

Ще се взима, това е ясно. На мен ми идва малко дебела цената и ще изчакам някое промо.

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » нед апр 22, 2018 12:50 pm

Вече както писах в "Коя книга си купихте последно?", книгата е в ръцете ми! В началото започна много мудно, но след това всичко си дойде на мястото, очаквам до 2-3 дни да я свърша и ще пиша своите впечатления от книгата.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед апр 22, 2018 3:57 pm

Да, започва бавно като повечето романи на Кинг, но постепенно действието се забързва и Симънс вкарва все повече хорър сцени, а последните 150 страници (примерно) екшънът е почти нонстоп.

Цената е сравнително висока, понеже: 1) правата са скъпи, 2) книгата е бая обемна (41 реда на страница - тоест, реално е над 700 страници), 3) тиражът е малък (няма да издавам колко малък, но е в пъти по-малък от книгите на Кинг, да речем).
А сравнително, защото "Петата купа" на Симънс, която Сиела пуснаха преди 3 години, реално е по-малка като обем (има около 30 страници повече, но там страницата е с 36 реда) и е била издадена в по-голям тираж, а струва само с 3 лв. по-малко.
С други думи - цената не е изкуствено завишена; ако беше дори с лев по-малка, печалбата щеше да е съвсем минимална, а не можех да рискувам с по-голям тираж, хорърът се продава много слабо през последните години.

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » нед апр 29, 2018 8:39 pm

Прочетох книгата и мога да кажа само едно, Дан Симънс автоматично се нарежда до автори като Стивън Кинг и Дийн Кунц в жанр ХОРЪР!
Който реши да прочете книгата, няма да съжалява.
Имам само един въпрос, дали ще се издаде и произведението "Призраци през зимата"?
Изображение

Потребителски аватар
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср окт 17, 2007 11:02 pm

Мнение от Bookmark » нед май 13, 2018 9:36 pm

И аз я започнах и мога да кажа, че е невероятна. Прилича на "То" само на пръв поглед, защото Дан Симънс си има собствен стил, някак по-мрачен и зловещ от този на Кинг, което на мен ми допада.

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » пет юни 22, 2018 8:05 pm

Ако перфектното време от годината за четене на Ужас е зимата, сега е моментът за Лятото на страха. Ето и мнението ми за романа: https://flame16.blogspot.com/2018/06/blog-post_20.html

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Ico » съб юни 23, 2018 9:16 am

Аз съм малко след средата. Допада ми и като атмосфера и като история. Хлапетата също са доста симпатични и колкото и да е странно, ми напомнят на моето детство. Ще видим нататък, но не мисля че Симънс ще ме разочарова.
Това което не ми допада е изданието. Меки корици в повече от 600 страници, не добра идея. Както казах още съм около средата, а корицата вече се бели на места.

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Ico » ср юни 27, 2018 10:38 pm

Е не ме разочарова. Книгата е страхотна. Като атмосфера наистина напомня на „ТО“, основно заради хлапетата. Подобно на „ТО“ е книга за детството особено за детството през лятото. Страхотен Симънс.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » чет юни 28, 2018 9:51 pm

Ico написа:Аз съм малко след средата. Допада ми и като атмосфера и като история. Хлапетата също са доста симпатични и колкото и да е странно, ми напомнят на моето детство. Ще видим нататък, но не мисля че Симънс ще ме разочарова.
Това което не ми допада е изданието. Меки корици в повече от 600 страници, не добра идея. Както казах още съм около средата, а корицата вече се бели на места.
Не е яко, но евала, че я видяхме у нас. За някои книги това е единствения начин.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт юли 03, 2018 12:08 pm

Да, това с меките корици е често срещан проблем, особено при по-дебели книги, макар че конкретно за тази на Симънс ти май си първият, който има подобни оплаквания. Дано да е единичен случай, а да не важи за всички бройки. И на мен ми се искаше да я издадем с твърди корици, но това това щеше да я оскъпи допълнително, а не е рентабилно да се пускат две издания (с меки и с твърди), при положение че това с твърдите я си го купят 100 души, я не. Виж, ако книгата беше на Роулинг или поне на Кинг, щяхме със сигурност да я пуснем с твърди корици. Симънс просто не се продава достатъчно добре за целта.

http://iztok-zapad.eu/books/book/2118
"Лятото на страха" е с 15% отстъпка до 8 юли

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » съб авг 11, 2018 5:22 pm

Симънс е класа и "Лятото на страха" не прави изключение. 60те години оживяват по магически начин. Малкото градче, децата, темите за съзряването и порастването. Наистина, харесвате ли "То" и "Момчешки живот", не пропускайте и тази. Истински, живи, пълнокръвни герои, чудесни описания вкарващи те в епохата и атмосферата на безкрайното лято. Детството е там, между шумолящите клони, топлите вечери и неспирния бяг на колелетата. Има и качествен, готически, хорър, разбира се. Има я и носталгията към един детски свят, който няма как да се върне. Към детство без телефони, Интернет и каски за велосипеди. Детство в което, излизаш сутрин от дома и се прибираш късно вечер, без родителите ти да знаят къде си и какво правиш. И без това да е повод да те издирват с полиция. Ако трябва да търся кусури, то финалния екшън не ми допадна много. Но това са бели кахъри. Дано видим издадени на български и историите на порасналите хлапета от романа. Ще си струва.

Отговори